Реклама
Реклама
Реклама

Довіреність на отримання виписки з ЕГРН

  1. Типовий зразок довіреності
  2. Коли може знадобитися довіреність на отримання виписки з ЕГРН?
  3. Хто може виступити в ролі довірителя або довіреної
  4. Особливості оформлення довіреності у нотаріуса
  5. Чи обов'язково завіряти довіреність у нотаріуса
  6. Які відомості повинні міститися у виписці
  7. Що ще потрібно знати про довіреності на отримання виписки з ЕГРН

У практиці налічується безліч прикладів, коли запит відомостей з Росреестра проводиться не зацікавленою особою, а його представником, що має довіреність на отримання виписки з ЕГРН

У практиці налічується безліч прикладів, коли запит відомостей з Росреестра проводиться не зацікавленою особою, а його представником, що має довіреність на отримання виписки з ЕГРН. Цей документ являє собою підтвердження факту наділення відповідними повноваженнями, оформлене в паперовому або електронному вигляді. Сьогодні ми розповімо, які вимоги пред'являються в цій довіреності, хто може виступити в ролі представника, і розглянемо інші нюанси, що стосуються зазначеного документа.

Типовий зразок довіреності

Вивчення чинного законодавства дозволяє з'ясувати, що типового бланка довіреності, що дозволяє отримати виписку з ЕГРН , не існує. Однак до нього пред'являється ряд вимог, виконання яких є обов'язковим і не підлягає обговоренню. Перш за все, мова йде про те, що довіритель, будь то звичайний громадянин або керівник компанії, повинен чітко висловити своє бажання передати певні повноваження довіреній особі.

При зверненні до нотаріуса заявник може взяти зразок довіреності, відповідний його запитом, але складання документа потрібно виробляти з урахуванням індивідуальних обставин і потреб. Слід також пам'ятати, що незалежно від терміну дії та переліку повноважень, довіреність на отримання виписки з ЕГРН завжди може бути відкликана за ініціативою довірителя.

Коли може знадобитися довіреність на отримання виписки з ЕГРН?

У житті кожного росіянина може виникнути ситуація, коли йому буде потрібно виписка з ЕГРН, але самостійно замовити її не буде можливості. У цьому випадку, на допомогу приходить довіреність на представлення інтересів.

Правильно оформлений документ дозволить довіреній особі діяти від імені довірителя, звертатися в державні та муніципальні відомства, отримувати послуги і оформляти папери. Довіреність на отримання виписки з ЕГРП або ЕГРН повинна відповідати декільком вимогам:

  1. Перелік прав, переданих довіреній особі, яка не має виходити за рамки законності та здійсненності;
  2. Відомості, відображені в довіреності, зобов'язані тлумачитися буквально. Двояке сприйняття неприпустимо;
  3. Довіритель вправі передати повноваження лише в рамках своєї правоздатності. Довірена особа не може отримати прав, якими не наділений довіритель.

При недотриманні будь-якого з перерахованих умов.

Хто може виступити в ролі довірителя або довіреної

Щоб мати можливість видати довіреність на отримання виписки з Росреестра , Звичайний громадянин, ІП або бізнесмен, повинен відповідати одній з таких вимог:

  • Досягти повнолітнього віку і бути повністю дієздатними;
  • Громадяни старше 14, але не досягли 18-річчя, мають право виступати в ролі довірителя за умови, що законний представник висловить згоду, або має місце емансипація;
  • Від імені юних громадян молодше 14 років, діють його батьки, опікуни або інші законні представники. При необхідності саме вони можуть виступити в якості довірителів.

Що стосується довіреної особи, то ця роль може бути віддана дееспособному громадянину або правоздатною організації. В одну довіреність на отримання виписки з ЕГРН можуть вписуватися відразу кілька довірених. У цьому випадку реалізація повноважень відбувається спільно, або в індивідуальному порядку.

Особливості оформлення довіреності у нотаріуса

Для оформлення потрібного документа довіритель має право звернутися до будь-яку нотаріальну контору. Це може бути нотаріус, який займається приватною практикою, або державна контора. Як уже згадувалося раніше, звернутися за видачею довіреності може звичайний росіянин, його законний представник і бізнесмени (відповідно до повноважень, прописаними в установчих документах).

Довіреність на отримання виписки з ЕГРН має загальну форму і відображає чіткий список переданих прав. Перш ніж завершити оформлення документа, нотаріус зобов'язаний роз'яснити учасникам процедури можливі правові наслідки. При необхідності в довіреності вказується можливість передоручення. Сам документ може мати 2 форми:

  1. Письмова. Оформляється на паперовому бланку в одному екземплярі, який і віддається довіреній;
  2. Електронна . Містить ту ж інформацію, що і паперовий варіант, однак для підтвердження своєї волі довіритель використовує посилену ЕЦП.

Незалежно від обраної форми, довіреність реєструється з ЄІС. Наявність документа в цій базі дозволить працівникам ЕГРН упевнитися в його справжності.

Чи обов'язково завіряти довіреність у нотаріуса

Відповідно до чинного законодавства доручення, що дає право запросити відомості з Росреестра, вимагає обов'язкового звернення до нотаріальної контори або запевнення особою, наділеним відповідними повноваженнями. Ігнорування цієї вимоги призведе до того, що довіреність на отримання виписки з ЕГРН виявиться недійсною, а значить, не буде прийнята фахівцями Росреестра.

Крім нотаріуса, документ можуть деякі посадові особи. Це може бути начальник виправної установи, головлікар, командир військової частини та інші уповноважені особи. При зверненні в нотаріальну контору її співробітник зобов'язаний здійснити 2 дії:

  1. Ідентифікувати особу довірителя, перевіривши відповідність і дійсність його документів, що дозволить виключити ймовірність шахрайства;
  2. Переконатися в дієздатності учасників процедури.

Для реєстрації документа громадянину достатньо звернутися в нотаріальну контору, розташовану за місцем фактичного проживання. Коли довіреність на отримання виписки з ЕГРН оформляється організацією, на документі обов'язково ставиться автограф керівної особи.

У деяких випадках для отримання послуги довіреній досить пред'явити просту довіреність, підкріплену лише фірмовою печаткою і автографом довірителя. На жаль, коли мова йде про отримання виписки з Росреестра, даний варіант неприйнятний. Це пояснюється тим, що затребування відомостей з ЕГРН кваліфікується як юридично значуща процедура, і до документації пред'являються відповідні вимоги.

Слід взяти до уваги і той факт, що звернення до нотаріуса вимагає не тільки ЕГРН, а й інші відомства. Хоча в законодавчих актах немає зазначених обмежень, сувора реальність свідчить про зворотне. На думку експертів, збираючись оформити довіреність на отримання виписки з ЕГРН, краще відразу зареєструвати документ в нотаріальній конторі, уникнувши додаткових тимчасових витрат в майбутньому.

Які відомості повинні міститися у виписці

В законі є ряд вимог, що пред'являються до оформлення довіреності. Зокрема, мова йде про відомості, які повинні бути вказані в документі. Якщо Ви плануєте довірити іншій людині отримати виписку з ЕГРН, настійно рекомендуємо звернути увагу на наявність в довіреності такої інформації:

  1. Назва документу;
  2. Регіон і місто, в якому відбувається оформлення довіреності;
  3. Дата складання документа;
  4. Відомості про учасників процедури;
  5. Інформація про можливе передоручення;
  6. Список переданих повноважень.

Для юридичних осіб обов'язковими є ще кілька інформаційних пунктів:

  • Дані про керівника, який має право на прийняття рішень від імені компанії;
  • Організаційно-правова форма.

Усі позиції з переліку є обов'язковими. Відсутність будь-якої з них є порушенням закону, і автоматично призводить до недійсності довіреності. Що стосується терміну дії документа, то його вказівку не є обов'язковим. Однак якщо довіреність на отримання виписки з ЕГРН нічого очікувати утримувати відомостей про період дійсності, то використовується стандартний термін, що становить 12 місяців.

Що ще потрібно знати про довіреності на отримання виписки з ЕГРН

Збираючись довірити іншій особі отримати відомості з Росреестра, слід розуміти, що оформлення відповідного документа вимагає певних фінансових витрат. стандартна держмито дорівнює 200 руб., проте додатково доведеться розщедритися на складання бланка. Якщо потрібна консультація з тих чи інших питань, то за неї теж доведеться заплатити додатково. Розцінки в різних нотаріальних конторах можуть істотно відрізнятися, тому рекомендуємо поцікавитися ними завчасно.

Перш ніж оформити довіреність, потрібно взяти до уваги ще кілька важливих нюансів. В першу чергу, мова йде про можливість передоручення повноважень. Якщо відповідне «дозвіл» відсутня в довіреності, то права можуть бути передані лише в тому випадку, якщо це потрібно для захисту довірителя. Важливо розуміти, що проста передача документа не наділяє нового власника ніякими повноваженнями.

Ще один нюанс, про який повинен знати довіритель, стосується можливості дострокового анулювання довіреності. Про відповідну можливості також зобов'язаний повідомити і нотаріус, реєструючий документ. Як тільки відомості про відкликання довіреності з'являться в базі даних ЄІС, всі повноваження, передані довіреній особі, перейдуть до правовласника. Відкликаний документ вже не вдасться використовувати для отримання виписки з ЕГРН і здійснення інших юридично значимих дій.

Завантажити бланки і зразки довіреності

Коли може знадобитися довіреність на отримання виписки з ЕГРН?