Реклама
Реклама
Реклама

Дачі без помилок | Північний робочий | Северодвинск

  1. Ціна сотки
  2. Збір членських внесків
  3. утримання доріг
  4. уповноважені
  5. Ревізійна комісія
  6. Дачна амністія
  7. приватизація
  8. КОМЕНТАР

За своє життя я був членом шести дачних кооперативів. Зараз перебуваю в двох. В одному з них - 25 років, в іншому - 48. Маючи можливість порівнювати діяльність обох СНТ і власний великий досвід роботи (був на всіх кооперативних «постах» і зараз при посаді вже 30 років), хочу поділитися думками, як було б правильно, відкрито і чесно організувати роботу правління СНТ

Ціна сотки

Спочатку про найнеобхідніше - розмірі членських внесків. Трапляється, що в СНТ прив'язують членський внесок до кількості соток. Спробую пояснити, що земля до розміру оплати не має ніякого відношення.
Після прийняття законів із земельних питань заговорили про податок на землю. Його могли встановити регіони для поповнення своїх бюджетів. Голови кооперативів спільно з працівниками мерії встановлювали межі СНТ, одночасно почалася робота з кадастрової оцінки землі. Станом на 1 січня 2013 року результати цієї оцінки були затверджені постановою голови адміністрації Архангельської області. У кожному з 43 СНТ кадастрова вартість землі була різною.
І довелося б людям платити, але ветерани міста зашуміли про несправедливість такого податку і звернулися до мера міста А. Н. Бєляєву. (Тоді до вирішення питання активно підключилися голови СНТ і Союз садівників міста. Вони довели, що землі, на яких розташовуються дачі северодвінцев, відносяться до категорії земель, які не обкладаються податком на увазі їх заболоченности. - Прим. Ред.) Він разом з депутатами повністю звільнив від нього все СНТ. А раз ми не платимо земельний податок (як, наприклад, платять гаражні кооперативи або СНТ в Архангельську), то немає і сенсу прив'язувати членський внесок до розміру ділянки.
Ціна сотки і розмір ділянки не мають ніякого відношення до членського внеску, адже бюджет СНТ складається з витрат: на зарплату голові, електрику, бухгалтеру, на загальні потреби СНТ.

Збір членських внесків

Саме збір, а не сплата. Це, мабуть, найголовніше питання в кооперативах. Якщо грошей немає, то навіть зарплату працівникам отримувати не можна. Якщо члени СНТ не платять внески, діяльність правління відразу слід визнавати незадовільною! Знав я двох дачників, один з яких вісім років ні копійки не вносив до кооперативу, іншого - 13. І ніхто за весь цей час їм не подзвонив, не зажадав сплати. А адже зайвих грошей не буває - завжди є на що їх витратити.
Робота ця непроста - внески збирати, але необхідна. І тут потрібно знайти підхід до людей, а не перекривати шлагбаумом в'їзд в СНТ. Я бачу таке рішення цієї проблеми.Чтоби домогтися 100-відсоткової сплати, потрібно за кожним з старших вулиць закріпити приблизно по 75 ділянок; розробити для них посадові інструкції, де вказати наступні обов'язки:
1) контролювати сплату членських внесків, для чого з 1 травня по 1 вересня вони хоча б один раз повинні побувати у кожного члена СНТ на закріпленому за ним ділянці;
2) ознайомити ввірених їм дачників з рішенням загальних зборів про розмір внесків і записати в окремий зошит, коли буде сплачено внесок у тієї чи іншої людини;
3) представляти в кінці року ревізійної комісії довідку, скільки набрала нових членів в СНТ, скільки придбали порожні ділянки, скільки підключилися до електролінії;
4) знімати показання електролічильників.
За виконання цих функцій звільнити старших вулиць від сплати членських внесків.

утримання доріг

Проводити ремонт можна двома способами: або цим займається голова, або старші вулиць. В обох способах оплати цих витрат є і плюси, і мінуси. Перший спосіб хороший тим, що грошові кошти закладаються в кошторис і збирати їх не потрібно. Але поганий тим, що, якщо на чиїйсь вулиці не був виконаний ремонт в поточний сезон, це викликає невдоволення. Другий хороший тим, що при оплаті старшому вулиць ями на дорогах відразу ж зникають. А дуже поганий тим, що самі старші не хочуть збирати гроші, адже часто це доводиться робити з великими труднощами, переконувати сусідів-дачників.
Однак якщо члени СНТ вирішать перейти на другий спосіб, то на підготовку потрібно цілий рік. На звітному зборах приймається рішення про те, що в наступному році ремонтом доріг будуть займатися старші вулиць. А в поточному році вони повинні подивитися, які ділянки вимагають відсипання. Голова останній раз ремонтує ці місця і підбирає нових старших натомість відмовилися. У наступному році збори затверджують список нових старших, голова вносить доповнення в їх посадові інструкції, нові організатори ознайомлять членів СНТ зі змінами. Тепер члени СНТ повинні платити суми на утримання і ремонт доріг старшим вулиць, а кошти в кошторисі кооперативу на ці цілі вже не закладаються.

уповноважені

За радянських часів їх називали делегатами. Це кращі люди, яких вибрав народ для проведення конференцій. Від них залежить буквально все: хто буде головою СНТ, бухгалтером, членами правління, найнятими робітниками і, мабуть, найголовнішим особою - головою ревізійної комісії, а також її членами.
Правління після закінчення календарно-фінансового року підводить підсумки роботи. Ревізійна комісія проводить ревізію і на лютий намічає дату конференції. Члени Ради повинні обдзвонити всіх уповноважених і знати, що вони точно прийдуть. Конференція повинна бути проведена за один раз. З жалем доводиться спостерігати, що часом вона проводиться в СНТ по два, три рази, а це і людей відволікає від справ, і питання обговорюються поверхнево.
Уповноваженим повинен бути людина серйозний, досвідчений, культурний, із середнім або вищою освітою. Уповноважені приймають рішення конференції, яке стає основним законом для СНТ на весь рік. Вони дають оцінку роботи правління, затверджують бюджет СНТ, стверджують акт ревізійної комісії, список знову вступили членів до кооперативу. Голів правління СНТ і ревізійної комісії краще вибирати зі складу уповноважених. А їм треба не соромитися і активніше пропонувати свої кандидатури - тепер навіть в президенти висувають себе самі.
Рішення конференції підписує голова конференції, а не голова правління.

Ревізійна комісія

Наявність ревізійної комісії в будь-якому дачному кооперативі обов'язково. Відсутність такої є грубим порушенням! Роби що хочеш - ніхто нічого не контролює. Голова правління не має права призначати голову ревізійної комісії. Ревізійну комісію повинні вибирати уповноважені зі свого складу. Уповноваженим СНТ своїм рішенням слід звільнити ревізорів від сплати членських внесків.
Так само, як і ревізори, бухгалтер повинен бути «своєю людиною» - з членів СНТ. Тоді він і працювати буде зацікавлено і відповідально, і витрат у кооперативу буде менше, ніж якщо запрошувати людину з боку. Та й запитати з «рідного» бухгалтера простіше.
А головною якістю голови правління СНТ повинна бути совісність. Маючи в своєму розпорядженні всією владою в кооперативі, складно втриматися від зловживань, і тільки совість і відповідальність людини допоможуть подолати спокусу.
Хороший голова розуміє спільні інтереси кооперативу, а не вигоду тільки одного або декількох його членів.

Дачна амністія

Це як треба не поважати свій народ, щоб дати таке тюремне назва цього заходу. Яка величезна праця і матеріальні засоби дачники вклали у благоустрій своїх ділянок! Як правило, вони виділялися на незручних місцях: люди осушалі болота, корчували сухі ліси, відсипав дороги, копали меліоративні канави, завозили десятки тонн рослинного грунту ...
У той час, коли наближені до верхівки країни грабували загальнонаціональні багатства, а влада не виплачувала зарплати, пенсії, стипендії, допомоги, ці ділянки допомогли вижити мільйонам російських громадян. Та й зараз допомагають.
За той величезний труд і мільйонні кошти, які вклали громадяни, треба було медалі за освоєння цілинних земель вручати. Закріпленням за господарями дачних ділянок у власність. Замість цього порахували нас мало не злочинцями, тому що амністія - це прощення покарання для порушників закону.

приватизація

І останнє. Чув, що в деяких СНТ голови змушують приватизувати ділянки. Але вони не повинні так чинити. Це наше право, а не обов'язок. Терміни приватизації житла постійно переносилися, можливо, буде так само і з дачними ділянками, а може, її взагалі зроблять безстроковою. Так що кожен може сам приймати рішення: приватизувати чи ні і коли це зробити.
Ми, ветерани, багато років працювали на заводах, своїми силами піднімали дачі, маємо великий трудовий і життєвий досвід і хочемо, щоб в кожній справі все було організовано ревно, згідно із законом. Адже це так просто. Чи ні?

Володимир Крупці,
почесний ветеран Севмаша, член громадського клубу «Корабел»

Пропонуємо читачам поділитися своїми міркуваннями з приводу організації роботи СНТ.

КОМЕНТАР

Петро Васильєв, голова Спілки садівників Северодвінську:

- По-перше, поясню, що членський внесок - це як партійний внесок: якщо перебуваєш в СНТ, зобов'язаний платити
- По-перше, поясню, що членський внесок - це як партійний внесок: якщо перебуваєш в СНТ, зобов'язаний платити. Не важливо, в власності ділянку чи ні.
Раніше дійсно членський внесок не мав прив'язки до кількості соток на ділянці, але за новим законодавством товариство визначає самостійно, як буде розраховуватися ця сума. У нас в 90 відсотках СНТ внесок залежить саме від розміру ділянки. Питання про те, як буде стягуватися плата (з сотки або з усіх однаково), а також сума внеску, повинні обговорюватися на загальних зборах кооперативу. Одноосібно голова не може прийняти по ним рішення.
Можна вибрати варіант, коли ця сума розраховується не з розміру ділянки, а встановлюється єдина для всіх, а ось цільовий внесок, наприклад на ремонт доріг, проведення електрики і подібні потреби, стягується вже в залежності від розміру ділянки.
Рік від року розмір членського внеску за нашими СНТ зростає: збільшується вартість вивезення сміття, вартість щебеню і піску для відсипання доріг, оренда приміщення та ін.

« Свято для всієї родини Ілля ПАВЛОВ: «Російської думкою вирощені і розп'ятий» »

Чи ні?