Реклама
Реклама
Реклама

Купівля квартири на вторинному ринку. нюанси

  1. Ріелтор. Хто це і що робить корисного?
  2. Чому не люблять відмовників від приватизації?
  3. Отримати електронну виписку з ЕГРП за 30 рублів
  4. Купівля квартири на вторинному ринку. власники
  5. Як покупцеві квартири довести сумлінність?
  6. Купівля квартири на вторинному ринку. У квартирі прописані діти
  7. Купівля квартири на вторинному ринку. перепланування
  8. Перепланування. Чи дадуть кредит?
  9. Купівля квартири на вторинному ринку - відповідальний крок. Будьте уважні!

Купівля квартири - відповідальний крок. Звичайно, найпростіше запросити професіонала, агента з нерухомості, або іншими словами ріелтора, і забути про ризики. Але, якщо ви хочете вибрати квартиру самостійно, ми дамо кілька порад.

Але, якщо ви хочете вибрати квартиру самостійно, ми дамо кілька порад

Ріелтор. Хто це і що робить корисного?

Купівля квартири на вторинному ринку. Історія квартири

Купівля квартири на вторинному ринку обов'язково повинна супроводжуватися перевіркою її історії.

Для початку запитайте у продавця розширену (архівну) виписку з будинкової книги (довідку про реєстрацію) та подивіться, хто був прописаний в нерухомості, що продається раніше.

Є особи, які мають право на проживання на даній площі - виписані тимчасово, наприклад, за призовом в армію або відбувають термін в місцях позбавлення волі, або за рішенням суду, особи, зниклі безвісти.

Потрібно подивитися, хто був власником з моменту приватизації: якщо наприклад, дитини не включили в власники при приватизації, він може мати право на частку в цій квартирі і, відповідно, через роки пред'явити позов. Операцію може і не визнають недійсною, а змусять батьків повернути частину грошей дітям, але нервів витратите купу.

До речі, і відмовилися свого часу від приватизації повнолітні особи теж можуть претендувати на право проживання в квартирі.

Тому краще, якщо все добровільно будуть виписані з квартири до угоди. А ще краще, якщо відмовники від приватизації виписалися з квартири давно.

Чому не люблять відмовників від приватизації?

Купівля квартири на вторинному ринку. Обтяження та арешти

Візьміть виписку з ЕРГП (Єдиний державний реєстр прав на нерухоме майно та угод з ним).

До речі, зробити це можна і в електронному вигляді.

За виписці можна побачити, накладені на квартиру якісь обмеження (застава, арешт і т.д.) чи ні. Ніяких обмежень по виписці бути не повинно.

Отримати електронну виписку з ЕГРП за 30 рублів

Не купуйте житло з якимись обтяженнями. За винятком окремих випадків покупки іпотечного житла ( почитайте тут ).

Купівля квартири на вторинному ринку. власники

Подружжя. Тут теж не все так просто.

Наприклад, квартирою зараз володіє одна людина, зараз він не в шлюбі, розлучений. Але квартира купувалася в період шлюбу. За Сімейним кодексом майно, придбане в шлюбі, є спільною власністю подружжя, якщо тільки у них не було шлюбного договору, який встановлював умови роздільного володіння. При розлученні ніяких угод про розподіл майна не складалося. Колишній чоловік повинен дати нотаріальна згода на продаж квартири.

Якщо власник на момент угоди полягає в шлюбі і квартира придбана в шлюбі, то його чоловік повинен дати нотаріальна згода на продаж квартири.

Якщо вам така згода не надають, відмовтеся від покупки.

Спадщина. Квартира дісталася продавцеві в спадок. Можуть «спливти» якісь родичі, наприклад, засуджені, які не могли своєчасно претендувати на спадщину, але право мають. Чи вправі ініціювати судові розгляди. Варто хоча б повияснять у продавця, які могли бути спадкоємці та чи були вони. Нехай напише письмову довідку про спадкоємців або їх відсутності. Хоч би так. По крайней мере, у вас буде документ, якщо раптом дійде до суду, що ви робили доступні вам заходи для з'ясування всіх обставин появи права власності у продавця.

Як покупцеві квартири довести сумлінність?

Діти. Власники - неповнолітні діти. Якщо власники - діти, то на продаж такого житла продавцем повинно бути отримано згода органу опіки та піклування . При цьому опіка дає дозвіл, якщо продавець одночасно купує інше житло, виділяючи там частку дитині, причому не меншу, ніж в старій квартирі.

(!) Материнський капітал. Так-так, материнський капітал теж може бути проблемою. Якщо батьки в момент використання материнського капіталу дали нотаріальне зобов'язання про наділення дітей частками в об'єкті нерухомості, але не виконали його, вирішивши продати нерухомість, то можуть виникнути проблеми. Претензії може пред'явити підросла дитина, чиї права порушили. Претензії може пред'явити прокуратура або інший держорган, який захищає права дітей. Перевірити, чи могли у сім'ї, що володіє квартирою коли-небудь, права на материнський капітал, можна по архівної виписці з будинкової книги . Якщо було прописано двоє і більше дітей, є ймовірність того, що материнський капітал був присутній. У будь-якому випадку, у продавця варто запросити інформацію про це.

Купівля квартири на вторинному ринку. У квартирі прописані діти

Ускладнює процедуру покупки квартири і ту обставину, що в ній зареєстровані діти. Дозвіл органів опіки тут не потрібно, якщо тільки діти не власники, але краще, якщо до угоди діти будуть виписані. Виписка займає деякий час, тому що в «нікуди» дітей не виписують, у продавця повинен бути «запасний аеродром».

Купівля квартири на вторинному ринку. перепланування

Дуже часто купують квартири, не дивлячись на наявність не узаконених перепланувань. Але все ж ви повинні розуміти, до чого це може привести. Деякі види перепланування можна оформляти в повідомному порядку, а щось взагалі можна робити без всяких повідомлень. Але, якщо раптом була зроблена неузгоджена суттєва перебудова квартири, то вас можуть змусити привести все в первинний стан (це, як мінімум, витрати), або, якщо ви потім захочете продати це житло, то це може зажадати наступний покупець (знову ж нести витрати доведеться вам).

Перепланування. Чи дадуть кредит?

Купівля частини житлової нерухомості (частки / кімнати)

При продажу частини нерухомості (частки і навіть кімнати) власник іншій частині цієї житлової нерухомості має переважне право викупу такого житла. Якщо він не хоче купувати, то повинен письмово відмовитися від покупки.

Перевірка продавця на банкрутство! Дуже актуально. Детальніше тут .

Купівля квартири на вторинному ринку - відповідальний крок. Будьте уважні!

Заявка на кредит під заставу. На покупку нерухомості або інші на будь-які цілі. Навіть, якщо банк відмовив. Заповніть заявку тут

схоже

Хто це і що робить корисного?
Чому не люблять відмовників від приватизації?
Чи дадуть кредит?
Хто це і що робить корисного?
Чому не люблять відмовників від приватизації?
Як покупцеві квартири довести сумлінність?
Чи дадуть кредит?