Порядок і умови визнання громадянина не пройшли військову службу, не маючи на те законних підстав
передбачені п.34-36 розділу III «Положення про призов на військову службу громадян РФ ». При зарахуванні в запас громадян , Які не пройшли до досягнення ними віку 27 років службу за призовом (за винятком громадян, які не служили на підставах, передбачених п.1 і 2, пп. «В» п.3, п.4 ст.23 і ст.24 ФЗ « Про військовий обов'язок і військову службу », або в зв'язку зі скасуванням призовної комісією суб'єкта РФ рішення нижчої комісії), призовна комісія на підставі документів військового обліку , Що зберігаються у відділі (муніципальному) (особиста справа призовника, обліково-алфавітна книга), а для громадян, які не перебували на обліку, на підставі довідок відповідних відділів (муніципальних) виносить висновок про те, що громадянин не служив, не маючи на те законних підстав.
Співробітники військкомату видають довідки замість військового квитка особам, які мають законні підстави для відстрочки від призову на службу в армію (за станом здоров'я, по навчанню і т.д.), не вникаючи в ситуацію призовника. За сукупністю відстрочок призовник досягає 27 років, його зобов'язані зарахувати в запас і видати військовий квиток , Так як у нього були законні підстави не служити в армії. Якщо у вас є законні підстави для відстрочки від призову в армію до 27 років і співробітники військкомату відмовляються видавати вам військовий квиток, потрібно оскаржити їх рішення в судовому порядку самостійно або звернувшись до нас.
ДОВІДКА ухильників: НАСЛІДКИ
Довідка ухильника може створити складнощі призовнику. Громадян з довідкою ухильника заборонено приймати на державну чи муніципальну службу протягом 10 років з моменту її отримання, також не можна влаштуватися в силові структури.
При працевлаштуванні на роботу в комерційну компанію з довідкою ухильника виникнення складнощів залежить від позиції керівництва щодо таких громадян. Закон не забороняє приймати на роботу громадян-ухильників.
Якщо в числі співробітників МНС, ФСБ, МВС виявиться людина, ухиляються від призову на службу , Керівництво буде змушене вжити заходів щодо звільнення цього громадянина.
Довідка ухильника і судимість
До нас звертаються з питанням про правомірність видачі довідки замість військового квитка особам, які мають непогашену судимість до 27 років. Багато юристів переконують громадян в неправомірності дій військкомату і можливості отримання військового квитка після 27 років замість довідки через суд. Такі «фахівці» вводять громадян в оману і сприяють марної трати грошей клієнта на свої послуги. Позначимо правову позицію з даного питання, засновану на законі і судової практиці.
Відповідно до п.3 ст.23 ФЗ «Про військовий обов'язок і військову службу» не підлягають призову на військову службу громадяни:
а) які відбувають покарання у вигляді обов'язкових робіт, виправних робіт, обмеження волі, арешту або позбавлення волі;
б) мають незняту або непогашену судимість за вчинення злочину;
в) щодо яких ведеться дізнання або попереднє слідство або кримінальна справа щодо яких передано до суду.
Особи, які мають незняту або непогашену судимість, що знаходяться під слідством або відбувають покарання ні за яких обставин не можуть бути покликані ні на строкову службу в армію, ні на контрактну. Коли судимість погашається після 27 років, громадянина не можуть призвати до армії в силу пп. «А» п. 1 ст. 22 ФЗ «Про військовий обов'язок і військову службу». Який документ повинні видати в такому випадку: довідку або військовий квиток?
Закон і сформована судова практика закріплюють позицію, що наявність судимості не є законною підставою для звільнення від призову в армію , Такі громадяни не підлягають призову та отримують довідку, а не військовий квиток. Багато юристів неправильно тлумачать закон, вводячи в оману громадян, які звернулися до них за допомогою.
Д.1.1 ст. 28 ФЗ «Про військовий обов'язок і військову службу» передбачено, що при зарахуванні в запас громадян, які підлягали призову і які не пройшли її до досягнення ними віку 27 років (за винятком громадян, які не служили на підставах, передбачених п.1 і 2, п. 4 ст.23, ст.24 справжнього ФЗ, або в зв'язку зі скасуванням комісією суб'єкта РФ рішення нижчої призовної дільниці), призовна комісія виносить висновок про те, що громадянин не пройшов військову службу, не маючи на те законних підстав. Порядок і умови визнання громадянина не пройшли військову службу, не маючи на те законних підстав, визначаються Положенням про призов на військову службу.
Згідно з пп. «А» та пп. «Б» п.3 ст. 23 ФЗ «Про військовий обов'язок і військову службу» не підлягають призову на військову службу громадяни: які відбувають покарання у вигляді обов'язкових робіт, виправних робіт, обмеження волі, арешту або позбавлення волі; мають незняту або непогашену судимість за вчинення злочину.
Згідно п.34 Положення про призов на військову службу громадян РФ, затвердженого Постановою Уряду РФ від 11.11.2016 N 663, при зарахуванні в запас громадян, які не пройшли до досягнення ними віку 27 років військову службу за призовом (за винятком громадян, які не пройшли військову службу за призовом з підстав, передбачених п.1 і 2, пп. «в» п.3, п.4 ст.23 і ст.24 ФЗ «Про військовий обов'язок і військову службу», або в зв'язку зі скасуванням призовної комісією суб'єкта РФ рішення нижчої призовної дільниці), призовна комісія на підставі цих документів військова про врахування, що зберігаються у відділі (муніципальному) (особиста справа призовника, обліково-алфавітна книга), а для громадян, які не перебували на військовому обліку, на підставі довідок відповідних відділів (муніципальних) виносить висновок про те, що громадянин не пройшов військову службу за заклику, не маючи на те законних підстав. Такий висновок виноситься, якщо громадянин не проходив військову службу, не маючи на те законних підстав, при цьому складався (зобов'язаний був складатися) на військовому обліку і підлягав призову на військову службу.
Відповідно, при наявності непогашеної до 27 років судимості військкомат законно видає довідку замість військового квитка.