Реклама
Реклама
Реклама

Страхові внески ІП на ЕНВД в 2018 році

  1. додаткові внески
  2. Зменшення єдиного податку за рахунок внесків
  3. Штрафні санкції

Який би режим оподаткування ні застосовував індивідуальний підприємець, він повинен щороку платити внески на обов'язкові види страхування: пенсійне та медичне.

Підприємці на ЕНВД можуть за рахунок цих внесків зменшити суму єдиного податку. Як це зробити правильно, щоб отримати максимальну вигоду, читайте в нашій статті.

Який би режим оподаткування ні застосовував індивідуальний підприємець, він повинен щороку платити внески на обов'язкові види страхування: пенсійне та медичне

фіксовані внески

32 385 рублів - стільки має заплатити кожен ІП на ЕНВД протягом 2018 року.
26 545 рублів із цієї суми піде на обов'язкове пенсійне страхування підприємця, а 5 840 - на медичне.

Для того, щоб заплатити ці гроші в бюджет, у підприємця є рік. Останній день - 31 грудня 2018 року, але це буде вихідний, тому за правилами крайній термін переноситься на перший робочий день після новорічних свят, тобто на 9 січня 2019 року.

додаткові внески

Згідно із законом, якщо дохід ІП за рік перевищив 300 тисяч рублів, крім фіксованих внесків він повинен заплатити ще додаткові з розрахунку 1% від суми перевищення. Так, якщо ІП заробив 400 тисяч, то його додатковий внесок складе (400 000 - 300 000) х 1% = 1 000 руб.

У підприємців на ЕНВД є своя особливість при розрахунку, адже вони платять податок не з фактичного доходу, а з передбачуваного з урахуванням коефіцієнтів. Допвзноси на ЕНВД теж потрібно вважати з передбачуваного доходу, який вказують у декларації.

Тобто, якщо сума потенційного доходу в деклараціях за все 4 кварталу не перевищує 300 тисяч рублів, то ІП не повинен платити нічого понад фіксованих внесків, навіть якщо насправді заробив набагато більше.

Термін для перерахування допвзносов за підсумками 2018 року - 1 липня 2019 року.

Зменшення єдиного податку за рахунок внесків

На ті внески, які ІП вже перерахував до бюджету, ІП може зменшити єдиний податок, але тільки за той квартал, в якому платив ці внески.

Якщо підприємець не використовує найману робочу силу, він може зменшувати ЕНВД аж до нуля. ІП з співробітниками дозволено зменшувати податок тільки в межах 50%.

До речі, якщо ви знайдете в мережі інформацію, що ІП-роботодавці на ЕНВД не можуть віднімати з податку страхові внески за себе, то знайте, що це застарілі дані. З 2017 року цю несправедливість усунули.

Як використовувати відрахування повністю

Якщо сума внесків виявиться більше ніж податок (або 50% від податку для роботодавців), залишок внесків «згоряє». Переносити відрахування на інший квартал не можна, тому що на ЕНВД податковий період - квартал.

приклад:

Підприємець без співробітників працює на ЕНВД і кожен квартал платить податок в сумі 18 тисяч рублів. Всі фіксовані внески за 2018 рік у сумі 32 385 рублів він заплатив в першому кварталі.

В результаті податок за перший квартал ІП платити не повинен, адже його перекрив страховий внесок, але залишок в сумі 14 385 рублів (32 385 - 18 000) «згоряє». Податок за другий, третій і четвертий квартали підприємцю доведеться платити повністю, без застосування вирахування.

Для того, щоб використовувати відрахування по максимуму, краще розділити річну суму внесків на 4 частини і платити рівномірно щокварталу. Ця рада актуальна для тих підприємців, у яких сума ЕНВД невелика. Так, якби підприємець з нашого прикладу платив по ¼ кожен квартал, тобто за 8 096 рублів, він би використовував відрахування повністю, і кожен раз йому б залишалося доплатити 18 000 - 8 096 = 9 904 рубля.

Це далеко не єдиний варіант зменшити податкове навантаження підприємця. Дізнайтеся зі статті за посиланням про ще 5 способів законно зекономити на податках.

Якщо квартальний податок ІП без працівників більше річного фіксованого внеску, тоді він може в будь-якому кварталі заплатити весь внесок єдиної сумою і відняти його з податку, нічого не втративши.

ІП-роботодавцям при плануванні платежів потрібно враховувати 50% -ве обмеження і той факт, що зменшувати податок можна на страхові відрахування не тільки за себе, але і за працівників.

Як відобразити відрахування в декларації по ЕНВД

Страхові внески відображають в розділі 3 декларації.

У рядок 030 потрібно вписати суму внесків, перерахованих у звітному кварталі, а в рядок 040 різницю між сумою податку з рядка 010 цього ж розділу і сумою внесків.

Якщо у ІП-роботодавця різниця виявиться менше ніж 50% від податку, він вписує в рядок 040 суму, рівну 50%.
ІП без працівників вписують фактичну різницю, але якщо вона буде негативною (тобто сума внесків більше, ніж сума податку), потрібно вписати «0».

Штрафні санкції

За порушення термінів сплати внесків підприємцям на ЕНВД загрожує штраф в 20% від несплаченої суми. За умисну ​​несплату - 40%. Крім цього, за кожен день прострочення нарахують пеню з розрахунку 1/300 від ставки рефінансування за кожний день прострочення.

Платіть внески вчасно і дотримуйтесь порад з нашої статті, щоб уникнути штрафів і заощадити на податках!

Для тих, хто на початку шляху і для кого необхідність розбиратися в тонкощах сплати податків ще попереду, у нас є відмінна пропозиція. Бізнес-гра «Твій старт» допоможе запустити власну справу всього за 10 днів. Заряд натхнення, нові знання і знайомства чекають вас!