Реклама
Реклама
Реклама

Шкода риби, міфи чи реальність

  1. Як зменшити шкоду риби, споживаної людиною

Моя попередня стаття була присвячена темі користі риби для людини. Сьогодні мені хотілося б розповісти про ту «ложку дьогтю», яка може зіпсувати цілу бочку меду, а саме розповісти вам про те, чи існує реальна шкода риби або всі твердження є вигадкою. Ґрунтуватися я буду на думці шведських вчених - дієтологів і здоровий глузд, з яким слід сприймати пропоновану інформацію.

Треба сказати, що шведський державний орган з контролю за якістю споживаних в країні продуктів, Livsmedelsverket, здійснює свої перевірки із завидною регулярністю.

За даними шведських вчених небезпечні хімікати, що містять бром, кадмій були виявлені як в м'ясі норвезького лосося, вирощуваного на рибних фермах так і оселедця з Північного моря.

Зовсім недавно надбанням гласності стали тривожні факти про роботу рибних ферм. Виявляється, що лосося там вирощується так багато, що основна його маса піддається різних інфекційних захворювань, а для дезінфекції водойм від численних паразитів застосовуються найсильніші пестициди, які потім потрапляють в м'ясо риби.

Перевищення загальноєвропейських допустимих норм становило від 2 до 6 разів Перевищення загальноєвропейських допустимих норм становило від 2 до 6 разів. Швеція виступила з пропозицією про посилення моніторингу за станом води Північного моря. Крім того розробляються рекомендації щодо вживання риби, що виловлюється з вод Північного моря для зменшення можливої ​​шкоди.

Особливо високий вміст кадмію показують проби риби з другого за величиною озера Швеції Веттерн (Vättern). Причому ця тенденція зберігається протягом багатьох років. Тому на вживання риби з цього озера накладаються суворі обмеження.

Крім того, вказується, що комбінація навіть мізерних кількостей небезпечних для здоров'я людини хімічних елементів може завдати шкоди здоров'ю. Найбільшу небезпеку для людини представляє діоксин, дуже небезпечна речовина, яке негативно впливає на імунну і центральну нервову систему людини.

Більша половина оселедця і лосося, виловлюються з вод Балтійського моря, а також, Ботнічної затоки показують підвищений вміст цього небезпечної отрути. Тому, любителям оселедця шведські дієтологи радять їсти її не більше одного разу на тиждень. Дітям, вагітним і годуючим жінкам рекомендується вживати оселедець не більше кількох разів на рік. Такі ж рекомендації стосуються споживання лосося.

Картина виходить кілька песимістична, однак численні дослідження шведських токсикологів, присвячених вивченню питання користі і шкоди риби, впевнено підтверджують, що краще себе почувають люди, які регулярно вживають рибу, ніж відмовилися від неї Картина виходить кілька песимістична, однак численні дослідження шведських токсикологів, присвячених вивченню питання користі і шкоди риби, впевнено підтверджують, що краще себе почувають люди, які регулярно вживають рибу, ніж відмовилися від неї. Крім того, дослідження останніх років показують тенденцію до зниження вмісту небезпечних хімічних елементів в м'ясі виловленої риби.

Як зменшити шкоду риби, споживаної людиною

Раніше я вже писала, що шведські дієтологи рекомендують вживати рибу щонеділі 2 - 3 рази. Дуже важливо при цьому використовувати рибу різних сортів, виловлену з вод різних водойм. Риба, що надходить на прилавки магазинів, не представляє небезпеки для здоров'я людини. Любителям - рибалкам слід стежити за регулярно оновлюваною інформацією про результати перевірки риби з тих водойм, де вони ловлять.

Повсюдно по країні ведеться постійна робота щодо зменшення забруднення навколишнього середовища, що дає позитивні результати.

Крім того, європейськими країнами виробляються нові методи, що дозволяють визначити вплив комбінації шкідливих речовин на здоров'я людини, виробити більш точні методи контролю.

Важливо знати, що м'ясо риби може містити паразитів, які гинуть при нагріванні риби до 60 градусів або при глибокому заморожуванню. Так, що спійманого «дикого» лосося перед тим як посолити слід гарненько проморозити.

Офіційні джерела стверджують, що вміст небезпечних для здоров'я людини речовин в лососі, вирощеному на рибних фермах, відповідає всім нормам ЄС Офіційні джерела стверджують, що вміст небезпечних для здоров'я людини речовин в лососі, вирощеному на рибних фермах, відповідає всім нормам ЄС. Дуже хотілося б їм вірити! Однак, м'ясо «дикого» лосося і вирощеного дуже різниться за якістю. Так вміст жиру у «дикої» риби становить 5 - 7%, а вирощеної доходить до 35%. Як то кажуть - відчуйте різницю!

Такі сорти риби, як щука, окунь, минь можуть містити ртуть. Їх не варто їсти частіше одного разу на тиждень. На споживання тріски, сига, корюшки, ряпушки не накладаються ніяких обмежень.

Підводячи підсумок всьому сказаному вище можна сказати, що шкода риби значно менше, ніж користь від неї. Для того, щоб ще більше знизити негативні наслідки споживати слід рибу з різних водойм, обмежуючи частоту використання деяких сортів риби з Балтійського моря. Як говориться - їжте на здоров'я.

Про користь вживання риби для здоров'я людини, позитивний вплив рибних протеїнів при захворюваннях кишково-шлункового тракту, доведених шведськими дієтологами, читач дізнається зі статті «   Користь риби, рекомендації шведських дієтологів » Про користь вживання риби для здоров'я людини, позитивний вплив рибних протеїнів при захворюваннях кишково-шлункового тракту, доведених шведськими дієтологами, читач дізнається зі статті « Користь риби, рекомендації шведських дієтологів »

Можливо, Вас зацікавлять наступні статті: