Реклама
Реклама
Реклама

ЧАЕС комп'ютерне моделювання атомної станції 3Д модель

  1. Перша концепутальная 3D модель нової Арки над Саркофагом
  2. 3D відео про руйнування реактора ЧАЕС
  3. 3D модель руйнування об'єкта Укриття під час землетрусу

Накопичені дані по вивченню причин аварій на Чорнобильській АЕС, а також накопичені результати наукових досліджень в зруйнованому енергоблоці, в сукупності з сучасними можливостями 3D анімації, дозволили візуалізувати процеси протікали на ЧАЕС в 1986 році. Крім того, вченими створені тривимірні моделі об'єкта Укриття, що дозволяє створювати і візуалізувати динамічні моделі впливів на конструкції об'єкту Укриття. На цій сторінці представлені деякі результати роботи по динамічному 3D моделювання, яке виконане колективом Інституту проблем безпеки АЕС НАН України (інститут знаходиться в місті Чорнобиль ).

Перша концепутальная 3D модель нової Арки над Саркофагом

Представлений перший, ескізний макет нової захисної оболонки, яку планується побудувати над існуючим об'єктом Укриття
Представлений перший, ескізний макет нової захисної оболонки, яку планується побудувати над існуючим об'єктом Укриття.
3Д модель готувалася Інститутом Проблем Безпеки АЕС НАН України (колишнім МНТЦ «Укриття») ще в 2001 році. Модель підготовлена ​​для візуалізації перших концептуальних уявлень про Нової безпечного конфайнмента (Нової Арки) для наради з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку.

Перша 3Д модель Нової Арки ».

Рекомендуємо - Наша Відео бібліотека сюжетів про ЧАЕС та об'єкті Укриття на YouTube - « Відео сюжети про ЧАЕС «.

3D відео про руйнування реактора ЧАЕС

Невеликий анімаційний 3D ролик демонструє аварію на Чорнобильській АЕС в 1986 році
Невеликий анімаційний 3D ролик демонструє аварію на Чорнобильській АЕС в 1986 році. Динамічна модель виду Чорнобильської АЕС в момент перед аварією ядерного реактора і безпосередньо вибух реактора.
Відео містить модель руху і розподілу розплавлених мас реактора. Представлено як розплавлене речовина реактора (що складається з палива та елементів реактора) розтікався в підреакторні приміщення.

Вивчивши сьогодні стан цієї речовини, вчені назвали їх лавоподібні паливовміщуючі речовини .

3D модель руйнування об'єкта Укриття під час землетрусу

Відразу ж після створення захисної споруди над зруйнованим реактором Чорнобильської АЕС перед вченими і інженерами встала проблема оцінки надійності будівельних конструкцій нової споруди
Відразу ж після створення захисної споруди над зруйнованим реактором Чорнобильської АЕС перед вченими і інженерами встала проблема оцінки надійності будівельних конструкцій нової споруди. Основна проблема полягає в тому, що для частини несучих конструкцій об'єкта Укриття, які складаються з решти фрагментів колишнього ядерного енергоблоку, визначити характеристики міцності неможливо.

Разом з практичними роботами з вивчення стану конструкцій і приміщень, вченими розроблялися цифрові моделі об'єкта Укриття. На підставі отриманих даних були опрацьовані різні сценарії можливих руйнувань об'єкта Укриття від зовнішніх і внутрішніх подій. Так вчені оцінили наслідки впливу на об'єкт Укриття екстремального вітру, урагану, смерчу, підриву різних вибухонебезпечних речовин, а також було оцінено вплив землетрусу.

Сьогодні, використовуючи сучасне програми по 3D моделюванню, вченими і будівельниками створений сценарій по якому буде відбуватися руйнування будівельних конструкцій об'єкта Укриття в результаті землетрусу.

Всі представлені матеріали авторські, розроблені колективом вчених Інституту проблем безпеки АЕС НАН України.
Звертаємо увагу - На нашому відео каналі на YouTube можна ознайомиться з відео сюжетами не тільки про ЧАЕС, а й про природу радіоактивних територій - « Відео про природу зони відчуження Чорнобиля «.

Контактна особа:

Сергій Підберезний

ІПБ АЕС НАН України
Чорнобиль
тел. + 038-04493-5-12-75
факс + 038-04493-5-14-34
email - elektra [+] slavutich.kiev.ua

Літературні джерела:
1. Підберезний С. С. Моделювання реального стану об'єкта Укриття в 3D вимірі / Проблеми Чорнобиля.
2. Ключников О.О., Рудько В.М., Батий В.Г., Підберезний С.С., Федорченко Д.В. Комп'ютерне моделювання діяльності в радіаційно-небезпечних зонах / Зб. наукових праць Інформаційні системи і технології с. 310-312