Реклама
Реклама
Реклама

Про прокуратуру

  1. I. Загальні положення
  2. Стаття 2. Правові основи діяльності прокуратури
  3. Стаття 3. Завдання прокуратури
  4. Стаття 4. Функції прокуратури
  5. Стаття 5. Координаційні повноваження прокуратури в сфері боротьби зі злочинністю і корупцією
  6. Стаття 6. Участь прокурорів у засіданнях центральних і місцевих органів державного управління та органів...
  7. Стаття 7. Участь у правотворчій діяльності
  8. Стаття 8. Розгляд в органах прокуратури заяв, скарг та інших звернень громадян, державних і громадських...
  9. Стаття 9. Міжнародне співробітництво
  10. Стаття 10. Основні принципи діяльності прокуратури
  11. Стаття 11. Законність при здійсненні діяльності прокуратури
  12. Стаття 12. Незалежність прокурора при здійсненні своїх повноважень
  13. Стаття 13. Обов'язковість виконання вимог прокурора
  14. Стаття 14. Основні організаційні принципи діяльності прокуратури
  15. II. Система і організація прокуратури Луганській Народної Республіки
  16. Стаття 16. Генеральна прокуратура Луганської Народної Республіки
  17. Стаття 17. Науково-консультативна рада при Генеральній прокуратурі Луганської Народної Республіки
  18. Стаття 18. КОЛЕГІЯ Генеральної прокуратури Луганської Народної Республики
  19. Стаття 19. Прокуратури міста і районів, прирівняні до них прокуратури
  20. Стаття 20. Призначення на посаду Генерального прокурора Луганської Народної Республіки
  21. Стаття 21. Звільнення Генерального прокурора Луганської Народної Республіки від посади.
  22. Стаття 22. Призначення прокурорів на посаду, їх підзвітність і підстави звільнення з посади
  23. Стаття 23. Повноваження Генерального прокурора Луганської Народної Республіки по керівництву органами...
  24. Стаття 24. Повноваження прокурорів міст і районів (в тому числі районів у містах з районним адміністративним...
  25. III. перехідні положення
  26. Стаття 26. Дія громадянського, Цивільно-процесуального, кримінального, кримінально-процесуального,...

ЛУГАНСЬКА НАРОДНА РЕСПУБЛІКА   ЗАКОН   (втратив чинність 14
ЛУГАНСЬКА НАРОДНА РЕСПУБЛІКА
ЗАКОН

(втратив чинність 14.10.2018 відповідно до Закону
Луганській Народної Республіки від 06.08.2018 № 248-II )

(зі змінами, внесеними Законом Луганській Народної Республіки
від 07.03.2017 № 150-II )

Цей Закон є тимчасовим законодавчим актом і прийнятий з метою забезпечення нормативного регулювання діяльності органів прокуратури на час перехідного періоду до прийняття постійного законодавчого акту Луганської Народної Республіки «Про прокуратуру».

I. Загальні положення

Стаття 1. Вищий нагляд за виконанням законів у Луганській Народній Республіці

Вищий нагляд за дотриманням Конституції Луганській Народної Республіки, а також точним і однаковим виконанням законів Радою Міністрів Луганській Народної Республіки, міністерствами, державними комітетами і відомствами, органами державного управління і контролю, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, органами місцевого самоврядування, посадовими особами та громадянами, покладається на Генерального прокурора Луганської Народної Республіки і підлеглих йому прокурорів.

Стаття 2. Правові основи діяльності прокуратури

Організація і порядок діяльності прокуратури Луганської Народної Республіки, так само як і повноваження прокурорів визначаються Конституцією Луганській Народної Республіки, цим Законом та іншими законами, що діють на території Луганської Народної Республіки, міжнародними та міждержавними договорами (угодами).

На прокуратуру не може бути покладено виконання функцій, не передбачених Конституцією і законами Луганській Народної Республіки.

Стаття 3. Завдання прокуратури

Діяльність прокуратури Луганської Народної Республіки спрямована на забезпечення верховенства права, законності і правопорядку на території Луганської Народної Республіки, і має завданням охорону і захист від будь-яких зазіхань:

- прав і свобод людини і громадянина;

- законних інтересів Луганській Народної Республіки та її народу;

- закріпленого Конституцією Луганській Народної Республіки державного ладу та суспільно-політичного ладу Луганській Народної Республіки.

Діяльність Генерального прокурора Луганської Народної Республіки і підлеглих йому прокурорів зобов'язана сприяти вихованню в посадових осіб і громадян Луганської Народної Республіки духу сумлінного виконання своїх конституційних обов'язків і дотримання законів.

Прокуратура Луганської Народної Республіки зобов'язана приймати всі закріплені законодавством Луганській Народної Республіки заходи до виявлення і своєчасного усунення будь-яких порушень закону, від кого б ці порушення не виходили, а також до відновлення порушених прав і притягнення винних до встановленої законом відповідальності.

Стаття 4. Функції прокуратури

Прокуратура Луганської Народної Республіки відповідно до покладених на неї завдань виконує такі функції:

підтримання державного обвинувачення в судах;

представництво інтересів громадян або держави в судах, у випадках визначених Законом;

нагляд за виконанням законів Радою Міністрів Луганській Народної Республіки, міністерствами, державними комітетами і відомствами, органами державного управління і контролю, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, органами місцевого самоврядування, посадовими особами та громадянами (загальний нагляд);

нагляд за дотриманням органами державної влади, органами місцевого самоуправліннями, підприємствами, організаціями, установами (незалежно від форми власності) та їх посадовими особами прав і законних інтересів малолітніх і неповнолітніх осіб;

нагляд за дотриманням органами державної влади, органами місцевого самоуправліннями, підприємствами, організаціями, установами (незалежно від форми власності) та їх посадовими особами прав і інтересів соціально вразливих верств населення (інвалідів, пенсіонерів, осіб визнаних недієздатними або обмежено дієздатними);

нагляд за виконанням законів органами, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство;

нагляд за виконанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян;

нагляд за виконанням законів при виконанні судових рішень у цивільних справах відповідним виконавчими органами республіки;

кримінальне переслідування, у випадках визначених кримінально-процесуальним законодавством Луганській Народної Республіки.

Стаття 5. Координаційні повноваження прокуратури в сфері боротьби зі злочинністю і корупцією

Генеральний прокурор Луганської Народної Республіки і підлеглі йому прокурори координують діяльність по боротьбі зі злочинністю органів внутрішніх справ, органів державної безпеки, митних органів та інших правоохоронних органів.

З метою забезпечення координації діяльності органів, зазначених у частині першій цієї статті, прокурор скликає координаційні наради, організовує робочі групи, витребує статистичну та іншу необхідну інформацію, здійснює інші повноваження відповідно до Положення про координаційні повноваження в сфері боротьби зі злочинністю і корупцією, яке затверджується Президентом Луганській Народної Республіки.

Стаття 6. Участь прокурорів у засіданнях центральних і місцевих органів державного управління та органів місцевого самоврядування

Генеральний прокурор Луганської Народної Республіки, його заступники і за їх дорученням інші прокурори мають право бути присутніми на засіданнях Верховної Ради Луганської Народної Республіки, Ради Міністрів Луганській Народної Республіки і органів місцевого самоврядування республіки.

Прокурори міст і районів, прирівняні до них прокурори, їх заступники мають право бути присутніми на засіданнях місцевих органів державного управління та місцевих органів самоврядування.

Прокурор, його заступник, має право брати участь у розгляді внесених ними подань центральними і місцевими органами державного управління, органами місцевого самоврядування, комерційними та некомерційними організаціями.

Стаття 7. Участь у правотворчій діяльності

Генеральний прокурор Луганської Народної Республіки при встановленні в ході здійснення своїх повноважень необхідності вдосконалення чинних нормативних актів, має право вносити законопроекти і поправки до законопроектів, законодавчі пропозиції про розробку і прийняття нових конституційних законів і законів Луганській Народної Республіки, законопроектів про внесення змін і доповнень до чинних законів , або визнання цих законів що втратили силу, пропозицій про поправки та перегляд положень Конституції Луганс ой Народної Республіки.

Стаття 8. Розгляд в органах прокуратури заяв, скарг та інших звернень громадян, державних і громадських організацій

Прокурори всіх рівнів зобов'язані в установленому законом порядку розглядати заяви, скарги та інші звернення громадян, державних і громадських організацій, що містять відомості про порушення законів.

Вступники до органів прокуратури звернення розглядаються в порядку та строки, що встановлені законодавством Луганській Народної Республіки.

Відповідь прокурора на заяву, скаргу і інше звернення повинен бути мотивованим. Якщо в задоволенні заяви або скарги відмовлено, заявнику повинні бути роз'яснені порядок оскарження прийнятого рішення, а також право звернення до суду.

Рішення, прийняте прокурором, не перешкоджає зверненню особи за захистом своїх прав до суду. Рішення за скаргою на вирок, рішення, визначення і постанова суду може бути оскаржене вищестоящому прокурору або в суді.

Прокурори всіх рівнів проводять особистий прийом громадян і представників державних і громадських організацій.

Стаття 9. Міжнародне співробітництво

Генеральна прокуратура Луганської Народної Республіки в межах своєї компетенції здійснює прямі зв'язки з відповідними органами інших держав і міжнародними організаціями, співпрацює з ними, укладає угоди з питань правової допомоги та боротьби зі злочинністю, бере участь в розробці міжнародних договорів Луганській Народної Республіки.

Стаття 10. Основні принципи діяльності прокуратури

Діяльність прокуратури ґрунтується на принципах законності, рівності всіх громадян перед законом, незалежності прокурора, підпорядкованості нижчестоящих прокурорів вищестоящим прокурорам, гласності, обов'язковості виконання вимог прокурора.

Стаття 11. Законність при здійсненні діяльності прокуратури

У своїй діяльності прокурор керується Конституцією Луганській Народної Республіки, цим Законом та іншими актами законодавства, чинного в Луганській Народній Республіці.

Прокурор приймає передбачені цим Законом та іншими законодавчими актами діючими в Луганській Народній Республіці заходів щодо припинення порушень законодавства, від кого б ці порушення не виходили, притягнення до відповідальності осіб, які їх вчинили, відновленню порушених прав і законних інтересів громадян і організацій.

Стаття 12. Незалежність прокурора при здійсненні своїх повноважень

Прокурор при здійсненні своїх повноважень незалежний. Будь-яке втручання в його діяльність є неприпустимим і тягне за собою встановлену чинним в Луганській Народної Республіки законодавством відповідальність.

Стаття 13. Обов'язковість виконання вимог прокурора

Законні вимоги прокурора, що випливають з його повноважень і пред'явлені відповідно до законодавства підлягають виконанню у встановлений термін.

Статистична та інша інформація, довідки, документи та їх копії, необхідні для здійснення покладених на органи прокуратури функцій, надаються на вимогу прокурора безоплатно.

Невиконання вимог прокурора і слідчого органів прокуратури, що випливають з їх повноважень, а також ухилення від явки за їх викликом тягнуть за собою встановлену законом відповідальність.

Посадові особи та інші громадяни, в тому числі індивідуальні підприємці, зобов'язані з'являтися за викликом прокурора і давати пояснення про обставини, пов'язаних з перевіркою дотримання законодавства.

У разі ухилення від явки посадова особа і інший громадянин, за постановою прокурора доставляються органами внутрішніх справ в примусовому порядку.

Особам, що викликається в робочий час в органи прокуратури, у випадках, передбачених цієї статті і законодавством Луганській Народної Республіки, гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку. Факт виклику особи до органу прокуратури в робочий час і тривалість перебування його в органі прокуратури засвідчуються в порядку або іншому документі, що видається прокурором.

Стаття 14. Основні організаційні принципи діяльності прокуратури

Органи прокуратури Луганської Народної Республіки:

складають єдину і централізовану систему - прокуратуру Луганської Народної Республіки, яку очолює Генеральним прокурором Луганської Народної Республіки, з підпорядкуванням нижчестоящих прокурорів вищестоящим;

здійснюють свою діяльність від імені Луганської Народної Республіки і в інтересах її народу;

взаємодіють з Верховною Радою Луганської Народної Республіки, місцевими радами депутатів, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями та трудовими колективами, спираються на активну допомогу громадян у справі зміцнення законності та правопорядку;

Органи прокуратури діють гласно і інформують органи державної влади та органи місцевого самоврядування, а також населення про стан законності та результати своєї діяльності.

Прокурори і слідчі органів прокуратури не можуть бути членами виборних та інших органів, утворених органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

Створення та діяльність громадських об'єднань, які мають політичну мету, і їх організацій в органах прокуратури не допускається.

Прокурорські працівники не мають права суміщати свою основну діяльність з іншою оплачуваною діяльністю, крім викладацької, наукової та творчої.

II. Система і організація прокуратури
Луганській Народної Республіки

Стаття 15. Система прокуратури Луганської Народної Республіки

Систему прокуратури Луганської Народної Республіки складають Генеральна прокуратура Луганської Народної Республіки, прокуратури міст і районів (в тому числі районів у містах з районним адміністративним поділом), міжрайонні прокуратури, військова та інші спеціалізовані прокуратури.

Освіта, реорганізація та ліквідація органів прокуратури, так само як і визначення їх статусу та компетенції здійснюються Головою Луганської Народної Республіки за поданням Генерального прокурора Луганської Народної Республіки, при отриманні відповідної згоди від Ради Міністрів Луганській Народної Республіки і Верховної Ради Луганської Народної Республіки.

Загальна чисельність прокурорських працівників і працівників прокуратури затверджується Головою Луганської Народної Республіки за поданням Генерального прокурора Луганської Народної Республіки, при отриманні відповідної згоди від Ради Міністрів Луганській Народної Республіки і Верховної Ради Луганської Народної Республіки.

Структура і штатний розпис органів прокуратури затверджуються Генеральним прокурором Луганської Народної Республіки в межах бюджетних асигнувань та встановленої чисельності органів прокуратури.

Створення та діяльність на території Луганської Народної Республіки органів прокуратури, що не входять в єдину систему прокуратури Луганської Народної Республіки, не допускаються.

Стаття 16. Генеральна прокуратура Луганської Народної Республіки

Генеральна прокуратура Луганської Народної Республіки є центральним органом в системі органів прокуратури Луганської Народної Республіки.

Генеральна прокуратура Луганської Народної Республіки:

контролює роботу органів прокуратури, забезпечує координацію та узгодженість дій органів прокуратури за основними напрямками їх діяльності;

аналізує практику прокурорського нагляду і стан законності в Луганській Народній Республіці;

взаємодіє з іншими державними органами в забезпеченні законності і правопорядку;

організовує і проводить підвищення кваліфікації прокурорських працівників;

бере участь у нормотворчій діяльності;

представляє органи прокуратури в міжнародних відносинах;

виконує інші функції, передбачені цим Законом та іншими законодавчими актами.

Генеральну прокуратуру Луганської Народної Республіки очолює Генеральний прокурор Луганської Народної Республіки.

Генеральний прокурор Луганської Народної Республіки має першого заступника та заступників, які призначаються на посаду і звільняються з посади Головою Луганської Народної Республіки за поданням Генерального прокурора Луганської Народної Республіки, при обов'язковому узгодженні з Верховною Радою Луганської Народної Республіки.

У Генеральній прокуратурі Луганської Народної Республіки є управління і відділи, начальники та заступники начальників, які є відповідно старшими помічниками і помічниками Генерального прокурора Луганської Народної Республіки.

Генеральний прокурор Луганської Народної Республіки має також помічників з особливих доручень.

В управліннях та відділах є старші прокурори і прокурори, прокурори-криміналісти, старші слідчі в особливо важливих справах і старші слідчі, а також головні і провідні фахівці.

У Генеральній прокуратурі Луганської Народної Республіки утворюється на правах структурного підрозділу Військова прокуратура, очолювана заступником Генерального прокурора Луганської Народної Республіки - Військовим прокурором.

Стаття 17. Науково-консультативна рада при Генеральній прокуратурі Луганської Народної Республіки

Для розгляду питань, пов'язаних з організацією та діяльністю органів прокуратури, утворюється і діє Науково-консультативна рада при Генеральній прокуратурі Луганської Народної Республіки.

Положення про Науково-консультативну раду при Генеральній прокуратурі Луганської Народної Республіки і його склад затверджуються Генеральним прокурором Луганської Народної Республіки.

Стаття 18. КОЛЕГІЯ Генеральної прокуратури Луганської Народної Республики

У Генеральній прокуратурі Луганської Народної Республіки утворюється колегія у складі Генерального прокурора Луганської Народної Республіки (голова), першого заступника та заступників Генерального прокурора Луганської Народної Республіки та інших прокурорських працівників.

Персональний склад колегії Генеральної прокуратури Луганської Народної Республіки затверджується Головою Луганської Народної Республіки за поданням Генерального прокурора Луганської Народної Республіки. Положення про колегію Генеральної прокуратури Луганської Народної Республік затверджується Головою Луганської Народної Республіки.

На засіданнях колегій:

розглядаються найбільш важливі питання діяльності прокуратури, що вимагають колективного обговорення і вироблення рішень;

обговорюються проекти найважливіших наказів, розпоряджень і вказівок прокурора;

заслуховуються звіти і повідомлення керівників структурних підрозділів прокуратури, нижчестоящих прокурорів та інших прокурорських працівників;

заслуховуються повідомлення і пояснення керівників та інших посадових осіб державних органів, інших організацій і громадян.

Перелік питань, що обговорюються на колегіях, визначається головою колегій.

Стаття 19. Прокуратури міста і районів, прирівняні до них прокуратури

Прокуратури міст і районів (в тому числі районів у містах з районним адміністративним поділом), міжрайонні прокуратури, прирівняні до них інші спеціалізовані прокуратури, очолюють відповідні прокурори. У зазначених прокуратурах є заступники, старші прокурори і прокурори прокуратур, старші слідчі і слідчі, фахівці, які призначаються на посаду і звільняються з неї Генеральним прокурором Луганської Народної Республіки.

Стаття 20. Призначення на посаду Генерального прокурора Луганської Народної Республіки

Генеральний прокурор Луганської Народної Республіки призначається на посаду і звільняється з посади Верховною Радою Луганської Народної Республіки за поданням Глави Луганській Народної Республіки.

Якщо запропонована Главою Луганської Народної Республіки кандидатура на посаду Генерального прокурора Луганської Народної Республіки не отримує необхідної кількості голосів депутатів Верховної Ради Луганської Народної Республіки, то Глава Луганської Народної Республіки протягом 30 днів подає Верховній Раді Луганській Народної Республіки нову кандидатуру.

До призначення Верховною Радою Луганської Народної Республіки Генерального прокурора Глава Луганської Народної Республіки вправі призначити одного із заступників Генерального прокурора виконуючим обов'язки Генерального прокурора Луганської Народної Республіки на термін, що не перевищує 3-х місяців.

Після призначення Генерального прокурора Луганської Народної Республіки, Голова Верховної Ради Луганської Народної Республіки приводить до присяги особа, призначена на посаду Генерального прокурора Луганської Народної Республіки.

Генеральний прокурор Луганської Народної Республіки вимовляє таку присягу:

«Я, (прізвище, ім'я, по батькові), будучи призначеним на посаду Генерального прокурора Луганської Народної Республіки, присягаюся вірно служити народу Луганській Народної Республіки, стояти на сторожі законності і правопорядку в нашій Батьківщині, свято дотримуватися Конституції і закони нашої Батьківщини. Захист прав і свобод людини і громадянина та буде для мене священним обов'язком ».

За відсутності Генерального прокурора Луганської Народної Республіки або в разі неможливості виконання ним своїх обов'язків його обов'язки виконує перший заступник, а в разі відсутності Генерального прокурора Луганської Народної Республіки і його першого заступника - один із заступників Генерального прокурора Луганської Народної Республіки відповідно до встановленого розподілу обов'язків між заступниками.

Термін повноважень Генерального прокурора Луганської Народної Республіки - п'ять років.

Повідомлення про призначення Генерального прокурора Луганської Народної Республіки на посаду та про звільнення його з посади публікується в пресі.

Генеральний прокурор Луганської Народної Республіки в своїй діяльності підзвітний Верховній Раді і Главі Луганської Народної Республіки.

Генеральний прокурор Луганської Народної Республіки один раз в три місяці здійснює Верховній Раді та Голови Луганської Народної Республіки доповідь про стан законності і правопорядку в республіці і про виконану роботу щодо їх зміцнення.

Стаття 21. Звільнення Генерального прокурора Луганської Народної Республіки від посади.

Генеральний прокурор Луганської Народної Республіки звільняється з посади в разі:

закінчення терміну його повноважень;

неможливості виконувати свої обов'язки за станом здоров'я;

порушень вимог викладених у частині четвертій і п'ятій статті 14 цього Закону;

вступ в силу обвинувального вироку суду щодо нього;

припинення громадянства Луганській Народної Республіки;

за власним бажанням, на підставі подання до Верховної Ради Луганської Народної Республіки відповідної заяви;

смерті Генерального прокурора Луганської Народної Республіки.

Верховна Рада Луганської Народної Республіки за результатами доповіді Генерального прокурора Луганської Народної Республіки і оцінки його роботи, як самостійно, так і за поданням Глави Луганській Народної Республік, може розглянути питання про недовіру Генеральному прокурору Луганської Народної Республіки.

Вираз Верховною Радою Луганської Народної Республіки недовіри Генеральному прокурору Луганської Народної Республіки, тягне за собою його відставку.

Стаття 22. Призначення прокурорів на посаду, їх підзвітність і підстави звільнення з посади

Прокурори міст і районів (в тому числі районів у містах з районним адміністративним поділом), міжрайонні прокурори, прокурори спеціалізованих прокуратур призначаються на посаду і звільняються з посади Генеральним прокурором Луганської Народної Республіки, підпорядковані і підзвітні Генеральному прокурору Луганської Народної Республіки.

Кандидатури на посаду прокурорів міст і районів (в тому числі районів у містах з районним адміністративним поділом), міжрайонних прокурорів, в обов'язковому порядку повинні бути узгоджені з місцевими радами депутатів, тієї адміністративно-територіальної одиниці, куди планується призначити відповідного кандидата.

Кандидатури на посаду прокурорів спеціалізованих прокуратур узгоджуються з Верховною Радою Луганської Народної Республіки.

Порядок узгодження кандидатур на посаду прокурорів міст і районів (в тому числі районів у містах з районним адміністративним поділом), в тому числі кандидатур на посаду прокурорів спеціалізованих прокуратур, затверджується відповідною постановою Верховної Ради Луганської Народної Республіки.

Термін повноважень прокурорів міста та районів (в тому числі районів у містах з районним адміністративним поділом), міжрайонних прокурорів, прокурорів спеціалізованих прокуратур - 5 років.

Повідомлення про призначення прокурорів на посаду та про звільнення їх з посади публікуються у пресі.

Протягом терміну повноважень прокурор може бути звільнений Генеральним прокурором Луганської Народної Республіки від займаної посади за власним бажанням, у зв'язку з переведенням на іншу роботу або неможливістю виконувати обов'язки за станом здоров'я, за результатами атестації, в разі вчинення ним злочину, встановленого набрав законної сили вироком суду, а також за іншими підставами, передбаченими законодавством Луганській Народної Республіки.

Стаття 23. Повноваження Генерального прокурора Луганської Народної Республіки по керівництву органами прокуратури Луганської Народної Республіки

Генеральний прокурор Луганської Народної Республіки керує системою прокуратури Луганської Народної Республіки, видає обов'язкові для виконання всіма працівниками органів і установ прокуратури накази, вказівки, розпорядження, положення та інструкції, що регулюють питання організації діяльності системи органів прокуратури Луганської Народної Республіки і порядок реалізації заходів матеріального і соціального забезпечення працівників прокуратури.

Генеральний прокурор Луганської Народної Республіки в межах виділеної штатної чисельності і фонду оплати праці встановлює штати і структуру Генеральної прокуратури Луганської Народної Республіки, визначає повноваження структурних підрозділів, встановлює штатну чисельність і структуру підлеглих йому органів.

Генеральний прокурор Луганської Народної Республіки несе відповідальність за виконання завдань, покладених на органи прокуратури справжнім законом.

Стаття 24. Повноваження прокурорів міст і районів (в тому числі районів у містах з районним адміністративним поділом), міжрайонних прокурорів та прирівняних до них спеціалізованих прокурорів

Прокурори міст і районів (в тому числі районів у містах з районним адміністративним поділом), міжрайонні прокурори і прирівняних до них спеціалізовані прокурори керують діяльністю відповідних прокуратур, вносять Генеральному прокурору пропозиції про зміну штатної чисельності підлеглих прокуратур, про кадрові зміни.

III. перехідні положення

Стаття 25. Дія Закону України «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року № тисяча сімсот вісімдесят дев'ять-XII на території Луганської Народної Республіки.

До моменту прийняття постійного законодавчого акту Луганської Народної Республіки «Про прокуратуру Луганської Народної Республіки», на території Луганської Народної Республіки зберігають свою юридичну силу Розділ III, Розділ IV, Розділ V Закону України «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року № 1789-XII.

Органи прокуратури Луганської Народної Республіки до моменту прийняття постійного законодавчого акту Луганської Народної Республіки «Про прокуратуру Луганської Народної Республіки» здійснюють функції прокуратури на підставі Розділу III Закону України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 року № +1789-XII.

Кадрове та матеріальне забезпечення органів прокуратури Луганської Народної Республіки до моменту прийняття постійного законодавчого акту Луганської Народної Республіки «Про прокуратуру Луганської Народної Республіки», здійснюється на підставі Розділу IV Закону України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 року № 1 789-XII.

Рішення про закріплення майна на праві оперативного управління за органами прокуратури Луганської Народної Республіки до моменту прийняття постійного законодавчого акту Луганської Народної Республіки «Про прокуратуру Луганської Народної Республіки» приймає Рада Міністрів Луганській Народної Республіки за клопотанням Генерального прокурора Луганської Народної Республіки, погодженим з Головою Луганської Народної Республіки .

(стаття 25 доповнена частиною 4 згідно із Законом Луганській Народної Республіки від 07.03.2017 № 150-II )

Стаття 26. Дія громадянського, Цивільно-процесуального, кримінального, кримінально-процесуального, кримінально-виконавчого законодавства України на території Луганської Народної Республіки

До моменту прийняття відповідного галузевого законодавства Луганській Народної Республіки, в тому числі і кодифікованого, на території Луганської Народної Республіки продовжує діяти цивільне, цивільно-процесуальне, кримінальне, кримінально-процесуальне, кримінально-виконавче законодавство України.