Реклама
Реклама
Реклама

"Розрахунок військової пенсії в Україні

  1. Окремі категорії військовослужбовців

06.07.2018

2018

Військові пенсіонери нерідко задаються питанням, за якими формулами розраховується їх пенсійну допомогу і на які цифри спирається. Вивчення норм і порядку нарахування виплат військовослужбовцям дозволить детально дізнатися, до гідного рівня. Громадяни також мають право подавати на перерахунок при збільшенні рівня фінансового забезпечення.

Важливо знати: офіцери, мічмани, прапорщики, службовці надтерміново або за контрактом за вислугою 20 років мають право оформляти пенсійні виплати з наступного дня після звільнення.

Військовослужбовцям з 20-річним стажем призначається 50% від суми фінансового забезпечення. За 25 років служби громадяни отримають 50% за 20 років плюс 1% за кожний наступний рік. При звільненні за віком (в 45 років) офіцерський склад та військовослужбовці-контрактники отримують 50% забезпечення за 20-річний стаж плюс 3% за кожний наступний рік служби.

У законодавстві також прописані формули нарахування пенсій при звільненні з армії з особистих і іншим причинам. Детальніше розібратися в «підводні камені» армійських виплат на заслуженому відпочинку допоможуть юристи ЮК «Флагман». Тут розкажуть, і інших областях України, детально пояснять схеми нарахувань.

Окремі категорії військовослужбовців

Офіцерський і начальницький склад, співробітники кримінально-виконавчої, пожежної системи України при отриманні інвалідності мають право претендувати на 120-130% від розміру мінімальних пенсійних виплат.

У пільгові категорії по пенсійному забезпеченню також:

  • солдати і матроси строкової служби з інвалідністю;
  • особи з втратою працездатності;
  • соціальні категорії по втраті годувальника (в тому числі, якщо смерть наступила в незв'язаних з несенням служби умовах).

можлива за нескладною формулою, важливо лише знати особисті показники, що входять до складу заробітної плати. Військова пенсія - це сума двох окладів (за званням та посадою) з надбавкою за вислугою, помножена на 50%. Далі до отриманої цифри додаємо 3% за кожен надстроковий рік служби.

Якщо мова йде про змішаних стаж (військовий / цивільний), коефіцієнт 3% змінюється на 1%. При цьому цивільного стажу має бути не менше п'яти років. У деяких випадках можливе нарахування пенсії колишнім військовим, який перейшов на цивільну роботу.