Реклама
Реклама
Реклама

Військова приватизація - 2019, квартира, житло, містечко, пенсіонери, через суд, іпотека, позовну заяву, дачну ділянку, службове, список документів, з чого почати, пільги

  1. Основні моменти
  2. Список необхідних документів
  3. Подача позовної заяви
  4. етапи процедури
  5. Нюанси приватизації в закритих військових містечках
  6. спірні об'єкти
  7. додаткові деталі
  8. Умови для пенсіонерів
  9. Можливі пільги і іпотеки
  10. Розгляду через суд

Військова приватизація в Росії оформляється згодом практично всіма службовцями, але при цьому далеко не всі з них спочатку знають про те, як правильно повинна проводитися ця процедура.

В першу чергу, потрібно зрозуміти, як і коли можна починати приватизацію того чи іншого майна для присвоєння її в свою власність. При цьому не варто забувати і про те, що сама процедура оформлення також включає в себе велику кількість юридичних тонкощів, які потрібно враховувати для досягнення потрібного результату.

Саме тому краще заздалегідь розібратися в тому, як проводиться військова приватизація в 2019 році, щоб в процесі її проведення не зіткнутися з різними труднощами.

Основні моменти

Для того, щоб військова приватизація квартири або інших видів житла була проведена в найкоротші терміни і без будь-яких складнощів, потрібно зібрати потрібний пакет документів і подати його до відповідної установи. При цьому потрібно запам'ятати кілька основних моментів, які стосуються цієї процедури.

Список необхідних документів

Для того, щоб приватизувати певну власність для військовослужбовців, потрібно надати наступний пакет паперів:

  • копії паспортів та свідоцтв про народження всіх людей, які проживають в квартирі;
  • заяву до наймодавцю і документально оформлена відмова уповноважених органів від складання договору добровільної передачі квартири;
  • оформлений договір соціального найму;
  • виписка, зроблена з будинкової книги;
  • довідка, що підтверджує відсутність будь-яких заборгованостей;
  • технічний паспорт житла;
  • копія особового рахунку заявника;
  • технічний паспорт, оформлений по тому житлу, яке буде оформлятися в приватну власність;
  • документи, які доводять відсутність приватизованого майна у заявника;
  • виписка, отримана з реєстру прав на нерухомість;
  • завірений відмова від претензій мешканців з наданням передачі своїх прав іншим особам, якщо хто-небудь з повнолітніх відмовляється від своїх прав на майно;
  • акт прийому-передачі вказаного майна;
  • документ про розподіл;
  • позовну заяву;
  • квитанція, що підтверджує оплату державного мита.

Подача позовної заяви

Позовна заява для приватизації військового житла потрібно складати в повній відповідності з чинним законодавством. На сьогоднішній день процес заповнення цього документа регулюється статтями 131 і 134 Цивільно-процесуального кодексу.

У шапці документа необхідно вказати інформацію про всі сторони даного процесу, а також про те, де знаходиться їх постійне місце перебування. В описовій частині докладно викладається основний суть спору, яке повинно підтверджуватися посиланнями на відповідні норми чинного законодавства і різні документи.

Військова приватизація в Росії оформляється згодом практично всіма службовцями, але при цьому далеко не всі з них спочатку знають про те, як правильно повинна проводитися ця процедура

Якщо все заповнено вірно, суд приймає позов до розгляду і надалі виносить по ній рішення впродовж п'яти діб

етапи процедури

В першу чергу, потрібно дізнатися, чи є взагалі можливість приватизувати ваше житло, так як відповідно до законодавства не можна оформити в приватну власність квартиру, якщо вона розташована на території військового містечка. Також варто відзначити, що перед приватизацією в обов'язковому порядку на житло повинен складатися договір соціального найму, а якщо житло є відомчим, то в такому випадку його можна буде приватизувати тільки за згодою керівництва військової частини.

Після того, як був оформлений договір або згода на приватизацію, потрібно оформити повний пакет документів, які потрібні для проведення цієї процедури. Зокрема, потрібно замовити оформлення поверхового плану будинку і самої квартири. Крім цього, потрібно буде визначитися з колом осіб, які беруть участь у процедурі приватизації.

Якщо людина, яка бере участь в приватизації нерухомості, раніше вже був десь прописаний, йому потрібно буде за старим місцем проживання взяти довідку про те, що право приватизації їм не було раніше використано, тому що за законом кожна людина має право оформити собі тільки одне житло протягом життя. Варто відзначити, що саме цей етап найчастіше займає велику кількість часу, так як найчастіше довідки потрібні з інших міст, і доводиться чекати відповідного листа.

Далі оформляється виписка з будинкової книги, причому в ній мають бути вказані всі особи, які мають прописку в даній квартирі. При цьому оформляти цей документ потрібно безпосередньо перед подачею позову, так як вона діє протягом 14 днів.

В кінцевому підсумку з усіма паперами потрібно буде прийти до Департаменту житлової політики, який відповідає за місце проживання. Там потрібно буде скласти договір про приватизацію, який в подальшому передається в відділення реєстраційної служби для оформлення права власності.

Нюанси приватизації в закритих військових містечках

Відповідно до правовим режимом службових приміщень військовослужбовець повинен мати більше 10 років служби для того, щоб отримати можливість приватизації власного житла, але зробити це можна тільки в тому випадку, якщо воно не знаходиться на території закритого містечка. Якщо ж житло знаходиться у відкритому військовому містечку, воно приватизується точно так же, як і стандартне муніципальне приміщення.

Єдиним винятком з цього правила є ситуація, пов'язана з відкриттям містечка і подальшою передачею нерухомості в муніципальну власність.

При звільненні за станом здоров'я або через скорочення приватизувати житло можна незалежно від свого стажу служби, а якщо людина до цього часу відслужив більше 20 років, то в такому випадку йому надається спеціальна пільга, що забезпечує можливість безоплатно оформити житло в приватну власність.

спірні об'єкти

Існує певний ряд ситуацій, коли відмова від приватизації житла може бути оскаржений в судовому порядку, але при цьому краще заздалегідь зрозуміти, коли є така можливість, а коли вона відсутня:

квартира

  • Передача квартир військовослужбовцям є досить тривалу і складну процедуру, що пов'язано в основному з різними недоробками чинного законодавства.
  • Зокрема, згідно із законом кожен службовець має право використовувати послуги комунальних служб, але при цьому у нього немає права стати повноправним власником даної нерухомості, в зв'язку з чим військові найчастіше змушені вирішувати питання про приватизацію в судовому порядку.
  • При цьому проблеми часто виникають з тієї причини, що житло знаходиться не в муніципальній власності, а належить міністерству оборони, а крім цього будинок, в якому знаходиться заявник, може не мати власника і навіть керуючої компанії.
Дачну ділянку

З дачними ділянками не виникає в основному ніяких проблем, тому що якщо дана територія була надана на правах постійного безстрокового користування або в принципі без зазначення будь-яких прав, оформляти угоду приватизації не обов'язково. Тобто в даній ситуації немає ніякої необхідності в тому, щоб оформляти звернення в адміністрацію і просити про передачу цієї ділянки в приватну власність, так як за фактом держава вже надало дане майно у володіння фізичної особи. Службове житло Якщо службовець вирішив скористатися своїм законним правом на приватизацію житла, йому слід запам'ятати кілька важливих нюансів:

  • квартира, яка оформляється з прав приватизації, повинна повністю відповідати тим вимогам, які пред'являються в чинному Житловому кодексі з приводу житла, що надається у власність військовослужбовцям;
  • квартира не повинна перебувати на території закритого військового містечка;
  • у військового повинен бути офіційно присвоєний статус потребує поліпшення житлових умов;
  • у військового повинно бути законне право на оформлення житла в приватну власність.

додаткові деталі

Крім цього, є також кілька не менш важливих нюансів, які можуть стати в нагоді деяким категоріям громадян при оформленні приватизації на службове житло.

Умови для пенсіонерів

Військові пенсіонери можуть забезпечуватися житлом в різних варіаціях, а саме шляхом:

  • вручення одноразової виплати;
  • військової іпотеки;
  • житлових субсидій.

Судовий порядок використовується в даному випадку тільки в тому випадку, якщо військовий пенсіонер хоче приватизувати квартиру, передану в муніципальну власність. У цій ситуації посадовці часто зловживають своїм становищем, в зв'язку з чим вони переростають в серйозні конфлікти, які вже вирішуються в процесі судового розгляду.

Можливі пільги і іпотеки

Відповідно до чинного законодавства ветерани військової служби можуть оплачувати тільки 50% від загальної або житлової площі квартири, отримувати 50% знижку на використання комунальних послуг або ж використовувати цю знижку для придбання палива в потрібній кількості.

Також військовим може надаватися спеціальна іпотека, яка представляє собою складання договору пайової участі. Головною особливістю такої угоди є те, що нерухомість, що купується обходиться службовцю значно дешевше в порівнянні з готовою квартирою, але в деяких ситуаціях виявляється так, що будівля не добудовується або роботи виконуються не найкращим чином.

Замість надання готової квартири військовому можуть надати одноразову грошову допомогу, яка буде залежати від нормативу по площі житла, що купується, ринкової вартості за кожен квадратний метр, а також цілого ряду додаткових коефіцієнтів, які в основному виходять від вислуги років

Розгляду через суд

Для того, щоб звернутися до суду, для початку слід відправити спеціальний запит до Департаменту житлового забезпечення, який повинен видати дозвіл на приватизацію.

У переважній більшості випадків департамент повертає відповідь і говорить про те, що будь-які заперечення проти вирішення цього питання відсутні, і якщо на момент звернення до суду у військового немає цього листа, то в такому випадку йому потрібно буде надати копію листа, відправленого на адресу Департаменту, а також квитанцію, на якій буде значитися дата відправки і повідомлення про те, кому саме було вручено цей документ. Варто відзначити, що займатися відправкою такого листа потрібно як мінімум за два місяці до того, як буде подаватися позовну заяву.

Після цього вже оформляється позовну заяву в суд з усіма необхідними документами. Якщо з причин, що не залежать від позивача, він не може отримати потрібні документи, то в такому випадку йому потрібно подати клопотання про те, щоб дані матеріали були витребувані у відповідних посадових осіб. Підписувати позов повинен не тільки заявник, а й всі члени його сім'ї, які беруть участь у процедурі приватизації.

Якщо суд винесе позитивне рішення по справі, то в такому випадку залишається тільки дочекатися вступу його в законну силу, і потім займатися оформленням прав власності на вказане житло.