Реклама
Реклама
Реклама

Обов'язково чи ні платити за капітальний ремонт багатоквартирних будинків? 2019 рік

  1. Що сказано в житловому кодексі про капремонт?
  2. Хто повинен платити?
  3. Що входить в капітальний ремонт?
  4. гарантії проведення
  5. Чи законні збори на ремонт?
  6. Аргументи проти внесків
  7. Як законно не платити?
  8. Чи потрібно платити за капремонт новобудов і аварійних будинків?
  9. Чи існують пільги для пенсіонерів та інвалідів?
  10. Чи повинні оплачувати мешканці неприватизованих квартир, власники житла?
  11. Чи можна відмовитися від ремонту багатоквартирного будинку?

Більшість розбіжностей з оплати капітального ремонту будинків пов'язані з незнанням мешканців відповідного кодексу.

Люди не розуміють, за що вони платять, і яка сума повинна з них стягуватися. На жаль, цим нерідко користуються керуючі компанії.

до змісту ↑

Що сказано в житловому кодексі про капремонт?

Що сказано в житловому кодексі про капремонт

Стаття 169 Житлового кодексу Російської Федерації прямо говорить про те, що власники приміщень зобов'язані виплачувати певну суму на капітальний ремонт будинку щомісяця.

Слід зазначити, що кожен суб'єкт РФ призначає свій розмір виплат, тому в різних областях і регіонах суми можуть значно відрізнятися.

Закон також детально описує, за що саме платять мешканці, а також в яких випадках вони звільняються від виплат.

до змісту ↑

Хто повинен платити?

Оплачувати всі витрати на капремонт будинку повинні виключно власники. Причому, не тільки власники квартир, але також власники нежитлових приміщень, власники державних приміщень, як фізичні, так і юридичні особи.

У тому випадку, якщо ви орендуєте квартиру, то всі виплати по капітальному ремонту будинку виробляються за рахунок орендодавця, а зовсім не наймача.

Існує лише дві категорії громадян, яких закон звільняє від виплат за капітальний ремонт будинку:

  1. мешканці, чиї будинки знаходяться в аварійному стані і підлягають знесенню;
  2. мешканці, чиї будинки знаходяться на ділянках, які переходять у власність держави або муніципалітету.

Важливо відзначити, що якщо в фонді капремонту підлягає знесенню будинку вже були кошти, то вони будуть розподілені між власниками квартир пропорційно займаній ними площі і повернуті їм. У тому випадку, якщо власник змінився, то новий мешканець отримає навіть ті кошти, які виплачував попередній власник.

Ні про які інші категорії громадян, які звільняються від виплат за капремонт, в законі не йдеться.

до змісту ↑

Що входить в капітальний ремонт?

Що входить в капітальний ремонт

На кошти, що надходять до фонду капітального ремонту багатоквартирних і багатоповерхових будинків, надаються такі послуги:

  • Обстеження загальнобудинкового майна на предмет поломок, протікання і інших можливих проблем;
  • Ремонт даху, ліфтів і ліфтових шахт, підвалів і фасаду будинку;
  • Установка загальнобудинкових лічильників електрики, гарячої та холодної води, а також газу;
  • Забезпечення функціонування систем: -електро, -Газо, -Вода і теплопостачання, водовідведення;
  • Дезінфекція сміттєпроводу, а також його своєчасний ремонт і заміна;
  • Установка протипожежної системи в коридорах будинків (звукові сповіщувачі на випадок пожежі і пожежні шафи);
  • Ремонт сходових клітин, під'їздів і площ біля ліфтів.

Також на кошти з фонду капітального ремонту в під'їздах і на підходах до будинку можуть бути встановлені спеціальні поручні і пандуси для людей з обмеженими можливостями.

до змісту ↑

гарантії проведення

Безумовно, регіональні і муніципальні влади відстежують внески до фонду капітального ремонту і його проведення. Для цього існує державний житловий нагляд, куди подаються всі відомості про кількість коштів, зібраних на капітальний ремонт, їх розподілі і надання послуг з проведення капремонту в певні, встановлені суб'єктами РФ терміни.

Треба відзначити, що зараз у багатьох регіонах РФ прагнуть до максимальної прозорості і повного надання інформації про капремонт. Для цього створюються веб-сайти, на яких мешканці багатоквартирних будинків можуть подивитися перелік робіт, які будуть проведені в їхньому будинку, а також отримати достовірну інформацію про терміни виконання. Однак така практика є далеко не в кожному суб'єкті РФ.

до змісту ↑

Чи законні збори на ремонт?

Чи законні збори на ремонт

Як вже було сказано раніше, внесення грошових коштів в фонд капремонту багатоквартирних будинків - це прямий обов'язок всіх власників.

Виплати відбуваються в строго визначеному порядку: мешканець щомісяця отримує квитанції про оплату комунальних послуг, серед яких окремим рядком прописується сума на оплату капремонту.

Безвідсоткова оплата таких внесків можлива в будь-якому відділенні «Пошти Росії», а також в більшості банків. Клієнти Ощадбанку можуть оплачувати капремонт не тільки в касах і терміналах, а й по інтернету за допомогою сервісу «Сбербанк Онлайн».

до змісту ↑

Аргументи проти внесків

Більшість власників квартир не хочуть вносити гроші в фонд капітельного ремонту багатоквартирних будинків саме з тієї причини, що відстежити подальшу долю коштів досить важко.

Партія «Справедлива Росія» вже підготувала петицію і почала збір підписів на підтримку скасування закону про обов'язкові платежі за капітальний ремонт.

Оскільки мешканці розуміють, що проведення профілактичних оглядів та ремонтних робіт в будинках просто необхідно, виходом зі сформованої ситуації може бути заклад окремого рахунку на кожен будинок.

Мешканці в цьому випадку не звільняються від виплат за капітальний ремонт, проте гроші спрямовуються не в фонд капремонту, а на рахунок певного будинку.

Таким чином, платники завжди зможуть відстежити, куди йдуть їхні кошти і як надаються послуги з капітального ремонту будинку.

до змісту ↑

Як законно не платити?

Як законно не платити

Законних підстав для обходу виплат за капітальний ремонт будинку не так вже й багато, оскільки в ЖК РФ є відповідна стаття, що закріплює за кожним власником обов'язок по виплатах в фонд капремонту.

Однак якщо ви категорично не згодні з таким станом справ, можна спробувати звернутися із заявою безпосередньо в сам фонд капітального ремонту. У заяві ви повинні вказати, що відмовляєтеся від укладання договору з цією організацією.

Далі перебіг подій залежить лише від відповіді фонду. У тому випадку, якщо він негативний, ви маєте право звернутися з позовом до суду і вказати, що вам нав'язують послуги, на надання якої ви не згодні.

до змісту ↑

Чи потрібно платити за капремонт новобудов і аварійних будинків?

Чи потрібно платити за капремонт новобудов і аварійних будинків

Багатьом громадянам внесення платежів до фонду капремонту новобудов і аварійних будинків здається недоцільним, оскільки одні увійшли в експлуатацію недавно, а інші, швидше за все, скоро потраплять до списку будинків, що підлягають знесенню.

На жаль, закон такі деталі ніяк не враховує. Мешканці новобудов зобов'язані вносити грошові кошти в фонд капремонту на загальних правилах.

Трохи складніше справи йдуть з аварійними будинками. У тому випадку, якщо будинок не планується зносити, мешканці повинні оплачувати капремонт. Списки будинків під знесення оновлюються раз на рік, а все ті кошти, що були накопичені на капітальний ремонт будинку, будуть витрачені на його знесення.

до змісту ↑

Чи існують пільги для пенсіонерів та інвалідів?

Чи існують пільги для пенсіонерів та інвалідів

На початку 2016 року було розширено категорія громадян, що мають пільги з оплати капремонту багатоквартирних будинків . Тепер до них відносяться:

  • пенсіонери старше 70 років;
  • багатодітні сім'ї;
  • інваліди та учасники ВВВ;
  • ліквідатори катастрофи на Чорнобильській АЕС, а також громадяни, що зазнали радіоактивного випромінювання;
    ветерани праці;
  • сім'ї, в яких є дитина-інвалід;
  • вдови військовослужбовців, які брали участь у ВВВ.

Список пільговиків зі сплати за капремонт може бути розширений в залежності від регіону РФ, оскільки кожен суб'єкт має право додавати і інші категорії громадян, наприклад, сільських вчителів.

Пільги діють у такий спосіб: певний відсоток від платежу за капремонт будинку вносить держава, а решту виплачує власник. Найбільший пільговий відсоток мають ліквідатори катастрофи на Чорнобильській АЕС, учасники ВВВ, ветерани праці та інваліди війни. Вони вносять лише 50% від суми, призначеної за капітальний ремонт будинку. Решта пільгові категорії громадян оплачують 70% платежу.

Майте на увазі, що пільговий відсоток може бути знижений, якщо будинковий господарство має певний дохід. Дохід може надходити на рахунок будинку в наступних випадках:

  • в будинку розташовуються магазини,
  • аптеки,
  • мережі швидкого харчування, власники яких сплачують оренду,
  • є платні підземні парковки.

Це є актуальним для жителів мегаполісів і великих міст.

до змісту ↑

Чи повинні оплачувати мешканці неприватизованих квартир, власники житла?

Важливо! Оскільки за законом, внески за капітальний ремонт житла повинні робити виключно власники, то мешканці не приватизованих квартир від такого обов'язку звільнені. Оплата відбувається за рахунок муніципалітетів.

до змісту ↑

Чи можна відмовитися від ремонту багатоквартирного будинку?

Якщо мешканці категорично не хочуть робити внески до фонду капремонту багатоквартирних будинків, у них є три можливості цього уникнути:

  1. Створити окремий рахунок для свого будинку, куди і вносити виплати на капітальний ремонт. Фактично, від плати за капремонт це вас не звільняє, але принаймні, з'являється можливість відстежувати куди надходять гроші, на що вони витрачаються і в які терміни надається та чи інша послуга.

    На даний момент, цей варіант здається, найбільш вдалим, оскільки навіть новий будинок потребує щорічного огляду, дезінфекції, прочищення сміттєпроводів і дрібному ремонті.

  2. Звернутися з заявою про відмову в фонд капітального ремонту. За мешканцями закріплюється право висловити свою незгоду з послугами, що надаються фондом капремонту. У тому випадку, якщо фонд дасть позитивну відповідь, ви будете звільнені від виплат по капремонту.

    Однак найчастіше фонд дає негативну відповідь, а вам залишається лише звертатися в суд і доводити, що послуги фонду капремонту вам нав'язують. Ефективний такий спосіб чи ні сказати досить складно.

  3. Якщо свою незгоду з виплатами по капремонту ви вирішили висловити в багаторазової несплаті покладеної щомісячної суми, фонд звернеться до суду з позовом про стягнення з вас боргу.

    Тоді за допомогою юриста вже в суді ви будете відстоювати свою позицію і при наявності вагомих причин вас можуть звільнити від виплат до фонду капітального ремонту.

Зрозуміло, суперечки про виплати на капітальний ремонт існують не без причини.

Якщо ви готові вносити гроші в фонд капітального ремонту, постарайтеся домогтися максимальної прозорості щодо розподілу коштів.

Юристи ж радять відмовитися від всіляких посередників і відкрити власний рахунок, куди поміщати накопичення на необхідний дому капремонт. У будь-якому випадку, борги за такими виплатами не є вирішенням проблеми.

Рекомендуємо цікаву інформацію про капітальний ремонт багатоквартирних будинків в відео ролику:

Що сказано в житловому кодексі про капремонт?
Хто повинен платити?
Що входить в капітальний ремонт?
Чи потрібно платити за капремонт новобудов і аварійних будинків?
Чи існують пільги для пенсіонерів та інвалідів?
Чи повинні оплачувати мешканці неприватизованих квартир, власники житла?
Чи можна відмовитися від ремонту багатоквартирного будинку?