Реклама
Реклама
Реклама

Кавказький Вузол | Мітинг в Волгограді нагадав про подвиг поліцейського під час теракту

Жителі Волгограда на акції в пам'ять про жертви теракту 2013 року назвали прикладом для школярів поліцейського Дмитра Маковкіна, який загинув, зупиняючи терориста. Городяни відзначили, що і через п'ять років після теракту залишаються пильними в людних місцях.

Як повідомляв " Кавказький вузол ", Вдень 29 грудня 2013 року на залізничному вокзалі Волгограда стався вибух. Загинули 18 осіб, 45 отримали поранення. Днем пізніше, 30 грудня, ще один вибух стався в тролейбусі №15 недалеко від ринку в Дзержинському районі Волгограда. Під час вибуху в тролейбусі загинули 16 людей, 28 були поранені.

У причетності до волгоградським терактів звинувачувалися четверо уродженців Дагестану: брати Магомеднабі і Тагір Батіровим, Алаутдін Дадаєв і Ібрагім Магомедов. На суді Батіровим відмовилися від свідчень, а Алаутдін Дадаєв і Ібрагім Магомедов заявили про свою невинність. У грудні 2014 року фігуранти справи про теракти в Волгограді отримали від 3 років 10 місяців до 19 років колонії .

Мітинг, присвячений пам'яті загиблих біля залізничного вокзалу, пройшов сьогодні в Волгограді Мітинг, присвячений пам'яті загиблих біля залізничного вокзалу, пройшов сьогодні в Волгограді. Акцію організувала адміністрація області. Крім рідних загиблих, в ній взяли участь вихованці кадетських класів, чиновники, депутати, співробітники правоохоронних органів і компанії РЖД. Вони поставили запалені свічки і поклали квіти біля пам'ятного знака.

Прийшла на мітинг і мати поліцейського Дмитра Маковкіна, який загинув, не давши терористові пройти в будівлю вокзалу . "П'ять років вже пролетіло. У нас на батьківщині (Дмитро Маковкін - уродженець Калмикії. - Прим." Кавказького вузла ") проходить турнір з боксу імені Діми, туди сьогодні поїхали мої сини. Сьогодні тут знаходяться кадети з 128-ї школи Дзержинського району, одному з взводів там присвоєно ім'я Діми ", - розповіла Тамара Маковкіна.

Подвиг Дмитра Маковкіна показує, що герої живуть серед нас, зазначив Валерій Семено в, класний керівник кадетського сьомого "А" класу 128-ї школи, якому присвоєно ім'я Маковкіна. "П'ять років минуло, але мені здається, про такі події завжди потрібно пам'ятати. Саме краще громадянське, патріотичне виховання може бути тільки на прикладі людини, який, як в нашому випадку, ціною власного життя показав, що є цінності вище особистих вигод", - сказав учитель. Він зазначив, що школярі стежать за могилою Дмитра Маковкіна.

"Всі співробітники, які чергували на вокзалі в той день, працюють там до сих пір, вони не поміняли місце служби, вони забезпечують охорону громадського порядку. Сьогодні ми згадуємо Дмитра Маковкіна і всіх жертв теракту", - сказав кореспонденту "Кавказького вузла" начальник тилу волгоградського лінійного управління МВС Росії полковник Дмитро Чепцов.

Волгоградці розповіли, що стали більш пильними після теракту

Чепцов зазначив, що після теракту була значно посилена безпека залізничного вокзалу Чепцов зазначив, що після теракту була значно посилена безпека залізничного вокзалу. "Пункти огляду винесені дуже далеко, посилена служба транспортної безпеки. Гіркий досвід став уроком для нас", - сказав Дмитро Чепцов.

"Правильно зробили, що так огородили вокзал, тепер відразу і не ввійдеш. Потрібен контроль і тільки контроль. Ці вибухи під Новий рік тепер завжди з нами. Я не можу сказати, що відчуваю страх, коли заходжу в транспорт. Але ловлю себе на думці , що оглядаю пасажирів, особливо звертаю увагу на їх рюкзаки і сумки ", - сказала кореспонденту" Кавказького вузла "учасниця акції Віра Іллінська.

"Коли прогримів вибух, я прогулювалася по Новоросійському ринку. Коли це сталося, я подумала, що десь вибухнув будинок на Невської. Ми спустилися сюди і побачили цю трагедію. Через два місяці в поліклініці я зустріла жінку, яка була на вокзалі під час вибуху. Я запитала, чи було їй страшно. Вона сказала, що коли підповзла до своєї сумці, то побачила фрагмент людського тіла. Це справило на мене сильне враження - люди бачать таке в мирний час ", - розповіла кореспонденту" Кавказького вузла "учасниця мітингу Тетяна Александров а.

Жінка зазначила, що не відчуває страху в людних місцях. "Мені вже нічого не страшно", - сказала вона.

"Після терактів ми стали якось обачнішими. Не можу сказати, що ми весь час боїмося - жити в страху неможливо. Але тепер у всіх ситуаціях, особливо в транспорті, ми частіше озираємося на всі боки", - сказала кореспонденту "Кавказького вузла" волгоградка Ольга Назарова.

Автор: Тетяна Філімонова; джерело: кореспондент "Кавказького вузла"