Реклама
Реклама
Реклама

Плата за капітальний ремонт: вносити або відмовитися? - Рефтинская інформаційно-розважальний портал ReftNews.ru

З початку 2015 року, практично кожен день до мене на консультацію приходять з одними і тими ж питаннями: чи правомірне нарахування плати за капітальний ремонт, чи потрібно підписувати договір з Регіональним фондом капітального ремонту, чи можна відмовитися від внесення плати за капітальний ремонт. Хочу сьогодні дати на них вичерпні відповіді.

Житловим кодексом тягар відповідальності за зміст загальнобудинкового майна покладено на нас, власників Житловим кодексом тягар відповідальності за зміст загальнобудинкового майна покладено на нас, власників. З 1 листопада 2014 в Свердловській області почалося формування накопичувальних фондів на ремонт багатоквартирних будинків, включених в регіональну програму капремонтів. Воно відбувається за рахунок відповідних внесків, і платити їх зобов'язані абсолютно всі власники житлових і нежитлових приміщень. У Житловий Кодекс внесені великі зміни, які регламентують порядок формування накопичувальних фондів і в якості винятків перераховані три категорії власників, які звільнені від сплати внесків на капітальний ремонт:
- громадяни, які проживають в аварійних, а отже, підлягають знесенню будинків;
- мешканці будинків так званої блокованої споруди (тобто складаються менш ніж з трьох квартир);
- і власники приміщень, що знаходяться в зношеному житлофонді, ремонт якого вже невигідний економічно. При цьому ступінь зносу останнього визначається в установленому законодавством порядку, і повинна становити не менше 70 відсотків.
Слід зауважити, що навіть мешканці новобудов, зведених недавно так само зобов'язані платити внески на кап.ремонт, хоча логічно вони його не потребують. У нашому селищі новобудови ростуть як гриби, а й вони нарівні з усіма формують накопичувальний фонд на ремонт будинку.
Жителям нашого селища разом з першою платіжною квитанцією був направлений проект договору з Регіональним фондом сприяння капітального ремонту.
В даний час на деяких сайтах на скачку представлені типові заяви від власників приміщень про відмову від укладення договору про формування фонду капітального ремонту і про організацію проведення капітального ремонту.
З цього приводу хочу сказати наступне: спрямований нам договір є офертою і відповідає всім вимогам, що пред'являються житловим і цивільним законодавством до оферти. У цивільному законодавстві відсутня норма про те, що оферта повинна бути підписана оферентом, вона вважається прийнятою, наприклад, оплатою першого платежу. Одночасно з цим законодавством не передбачено можливості відмови власників приміщень у МКД, включених до Регіональної програми, від укладення договору про формування фонду капітального ремонту і про організацію проведення капітального ремонту. Так що само по собі не підписання цього договору або надіслану заяву про відмову від укладення договору не звільнить власника від обов'язку щодо внесення плати. Платіжна квитанція на сплату внеску на капітальний ремонт була спрямована не в зв'язку з членством конкретних власників у Фонді, а на підставі вимог Житлового кодексу Російської Федерації про внесення плати за капітальний ремонт.
З іншого боку несплата внесків породить ряд несприятливих наслідків. По-перше, це нарахування пені за несплату і стягнення заборгованості в судовому порядку. По-друге, наявність заборгованості по сплаті житлово-комунальних платежів дає право призупинити виплату пільг, субсидій та компенсацій для відповідної категорії громадян установами, що виробляють їх нарахування. Відновити свої пільги його можна буде тільки після повного погашення боргів. По-третє, несплата внеску дає право обмежити власника в комунальних послугах - відключення гарячої води, перекриття каналізації, відключення електроенергії. Для цього достатньо встановити факт несплати за три місяці.
Так що платити - доведеться.
Наступний найпопулярніше питання - чому нарахування та плату приймає Свердловенергосбит? Насправді у Регіонального фонду сприяння капітального ремонту по Свердловській області укладені договори більш ніж з 40 організаціями, які виступають платіжними агентами, тобто виробляють нарахування, розсилають квитанції, а в деяких випадках проводять роботу по стягненню дебіторської заборгованості. Просто на нашій території з цих 40 організацій присутня тільки Свердловенергосбит, тому наша територія буде обслуговуватися саме Свердловенергосбитом. Виняток становлять будинку, які обрали спосіб накопичення коштів на капітальний ремонт - на спецрахунок будинку (наприклад, будинок, в якому я проживаю). У цьому випадку власники повинні самостійно визначити платіжного агента і укласти з ним договір на перерахування грошових коштів до Регіонального Фонду. В даний час МУП «ПТЖКХ» запропонувало нам свої послуги за відносно невелику плату, я думаю, що власники мого будинку погодяться з МУПовскім умовами і квитанція на оплату внесків буде приходити вже з МУП «ПТЖКХ».
Можна довго дискутувати про несправедливість прийнятої програми капітального ремонту, згідно з якою ремонт будинків буде виконуватися через 15-20 років. Якщо зі мною намагаються сперечатися з цього приводу, я відповідаю наступне - а чому ж ви не зробили нічого, щоб самостійно управляти своїми накопиченнями? Практично весь 2014 рік власники могли провести загальні збори і представити протокол про обрання способу накопичень шляхом перерахування грошових коштів на спеціальний рахунок будинку, але фактично в нашому селищі дане рішення прийнятті тільки кілька будинків, інші ж будуть перераховувати кошти на рахунок оператора, тобто . «В загальний котел».


фото з сайту 44novosti.ru

Інші матеріали на цю тему

Рефтінци можуть дізнатися, коли відремонтують їх будинок

Рефтінци можуть дізнатися, коли відремонтують їх будинок

Коментарі:

Наступний найпопулярніше питання - чому нарахування та плату приймає Свердловенергосбит?
Якщо зі мною намагаються сперечатися з цього приводу, я відповідаю наступне - а чому ж ви не зробили нічого, щоб самостійно управляти своїми накопиченнями?