Допомога держави допомогла багатьом встати на ноги, знайти власну нерухомість. Продати житло, куплене на кошти материнського капіталу, питання постає перед кожним, хто зіткнувся. Необхідно набратися терпіння - процес довгий.
Застосування засобів, при покупці:
- В якості першого внеску;
- Погасити взяту іпотеку або кредит;
- Погашення частини іпотеки або кредиту;
- Поліпшення житлових умов.
Враховуємо всі нюанси, пов'язані з продажем
Перше що необхідно зробити це правильно оцінити квартиру. Зробити не самим, а запросити фахівця - оцінювача. Все заміряє, документально зафіксує.
Друге - виставити квартиру на торги, через агентство, продаж «важка», зажадає оформлення грамотно складених документів.
Третій крок - пошук нового житла.
При використанні коштів органи соціального захисту спостерігають, щоб була виділена частка дітям. Це основний критерій. Слід враховувати їх права при спільне придбання, продажу.
Оцінивши квартиру, визначаємо квадратні метри, часткову вартість, що належать дітям, вибираємо варіант, який не обмежує права дітей.
Підібравши можливих покупців на свою квартиру, готуємо документи:
- паспорт;
- Свідоцтво про народження дітей;
- Право власності на нерухомість;
- Технічний паспорт;
- Кадастровий паспорт;
- Довідка про склад сім'ї;
- Довідки про відсутність заборгованості;
- Розпорядження відділу піклування на продаж;
- Оціночна вартість.
Головний документ - розпорядження з відділу опіки. Надаємо дані про свою квартиру і про, що здобувається житло.
Готуємо два пакети, враховуємо всі фактори:
- Житлові умови, повинні відповідати нормі, що не погіршуємо їх.
- Частка у власності не може бути менше.
- При продажу вартість частки однакова.
Звертаємо увагу, квартира куплена в кредит або взята іпотека, але борг ще не погашений, слід попередити покупців. Вони згодні оплатити ваші боргові зобов'язання, пишемо додаткову угоду, обговорюємо вартість. Запам'ятайте! Спочатку погашаємо іпотеку, знімаємо обтяження з квартири, потім йдемо в опіку.
Обтяження знімаємо в будь-якому, багатофункціональному центрі, надавши пакет документів:
- Платіжні квитанції;
- Заставна на квартиру (видає сам банк, заявку подаємо заздалегідь);
- Паспорти і свідоцтво про народження власників (оригінали);
- Документ на право власності (оригінал).
Оформлення документів
Дотримуючись усіх правил, і підготувавши, необхідні документи, виходимо на угоду. Складаємо договір, кожному члену сім'ї свій. Прописуємо умови продажу: ціну на продавану нерухомість, частки, виділені всім, їх вартість, дату звільнення житлової площі. Відповідно до російського законодавства угоди з нерухомістю повинні бути нотаріально оформлені.
Нотаріус перевіряє всі документи, їх правильне оформлення, відсутність заборгованості, дотримання законності угоди.
У нотаріуса присутні не тільки продавці, але й покупці. Їх документи перевіряються, при необхідності потрібно згода чоловіка, якщо в якості власника виступає тільки один.
Завірений нотаріусом пакет документів віддаємо на реєстрацію прав власності покупця. Після проходження цієї процедури, переводять гроші.
Аналогічні дії робимо при покупці житла, не забуваємо надати звіт про новий вступ дітей у власність, їх законної частки, наданих квадратних метрах, в органи опіки. Вони самі попереджають про відповідальність, протягом місяця немає підтвердження, мають абсолютне право звернутися в судові органи.
Куплену, за допомогою материнського капіталу, нерухомість можна продати. При дотриманні всіх норм і правил продажу, угода тривати близько двох місяців. Запам'ятайте, щоб не сталося у вашому житті: розлучення, втрата годувальника, необхідні гроші на лікування, діти є такими ж рівноправними власниками, як і батьки.