Реклама
Реклама
Реклама

Як виписатися з квартири

  1. Виписка з одночасною пропискою
  2. Проста виписка (без одночасної прописки)
  3. Виписка без особистої присутності
  4. Зняття з реєстраційного обліку через портал держпослуги
  5. висновок

При зміні ПМЖ необхідно змінити місце постійної реєстрації. Зробити це можна різними методами. Далі буде представлено 4 варіанти, як виписатися з квартири. Оптимальний вибір залежить від конкретної ситуації.

Виписка з одночасною пропискою

Найбільш простий спосіб - це прописатися в іншу квартиру Найбільш простий спосіб - це прописатися в іншу квартиру. Згідно із законодавством РФ, якщо людина змінює своє постійне місце реєстрації (ПМЖ), то йому не обов'язково виписуватися зі старого місця адреси. Державні органи самостійно передадуть всі потрібні документи. У більшості випадків дана процедура займає 14-30 днів (в залежності від завантаженості установи).

Якщо ви збираєтеся прописуватися в іншому місті, то процес зняття з реєстрації може зайняти 2-3 місяці (залежить від віддаленості населених пунктів).

Для громадян є власником нового житла і які не перебувають на обліку у військкоматі, процедура зміни прописки буде проходити в такій послідовності:

  1. Відвідування паспортного столу за новим місцем реєстрації з метою складання заяви «за формою 6» разом з відривним талоном. Заповнити необхідно обидві частини (верхню і відривний талон, розташований знизу). Порожні бланки дають в паспортному столі (зазвичай вони у вільному доступі лежать в коридорах, рідше потрібно зайти в кабінет паспортиста і попросити відповідний бланк). Зразки заповнення висять на інформаційному стенді.
  2. Переконавшись в правильності заповнення заяви, надаємо його і необхідний перелік документів (оригінали + копії, можна без посвідчення).
  3. Співробітник паспортного столу звіряє всі документи і правильність заповнення форми №6. При наявності помилок їх потрібно буде виправити на місці. Якщо з паперами все в порядку, паспортист забирає їх, надавши розписку про отримання документів, і призначає дату, коли будуть готові документи.
  4. У встановлену дату необхідно прийти і забрати паспорт, в якому вже буде оформлено зняття з реєстраційного обліку та проставлено нове.

Документи, які необхідно надати в паспортний стіл із заявою:

  • паспорт резидента РФ (при його відсутності можна скористатися тимчасовим посвідченням особи);
  • документи, що підтверджують права володіння на нерухомість, в якій планується оформлення постійної реєстрації, зараз (з 2017 року) досить надати виписку з ЕГРН (актуально для всіх типів житла);
  • будинкова книга (якщо мова йде про прописку в приватний будинок).

Якщо людина перебуває на обліку у військовому комісаріаті, швидше за все, в паспортному столі вимагають знятися з нього.

Така поведінка паспортистів викликає безліч суперечок, оскільки згідно із законом переоформляти у військовому комісаріаті потрібно після зміни постійного місця реєстрації. Тому можна сміливо загрожувати співробітникам зверненням до суду, в разі відмови.

Якщо ж вирішено обійтися без суперечок, то порядок оформлення виписки буде наступним: Якщо ж вирішено обійтися без суперечок, то порядок оформлення виписки буде наступним:

  1. З'явитися в паспортний стіл (дії ідентичні, зазначеним вище). Список документів в даному випадку буде таким же, лише з додаванням військового квитка (або приписного).
  2. Після звірки паперів працівник паспортного столу заповнить заяву за формою №9 і передасть його разом з рештою списком документів.
  3. Потім потрібно прийти в свій військовий комісаріат. Якщо нова реєстрація буде в тому ж районі, потрібно буде лише змінити адресу в цій установі (наступні 2 пункту пропускаємо).
  4. В іншому випадку потрібно буде знятися з обліку. Для цього потрібно заповнити відповідну заяву (бланк і зразок видадуть на місці). Знадобиться: паспорт, форма №6 (отримана раніше), військовий квиток (або приписне свідоцтво) та форма №9. Перевіривши заповнення всіх документів, працівник військкомату поставить штамп, який свідчив про зняття з обліку.
  5. З цим папером треба звернутися до військового комісаріату за новою адресою і встати на облік. Для цього буде потрібно надати ті ж документи разом з випискою з ЕГРН (це потрібно для підтвердження права володіння на нову житлоплощу). Після звірки всіх документів, працівник військового комісаріату виставить штамп про постановку на облік.
  6. Далі з усіма документами потрібно прийти в паспортний стіл (подальші дії аналогічні нагоди вище).

Проста виписка (без одночасної прописки)

Якщо потрібно знятися з реєстраційного обліку за власним бажанням (нове житло ще не куплено, або знаходиться на стадії оформлення), то варіанти, представлені вище, не підходять.

Згідно з постановою уряду РФ №713, громадянин зобов'язаний оформити офіційну реєстрацію протягом 7 днів з моменту прибуття на нове ПМЖ. В іншому випадку йому виписується штраф 1500 р.

Однак бувають ситуації, коли дотримання цього закону неможливо з причин, незалежних від громадянина:

  1. Тривале відрядження. Для того щоб підтвердити даний факт, необхідно пред'явити довідку з роботи і шляховий лист.
  2. Госпіталізація або тривале амбулаторне лікування. Пред'являємо виписку з мед. установи або лікарняний лист із зазначенням дат.
  3. Угоди з нерухомістю (процес оформлення паперів зайняв більше 7 днів). Пред'явивши договір купівлі / продажу можна підтвердити той факт, що не було можливості прописатися в установлений термін.

Надавши в паспортний стіл необхідні документи, людина звільняється від сплати штрафу.

Для того щоб виписатися в нікуди, потрібно буде провести наступний ряд дій:

  1. Прийти в паспортний стіл з заповненою заявою за формою №6 (зразки будуть представлені на інформаційному стенді). У заяві про зняття з реєстраційного обліку обов'язково потрібно вказати нову адресу (де в подальшому буде оформлено ПМЖ). Цікавий момент: якщо ви ще не знаєте адресу майбутньої прописки (не знайшли підходящу квартиру), можна вказати будь-хто. Закону це не суперечить.
  2. Паспортист перевірить правильність заповнення заяви та повідомить дату, в яку потрібно буде прийти за паспортом. Максимальний термін оформлення виписки - 7 днів.
  3. Прийшовши в призначений день, людина отримує паспорт з відповідним штампом і листок вибуття. Останній знадобиться для оформлення нової реєстрації, тому втрачати його небажано. Термін дії - 30 днів.

Військовозобов'язаним потрібно відкріпити з військового комісаріату, точно так же, як в попередньому випадку.

Якщо мова йде про виписку дитини, потрібен дозвіл органів опіки. В іншому процедури будуть такими ж.

Виписка без особистої присутності

Паспортні столи неохоче приймають громадян, які прийшли за дорученням Паспортні столи неохоче приймають громадян, які прийшли за дорученням. Тому в разі виписки без особистої присутності, оптимальним варіантом буде звернутися в найближчий МФЦ. Це спричинить за собою оплату невеликої мита, зате позбавить від непотрібних розглядів.

Якщо у вашому місті немає МФЦ, то слід попередньо зателефонувати в паспортний стіл (в ідеалі начальнику) і повідомити про те, що потрібно зняття з реєстраційного обліку без присутності заявника.

Довіреність необхідно завірити у нотаріуса (зараз її вартість 1000 р.). Вона повинна бути не генеральної, а спеціальної (що дає право на збір і отримання документів). Краще даний момент уточнити у нотаріуса, повідавши суть проблеми (навіщо потрібна довіреність).

З цим документом, власним паспортом та списком, поданим вище, довірена особа від'їжджає в найближчий МФЦ або паспортний стіл. Далі послідовність дій буде ідентичною. У військовий комісаріат також можна звертатися за дорученням.

Зняття з реєстраційного обліку через портал держпослуги

Державний портал держпослуги дозволяє виробляти різні процедури з документами в режимі онлайн. Відвідати державні органи в будь-якому випадку доведеться, зате не потрібно буде стояти в чергах, адже всі заяви ви подасте віддалено.

Виписка онлайн виробляється в такому порядку:

  1. Реєстрація на порталі. Для неї буде потрібно мобільний телефон і e-mail адресу. Можна використовувати мобільний додаток (підходить для всіх платформ).
  2. Пройшовши верифікацію, проходимо за адресою: www.gosuslugi.ru
  3. У меню, розташованому праворуч, вибираємо пункт «Зняття громадянина з реєстраційного обліку за місцем проживання» або перебування (дивлячись, який тип прописки у вас зараз).
  4. Відкриється пункт з докладним описом даного процесу. У правому верхньому куті шукаємо кнопку «отримати послугу» і натискаємо по ній.
  5. Відкриється стандартна сторінка з правовою інформацією про обробку персональних даних користувачів. Після прочитання ставимо обидві галочки і вибираємо «Далі».
  6. З'явиться форма надання особистих даних, яку потрібно заповнити. Пункт нового місця прописки можна залишити порожнім (якщо поки новий адреса невідома).
  7. Далі потрібно вибрати адресу ФМС (за місцем реєстрації) і натиснути на кнопку «вибрати».
  8. В кінці система пропонує варіанти повідомлення про процес виконання послуги. Вибравши відповідний, натискаємо «подати заяву».
  9. На цьому все, залишається лише чекати. Інформацію про статус заяви можна отримати в особистому кабінеті. Іноді (найчастіше через неправильне заповнення особистих даних), система може відповісти відмовою.
  10. Через 3 доби портал обробить заявку і позначить дату, в яку потрібно буде прийти в ФМС з необхідним пакетом документів (вказується на етапі створення заявки).

На відео про виписку з квартири

висновок

Державні установи (в даному випадку паспортні столи) працюють не дуже оперативно, підкидаючи громадянам «підводні камені». Тому сьогодні все більше людей вважають за краще користуватися МФЦ або порталом держпослуги. Так громадянин отримує оперативне вирішення своєї проблеми без зайвого головного болю (у вигляді відкріплення в військкоматі, надання додаткових довідок і т.д.).