Реклама
Реклама
Реклама

Чи можна отримати 13 відсотків з покупки ділянки. Відрахування за видатками на будівництво будинку і покупку землі під будівництво

  1. Чи можна отримати податкове вирахування при купівлі земельної ділянки?
  2. Як отримати податкове вирахування при покупці будинку із земельною ділянкою?
  3. Податкові відрахування при купівлі земельної ділянки без будинку 2017
  4. Чи можна отримати податкове вирахування при купівлі земельної ділянки в СНТ?
  5. Повернення податкового вирахування при купівлі земельної ділянки
  6. Податкові відрахування при продажу земельної ділянки
  7. Умови отримання податкового вирахування
  8. Перелік документів, необхідних для отримання податкового відшкодування
  9. Порядок надання пакету документів до податкових органів
  10. Гранична сума відрахування майнового податку
  11. Податкові відрахування при продажу земельної ділянки

Купівля земельної ділянки чревата великою витратою для сім'ї, але знання законів дозволяє трохи заощадити сімейний бюджет і повернути частину сплачених державі грошей. Наприклад, жителі Росії скористатися правом на повернення сплаченого при такій угоді податку.

Як можна повернути назад свої гроші і оформити цей процес? Чи допускається повернення при придбанні землі в СНТ? Чи належить відповідні виплати при оформленні продажу об'єкта? У запропонованій публікації є можливість ознайомитися отримати повну і детальну інформацію з відповідного питання.

Чи можна отримати податкове вирахування при купівлі земельної ділянки?

Детально всі ці положення описані в НК РФ, де зокрема, є вказівки про повернення сплаченого до держскарбниці податку в розмірі 13%. Слід мати на увазі, що реалізувати представлений процес можна, але за таких умов:

  • На території вже є будинок;
  • Планується зведення будівлі;
  • Планується знесення існуючого будинку, але з метою побудувати нове.

Як отримати податкове вирахування при покупці будинку із земельною ділянкою?

НК РФ дає можливість громадянам здійснити повернення витрачених фінансів двома стандартними способами: за допомогою особистого звернення в ФНС або через наймача. В обох варіаціях мається на увазі особливий порядок , Який вимагає від заявника зібрати і пред'явити в ФНС необхідний пакет документації.

Документи для податкового вирахування при покупці будинку і земельної ділянки:

  • Заява;
  • Акти на об'єкт землі включаючи жиле приміщення , Виписка з ЕРГП;
  • Довідка ПДФО-2;
  • Декларація за формою ПДФО-3;
  • Паспорт з чинним громадянством РФ;
  • Документ про держреєстрацію сімейних відносин (свідоцтво), при наявності в сім'ї дітей та їх особисті документи.

За бажанням заявника та з метою якнайшвидшого розрахунку можливо оформити отримання коштів на обох подружжя.

Податкові відрахування при купівлі земельної ділянки без будинку 2017

Отримання податкового вирахування при купівлі земельної ділянки без будинку можливо лише в ситуації пред'явлення податкову службу доказів, що земля купувалася для індивідуального житлового будівництва. Подібним доказом послужить, наприклад, проектна документація на майбутню забудову і акти з підтвердженням фактичної оплати матеріалів для будівництва будинку.

Чи можна отримати податкове вирахування при купівлі земельної ділянки в СНТ?

У НК РФ ст. 220 є можливість побачити докладний опис фактичного права громадян РФ на майнове відрахування. У позначеному законодавчому акті можна виявити чіткий поділ понять: житловий будинок та житлову будову . У першому випадку позначено, що податкове вирахування можливо отримати лише при купівлі / продажу будівлі з можливістю реєстрації (житловий будинок).

У ситуації з СНТ реєстрація неможлива (дача, садовий будиночок ), Оскільки подібні території землі видавалися громадянам для інших цілей, не мають на увазі реєстрацію і абсолютне право володіння. Вони підходять під визначення «житлову будову», за яким повернення податку не передбачено.

Повернення податкового вирахування при купівлі земельної ділянки

Говорячи про податкове вирахування на земельна ділянка з будинком можна не розглянути причини відмови в його наданні. Держава гарантовано відмовить в отриманні коштів, якщо:

  • Був використаний материнський капітал;
  • Використовувалися кошти роботодавця або держбюджету;
  • Угода оформлялася між родичами;
  • Заявник не має громадянства або проживає менше 183 днів на території країни за календарний рік безвиїзно.

При цьому важливо - щоб скористатися правом на отримання майнового повернення громадянин повинен бути сумлінним платником податків. майновий податок можна повернути тільки в розмірі, що не перевищує сумарну річну виплату ПДФО.

Також важливо знати і витрати, які покриваються податковим вирахуванням, до таких зараховують:

  • Придбання / продаж земельної ділянки;
  • Оформлення документації, в т.ч. проектної;
  • Комунікативні підводки;
  • Закупівля матеріалів для споруди житлового об'єкта;
  • Ремонтні роботи, включаючи витрати на придбання техніки і меблів.

Податкові відрахування при продажу земельної ділянки

Як свідчить Податковий кодекс Російської Федерації (Підпункт 2, пункт 1, стаття 220), громадянин має можливість отримати на суму витрат не більше двох мільйонів рублів. Таким чином, платнику податків, який має постійне місце роботи можна отримати податкову компенсацію в разі, якщо він набуває на території Росії земельну ділянку. Дана ділянка має надаватися з метою індивідуального житлового будівництва . Крім цього, можна розраховувати на відшкодування податку придбання земельних ділянок , На яких знаходяться житлові будинки.

Це означає, що можна отримати не за покупку земельної ділянки як такого, а за покупку ділянки, у якого є призначення для індивідуального житлового будівництва.

Умови отримання податкового вирахування

Для того щоб отримати компенсацію прибуткового податку від держави, необхідно надати свідоцтво, яке підтверджує право власності на житло. Щоб податкові органи виплатили майнове відрахування на земельну ділянку слід підтвердити, що дана земельна ділянка призначена для будівництва будинку, де ви будете проживати.

З цього випливає, що громадянин може скористатися податковим вирахуванням при купівлі земельної ділянки тільки в двох випадках:

  1. Коли на земельній ділянці розташовується житловий будинок, який був куплений
  2. Коли у придбаного земельної ділянки є призначення для індивідуального житлового будівництва (ІЖС)

Якщо земельна ділянка має інше призначення, то покупець не має права претендувати на податкові відрахування.

Перелік документів, необхідних для отримання податкового відшкодування

  • Свідоцтво про право власності (копія). Якщо характер придбання нерухомості є спільну власність , То при подачі заяви слід вказати даний факт для розподілу відсотків податкових компенсацій
  • (Її можна взяти в податковій інспекції або скачати з інтернету)
  • Форма 2-ПДФО (довідка береться за місцем роботи; вона видається саме за той рік, за який платник податків планує одержати відрахування)
  • Платіжні та інші типи документів, які підтверджують внесення оплати при купівлі нерухомості
  • Паспорт та ІПН (копії)

Порядок надання пакету документів до податкових органів

Копії з вищезгаданого списку можна завірити у нотаріуса або запевнити їх самостійно. Якщо документи завіряються вами, то потрібно поставити штамп-печатку в тій організації, де ви працюєте. На кожній сторінці бухгалтер або керівник повинен поставити свій підпис і написати «копія вірна» із зазначенням актуальною дати.

Яке подається в Податкову інспекцію, складається в довільній формі. Але для зручності можна скористатися рекомендаціями, складеними співробітниками податкової служби. У будь-якому випадку ваша заява має бути прийнято день в день. Причому, у вас повинно бути 2 примірника документів. Один з пакетів ви передаєте в податкову, а інший пакет залишаєте собі. Коли ваші документи приймають співробітники податкового органу, ви в праві вимагати позначку про прийом документів. В цьому випадку вам зобов'язані дати довідку із зазначенням переліку прийнятих документів за підписом співробітника. Також можливо відправлення необхідних матеріалів для отримання податкового вирахування поштою. В цьому випадку відправляйте рекомендований лист з повідомленням. Для цього потрібно скласти опис вкладень, де потрібно описати те, що ви відправляєте.

У певних випадках можуть виникати ситуації, коли співробітники податкової служби відмовляються прийняти документи у вас особисто. Вони можуть посилатися на те, що їм необхідно провести перевірку ваших документів, і тільки після цього вони, нібито, зможуть взяти їх. Це суперечить правилам прийому заяви на податкове вирахування. У такій ситуації вам також слід направити документи до Податкової інспекції поштою. Зберігайте квитанції про оплату поштового відправлення та повідомлення про вручення рекомендованого листа на випадок, якщо вам доведеться пояснювати, що ви вже відправляли лист із заявою.

У разі, якщо непереборні обставини не дозволяють платнику податків самостійно подати заяву до податкового органу, можливе складання довіреності, за якою довірена особа вправі представляти інтереси покупця. Людина, що діє на підставі такої довіреності може подавати документи до податкового органу, а також розписуватися від імені особи, що довіреність.

Законодавством Російської Федерації встановлено термін, протягом якого працівник податкової інспекції повинен розглянути прийнята заява. Цей термін становить 3 місяці.

Гранична сума відрахування майнового податку

Максимальна сума, з якої можна повернути прибутковий податок на покупку земельних ділянок, досконалу до 1 січня 2014 року, становить 6 мільйонів рублів. На всі угоди, вчинені після цієї дати гранична сума становить 2 мільйони рублів.

Існують також особливі випадки, при яких покупка земельної ділянки відбувалася за рахунок кредитних коштів, виданих банком. У цьому випадку платник податків зобов'язаний виплачувати банку відсотки за користування кредитом. Ця ситуація має на увазі, що гранична сума компенсації прибуткового податку складе 4 мільйони рублів. У разі, якщо платник податків намагається отримати податкове вирахування з кредитного відсотка, платежі будуть здійснюватися відповідність з оплатою кредиту в тому банку, де були взяті кошти.

Отримання стандартного податкового відрахування при купівлі земельної ділянки.

З 1 січня 2010 року громадяни нашої країни отримали можливість отримувати відрахування при купівлі земельної ділянки. Податкове вирахування , Який вступає в силу при придбанні ділянки землі, дозволяє повернути частину грошових коштів з державного бюджету. Право на майнове відрахування отримує кожен працюючий громадянин, протягом року відраховувати на користь держави прибутковий податок в розмірі 13 відсотків.

По суті справи, повернення коштів є поверненням податку типу ПДФО, який виплачувався раніше з кожної зарплати. Відрахування при цьому не може бути більше 2 мільйонів рублів, а повернення прибуткового податку буде в межах 260 тисяч. Правила чітко прописані в Податковому кодексі Російської Федерації, стаття 220. Якщо ви купували земельну ділянку за кредитні кошти, додатково є можливість повернути 13 відсотків від нарахованої процентної ставки по кредиту, які додаються до вище озвученим 260 тисячам. Податкові відрахування при купівлі земельної ділянки при цьому нараховується незалежно від того, купувалася чи просто земля, або ж земля з будинком.

Окремі нюанси

Зрозуміло, не обійшлося без нюансів. Ви маєте право на податкове вирахування тільки в тому випадку, якщо виконується одна з умов.

Земельна ділянка використовується для індивідуального житлового будівництва.

Земельна ділянка вже містить на своїй території будинок, придатний для проживання.

Якщо ділянку землі набувається без будов, то відрахування виходить тільки після того, як на ньому буде побудований і зданий в експлуатацію житловий будинок, з обов'язковим отриманням державної реєстрації зі свідоцтвом прав власності на житлову будову. Законодавство вказує на те, що відрахування при купівлі земельної ділянки є засобом залучення громадян до індивідуальному житловому будівництву.

Відрахування не буде надаватися в тому випадку, якщо земля використовується для присадибних, городніх, садових і дачних цілей. Також, ділянку обов'язково повинен бути куплений після 1 січня 2010 року, не забуваючи про сплачений податок при купівлі земельної ділянки. Якщо операція була здійснена раніше, майнового відрахування бути не може. Додатково хотілося б відзначити, що податкове вирахування платник податків може отримати лише раз в житті по одному єдиному об'єкту нерухомості. Тому, перш ніж йти за податковим вирахуванням по земельній ділянці, подумайте про те, чи будете ви пізніше купувати інші, більш вигідні в податковому плані об'єкти нерухомості.

Порядок отримання податкового вирахування

Податковий відрахування надається органами податкової інспекції, що дозволяє повернути гроші безпосередньо на руки. Як варіант, є можливість оформлення податкового вирахування роботодавцем на початку податкового року. Це дозволить збільшити заробітну плату на рік за рахунок включення в неї прибуткового податку, який не буде платитися протягом цього року. Податкові відрахування, що оформляється у роботодавця, не виключає можливість повернення прибуткового податку за роки, що передують нинішньому. Отримання податкового вирахування можливо після заповнення податкової декларації 3-ПДФО, а також заяви на розрахунок податкового вирахування і заяви на його перерахування. Додатково потрібно докласти до заяв документи, які свідчать про право громадянина на отримання вирахування.

Громадяни можуть претендувати на податкові відрахування, що розраховується за останні три роки, але перший рік має припадати на момент реєстрації права власності на будинок, розташований на купленому земельній ділянці. Перш ніж звертатися в податкову інспекцію за податковим вирахуванням, рекомендуємо прочитати всю наявну інформацію з цього питання в інтернеті.

Перш ніж звертатися в   податкову інспекцію   за податковим вирахуванням, рекомендуємо прочитати всю наявну інформацію з цього питання в інтернеті

Здійснюючи дорогі придбання, більшість покупців хочуть якомога серйозніше знизити свої витрати. Зробити це цілком реально офіційним, законним шляхом, не вдаючись до будь-яких хитрощів. Громадяни, які купують ділянки, можуть відшкодувати частину своїх витрат за рахунок сплаченого податку зі своїх доходів. Розглянемо всі варіанти з урахуванням останніх змін 2016 року.
Отримуючи податкове вирахування при купівлі земельної ділянки, фізична особа повертає 13% від його вартості. Придбана земля повинна призначатися саме для житлового будівництва. Вона може бути окремою, порожній або вже мати будову для проживання - будинок, котедж.

Відрахування на покупку земельної ділянки без будинку здійснюється в разі конкретного цільового призначення землі - ІЖС. Скориставшись таким правом при продажу землі, також можна скоротити податок з доходу від угоди або повністю звільнитися від нього.

Кожен офіційно працюючий громадянин РФ сплачує податок зі своєї заробітної плати в розмірі 13%. Безпосередньо відрахування та перерахування його до державного бюджету проводиться роботодавцями. Даний податок з одержуваного доходу можливо повернути при покупці певної нерухомості, скоротивши тим самим свої витрати по угоді.

Згідно НК РФ покупці нерухомості - фізичні особи мають повне право на майнові відрахування (ст. 220).

Земельні ділянки відносяться до майна, з якого можна отримувати відрахування. Головною вимогою до них є призначення для особистої житлової споруди, тобто для зведення власного будинку для проживання. Відмітка такого факту проводиться в свідоцтві на ділянку. Наявність або відсутність будівлі не грає особливої ​​ролі. Податкові відрахування за земельну ділянку без будинку надається на підставі наявного права на нього із зазначенням про ІЖС. У разі покупки інших категорій землі він не використовується.

Для здійснення повернення необхідно подати в ИФНС:

  • заяву і декларацію;
  • довідку від роботодавця 2-ПДФО;
  • копії паспорта та ІПН;
  • копії документації про право власності та платіжних документів.

Майновий податкове вирахування при купівлі земельної ділянки проводиться з певними обмеженнями. Його повний розмір становить 13% від грошової суми, витраченої на покупку майна. При цьому російське законодавство встановило і обмеження максимально можливого повернення.

Відповідно до НК РФ фактичні витрати на покупку земельної ділянки, що приймаються для розрахунку майнового відрахування, не можуть бути більше 2 млн. Рублів (пп. 2 п. 1 ст. 220).

Приклад 1:

Ви купили ділянку землі за 1,9 млн. Руб. Оскільки ця сума менше 2 млн., То повернення буде проводитися саме з неї:

1900000 х 13% = 247 000

Приклад 2:

За земельну ділянку ви заплатили 2,5 млн. Руб. Дана сума перевищує максимально можливу. Отже, вам повернути тільки 260 тис. Руб .:

2000000 х 13%

На майнове відрахування на земельну ділянку не передбачені терміни давності. Це означає, що отримати його можна в будь-який час незалежно від дати придбання, хоч через 15-20 років. Варто враховувати тільки 2 моменти:

  • 1) максимальна сума відрахування залежить від дати здійснення покупки;
  • 2) до розрахунку приймаються тільки 3 роки, що передують року заяви про вирахування.

На ділянки, куплені до 2009 року, максимальний розмір повернення становить 130 тисяч рублів, тобто з 1 млн. З землі придбаної після 1 січня 2009 року цю обмеження збільшено вдвічі - 260 тисяч.

Приклад 3:

Ділянка для будівництва будинку ви купили в 2007 році за 1,4 млн. Руб. Дана сума більше 1 млн. Вам належить максимальне повернення: 1000 000 х 13% = 130 тис.

Приклад 4:

У 2010 році ви придбали земельну ділянку за 1,6 млн. Руб. Податковою базою буде повна вартість, оскільки вона менш 2 млн .:

1600 000 х 13% = 208 тис.

Заявляючи про вирахування, важливо знати, що повернення буде проводитися не раніше, ніж за останній 3-х річний період.


Приклад 5:

Ви придбали землю споруди котеджу в 2011 р Отримати відрахування вирішили в 2016 р Податкова база буде розраховуватися, починаючи з 2013 р Довідки про отримані доходи вам потрібно взяти за останні роки: 2013-2015.

Повний період, протягом якого здійснюється повернення ПДФО , Залежить від розміру отримуваного покупцем ділянки доходу. Не завжди вся сума може бути повернута за 1-2 роки. чим вище заробітня плата , Тим більше відраховується ПДФО і тим швидше відбувається відрахування. Сума, що залишилася повернення в черговому періоді переноситься на наступні роки до повного її відшкодування.

Приклад 6:

Вартість земельної ділянки, купленого в 2015 р, становить 1350 тис. Руб. Загальна сума повернення:

1350 000 х 13% = 175 500

За 2015 рік ваш ПДФО склав 60 000 руб. У 2016 році ви їх і повернете. Сума, що залишилася перенесеться на наступний період:

175 - 60 = 115 (тис.)

Приклад 7:

У 2014 році ви купили ділянку за 1,3 млн. Руб. Майновий вирахування вийде в розмірі: 1300 000 х 13% = 169 000

ПДФО за 2014 рік склав 80 і за 2015 рік - 110 тисяч рублів. Разом: 190 тисяч. У 2016 році ви повернете всю належну суму (169 000), оскільки вона перевищує сплачений податок.

На податкові відрахування мають право всі російські громадяни . Ніяких обмежень тут немає. Головні умови його отримання:

  • покупка земельної ділянки цільового призначення - ІЖС;
  • офіційний заробіток.

Податкові відрахування при продажу земельної ділянки

Скористатися правом вирахування можливо не тільки при придбанні землі, а й у разі її продажу. Такий захід дозволяє скоротити податок, який необхідно сплатити з отриманого доходу.

Громадяни, які продають земельні ділянки, що знаходилися в їх володінні менше 3-х років, зобов'язані платити податок з отриманого прибутку в розмірі 13%.

Приклад 8:

Ви продали ділянку за 1200 тис. Руб. У власності він у вас був 2,5 року. Ви зобов'язані заплатити податок з отриманого доходу від угоди:

1200 х 13% = 156 (тис. Руб.)

За рахунок майнового відрахування можна скоротити податкову базу на 1 млн. Руб. Приклад 9:

Вартість проданої земельної ділянки становить 1300 тис. Руб. У вашому володінні він був 2 роки. Застосувавши майнове відрахування, сума податку складе:

(1300 - 1000) х 13% = 39 (тис. Руб.).

Відповідно до пп. 1 п. 2 статті 220 НК відрахування в розмірі 1 000 000 руб. застосовується в разі продажу ділянок землі і їх частин.

Якщо прибуток від продажу земельної ділянки складе менше 1 мільйона рублів, то за рахунок відрахування можна буде звести податок з доходу до 0.

Є і другий спосіб скорочення ПДФО при продажу землі. Законодавство передбачає можливість скорочення податкової бази не тільки за рахунок відрахування з 1 млн. Руб., А й на фактично здійснені витрати на придбання реалізованого об'єкта.

Приклад 10:

У 2015 році ви продали свою ділянку, яким володіли 8 місяців, за 1,7 млн. Рублів. Купили ви його свого часу за 1,5 млн. За загальним правилом ви зобов'язані сплатити державі податок:

1700 х 13% = 221 (тис. Руб.)

Якщо скористаєтеся правом на майнове відрахування за фактичними витратами, то серйозно скоротіть цю суму:

(1700 - 1500) х 13% = 26 (тис.)

Дані право обов'язково має підтверджуватіся документально, тобто договором купівлі-продажу із зазначенням вартості, укладеної при придбанні проданої землі.

Існуюче раніше обмеження на використання майновий Вирахування тільки 1 раз за все життя тепер знято. Тому громадяни можуть застосовувати їх неодноразово при кожній новій покупці необмежену кількість.

Якщо Ви придбали житловий будинок з земельною ділянкою - у вас виникає право на надання Вам. Дана описана в статті 220 Податкового кодексу РФ.

Отримання з ділянкою дає вам можливість на повернення сплаченого вами раніше прибуткового податку. надається в сумі до 2 000 000 рублів, при цьому буде дорівнює 13 відсоткам від суми наданого вам податкового відрахування, але не більше 260 000 рублей.

Якщо ви придбали житловий будинок за допомогою кредитних коштів, то додатково ви можете отримати податкове вирахування в сумі відсотків по кредиту (іпотеку). Відповідно, максимальне повернення прибуткового податку за такою угодою складе 260 000 рублей плюс 13 відсотків від сплачених вами відсотків по кредиту. Найчастіше сума повернення за банківськими відсотками вище повернення по самій сумі покупки нерухомості.

Якщо ви придбали недобудований житловий будинок із земельною ділянкою, ви може отримати податкове вирахування після завершення будівництва і оформлення житлового будинку. В даному випадку ви можете отримати податкове вирахування або на житловий будинок, або на земельну ділянку. Вибір належить зробити вам на підставі матеріальної доцільності.

Варто мати на увазі, що при завершенні будівництва придбаного недобудованого житлового будинку в податкове вирахування на житловий будинок включаються такі витрати:

  1. кошти, витрачені на розробку проектно-кошторисної документації;
  2. кошти, витрачені на покупку будівельних і оздоблювальних матеріалів;
  3. кошти, витрачені на придбання житлового будинку, в т.ч. недобудованого;
  4. кошти, витрачені у зв'язку з проведенням робіт по обробці та будівництва;
  5. кошти, які пішли на підключення до комунікацій - електрика, газопостачання, водопостачання, каналізація.

Податкові відрахування при покупці будинку з ділянкою надається на підставі вашої заяви і заповненої податкової декларації за формою 3-ПДФО з додатком документів про право власності на житловий будинок та земельну ділянку та інших підтверджуючих документів.

Документи на податкове вирахування при покупці будинку з ділянкою надаються або в податкову інспекцію за місцем вашого проживання або вашому роботодавцю. Податкова служба перераховує повернення прибуткового податку за минулі три роки, починаючи з року реєстрації житлового будинку. Роботодавець може позбутися вас від сплати прибуткового податку протягом усього року.

Правом на майнове податкове вирахування при покупці будинку з ділянкою можливо скористатися один раз в житті. Щоб все оформити самостійно і без помилок уважно читайте сторінки нашого сайту.

Дивіться відео про податкові відрахування:

Чи можна отримати податкове вирахування при купівлі земельної ділянки?
Як отримати податкове вирахування при покупці будинку із земельною ділянкою?
Як можна повернути назад свої гроші і оформити цей процес?
Чи допускається повернення при придбанні землі в СНТ?
Чи належить відповідні виплати при оформленні продажу об'єкта?
Чи можна отримати податкове вирахування при купівлі земельної ділянки?
Як отримати податкове вирахування при покупці будинку із земельною ділянкою?
Чи можна отримати податкове вирахування при купівлі земельної ділянки в СНТ?