Абсолютно всі військовозобов'язані громадяни Російської Федерації перебувають на обліку у військкоматі і мають підтверджуючий документ - військовий квиток. Однак ніхто не застрахований від його втрати або крадіжки. У такому випадку його обов'язково потрібно відновити. Зробити це потрібно в комісаріаті за місцем прописки, представивши відповідний пакет паперів та заяву на відновлення. Які документи і заходи потрібні для відновлення військового квитка?
Перелік документів
В першу чергу військовозобов'язаний повинен з'явитися до військового комісаріату і написати заяву. Затвердженої форми не існує, воно пишеться довільно. До звернення додаються такі документи:
- посвідчення особи. Це може бути або паспорт, або тимчасовий документ, виданий міграційною службою в разі, якщо паспорт був викрадений разом з квитком;
- підтвердження прийняття заяви органами внутрішніх справ, якщо була здійснена крадіжка. Важливо знати, що довідка, видана МВС, діє всього 10 діб, тому звертатися до військкомату потрібно максимально оперативно;
- медичні документи, що підтверджують стан здоров'я. Потрібні в разі, якщо громадянину, який звернувся до військового комісаріату, була встановлена придатність до військової служби «В» або «Д»;
- чотири фотографії. Знадобляться стандартні фото, розмір яких дорівнює 3 × 4.
Отже, якщо ви зібрали все необхідне, потрібно терміново звернутися до військкомату. Далі поговоримо про деякі особливості відновлення.
Читайте також: Як законно зробити військовий квиток
Як проходить відновлення
Військовозобов'язаний повинен з'явитися до військового комісаріату за місцем приписки і подати вищевказані паперу. Чинним законодавство вимагає звернення до десятиденний термін з моменту втрати військового квитка. Проходить вона в такий спосіб:
- Військкомат приймає документи та розглядає заяву протягом 30 днів.
- Якщо громадянин має потребу в військовому квитку в найкоротші терміни, йому може бути виданий тимчасовий документ.
- Якщо військкомат встановлює, що громадянин не зробив необхідних заходів для захисту військового квитка, або сам винен в його пошкодженні, доведеться сплатити штраф у розмірі до 500 руб.
- Після закінчення 30-денного терміну заявнику потрібно відвідати комісаріат і отримати новий квиток.
Якщо ви раніше отримали тимчасову довідку, вона стає недійсною відразу ж після видачі копії квитка. Якщо втрата була допущена в момент проходження військовослужбовцям військової служби в лавах Збройних сил Російської Федерації, йому належить дисциплінарне стягнення. Стандартними видами покарань в таких ситуаціях є догану або сувору догану. Інформація про проступок вноситься до особової справи, однак якщо солдат не допускав аналогічних проступків протягом 12 місяців, запис забирається. Також командування має право прибрати запис достроково в якості заохочення в разі, якщо військовослужбовець якимось чином проявив себе з позитивного боку.
Які документи і заходи потрібні для відновлення військового квитка?