Реклама
Реклама
Реклама

За які порушення позбавляють водійських прав, що змінилося в 2015 році

  1. Порядок позбавлення водійських прав
  2. За що відбирають права у 2015 році

Напевно, немає жодного автолюбителя, який би хоч раз не порушував правила. Причому порушення ці можуть бути самими різними - відповідно, і штрафні санкції застосовуються за них різного рівня строгості. Найбільш суворими заходами заслужено вважаються арешт, а також позбавлення прав. У даній статті ми розкриємо всі нюанси різних ситуацій, пов'язаних з відбиранням водійського посвідчення, і детально розглянемо цю процедуру з юридичної точки зору.

Порядок позбавлення водійських прав

Інспектор ДАІ фіксує порушення

Згідно із законом права можуть вилучити на термін від одного місяця до 2-х років. Відбувається це таким чином: спершу факт порушення фіксує співробітник ГИБДД, причому в його ж компетенції знаходиться питання безпосередньо позбавлення прав і видачі водієві тимчасового посвідчення до рішення суду. Після цього справа розглядається дорожньої комісією і передається до суду, який, в свою чергу, виносить вердикт. У разі якщо водій визнаний винним, у нього забирають і тимчасовий дозвіл, причому він не матиме права управляти своїм транспортом протягом того терміну, який йому присудили. Тривалість його регламентується КоАПом.

При цьому якщо громадянин порушив судову заборону на управління авто, то на нього можуть накласти штраф сумою в 5 тисяч рублів або заарештувати на 15 діб.

Уже з першого липня 2015 року в Росії будуть відправляти в тюрму за п'яну їзду. Так, якщо з вини нетверезого водія загинула одна людина, то йому світить мінімум 2 роки, а якщо більше, то термін збільшується як мінімум до чотирьох років. Хоча є і приємні новини: з 2016 року якщо ви без затримки оплачуєте штраф, то його сума зменшується в два рази.

За що відбирають права у 2015 році

Список порушень, за які вас можуть позбавити права керувати транспортним засобом досить об'ємний, але всі вони записані в КпАП. Отже, читайте і запам'ятовуйте:

  1. Керування автомобілем без номера (ст.12.2 ч.2). Покарання: штраф 5 тисяч рублів або вилучення прав на термін від одного до трьох місяців.
  2. Керування автомобілем з підробленими номерами (ст.12.2 ч.4). Покарання: позбавлення прав на термін від півроку до року.
  3. Керування автомобілем, обладнаним червоними або будь-якими іншими НЕ дозволеними ПДР вогнями (ст.12.5 ч.3). Покарання: позбавлення прав на термін від півроку до року і конфіскація світлових приладів.

    Автомобіль зі спецсигналами

  4. Керування автомобілем, обладнаним звуковими і світловими спецсигналами (ст.12.5 ч.4,5). Покарання: позбавлення прав на термін року до 1.5 років і конфіскація таких приладів.
  5. Якщо на вашу машину незаконно нанесені схеми ТС оперативних служб (ст.12.5 ч.6). Покарання: позбавлення прав на термін року до 1.5 років.
  6. Керування автомобілем в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння (ст.12.8 ч.1). Покарання: позбавлення прав на термін від 1.5 до двох років.
  7. Передача керуванням автомобілем людині в алкогольному або наркотичному сп'янінні (ст.12.8 ч.2). Покарання: позбавлення прав на термін від 1.5 до двох років.
  8. Якщо ви повторно порушили першу або другу частину 12-ї статті КпАП. Покарання: позбавлення прав на термін до трьох років.
  9. Перевищення дозволеної швидкості більше, ніж на 60 кілометрів на годину (ст.12.9 ч.4). Покарання: позбавлення прав на термін від чотирьох до шести місяців або штраф 2000-2500 рублів.
  10. Проїзд залізничного переїзду при включеному заборонному сигналі або в недозволеному місці. Зупинка і стоянка на ньому карається штрафом в 500 рублів або позбавленням прав на три-шість місяців (ст.12.10 ч.1).
  11. Повторне порушення попереднього пункту карається позбавленням прав на термін в один рік (ст.12.10 ч.3).
  12. Виїзд на зустрічну смугу, в тому числі і на трамвайні колії (ст.12.15 ч.4), може позбавити вас прав на термін від чотирьох до шести місяців.
  13. Їзда по зустрічній при односторонньому русі (ст.12.16 ч.3) - позбавлення прав на термін від 4 до 6 місяців плюс штраф 5000 рублів.
  14. Якщо ви не пропустіть спецавтомобіль з включеними спецсигналами (ст.12.17 ч.2), то можете забути про права на один-три місяці або будете змушені заплатити 300-500 рублів штрафу.

Автомобіль з габаритним вантажем

  1. Перевезення важких або великогабаритних вантажів без відповідного дозволу (ст.12.21.1 ч.1) карається штрафом від 2 до 2.5 тисяч рублів або ж забороною керувати авто на 4-6 місяців.
  2. Перевезення важких або великогабаритних вантажів не по маршруту (ст.12.21.1 ч.1). Покарання аналогічно попередньому пункту.
  3. Відхилення від габаритів вантажу більше, ніж на 10 сантиметрів, від параметрів, зазначених у дорожньому листі (ст.12.21.1 ч.2), карається штрафом в розмірі 1.5-2 тисячі рублів або позбавленням прав на термін від двох до чотирьох місяців.
  4. Аналогічне покарання йде за перевищення маси вантажу більше, ніж на 15% від зазначених в документації (ст.12.21 ч.3).
  5. При перевезенні небезпечних вантажів варто заздалегідь подбати про відповідної документації, інакше можна втратити прав на термін від чотирьох до шести місяців або заплатити штраф в 2-2.5 тисячі рублів (ст.12.21.2 ч.1).