Відповідно до частини 2 статті 3.8 КоАП Російської Федерації, визначено мінімальний термін позбавлення прав і його максимальний аналог. Будь автолюбитель готовий оплатити будь-які суми штрафів, аби водійське посвідчення залишилося з ним. Щоб уникнути важких наслідків після порушень правил дорожнього руху, покарання не обмежується лише грошовими санкціями, а дає можливість органам правосуддя позбавити прав порушника терміном мінімум на один місяць.
Норми чинного законодавства встановлюють максимальний термін позбавлення водійських прав, який дорівнює трьом рокам. Подібний вид покарання недбайливий водій понесе, якщо він вдруге був спійманий за кермом автомобіля в стані алкогольного чи іншого отруєння.
Особливість в тому, що максимальний термін дається тільки за одне правопорушення, а якщо їх скоєно кілька - терміни сумуються.
При винесенні покарання враховується не тільки кількість провин, а й ступінь їх тяжкості. Песимістів повинен заспокоїти той факт, що довічне позбавлення прав ще нікому не присуджувалося.
Позбавлення прав за яке б то не було порушення не відбувається відразу прямо на місці події. Посвідчення водія власник здає самостійно, після вступу в законну силу постанови суду. До цього моменту водій має право законно управляти своїм транспортним засобом. Термін починає свій відлік з того моменту, коли рішення суду набирає законної сили відповідно до частини 1 статті 32.7 КоАП Російської Федерації.
Про позбавлення прав
За що можуть позбавити водійських прав читайте в цій статті .
Термін позбавлення прав починається після закінчення десяти днів після прийняття відповідного судового рішення. Цей термін передбачений для можливого (але не обов'язкового) оскарження прийнятого рішення. При подачі апеляції термін позбавлення починається з моменту вступу в законну силу рішення суду останньої інстанції, куди вважав за потрібне звернутися правопорушник. У цей проміжок часу він керує автомобілем або іншим транспортним засобом, маючи на руках дійсне водійське посвідчення, цілком законно. Термін позбавлення прав не відраховується, якщо в період трьох робочих днів, після того, як розпочато обчислення строку позбавлення права керування, правопорушник не здав свої водійські права.
Куди здавати посвідчення водія після позбавлення - читайте в статті тут https://roadadvice.club/3297-sdacha-voditelskogo-udostovereniya-posle-lisheniya-kuda-sdavat-v-kakie-sroki-obrazets-zayaleniya
Залишилися питання по темі статті? Задавайте їх в коментарях.