- Скільки займає часу виписка з квартири?
- Через сайт держпослуги
- Через паспортний стіл або МФЦ
- В які терміни потрібно реєструватися за новою адресою?
- Штрафи за порушення строків реєстрації
- Корисне відео
Держава відстежує пересування своїх громадян, і в цьому йому сприяє такий інструмент, як фіксація місця проживання.
Те, що за радянських часів називалося пропискою, а нині реєстрацією, регулюється положеннями російського законодавства.
Згідно з ними, продаючи квартиру, колишній господар і все його домочадці повинні з неї виписатися і потім зареєструватися за своїм новим місцем проживання.
Скільки займає часу виписка з квартири?
У п. 2 ст. 292 Цивільного Кодексу РФ однозначно визначено, що при зміні власника житлоплощі повинна бути анульована реєстрація в проданої квартирі всіх, хто там перебуває на обліку.
Це стосується і дітей, і тих, хто реально не проживав тут, але був прописаний. Колишній власник проданої квартири зобов'язаний повністю звільнити її як від своєї присутності, так і від усіх своїх речей.
Процедура зняття реєстрації багатьом людям здається складною і лякає їх бюрократичною тяганиною, але насправді вона зовсім не трудомістка і може бути здійснена різними способами:
- звернення до паспортного столу за місцем реєстрації - термін розгляду 3-6 днів, в деяких випадках можливе продовження до 14 днів;
- виписка через сайт держпослуги в інтернеті - термін розгляду 3 дні;
- виписка через Багатофункціональний центр (МФЦ) - термін розгляду 3 дні;
- виписка через судове рішення, в разі, якщо людину, зареєстрованого в квартирі, але не живе там, потрібно виписати без його відома - термін розгляду 1-2 місяці.
Через сайт держпослуги
Якщо немає ніяких боргів по оплаті за комунальні послуги, найпростіше зняти реєстрацію через сайт держпослуги .
ВАЖЛИВО!
Щоб скористатися можливостями порталу, необхідно бути там авторизованим. Оскільки наявність будинкової книги при знятті реєстрації обов'язково, то виписатися з багатоквартирного будинку через портал не вдасться, якщо немає виписки з неї.
Якщо людина авторизований на сайті і у нього є всі необхідні документи, включаючи виписку з будинкової книги, то, слідуючи покрокової інструкції, він може, не виходячи з дому, здійснити всю процедуру.
При введенні особистих даних система сама складає заяву. Якщо всі дані вірні, громадянин отримає повідомлення про те, коли і куди прийти з паспортом для отримання документального підтвердження про виписку.
ВАЖЛИВО!
На порталі все це робиться безкоштовно.
Через паспортний стіл або МФЦ
Якщо виписують хоче звернутися в паспортний стіл він повинен надати:
- документ, що засвідчує його особу;
- документ, що підтверджує його власність на квартиру;
- заяву з проханням про припинення реєстрації;
- довідку з будинкової книги або домову книгу (у разі продажу приватного будинку);
- адресний листок вибуття.
У паспортному столі можуть поцікавитися також квитанціями оплати комунальних послуг.
У МФЦ заява розглядається представниками міграційної служби . При особистому зверненні потрібні ті ж документи, що і в паспортний стіл, а при дистанційному необхідна також нотаріальне доручення особі, яка представлятиме виписують. Сама виписка безкоштовна, але послуги нотаріуса потрібно буде сплатити.
Виходячи з ст. 314 ГК РФ , Колишній господар і всі зареєстровані в проданої квартирі повинні виписатися після продажу в «розумні» строки. Тобто точний термін законодавчо не визначений.
Практика показує, що найбільш зручним терміном є два тижні, протягом яких можна спокійно виписати всіх зареєстрованих з їх колишньої квартири. Однак цей термін не повинен тягнутися більше місяця, в іншому випадку нові господарі можуть пред'явити претензії, аж до звернення в суд.
В які терміни потрібно реєструватися за новою адресою?
Вийшовши з проданої квартири, громадянин повинен зареєструватися за тією адресою, де він живе. Закон встановлює семиденний термін, протягом якого необхідно це зробити.
ВАЖЛИВО!
Сім днів, протягом яких потрібно прописатися, відраховуються не з моменту виписки з колишньої квартири, а з моменту прибуття на нове місце проживання.
Між днем виписки і вдень прибуття може пройти невизначену кількість часу. Але, оскільки людина в цей час десь все одно проживає, він повинен оформити там тимчасову реєстрацію. А якщо громадянин переїжджає кудись в інше місто, він може перебувати там без постійної реєстрації протягом 90 днів.
Найбільш зручна для людини, який продав квартиру, така ситуація, коли на сайті держпослуги він при оформленні виписки одночасно оформляє і нову реєстрацію. Завдяки цій опції істотно економиться час. Але, зрозуміло, це можливо тільки в тому випадку, коли точно відомо, де саме він буде жити.
Штрафи за порушення строків реєстрації
В ст. 19.15.2 КпАП РФ йдеться про штрафи, які чекають на тих, хто порушує терміни реєстрації.
Якщо людина не прописався за своїм новим місцем проживання, він сплачує штраф у сумі 3-5 тисяч рублів залежно від міста, де він живе. В обох столицях розміри штрафу найбільш великі.
Штрафи чекають і тих фізичних осіб, хто в своїй оселі поселив незареєстрованих мешканців. Тут сума становить до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Що стосується юридичних осіб, то для них штрафи на порядок більший і можуть досягати 800 тисяч рублів.
Нові господарі квартири мають законне право в'їхати в своє нове житло і зареєструватися там, знаючи, що колишні власники в повному складі виписалися звідти, і ніхто не звалиться їм на голову, пред'являючи претензії і трясучи паспортом з пропискою в цій квартирі.
Якщо раптом трапиться подібне, то саме не виписані громадянин нестиме юридичну відповідальність за порушення правил реєстрації. Ніяких прав на продану квартиру у нього вже немає.
Продаючи квартиру, власник і вся його родина, яка мешкає з ним, зобов'язані виписатися в термін будь-яким із способів, що надаються державою.
Корисне відео
Поради експерта з правильної виписку з квартири:
Скільки займає часу виписка з квартири?Скільки займає часу виписка з квартири?
В які терміни потрібно реєструватися за новою адресою?