Реклама
Реклама
Реклама

КонсультантПлюс в Волгограді / Бюлетень користувача КонсультантПлюс

  1. Бюлетень КонсультантПлюс N 1, січень 2018 зміст Номер в форматі PDF Контрольно-касова техніка:...
  2. Як зареєструвати касу
  3. Як перереєструвати касу
  4. Як зняти ККТ з обліку
  5. Як взяти ККТ в оренду
  6. Контрольна закупівля при перевірці ККТ
  7. Касовий апарат, якого виключено з реєстру
  8. Як заповнити документи
  9. Річна бухгалтерська звітність з КонсультантПлюс
  10. Зміни в підготовці звітності
  11. Покрокові інструкції і зразки заповнення форм
  12. Спрощена звітність
  13. Оновлено перелік пільгових видів діяльності для ССО
  14. Питання з «проблемними» видами діяльності знятий
  15. Зорієнтуватися в переліку допоможе таблиця з кодами
  16. Нові готові рішення для юристів
  17. афілійовані особи
  18. Надання послуг
  19. недійсність угоди
  20. Очима експерта: перевірочні листи
  21. ситуація
  22. Що таке перевірочні листи
  23. Які в них питання
  24. Яких роботодавців перевіряють
  25. Новини КонсультантПлюс
  26. Закупівля ліків згідно із Законом N 44-ФЗ з січня
  27. Нові стандарти бухобліку для держсектора

Бюлетень КонсультантПлюс N 1, січень 2018

зміст

Номер в форматі PDF

Контрольно-касова техніка: питання і рішення

За новими правилами застосування ККТ у фахівців виникає багато питань. Відповіді на них - в КонсультантПлюс

У КонсультантПлюс включена перша частина нових готових рішень по реєстрації і застосування ККТ. Тема цікава і бухгалтерам, і юристам. З матеріалів ви можете дізнатися, зокрема:

  • як взяти ККТ в оренду;
  • як проводиться контрольна закупівля при перевірці ККТ організації;
  • чи можна використовувати касовий апарат, якого виключено з реєстру;
  • як зняти ККТ з обліку;
  • як перереєструвати ККТ;
  • як зареєструвати ККТ.

Підготовлені зразки заповнення заяв про реєстрацію та перереєстрацію ККТ, про зняття ККТ з обліку Підготовлені зразки заповнення заяв про реєстрацію та перереєстрацію ККТ, про зняття ККТ з обліку.

Кожне готове рішення - розгорнуту відповідь на питання з інструкцією, як діяти в ситуації.

Як зареєструвати касу

Застосовувати ККТ можна тільки після її реєстрації в податковому органі. А перш ніж звертатися за реєстрацією ККТ, потрібно укласти договір з оператором фіскальних даних. Сама процедура реєстрації нескладна: потрібно подати заяву. Після того як отримаєте реєстраційний номер ККТ, треба сформувати звіт про реєстрацію ККТ і подати відомості з нього до податкового органу, а потім вам видадуть картку реєстрації ККТ.

Детальніше в готовому рішенні «Як організації зареєструвати ККТ».

Як перереєструвати касу

З необхідністю перереєстрації ККТ може зіткнутися будь-яка організація З необхідністю перереєстрації ККТ може зіткнутися будь-яка організація. В системі КонсультантПлюс можна дізнатися, в яких випадках необхідно звернутися за перереєстрацією і як правильно це зробити. Дано відповіді на найпоширеніші запитання з практики: чи потрібно перереєструвати ККТ при зміні організаційно-правової форми, чи потрібна перереєстрація, якщо змінилася адреса організації, які документи необхідні для перереєстрації. У КонсультантПлюс також знайдете зразок заповнення заяви.

Детальніше в готовому рішенні «Як організації перереєструвати ККТ».

Як зняти ККТ з обліку

Ще один популярний у фахівців питання. За загальним правилом від організації потрібно тільки заповнити заяву, сформувати звіт про закриття фіскального накопичувача і передати відомості з нього до податкового органу разом із заявою.

Знімати касу з обліку потрібно в наступних випадках:

  • передача ККТ іншій особі;
  • розкрадання або втрата ККТ.

Детальніше в готовому рішенні «Як організації зняти ККТ з обліку».

Як взяти ККТ в оренду

Контрольно-касовий апарат можна взяти в оренду. Для цього потрібно укласти договір оренди і прописати в ньому всі необхідні умови. Після цього орендар зареєструє ККТ. За загальним правилом технічне обслуговування каси проводить орендар. Але в договорі можна закріпити цей обов'язок за орендодавцем.

Детальніше в готовому рішенні «Як взяти ККТ в оренду».

Контрольна закупівля при перевірці ККТ

Хто і для чого проводить контрольну закупівлю, як вона повинна бути проведена, як оскаржити результати? В ході закупівлі співробітники податкових органів купують товари (роботи, послуги) і перевіряють видачу касового чека. І тільки після цього повідомляють вам про проведення контрольної закупівлі і пред'являють документи. Важливо контролювати терміни проходження всіх етапів закупівлі і перевіряти документи, які складають співробітники податкової інспекції. Краще не ухилятися від підписання акта перевірки.

Детальніше в готовому рішенні «Як проводиться контрольна закупівля при перевірці ККТ організації».

Касовий апарат, якого виключено з реєстру

Чи можна використовувати касовий апарат, якого виключено з реєстру? Ні, не можна. Податковий орган зніме з обліку виключену з реєстру ККТ без участі користувача. Якщо ви продовжите застосовувати ККТ, зняту з обліку, можете отримати попередження або штраф. Для організацій має розмір від 5 000 до 10 000 руб.

Детальніше в готовому рішенні «Чи можна використовувати касовий апарат, якого виключено з реєстру?».

Як заповнити документи

З готових рішень можна перейти до зразків заповнення заяв про зняття з обліку, реєстрації та перереєстрації ККТ. У них наочно показано, як правильно заповнити кожен рядок, є примітки і посилання на нормативні правові акти. У зразку також є посилання на форму заяви для заповнення.

Детальніше в готових рішеннях:

  • «Зразок заповнення заяви про перереєстрацію ККТ»;
  • «Зразок заповнення заяви про зняття ККТ з обліку»;
  • «Зразок заповнення заяви про реєстрацію ККТ».

«Зразок заповнення заяви про перереєстрацію ККТ»;   «Зразок заповнення заяви про зняття ККТ з обліку»;   «Зразок заповнення заяви про реєстрацію ККТ»

Відкрити документи зі статті у вашій системі КонсультантПлюс:

Річна бухгалтерська звітність з КонсультантПлюс

Підготувати річну бухгалтерську звітність за 2017 рік допоможе нове практичний посібник, включене в систему КонсультантПлюс

Зміни в підготовці звітності

Не забудьте, що з 6 серпня 2017 р діє нова редакція Положення з бухгалтерського обліку «Облікова політика організації» Не забудьте, що з 6 серпня 2017 р діє нова редакція Положення з бухгалтерського обліку «Облікова політика організації». Це треба врахувати при підготовці інформації про облікову політику, що розкривається в бухгалтерській (фінансової) звітності.

У 2017 р змінився порядок інвентаризації дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння. При проведенні інвентаризації необхідно враховувати інструкції про порядок обліку та зберігання дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, продукції з них та ведення звітності при їх виробництві, використанні та обігу (Наказ Мінфіну Росії від 09.12.2016 N 231н).

У 2018 р останній день здачі звітності переноситься на 2 квітня 2018 року, бо 31 березня - вихідний.

Покрокові інструкції і зразки заповнення форм

У новому посібнику міститься докладна інформація для підготовки бухгалтерської звітності, а також порядковий приклади і зразки заповнення кожної форми з поясненнями і розрахунками:

  • бухгалтерський баланс;
  • звіт про фінансові результати;
  • звіт про зміни капіталу;
  • звіт про рух грошових коштів;
  • Пояснення до бухгалтерського балансу і звіту про фінансові результати.

Надано роз'яснення з питань, часто виникають на практиці, наприклад: в яких випадках обов'язково проводити аудиторську перевірку, чи слід представляти аудиторський висновок податковим органам і органам статистики, а також публікувати його разом з бухгалтерською звітністю Надано роз'яснення з питань, часто виникають на практиці, наприклад: в яких випадках обов'язково проводити аудиторську перевірку, чи слід представляти аудиторський висновок податковим органам і органам статистики, а також публікувати його разом з бухгалтерською звітністю.

Спеціальний розділ «Взаимоувязка показників» дозволить перевірити правильність сформованої звітності.

Спрощена звітність

Спрощену звітність здають організації, які мають право застосовувати спрощені способи ведення бухгалтерського обліку (наприклад, суб'єкти малого підприємництва за умови, що їх звітність не підлягає обов'язковому аудиту). У новому посібнику розглянуто порядок заповнення спрощених форм бухгалтерського балансу і звіту про фінансові результати.

Відкрити документи зі статті у вашій системі КонсультантПлюс:

Оновлено перелік пільгових видів діяльності для ССО

27 листопада набули чинності поправки до переліку пільгових видів діяльності, які дають право на знижені тарифи страхових внесків. Розібратися в суті змін допоможе огляд в системі КонсультантПлюс

Питання з «проблемними» видами діяльності знятий

Перелік пільгових видів діяльності в колишній редакції було викладено згідно КВЕД, який з 2017 р втратив чинність. А ось назви видів діяльності компаній викладені відповідно до нового КВЕД 2.

Через нестиковок між класифікаторами доводилося користуватися перехідними ключами, але і вони не завжди допомагали. Деякі види діяльності, наприклад, у сфері турбізнесу, виявилися випали.

Проблема вирішена: в оновленому переліку назви пільгових видів діяльності повністю відповідають КВЕД 2.

Важливий момент: поправки поширюють свою дію на періоди, починаючи з 1 січня 2017 г. Якщо компанія протягом року сплачувала внески за звичайним тарифом, а згідно з поправками має право на знижений тариф, потрібно подати уточнені розрахунки за внесками, а також заяви на залік ( повернення) надміру сплачених внесків.

Зорієнтуватися в переліку допоможе таблиця з кодами

Самих кодів в Податковому кодексі, як і раніше немає. Але їх можна знайти в системі КонсультантПлюс. Таблицю з кодами за КВЕД 2 дивіться в огляді «Знижені тарифи внесків для ССО: перелік пільгових видів діяльності оновлений».

Запит для пошуку: Пільговані ВИДИ ДІЯЛЬНОСТІ.

В даному матеріалі представлена ​​таблиця, де вказані види діяльності, за якими можна застосувати знижені тарифи страхових внесків при застосуванні УСН.

Наприклад, ремонт комп'ютерів є льготируемой діяльністю, тому що його код (95 .11) відноситься до коду 95. Діяльність, відповідна коду 95, в переліку є.

Відкрити документи зі статті у вашій системі КонсультантПлюс:

Нові готові рішення для юристів

У КонсультантПлюс включені готові рішення за трьома важливими темами: афілійовані особи, надання послуг і недійсність угоди

По кожній з цих тем підготовлені відповіді на найпопулярніші питання фахівців. У кожній відповіді докладні роз'яснення з посиланнями на нормативні правові акти, порядок дій, зразки заповнення документів.

афілійовані особи

Знати своїх афілійованих осіб потрібно кожному суспільству, в тому числі АТ і ТОВ. Інформація про афілійованих осіб потрібна як юристам компаній, вирішальним, зокрема, питання узгодження угод з антимонопольними органами, так і бухгалтерам, що включає відомості про них в бухгалтерську звітність.

Відсутність такої інформації або надання недостовірної інформації тягне безліч негативних наслідків. Для ТОВ це штрафи до 300 тис. Руб., Для АТ -до 700 тис. Руб. і залучення суспільства до відповідальності за боргами афілійованої особи в рамках його банкрутства.

У готових рішеннях в системі КонсультантПлюс детально розглянуті питання про те, хто є афілійованими особами, як суспільству виявити серед безлічі осіб, з якими пов'язана його діяльність, афілійованих осіб, як враховувати і розкривати відомості про них. Є форми і зразки заповнення документів (список афільованих осіб непублічного АТ, новоствореного ТОВ).

Надання послуг

Договір про надання послуг - один з найпоширеніших. Юристу-наймані працівники корисно мати під рукою актуальну інформацію з основних питань укладення, виконання такого договору: як скласти універсальну форму договору між юрособами та пов'язані з ним документи, які нюанси враховувати при складанні договорів про надання окремих видів послуг, наприклад, бухгалтерських, що важливо знати , укладаючи договір з фізособою, як розірвати договір. Є приклади готових договорів, в тому числі з фізособою (на прикладі надання юридичних послуг).

Один з найбільш цікавих і проблемних питань в темі - укладення договорів з фізичними особами, особливо якщо вони замовники і при цьому не є підприємцями. Такі договори повинні відповідати вимогам законодавства про захист прав споживачів, інакше компанію-виконавця можуть оштрафувати. Розібратися в нюансах допоможуть нові готові рішення по цій темі.

недійсність угоди

Найчастіше визнання угод недійсними стосується договорів або їх окремих умов (наприклад, оскаржуються договори позики, купівлі-продажу).

У готових рішеннях розглянуті питання: в яких випадках договори окремих видів можна визнати недійсними і як це зробити, як подати позов про визнання угоди недійсною, яка угода є кабальною, які наслідки настануть при визнанні договору недійсним та ін. З кожного питання описаний порядок дій: які вимоги можна заявити, як подати позов, які документи потрібні (форми можна відразу ж завантажити). Є готові зразки позовних заяв (в арбітражний суд і в суд загальної юрисдикції).

Є готові зразки позовних заяв (в арбітражний суд і в суд загальної юрисдикції)

Відкрити документи зі статті у вашій системі КонсультантПлюс:

Очима експерта: перевірочні листи

ситуація

З 1 січня 2018 р державні інспектори праці при планових перевірках почали використовувати перевірочні листи З 1 січня 2018 р державні інспектори праці при планових перевірках почали використовувати перевірочні листи. Їх розробили для самих інспекторів. Але і організація може з їх допомогою підготуватися до перевірки.

Що таке перевірочні листи

Перевірочні листи - це списки контрольних питань. Відповіді на них допомагають зрозуміти, порушує чи ні організація встановлені вимоги.

Наказом Роструда від 10.11.2017 N 655 затверджено 107 перевірочних листів * для проведення перевірок. Під час перевірки інспектор може задавати тільки ті питання, які є в перевірочному аркуші по предмету перевірки (абз. 4 п. 8 Положення про нагляд у сфері праці, затв. Постановою Уряду РФ від 01.09.2012 N 875).

Для всіх роботодавців можуть використовуватися, наприклад, такі перевірочні листи: припинення трудового договору (перевірки лист N 4), встановлення і виплата зарплати (перевірки лист N 7), проведення спеціальної оцінки умов праці (перевірки лист N 21), навчання з охорони праці ( перевірки лист N 28).

Які в них питання

Перевірочні листи - це таблиці, в яких є питання, посилання на нормативний акт, відповідь.

Кожен перевірки лист відповідає певній тематиці. Наприклад, перевірки лист N 1 ​​по порядку оформлення прийому на роботу містить такі пункти: чи є укладений у письмовій формі трудовий договір, чи відповідають накази про прийом на роботу умовами трудових договорів, чи ознайомлені працівники з внутрішніми документами роботодавця, безпосередньо пов'язаними з трудовою діяльністю працівників , і т.д.

За допомогою перевірочних листів організація може підготуватися до перевірки трудової інспекцією, відповівши на всі питання по темі перевірки. Повний список перевірочних листів розміщений в системі КонсультантПлюс і на сайті Роструда.

Яких роботодавців перевіряють

Перевірочні листи використовуються при проведенні планових перевірок роботодавців незалежно від чисельності штату, напрямки діяльності, організаційно-правової форми Перевірочні листи використовуються при проведенні планових перевірок роботодавців незалежно від чисельності штату, напрямки діяльності, організаційно-правової форми.

Перевірки з застосуванням перевірочних листів проводяться з 2018 року З якого моменту почнуть проводити такі перевірки, залежить від категорії ризику конкретного роботодавця (п. 2 Постанови Уряду РФ від 08.09.2017 N 1080):

  • з січня 2018 року - тільки перевірки роботодавців, віднесених до категорії помірного ризику;
  • з липня 2018 року - перевірки всіх роботодавців.

Дізнатися, віднесена чи діяльність роботодавця до категорії помірного ризику, можна через запит в Роструд.

_______________________________
* На момент підготовки номера наказ знаходився на реєстрації в Мін'юсті Росії.

Відкрити документи зі статті у вашій системі КонсультантПлюс:

Новини КонсультантПлюс

Новий Митний кодекс ЄАЕС

1 січня набув чинності новий Митний кодекс Євразійського економічного союзу (ТК ЄАЕС). Діяв раніше Митний кодекс Митного союзу втратив чинність.

Між двома документами є ряд істотних відмінностей. Текст нового кодексу і роз'яснення до нього знайдете в системі КонсультантПлюс.

Перейти до кодексу можна по кнопці «Кодекси» або набравши запит: ТК ЄАЕС.

Закупівля ліків згідно із Законом N 44-ФЗ з січня

З нового року при описі ліків замовники згідно із Законом N 44-ФЗ повинні застосовувати нову Постанову уряду від 15.11.2017 N 1380. Документом встановлені чіткі правила опису ліків. Про те, як тепер готувати замовникам техзавдання на закупівлю ліків згідно із Законом N 44-ФЗ, дивіться в спеціальному огляді в системі КонсультантПлюс.

Запит: ЗАКУПКА ЛІКІВ техзавдання.

Нові стандарти бухобліку для держсектора

З 1 січня організації держсектора повинні застосовувати 5 нових федеральних стандартів бухобліку. Ці стандарти і докладні роз'яснення щодо їх застосування представлені в системі КонсультантПлюс в «Путівнику по бюджетному обліку і податків».

Передбачалося, що в 2018 р Мінфін введе в дію ще 6 стандартів, а всього їх готується 29. Але терміни вступу в силу ще не прийнятих стандартів зрушені на 2019 і 2020 рр.

Відкрити документи зі статті у вашій системі КонсультантПлюс:

Архів | попередній випуск

© ЗАТ «Консультант Плюс», 1997-2017
Засновник - ЗАТ «Консультант Плюс»
Зареєстровано в Роскомпечаті, рег. N 014076.
Адреса редакції: 117292, Москва, вулиця Кржижановського, 6
e-Mail: bulletin@consultant.ru
Web Site: http://www.consultant.ru/
Телефон / Факс: +7 495 956-82-83, +7 495 787-92-92