Реклама
Реклама
Реклама

Як і де отримати виписку з будинкової книги, відмінності архівної та звичайної виписки

  1. Що таке виписка з будинкової книги
  2. Як отримати виписку з будинкової книги
  3. Чим відрізняється звичайна і архівна виписки з будинкової книги

Купівля квартири - важливий етап в житті будь-якої людини Купівля квартири - важливий етап в житті будь-якої людини. Більшості громадян доводиться досить рідко стикатися з процедурою придбання нерухомості, яка має масу нюансів. Купити «чисту» квартиру набагато простіше в новобудові, але часто гідні варіанти знаходяться саме на вторинному ринку.

Одним з важливих етапів при покупці нерухомості є її перевірка. Покупець повинен переконатися, що після укладення договору купівлі-продажу не з'являться треті особи, які заявлять свої права на житлоплощу. Дізнатися історію квартири можна з будинкової книги, замовивши виписку. Вона може знадобитися також в інших ситуаціях, тому юридично підкований громадянин повинен знати, де і як отримати виписку з будинкової книги.

Зміст: 1. Що таке виписка з будинкової книги 2. Як отримати виписку з будинкової книги 3. Чим відрізняється звичайна і архівна виписки з будинкової книги

Що таке виписка з будинкової книги

Виписка з будинкової книги являє собою довідку, в якій міститься інформація про всі мешканцях, зареєстрованих в певній квартирі будинку Виписка з будинкової книги являє собою довідку, в якій міститься інформація про всі мешканцях, зареєстрованих в певній квартирі будинку. Обов'язок із ведення будинкової книги лягає на керуючу компанія, ТСЖ, ЖБК, РКЦ або РІЦ, в залежності від типу управління будинком.

Згідно зі встановленими правилами, замовити виписку з будинкової книги має право громадянин володіє квартирою або зареєстрований в ній. При необхідності можна оформити нотаріальну довіреність на людину, дозволивши йому діяти від імені власника приміщення для отримання виписки.

Як отримати виписку з будинкової книги

Як було сказано вище, щоб отримати виписку з будинкової книги, потрібно звернутися з відповідним проханням до організації, яка управляє будинком. Найчастіше, звернення потрібно подавати в паспортний стіл або МФЦ. Для отримання довідки потрібно надати:

  • Паспорт громадянина Російської Федерації;
  • Якщо квартира приватизована, документи, що підтверджують право власності;
  • Якщо квартира знаходиться в соціальному наймі, договір або ордер, що підтверджують право користування;
  • Якщо виписку отримує третю особу, довіреність від власника нерухомості або зареєстрованого в ній людини.

Зверніть увагу, що якщо необхідно отримати виписку з будинкової книги приватного будинку, потрібно буде взяти саму книгу, яка знаходиться у власника нерухомості.

Звернувшись до відповідного органу з названими вище документами, потрібно заповнити бланк для отримання виписки з будинкової книги Звернувшись до відповідного органу з названими вище документами, потрібно заповнити бланк для отримання виписки з будинкової книги. У ньому потрібно заповнити стандартну інформацію: ПІБ звернувся, адреса проживання, дату народження, паспортні дані, а також деякі інші відомості. Крім того, буде потрібно вибрати варіант виписки з будинкової книги: звичайна чи архівна.

Заповнивши бланк і надавши необхідні документи, що звернувся громадянин може відразу отримати звичайну виписку з будинкової книги. Якщо потрібно оформити архівну виписку, який прийняв документи фахівець уточнить дату, коли її можна буде забрати. Найчастіше на виготовлення архівної виписки йде від 3 до 5 днів.

Важливо: Замовити виписку з будинкової книги можна через сайт Державних Послуг. Заповнивши анкету, потрібно в зазначений час прибути за вже готовою довідкою.

Чим відрізняється звичайна і архівна виписки з будинкової книги

Громадянин має право отримати звичайну або архівну виписку з будинкової книги, які розрізняються кількістю міститься інформації. У звичайній виписці вказується:

Звичайна виписка з додому книги дійсна протягом 30 днів, в більшості випадків. Деякі управляючі компанії вказують менший термін, протягом якого дані в виписці можна вважати відповідними дійсності.

Якщо мова йде про продаж квартири, краще замовляти архівну виписку з будинкової книги. По ній можна перевірити, чи не з'являться чи треті особи, які мають права на використання нерухомості. Наприклад, до таких осіб належать виписалися на деякий час громадяни: через служби в армії, відбуття покарання в місцях позбавлення волі, лікування в стаціонарі і з інших причин.