Реклама
Реклама
Реклама

Розписка на виплату грошових коштів

  1. Боргова розписка - зразок написання, форма, бланк (скачати безкоштовно)
  2. Розписка про позику грошових коштів
  3. Форма розписки про отримання грошей
  4. Розписка про борг, завірена нотаріусом
  5. Грошова розписка, боргова розписка
  6. Вимоги до грошової розписці
  7. Як отримати гроші по борговій розписці
  8. Зразок грошової розписки
  9. Питання при оформленні грошової розписки
  10. Розписка про повернення грошових коштів - зразок написання
  11. Як правильно писати розписку про повернення коштів
  12. Зразок розписки про повернення грошових коштів
  13. Повернення боргу по розписці
  14. Зразок розписки про повернення грошових коштів
  15. за квартиру
  16. За договором найму
  17. За невиконання послугу
  18. За псування майна
  19. За договором позики
  20. Зразок - бланк розписки про повернення грошових коштів
  21. Відео по темі:

Зміст сторінки:

Боргова розписка - зразок написання, форма, бланк (скачати безкоштовно)

Боргова розписка (зразок) застосовується в цивільно-правових відносинах, пов'язаних з отриманням грошових коштів однією стороною і передачею їх інший, ніж на виконання будь-якого зобов'язання, так і в добровільному порядку. Де знайти зразок боргової розписки і на що варто звернути увагу при її складанні, ви дізнаєтеся з нашої статті.

Розписка про позику грошових коштів

Боргова розписка є документ, згідно з яким одна сторона передає грошові кошти, а інша їх приймає.

Боргова розписка (зразок скачати безкоштовно) повинна бути складена з урахуванням деяких рекомендацій. Боргова розписка (зразок скачати безкоштовно) повинна бути складена з урахуванням деяких рекомендацій

Цивільним кодексом передбачається, що розписка складається в письмовій формі, якщо сума позики, переданого однією фізичною особою іншій, перевищує 10 000 рублів. Це обов'язкова умова: в іншому випадку документ не матиме юридичної сили. Відповідно, якщо сума позики менше 10 000 рублів, то громадяни можуть укласти усну домовленість про умови позики і терміни його повернення. Але незалежно від суми позики, ви завжди можете скласти розписку в письмовій формі.

У тексті розписки необхідно вказати повні дані позичальника і кредитора, а саме ПІБ, дату народження, паспортні дані та місце прописки / проживання.

Далі повинні йти відомості про те, яка сума дається в борг і під які відсотки. Якщо мова йде про суму в російських рублях, то тут все зрозуміло. А ось якщо ви даєте в борг в іноземній валюті, то незайвим буде вказівка ​​на її курс, за яким повинен повернутися борг. Це допоможе вам уникнути зайвих непорозумінь, так як, наприклад, курс євро і долара коливається, і цілком можливо, що на момент повернення боргу курс валюти впаде. Таким чином ви підстрахуєте себе від повернення боргу в меншому розмірі.

І одним з найголовніших вимог до розписці є вказівка ​​на термін повернення боргу. Бажано написати конкретну дату.

Форма розписки про отримання грошей

Форма боргової розписки не затверджена ніяким нормативним правовим актом. Відповідно, якщо виходити з вимог Цивільного кодексу, то вона може бути складена у простій письмовій формі.

Боргова розписка (бланк) може бути написана від руки або надрукована на комп'ютері. Наша порада - пишіть від руки, щоб за допомогою проведення почеркознавчої експертизи була можливість довести в суді, що розписка була написана саме боржником.

Таким чином, форма розписки може бути рукописної і друкарської; передбачається варіант усною домовленістю між громадянами про умови і сумі позики. Але Цивільний кодекс встановлює, що якщо сума боргу перевищує 10 000 рублів, то документ повинен бути складений у письмовій формі.

Розписка про борг, завірена нотаріусом

Згідно з Цивільним кодексом (стаття 163), обов'язковому нотаріальному посвідченню підлягають операції у випадках:

  • якщо це передбачено законом;
  • якщо сторони висловили такий намір.

Тобто обов'язкову умову про те, що розписка повинна бути завірена нотаріусом, немає.

Але в статті 163 ЦК не дарма кажуть про нотаріальне посвідчення угоди. Справа в тому, що розписку як документ вам нотаріус завіряти не буде. Він може посвідчити договір позики і розписку - як складову частину договору.

Тому якщо ви зібралися йти до нотаріуса з однієї тільки розпискою, то будьте готові до того, то вам відмовлять у вашому проханні.

Як бути в такій ситуації?

  1. Якщо по розписці гроші передані не були, але у вас є твердий намір підстрахувати себе від невиплати боргу другою стороною, складіть договір позики в простій письмовій формі, прикладіть до нього розписку і вирушайте до нотаріуса.
  2. Якщо по розписці гроші вже передані, а ви все одно хотіли б запевнити її у нотаріуса, безглуздо складати договір позики. Більш того, розписка, складена в письмовій формі, вже має юридичну силу. А якщо боржник не захоче вам повертати гроші, незалежно від того, завірений документ у нотаріуса чи ні, вам все одно доведеться звертатися до суду.

Грошова розписка, боргова розписка

Що таке грошова розписка, в яких випадках складається боргова розписка, як їх правильно оформити Що таке грошова розписка, в яких випадках складається боргова розписка, як їх правильно оформити?

Складання грошової розписки необхідно при укладанні договору позики. Від того, наскільки правильно буде складена розписка, залежить можливість в майбутньому отримати по ній гроші. Така грошова розписка може бути використана в суді як доказ позики грошей і умов договору позики.

Грошову розписку необхідно оформляти і при укладанні письмового договору позики, в тому числі нотаріального. Саме розписка підтвердить факт передачі та отримання грошей позичальником. При наявності на руках правильно складеної грошової розписки за зразком, підготовленому професійним юристом, позичальникові буде складно заперечувати свій борг.

Вимоги до грошової розписці

Розглянемо 5 обов'язкових вимог до борговій розписці:

  1. Необхідно вказати місце її складання (населений пункт, де передаються гроші).
  2. Обов'язково вказуються повні прізвище, ім'я та по батькові того, хто бере гроші в борг, і того, хто дає в борг. Дані наводяться без скорочень, вони повинні відповідати тим, які вказані в паспорті, можливо вказати і повні паспортні дані сторін.
  3. Вказується сума позики (конкретна сума, яка передається з рук в руки, вказується в рублях і копійках, краще продублювати цифрове дані письмовим текстом).
  4. Проставляється дата, коли отримані гроші (дата вказується повністю, тобто день, місяць, рік).
  5. В кінці розписки обов'язковий підпис позичальника (підпис повинна бути написана повністю, відповідати повною підпису позичальника в звичайних умовах. Якщо документ надрукований на комп'ютері, буде правильним, якщо позичальник в кінці розписки від руки напише свої прізвище, ім'я та по батькові без скорочень і поставить підпис) .

Є ще 2 додаткових вимоги до розписці, які вказуються за бажанням сторін:

  1. Термін, коли гроші будуть повернуті назад (повернення боргу може бути частинами або всією сумою). Дата може бути вказана саме «ДД-ММ-РРРР» - це буде правильним варіантом, щоб уникнути плутанини, або визначений проміжок часу. Якщо дата в грошовій розписці не вказана, повернення грошей проводиться через 30 днів після пред'явлення вимог кредитором.
  2. Розмір відсотків за користування грошима (зазвичай розмір відсотків вказується за місяць, але допускається вказувати відсотки за будь-який період) і розмір відсотків (штрафу) за порушення умов повернення позики (зазвичай вказується розмір відсотків за кожен день прострочення).

Як отримати гроші по борговій розписці

При оформленні розписки слід задуматися, як потім повернути гроші назад. Добре, якщо між сторонами встановилися хороші і довірчі відносини, а за час позики не відбулося ніяких форс-мажорних подій, ніхто не захворів і не втратив роботу і інші доходи. Але від цих неприємностей ніхто по життю не застрахований.

При передачі грошей по розписці слід в будь-якому випадку обмежувати передану суму наявними можливостями, так, щоб потім не повернення не привів до банкрутства позичальника.

При складанні розписки про отримання грошей уважно читайте всі зазначені в ній дані, щоб не було помилок. Особливу увагу зверніть на правильне написання прізвища, імені та по батькові позичальника і боржника (краще звіриться з паспортом), а також на суму грошей, вказану в розписці (краще, якщо крім цифр сума буде записана і прописом). У борговій розписці обов'язково вказується, що гроші передаються в борг.

У разі прострочення повернення боргу по грошовій розписці, порушень умов за договором позики в суд подається позовна заява про стягнення боргу за договором позики.

Зразок грошової розписки

ГРОШОВА РОЗПИСКА

Складена в _________ (найменування населеного пункту).

Я _________ (вказати повністю прізвище, ім'я та по батькові того, хто бере гроші в борг) отримав від _________ (вказати повністю прізвище, ім'я та по батькові того, у кого гроші беруться в борг) в борг за договором позики грошову суму в розмірі _______ руб. (сума прописом).

За користування грошовими коштами встановлені відсотки з розрахунку ____% в місяць від всієї суми позики.

Зобов'язуюся віддати зазначену в грошовій розписці суму позики та відсотки в термін до «___» _________ ____ р

За порушення термінів повернення боргу за договором позики та відсотків зобов'язуюсь виплатити відсотки в розмірі ____% за кожний день прострочення від простроченої суми.

Дата складання фінансової розписки «___» _________ ____ р

Підпис позичальника: _______ (П.І.Б. повністю)

Завантажити зразок розписки:

Грошова (боргова) розписка (14,0 KiB, 3 473 hits) Грошова (боргова) розписка (14,0 KiB, 3 473 hits)

Питання при оформленні грошової розписки

Чи обов'язково нотаріальне посвідчення розписки про отримання грошей Чи обов'язково нотаріальне посвідчення розписки про отримання грошей?

Розписка про отримання грошей підтверджує укладення договору позики. Сама по собі розписка нотаріально не посвідчується. Розписка складається в простій письмовій формі - це значить, що вона може бути написана від руки або надрукована. Нотаріального посвідчення договір позики не вимагає, але таке посвідчення може бути проведено за наявності згоди сторін. На практиці прості розписки, складені сторонами самостійно, мають для суду таку ж силу, що і договору позики, засвідчені нотаріусом.

Гроші вже зайняті, борг є, а розписка, Ви не зможете що робити?

Розписку можна оформити в будь-який час. У законі немає обмежень за часом її складання. Зрозуміло, що потрібна згода другої сторони. Але якщо вона не заперечує. оформляйте боргову розписку в будь-який час. У такій розписці додатково вкажіть час фактичної передачі грошей, суму боргу і дату повернення боргу. Така розписка допоможе при виникненні подальших проблем, в суді.

Чи можна з цією розпискою оформити отримання грошей у одного, знайомих, родичів?

Представлений зразок розписки підійде для будь-яких випадків передачі грошей в борг, але краще оформити договір позики.

Беру гроші в банку, щоб передати їх знайомої, як оформити розписку?

Якщо ви йдете на такий крок, слід задуматися, чому банк не дає гроші цій людині. Якщо банк не впевнений в його платоспроможності, чому у вас така впевненість є. Найкраще оформити договір позики, в якому повторити умови про передачу і повернення грошових коштів, виплати відсотків і штрафних санкціях, які вказані в кредитному договорі. Вкажіть ті ж терміни виплат і терміни повернення кредиту, щоб потім убезпечити себе від переплати.

Як оформляється часткове повернення грошей за борговій розписці?

Повернення грошей можна оформляти окремими розписками про отримання грошей або вказувати на це в тексті самої розписки. В цьому випадку позичальник повинен написати: гроші в сумі _____ руб. від _______ (ПІБ позичальника) отримав «___» _________ р

Завантажити зразок розписки:

Розписка про повернення позикових грошей (13,5 KiB, 3 999 hits) Розписка про повернення позикових грошей (13,5 KiB, 3 999 hits)

У чому відмінність договору позики від боргової розписки, що краще складати?

Відмінність полягає в тому, що розписка це простіша форма підтвердження передачі грошей в борг. Як юристи, ми завжди радимо складати договір, проте в деяких випадках без грошової розписки не обійтися. Наприклад, коли потрібно оформити передачу грошей швидко, «на коліні», немає часу для складання договору, докладного перерахування всіх його умов.

Розписка про повернення грошових коштів - зразок написання

Якщо ви даєте в борг свої гроші, вам необхідно подбати про те, щоб ця подія була документально зафіксовано. Звичайний спосіб задокументувати передачу грошей полягає в оформленні розписки про повернення грошових коштів і про їх отриманні.

Розписка про повернення підтверджує факт повернення грошей кредитору. Розглянемо питання, що виникають при складанні такої розписки.

Розглянемо питання, що виникають при складанні такої розписки

Як правильно писати розписку про повернення коштів

Розписка про повернення грошових коштів повинна бути складена у простій письмовій формі.

По-перше, чим більше матеріалу, тим надійніше висновок експерта по почерку, по-друге, до власноруч заповненій розписці буде дуже складно пред'явити таке звинувачення, що «підпис стояв на порожньому аркуші, на якому потім надрукували текст розписки».

У розписці повинна бути вказана не тільки сума переданих грошей, але і причина передачі. При передачі грошей в рахунок виконання обов'язків за договором про це так і треба написати: «У рахунок сплати 50% передоплати за договором возмездного надання послуг № ___ від« __ »________ 20__ р» або «В рахунок оплати монтажу натяжної стелі 32 кв. м. в квартирі за адресою «____________».

Якщо не вказати причину передачі грошей, то при виникненні спору не виключена ситуація, в якій отримала гроші сторона буде наполягати на тому, що гроші були отримані не за договором, а в рахунок оплати вашого боргу, наприклад.

Втім, навіть без вказівки відсотків вони все одно можуть бути стягнуті з боржника за існуючою ставкою рефінансування ЦБ Росії.

Якщо гроші передаються у валюті іноземної держави, важливо, щоб назва валюти було написано без помилок. Також необхідно уточнити курс обміну, за яким ви розраховуєте отримати назад свої гроші, якщо вони будуть повернуті в рублях.

Що, якщо в тексті розписки не вказано дату повернення? - Тоді борг вважається безстроковим, і перш ніж звертатися до суду, кредитор повинен витребувати у боржника повернення грошей.

Зразок розписки про повернення грошових коштів

Згідно вимог російських законодавчих актів текст розписки про повернення грошей повинен бути орієнтовно таким (тут наведено лише зразок розписки, текст може варіюватися):

Я, Іванов Сергій Іванович, 13.10.1993 року народження, паспортні дані 7321 №888888, виданий 15.10.2007р. відділом ФМС по Червоноармійському району м Санкт-Петербурга, який зареєстрований і проживає за адресою: м Санкт-Петербург, вул. Богдана Ступки, д. 14. кв. 47, передаю Сергєєву Данилу Ізмаїлович, 14.11.1990 року народження, паспортні дані 7322 №777999, виданий 12.12.2004 р відділом ОВС Росії по центральному району м Санкт-Петербурга, зареєстрованому і проживає за адресою: м Санкт-Петербург, проспект п'ятирічок, д. 47, кв.33, в рахунок оплати за установку вхідних дверей в моїй квартирі за адресою м Санкт-Петербург, вул. Богдана Ступки, д. 14. кв. 47 грошові кошти в розмірі 35000 (тридцять п'ять тисяч гривень 00 коп.)

Дата, підпис замовника, який сплатив грошові кошти і підпис виконавця, якій він підтверджує їх отримання. »

Така ж розписка про повернення грошових коштів може бути написана від імені отримав гроші майстра. Виглядати вона може приблизно так (зразок написання):

Я, Сергєєву Данило Измайлович 14.11.1990 року народження, паспортні дані 7322 №777999, виданий 12.12.2004 р відділом ОВС Росії по центральному району м Санкт-Петербурга, який зареєстрований і проживає за адресою: м Санкт-Петербург, проспект Пятилеток, д. 47, кв.33, отримав від Іванова Сергія Івановича, 13.10.1993 року народження, паспортні дані 7321 №888888, виданий 15.10.2007р. відділом ФМС по Червоноармійському району м Санкт-Петербурга, зареєстрованого та проживаючого за адресою: м Санкт-Петербург, вул. Богдана Ступки, д. 14. кв. 47, в рахунок оплати за установку вхідних дверей в його квартирі за адресою м Санкт-Петербург, вул. Богдана Ступки, д. 14. кв. 47 грошові кошти в розмірі 35000 (тридцять п'ять тисяч гривень 00 коп.)

Дата, підпис виконавця, який отримав грошові кошти та підпис замовника, якої він підтверджує їх виплату. Претензій до Іванова Сергію Івановичу не маю. »

Повернення боргу по розписці

Якщо ви видаєте гроші в борг і під відсотки, то в розписці про передачу грошей в борг необхідно вказати розмір відсотків, під які відбулася передача грошей, а в розписці про повернення потрібно чітко прописати, що необхідна сума за відсотками виплачена повністю.

Ви можете нотаріально завірити розписку про повернення грошових коштів, хоча вимог про це в законі не існує.

Що ж вимагає закон? Стаття 408 Цивільного кодексу зобов'язує кредитора на вимогу позичальника після отримання ним повернення грошової суми видати розписку в отриманні грошових коштів по боргу. Або ж припустимо поставити напис про погашення боргу на розписці про отримання грошових коштів в борг. Як бачимо, чітко прописаних в законі вимог до оформлення боргових документів не існує. Ми можемо тільки порекомендувати дотримуватися наступних правил: складати розписку в письмовій формі; прописувати ПІБ, паспортні дані та адреси прописки і проживання і кредитора, і позичальника; прописувати передану суму з відсотками і робити позначки на борговій розписці відразу по поверненню зайнятої раніше суми.

Зразок розписки про повернення грошових коштів

Це офіційне підтвердження виплати боргу кредитору. Необхідно убезпечитися від недружніх намірів позикодавця (наприклад, ви не склали розписку, а просто повернули позичені гроші - через час приходить повістка: кредитор вимагає повернення грошей - доведеться заново платити, тому що довести виплату без розписки не вийде).

за квартиру

Необхідно вказати фактичну адресу розташування квартири, прописати суму, яка була за неї виплачена. Якщо раніше складався договір купівлі-продажу (або подібний до нього), номер договору також потрібно фіксувати.

За договором найму

Если мало місце оренда, нужно зафіксуваті, что гроші передані сортаменту за оренду приміщення; також має сенс прописати термін проживання.

Nb Незалежно від того, за що (товар, послуга, борг) повертаються гроші, особливо необхідно стежити за двома моментами:

  1. Розписку про повернення повинен підписати той, хто підписував розписку про дачу грошових коштів в борг.
  2. Підпис кредитора повинна збігатися з автографом в паспорті і попередньої розписці.

За невиконання послугу

В обов'язковому порядку вказуємо, яка послуга повинна була здійснитися і чому цього не сталося. Повернути гроші за невиконану послугу можна в разі порушень прав споживача з боку продавця (неякісний ремонт, затягування термінів і т.п.). Коли ви щось оплачуєте, то отримуєте чек / квитанцію. На цей папір також потрібно послатися в розписці.

При поверненні грошей за товар фіксується причина: шлюб в продукті, прострочення (якщо є термін придатності), невідповідність описуваного оригіналу і т.д. Тут же прописуємо номер договору купівлі-продажу (або код чека / квитанції), за яким ви товар придбали.

Nb Розписка про повернення завжди складається вручну, тобто пишеться прописом (включаючи цифри), за допомогою синьої кульковою пасти. Незалежно від того, за що повертаються фінанси, папір можна запевнити. У разі особливої ​​недовіри кредитору, розписку краще забезпечити підписами свідків.

За псування майна

При поверненні коштів за зіпсоване майно в розписці вказують:

  • найменування поламаного об'єкта (марку, модель і т.д.);
  • початкову вартість продукту (в підтвердження наводиться зазвичай чек про покупку);
  • час і місце інциденту;
  • іноді - причини того, що сталося.

Суму встановлює той, чиє майно постраждало. Якщо інцидент був отягчён неприємними обставинами (п'яний дебош, образи та ін.), Потерпілий має право «накинути» суму або ж звернутися в суд.

За договором позики

Тут необхідно послатися на номер договору позики (або просто вказати, що мала місце розписка від конкретного числа), повністю прописати возвращаемую суму і вказати на відсутність претензій.

Якщо позика припускав нарахування відсотків, потрібно прописати, що вони виплачені. У неприємної ситуації кредитор цілком може зшахраювати і зажадати від «боржника» відсотки в судовому порядку.

Діємо, як в попередньому розділі:

  • посилаємося на минулу розписку;
  • зазначаємо суми і, якщо є, відсотки;
  • фіксуємо відсутність претензій.

Першу розписку, за якою оформлялася дача грошей у борг, необхідно у кредитора забрати. Після цього зобов'язання позичальника вважаються повністю виконаними.

Зразок - бланк розписки про повернення грошових коштів

Бланк надається один на всі випадки. Це не сувора форма, а фіксація сталого в ході практики зразка. Змінювати потрібно шапку документа, при відсутності відсотків цю частину тексту потрібно проігнорувати. Якщо є додаткові відомості, які необхідно в розписку включити, це робиться перед зазначенням на відсутність претензій.

Якщо є додаткові відомості, які необхідно в розписку включити, це робиться перед зазначенням на відсутність претензій

Відео по темі:

Ще по темі:

  • Адреси нотаріусів гМосква Адреси нотаріусів гМосква Пн-Пт: 10.00-19.00, перерва 13.00-14.00, Cб: 10.00-17.00 (без перерви) Нд: 11.00-17.00 (без перерви) вул. Першотравнева, д. 116А. Пн-Пт: 10.00-19.00, перерва 13.00-14.00, Cб: 10.00-17.00 (без перерви) Нд: 11.00-17.00 (без перерви) вул. Першотравнева, д. 116А. [...]
  • Чистка реєстру найкраща Краща програма для очищення + оптимізації + прискорення комп'ютера. Практичний досвід Здравствуйте. Кожен користувач комп'ютера мріє щоб його «машинка» працювала швидко і без помилок. Але, на жаль, мрії збуваються не завжди ... Найчастіше, доводиться стикатися з гальмами, [...]
  • Волонтер москва проживання Чемпіонат світу з футболу FIFA 2018 у Росії ™ 14 червня - 15 Июля Чемпіонат світу з футболу FIFA 2018 у Росії ™ Волонтерська програма: FAQ Що таке волонтерська програма Оргкомітету «Росія-2018»? * Скільки волонтерів зможуть взяти участь в проведенні Чемпіонату світу з футболу [...]
  • Калькулятор страхування автомобіля осаго РЕСО Каско-Профі (більше, ніж ОСАГО) Новинка «КАСКО-Профі» пропонується у всіх регіонах країни клієнтам, застрахованим в РЕСО-Гарантія по ОСАГО. За полісом покриваються збитки, отримані в результаті ДТП з двома або більше учасниками, якщо наш клієнт не винен. Поліс призначений для всіх [...]
  • Розмір податку на землю московська область Як зміниться податок на землю в Московській області для фізичних осіб в 2018 році В ЗМІ неодноразово піднімалася інформація про те, що в 2018 році податок на землю в Московській області різко збільшиться в ціні. Багато експертів прогнозували, що розмір цих внесків може зрости [...]
  • Розмір пенсії в Мурманська Пенсійне забезпечення для жителей Мурманська и Мурманської області в 2018 году Пенсія в Мурманської області в 2018 году буде віплачуватіся 120 608 пенсіонерам, при цьом число громадян Пенсионного віку тут перевіщує 249 000 чоловік. Незважаючі на Північне Розташування регіону, тут не [...]
  • Скільки дають підйомних за програмою переселення Обговорення підйомного. КОМПЕНСАЦІЯ держмита 1 426 повідомлень На підйомні і компенсації подають в ЕМЦ за адресою: 9 cічня 68 з Графік з 2018 року міг ізменітсяПріемние дні: ДРУГА тиждень (понеділок і вівторок) і ТРЕТЯ тиждень (понеділок і вівторок) На підйомні можна подавати після [...]
  • Особливості сплати податку прибуток Особливості сплати податку на прибуток Сплата податку на прибуток має деякі особливості, з якими ми постараємося розібратися в статті нижче. Який термін сплати податку на прибуток? Що таке авансові платежі і як їх розраховувати? Шановні читачі! Стаття описує типові ситуації, [...]

Як бути в такій ситуації?
Гроші вже зайняті, борг є, а розписка, Ви не зможете що робити?
Чи можна з цією розпискою оформити отримання грошей у одного, знайомих, родичів?
Беру гроші в банку, щоб передати їх знайомої, як оформити розписку?
Як оформляється часткове повернення грошей за борговій розписці?
Що, якщо в тексті розписки не вказано дату повернення?
Що ж вимагає закон?
Який термін сплати податку на прибуток?
Що таке авансові платежі і як їх розраховувати?