Реклама
Реклама
Реклама

Як оформити на себе машину за договором купівлі продажу

  1. Що таке право власності на автомобіль
  2. Як оформити авто у власність при покупці по ДКП?
  3. Чи можливо право власності на авто без його реєстрації в ГИБДД?
  4. Чи має ПТС ставлення до документів на власність?
  5. З якого моменту настає право власності на автомобіль?
  6. Які є альтернативні варіанти оформлення договору?
  7. Купівля автомобіля по закупівельним актом
  8. Оформлення договору міни
  9. Оформлення автомобіля у власність по дарчим
  10. Чи потрібно завіряти дарчу у нотаріуса?
  11. Посвідчення договору купівлі-продажу у нотаріуса
  12. Висновок усного договору купівлі-продажу в ГИБДД
  13. Оформлення права власності за свідченням про спадщину
  14. відкриття спадщини
  15. Отримання свідоцтва про право на спадщину
  16. Необхідний пакет документів
  17. Чи можна володіти автомобілем на правах спільної власності?
  18. Чи можна стати власником авто за генеральним дорученням?
  19. Чи можна стати власником авто, якщо немає водійського посвідчення?
  20. Корисні поради

При отриманні права власності на автомобіль є ряд моментів, які потрібно обов'язково враховувати. Особливо важливий правильний вибір формату договору. Якщо допускати помилки на цій стадії, то в майбутньому можливе розірвання або анулювання угоди, а також серйозні проблеми при продажу авто.

Всім привіт, з вами Ілля Кулик і сьогодні я розповім вам як оформити на себе машину законно і максимально надійно, не ризикуючи отримати наступних юридичних ускладнень. Поїхали!

Що таке право власності на автомобіль

Автомобіль належить до об'єктів речового права і, відповідно до п. 1, ст. 209 (ч. I, раз. II, гл. 13 ФЗ № 51 - «Цивільний Кодекс РФ»), особа, вбрані подібним правом, володіє рядом переваг щодо транспортного засобу (ТЗ) перед іншими суб'єктами.

Дані переваги наступні:

  1. Право володіння;
  2. Право користування;
  3. Право розпорядження.

Ці три критерії складають основу поняття права власності.

Згідно з пунктом 2 (ст. 209 ЦК України), власник ТЗ може розпоряджатися ним на свій розсуд (якщо ці дії не суперечать закону), в тому числі відчужувати його в чужу власність (п. 1, ст. 235 ЦК України) за договором купівлі продажу (ДКП) або іншому передавальному документу (п. 2, ст. 218 ЦК України).

Як оформити авто у власність при покупці по ДКП?

Купівля-продаж - це основна категорія зміни власності на автотранспорт. З жовтня 2013 р внаслідок проведеної реформи (згідно з Наказом № 605 - Адмінрегламент), операції з купівлі-продажу ТЗ в РФ були максимально лібералізовані.

Основним документом, що підтверджує права власності на машину, є ДКП, який можна скласти без присутності посадових осіб та нотаріального посвідчення. Даний документ буде мати повну юридичну силу на всій території Росії і на його підставі ТЗ можна буде зареєструвати в будь-якому підрозділі ДАІ, незалежно від прописки нового власника.

ДКП складається відрядниками в приватному порядку. Це допускається робити у вільній формі, але з обов'язковим зазначенням необхідної інформації:

  • Відомості про сторони угоди;
  • Відомості про автомобіль;
  • Умови договору;
  • Гарантії продавця;
  • Області візування документа (дата, підпис).

Як складати такий договір і що потрібно робити перед і після цього я детально розповідав у відповідних статтях.

Статті в тему:

Секрети правильної покупки машини

Купівля машини з рук - як це зробити найбільш правильно?

Як перевірити машину на юридичну чистоту перед покупкою?

Які документи потрібні для покупки машини - повний перелік для кожного випадку

Як укладається договір купівлі продажу автомобіля: покрокова інструкція

Як заповнювати ПТС при продажу авто?

Як перевірити гроші при продажу машини і уникнути обману

Все, що вам потрібно знати про покупку авто у юридичної особи фізичній

Як переоформити автомобіль на іншу людину в ГИБДД швидко + перелік документів і зразки заповнення

Тут же зупинюся на деяких нюансах, що мають відношення до права власності.

Чи можливо право власності на авто без його реєстрації в ГИБДД?

Так. Можливо. Машина - це перш за все річ, а в речовому праві для рухомої власності немає суворої обов'язковості реєстраційних дій. Ось для нерухомості така вимога є - право власності закріплюється держреєстрацією об'єкта.

Машиною ви можете володіти на правах звичайної речі, без допуску до пересування по дорогах загального користування. Подібне, наприклад, часто застосовується до автомобілів-експонатів або до транспорту, що використовується на закритій території.

Але тут є одне правило - якщо куплений автомобіль був уже зареєстрований, а ви хочете використовувати його поза правовим полем ГИБДД (щоб не платити податки і т. П.), То реєстрацію ТЗ необхідно припинити або зняти авто з обліку взагалі.

Зробити це ви можете двома шляхами:

  • Через продавця - якщо не хочете взагалі показуватися в ГИБДД;
  • Самостійно - для цього авто відразу доведеться перереєструвати на себе.

Нові автомобілі, на які ні разу не виписувалося свідоцтво реєстрації (СТС), можна залишати відразу. Але майте на увазі - якщо в майбутньому вам захочеться машину зареєструвати, то швидше за все доведеться заплатити штраф, т. К. Не кожен менеджер салону погодиться оформляти ДКП і ПТС (паспорт транспортного засобу) без дат (порожні поля дат дають можливість уникнути штрафу).

А взагалі по ДКП стандартної форми ТС можна поставити на облік в будь-який час, т. К. Договір не має терміну давності, якщо в ньому не вказано інше.

Стаття в тему: Скільки діє договір купівлі-продажу або як не втратити авто

Чи має ПТС ставлення до документів на власність?

Якщо говорити строго, то немає - ПТС не є правовстановлюючим документом. Це паспорт автомобіля - його головний документ. Доказом того, що ПТС не визначає власність ТС є вимога внесення до нього відомостей про угоду, включаючи поле «Документ на право власності».

Ще ПТС є реєстраційним документом, але в сьогоднішніх реаліях, коли ДКП можна легко підробити, прийнято вважати правовстановлюючим власність пакет з ПТС і ДКП. Саме такий набір дозволяє перші 10 днів після укладення угоди їздити без СТС (якщо власник його не віддав), без ОСАГО і навіть без державних номерів (якщо машина нова).

А ось в судах для доказу права власності можна обійтися одним договором або замінюють його документом з перерахованих мною раніше.

Але все ж ДКП часто втрачається і ось тоді ПТС, із записом про правовстановлювальному документі, можна застосовувати як вагомий аргумент, який свідчить про власність. У судах, якщо немає заперечують паперів, ПТС обов'язково беруть до уваги.

З якого моменту настає право власності на автомобіль?

Згідно з нашим законодавством, право власності на рухоме майно виникає в момент його передачі особі, на користь якої воно відчужується (якщо інше не передбачено договором).

Це прописано в розд. II, гл. 14 ГК РФ - є спеціальна стаття 223 «Момент виникнення власності за договором». Для її пояснення існує друга стаття 224 - «Передача речі».

У ній вказується, що такий передачею є вручення покупки покупцеві, але з уточненням, що це вручення відбувається в момент надходження покупки в фактичне володіння покупця.

Як все це можна застосувати до автомобіля? Адже він не маленький і просто вручити його з рук в руки неможливо.

Тут важливим моментом виступає акт прийому-передачі ТЗ. Цей акт свідчить про те, що річ передана після її продажу (без необхідності фізичних дій).

У ДКП стандартного зразка внесені відповідні пункти, які роблять його одночасно і актом прийому-передачі (АПП). Тому підписання такого ДКП одно отримання ТЗ у власність. Але якщо ДКП і АПП у вас розділені, то передача відбудеться з моменту підписання акту.

Мене трохи бентежить становище ст. 223, яка робить наголос саме на факт передачі речі, а не на моменті підписання договору. Виходить, що ДКП, після його підписання (якщо він відділений від АПП), ще не дає права власності на авто, поки не підписаний АПП. Ну, законодавцям, напевно, видніше.

Отже, момент власності настає після підписання зв'язки ДКП і АПП. Ритуал же обміну грошей на ключі і документи юридичного значення не має.

Які є альтернативні варіанти оформлення договору?

Зі стандартним варіантом оформлення ТЗ в свою власність по ДКП ми розібралися. Але в практиці є ще кілька можливостей укладення договору, які є аналогами ДКП або близькі до нього.

Це такі угоди і оформлення:

  • Укладення договору міни;
  • Оформлення дарчої;
  • Купівля ТЗ за закупівельним актом;
  • Оформлення угоди у нотаріуса;
  • Висновок усного договору в ГИБДД.

Купівля автомобіля по закупівельним актом

Даний вид оформлення ТЗ у власність вважається специфічним, т. К. Він застосовується у випадках придбання транспорту юридичними особами у фізосіб.

Такі угоди фірми проводять за закупівельним актом (ЗКА) фірмової або стандартної (форма ОП-5) структури тому, що звичайний ДКП для юрособи мало що значить, і головне - він не дасть можливості прийняти ТЗ на балансовий облік.

Для спокою продавців деякі юрособи можуть паралельно складати і ДКП, але без закупівельного акта подібні угоди проходять рідко. Для юрособи ЗКА відображає все, що потрібно для посвідчення власницьких прав на придбаний транспорт.

Детальніше про це читайте в спеціальній статті: Купівля авто юридичною особою у фізичної: покрокова інструкція + відповіді по податках і рентабельності угоди

Оформлення договору міни

Договір міни - це популярна альтернатива класичної купівлі-продажу. Здійснюючи операцію з обміну ТС на інше авто або щось ще, новий власник отримує точно такі ж права власності як при укладанні ДКП.

Договором міни в Цивільному Кодексі присвячена глава 31 (ст. 567 - 571). Пункт 1 ст. 567 визначає мену гранично просто - обмін одного товару на інший.

Однак п. 2 уточнює, що при угоді міни обидва сдельщика одночасно вважаються продавцем і покупцем, що поширює положення гл. 30 про купівлю-продаж і на 31 главу. Наступ права власності на заміну відбувається після обопільної передачі речей (ст. 570).

Обмін ТЗ може здійснюватися з доплатою або без такої ( «ключ в ключ») - в залежності від умов угоди до договору додаються відповідні пункти. Відмінності такого документа від ДКП тільки в назві і фігуруванні другого об'єкта угоди.

Найчастіше договором міни називають взаємну продаж відрядниками своїх машин один одному за класичним ДКП (іноді це роблять за взаємною генеральної довіреності). Деякі вважають такий варіант обміну більш простим і зрозумілим.

Згодом я напишу окрему статтю з обміну машинами, а поки дам вам необхідні бланки:

Договір міни з доплатою (при обміні «ключ в ключ» виключити пункт про доплату):

RTF

Договір міни довіреної особи з доплатою:

RTF

Увага! Договір міни дозволяє без особливих збитків повернути своє ТС тому, якщо виявиться, що отримане авто з обтяженнями. Це стосується навіть найскладніших випадків із заставними машинами по автокредитах.

Увага! Якщо ТЗ змінюється на нерухомість, то укладений договір потрібно буде зареєструвати в Росреестра.

Оформлення автомобіля у власність по дарчим

Дарчий - це договір дарування, який також схожий на ДКП і має таку ж юридичну силу. За передачу прав власності за договором дарування відповідає глава 32 (ст. 572 - 582) ГК РФ.

Відмінною рисою дарчим є повна безоплатність договору (п. 1 ст. 572). Це дуже важливо, т. К. Вказівку пунктів будь-яких зустрічних умов, при яких дарувальник згоден віддати подарунок одаряемому, може зробити документ юридично нікчемним. Адже це буде вже інший вид угоди, що вимагає іншої форми договору.

Згідно ст. 574, МС може бути передано в подарунок тільки за письмовим договором. Складається він у вільній формі і в ньому, як і в ДКП, потрібно вказати стандартний набір даних:

  • Місце і час проведення операції;
  • Відомості про сторони угоди (ПІБ та інші паспортні дані);
  • Докладні дані автомобіля (на основі автодокументаціі);
  • Дані реєстраційних документів і документів про власність;
  • Вказівка ​​про відсутність обтяжень ТЗ;
  • Орієнтовну вартість авто;
  • Пункт про передачу ТЗ з моменту його вручення;
  • Пункт заяви дарувальника про те, що він робить подарунок на користь зазначеної особи;
  • Згода обдаровуваного на прийняття подарунка.

Зверніть увагу на останній пункт - він обов'язковий, т. К. Згідно зі ст. 577, обдаровуваний повинен проявити вільну волю в прийнятті подарунка. Факт власності на подарунок настає в момент вручення ТЗ, після підписання дарчої.

Увага! Юридичним особам заборонено робити подарунки один одному, але вони можуть обдаровувати фізичних осіб на загальних законодавчих підставах.

Приклад договору дарування:

RTF

Бланк договору дарування:

RTF

Чи потрібно завіряти дарчу у нотаріуса?

Окреме питання є по нотаріальному посвідченню дарчим. Взагалі для цивільних договорів щодо рухомого майна нотаріус не потрібно.

Договір дарування також має повну силу без нотаріального підтвердження. Однак з огляду на те, що подібна угода безоплатна, вона, в порівнянні з іншими, має більшу юридичну вразливість, якщо щось буде зроблено не зовсім правильно.

Наприклад, якщо дарувальник перебуває в похилому віці, а обдаровуваний не перебуває з ним у близьких родинних зв'язках, подібний договір пізніше може бути розірваний в суді близькими родичами дарувальника.

Тому запевнення нотаріуса тут виступає в якості надійного свідчення добровільності договору і того, що дарувальник перебуває в здоровому глузді, а сам факт запевнення кардинальної юридичної значимості не має.

Дарчий, мабуть, єдиний договір, для якого залучення нотаріуса настійно рекомендується.

Увага! Дарчий яка вказує, що подарунок надходить в розпорядження обдаровуваного після смерті дарувальника, навіть при нотаріальному завіренні, юридично нікчемна, згідно п. 3 ст. 572 ГК РФ.

Посвідчення договору купівлі-продажу у нотаріуса

Як я вже згадував, ні оформляти право власності (у вигляді договору) на ТЗ, ні завіряти його нотаріально немає потреби - документ має повну юридичну силу і без цього. Хоча право залучати нотаріуса до будь-яких договорів є у кожного.

Чимало нових власників бентежать написані «на коліні» ДКП, особливо якщо купується дороге авто. І вони йдуть до нотаріуса завіряти «жалюгідну бумаженцію», щоб було надійніше і на машину точно ніхто не зміг би претендувати.

Тут треба розвіяти один розхожий міф. Справа в тому, що багато відрядники не відрізняють надійність документа від надійності самої угоди, а це дві різниці за визначенням. Тобто сам документ про угоду може бути сверхнадежен (наприклад, завірений у нотаріуса), а ось угода може виявитися юридично хиткою, і її можуть оскаржити в суді незважаючи ні на які запевнення і друку.

Так ось - нотаріус надає додаткову надійність не угоді, а тільки договором по ній, майте це на увазі. Припустимо ви запевнили ДКП у нотаріуса, але не зажадали дозвіл на продаж від дружини (чоловіка) господаря (господині), а потім «другі половини» подають до суду, і договір розривається.

Однак деякі нотаріальні контори, заради залучення клієнтури, не тільки запевняють ДКП, а й надають інші послуги: перевіряють всі на відповідність закону, пробивають авто за реєстром Нотаріальної палати ( на заставу ) І т. П. У цьому випадку надійність угоди дійсно зростає.

Увага! Нотаріальне посвідчення ДКП зобов'язує до присутності обидві сторони угоди. Також в договір потрібно внести відповідний пункт про залучення нотаріуса.

Висновок усного договору купівлі-продажу в ГИБДД

Ще однією можливістю укладення угоди і оформлення права власності є т. Н. усний ДКП. Скажу відразу, що на сьогодні в ГИБДД відходять від подібної практики, чому підтвердження - виняток п. 10 Наказу № 1001, який згадував такий варіант.

Однак ст. 159 ГК РФ допускає укладення будь-яких договорів купівлі-продажу в усній формі, якщо їх сума не перевищує 10 тис. Руб. Тобто теоретично в МРЕВ можуть перереєструвати ТЗ без надання ДКП, якщо настояти.

Однак для цього обов'язкова присутність продавця і покупця з усіма документами. Причому для юридичних осіб така можливість закрита.

Особисто я також з упередженням ставлюся до подібної можливості, т. К. Відсутність ДКП робить юридично нестійкою право власності нового власника. У разі конфлікту власницьких інтересів, при відсутності елементарної фінансової розписки або акта прийому-передачі, доведеться залучати архів ГИБДД, а повернути з нього документи на білий світ важко не завжди вдається.

Самі працівники відомства, звичайно, в курсі можливих ускладнень, тому всіляко опираються операціях без ДКП. Я також раджу застосовувати звичайну процедуру, а про усну ДКП розповів для повноти і ясності картини.

Оформлення права власності за свідченням про спадщину

Окремо від інших схожих між собою процедур варто переоформлення ТЗ у власність у спадок. За це в Цивільному Кодексі відповідає цілих два розділи (V - VI) і 8 голів (з 61 по 68), де зібрано понад 100 статей! Окремо від інших схожих між собою процедур варто переоформлення ТЗ у власність у спадок

відкриття спадщини

Процес вступу спадкоємця (спадкоємців) у власність успадкованого ТЗ починається безпосередньо з моменту смерті спадкодавця, а точніше - з того моменту, який вказаний в свідоцтві про смерть.

Дата свідоцтва про смерть спадкодавця, так само як і постанови суду про визнання людини загиблим, здійснює т. Н. відкриття спадщини (ст. 1113) - це засвідчення факту наявності успадкованого об'єкта і спадкоємців.

Відкриття спадщини (ОН) передбачає термін у 6 місяців, протягом яких на спадок можуть бути пред'явлені права претендентів.

Також для ОН має значимість місце смерті спадкодавця - цим місцем вважається пункт, де покійний проживав постійно або проводив більшу частину часу. Місце відкриття спадщини важливо тому, що спадкоємцям наказано оформляти спадщину саме в такому місці, або ж в сусідньому населеному пункті, що має необхідні юридичні структури.

Якщо місце ОН не визначене (і таке буває), то їм вважається точка знаходження найбільш цінного майна покійного - в цьому пункті розглядаються всі претензії на успадковане майно, навіть якщо воно знаходиться далеко. Наприклад, покійний мав цінності в осередку банку м Москви на 5 млн руб. і авто оцінене в 1 млн. на стоянці СПб. Значить справа про спадщину буде розглянуто в Москві.

Отримання свідоцтва про право на спадщину

Претендент на успадковане авто повинен з'ясувати місце відкриття спадщини там звернутися в нотаріальну контору із заявою про право на спадщину. На основі цієї заяви і прикладеної документації нотаріусом буде відкрито справу про спадщину.

Тут є дуже важливий момент - згідно із законом про одне спадщині може бути заведено тільки одну справу і тільки у одного нотаріуса. Того, до якого хтось із спадкоємців звернувся першим. Всі інші повинні подавати свої заяви йому ж.

Ось бланк заяви про прийняття спадщини і видачу свідоцтва про право на спадщину:

RTF

Необхідний пакет документів

Разом із заявою нотаріуса подається додається пакет документації.

Ось список того, що повинен мати перший звернувся до нотаріуса претендент на спадщину:

  • Свідоцтво про смерть спадкодавця (оригінал або копія);
  • Цивільний паспорт претендента на спадщину;
  • Документ або документи, що свідчать про родинні зв'язки зі спадкодавцем (оригінали та копії) - наприклад після смерті батька дочка подає свідоцтво про народження, а дружина свідоцтво про шлюб;
  • Довідка від домоуправління (або інший місцевої адміністрації), якщо у спадкодавця було постійне місце проживання;
  • Довідка про місце постійної прописки, якщо у спадкодавця була така;
  • Заповіт спадкодавця, якщо таке було (оригінал або копія).

Отримавши перерахований пакет документації, нотаріус перевірить її та зареєструє справу про спадщину.

Додатково, для отримання в спадок ТЗ, нотаріусу передаються оригінали і копії автомобільної документації:

  • Свідоцтво про реєстрацію (СТС);
  • Паспорт транспортного засобу (ПТС);
  • Договір купівлі-продажу (ДКП), якщо він зберігся.
  • Документ з оцінки вартості авто.

Все інше зробить нотаріус і спадкоємцю зазвичай залишається тільки почекати 6 місяців до вручення свідоцтва про право на спадщину. Цей документ підтверджує, що транспорт відтепер (з моменту отримання) є власністю спадкоємця. Саме його потрібно потім нести в МРЕВ при перереєстрації, авто на своє ім'я.

Увага! З моменту смерті власника ТЗ все нотаріальні довіреності (у тому числі йдуть по ланцюжку) анулюються і авто, якщо воно використовується, фактично позбавляється права на будь-яку перереєстрацію протягом 6 місяців, майте це на увазі.

Чи можна володіти автомобілем на правах спільної власності?

На додаток до попередньої теми (і не тільки) потрібно зупинитися на випадках, коли авто перебуває у спільній власності.

Наприклад, це може бути:

  • Придбання авто в спільну власність;
  • Наявність декількох спадкоємців на одне авто.

Ніяких перешкод для здійснення прав спільної власності закон не передбачає ні для юридичних, ні для фізичних осіб - спільна власність може бути розділена між двома і більше суб'єктами (ст. 244 ЦК України).

Однак щодо авто є деякі застереження. Так, як машини є неподільними речами (їх не можна розділяти без втрати початкового функціоналу), то до них зазвичай не застосовується часткова власність (в різних частках).

Але по судових спорів можна отримати рішення про пайовий розділ авто, з грошовими виплатами, відповідними певним судом часток. Якщо ТЗ спочатку купується в спільну власність, а частки вкладників різні, то ДКП повинен відображати це у відповідних пунктах, хоча все одно для подальшого розділу буде потрібен суд.

Будь спільний власник має право здійснювати зі своєю частиною будь-які дії, включаючи продаж, міну, заставу, заповіт, дарування і т. П.

Увага! Реєстрація ТЗ належить кільком власникам в ГИБДД можлива тільки на одну людину, згідно п. 24 Наказу № 1001.

Чи можна стати власником авто за генеральним дорученням?

Номінально, немає: на те вона і довіреність - це не ваша власність, а ви всього лише довірена особа. Однак на просторах СНД і в Росії зокрема угоди купівлі-продажу з підміною ДКП т. Н. генеральною довіреністю навіть сьогодні зустрічаються часто-густо.

І з огляду на юридичній ущербності такої схеми власники часто потрапляють в неприємності, коли господар кудись пропадає або вмирає. Тому, рано чи пізно, багато хто намагається стати повноправними власниками машини.

Це можливо зробити, використовуючи невелику хитрість - але тільки якщо довіреність повна, т. Е. З правом продажу. Вам необхідно здійснити дві фіктивні угоди по ДКП, т. К. Продавати довірені речі самому собі закон забороняє:

  • Продати автомобіль за класичним ДКП викликає довіру людині;
  • Купити у нього це авто назад протилежним ДКП.

Природно ніяких грошей в даних угодах не фігурує, але документація повинна бути оформлена з усією строгістю. «Купівля-продаж» може бути проведена одна за одною, але юристи радять ставити на документах різні дати. Після «придбання» авто назад, воно стає вашою власністю - ви можете переоформити його в МРЕВ і отримати СТС на своє ім'я.

Що стосується просто перереєстрації ТЗ, без отримання прав власності на нього, то в ГИБДД або в ДАІ з генеральною довіреністю можна здійснювати ті реєстраційні дії, які в ній зазначені.

Статті в тему:

Продаж машини по генеральній довіреності: чи все так просто і безпечно?

Продаж машини по генеральній довіреності: чи все так просто і безпечно?

Чи можна стати власником авто, якщо немає водійського посвідчення?

Ще один частий питання - чи можна купити машину, якщо немає прав на водіння?

Звичайно, можна - про що мова? Відсутність прав забороняє тільки керувати ТЗ на дорогах загального користування, а купувати машини за свої кровні нікому не забороняється. І право власності при цьому буде таке ж міцне, як і в звичайному випадку - адже схема угоди анітрохи не змінюється, документи ті ж.

Мало того - куплену таким чином машину цілком можливо зареєструвати, купивши на своє ім'я ОСАГО і отримавши СТС. Зазвичай для цього запрошують знайомого водія і вписують його в страховку або просять допомогти покерувати будь-якого, у кого є права, якщо планується купівля необмеженого поліса .

На практиці дуже багато машин і належить і зареєстровані на людей, у яких ніколи не було прав, і на них їздять обрані основним власником люди.

Корисні поради

  • Підписувати юридичні документи найкраще якісної фіолетовою пастою. Перед операцією потрібно перевірити чи справно працює ручка, щоб через це не вийшло помарок і явних переходів на інший стилос.
  • Заподіяння тяжкої шкоди свідомо несправним подарованим авто може спровокувати відповідальність дарувальника перед обдаровуваним, згідно зі ст. 580 ГК РФ. Майте це на увазі, адже машина не торт, а об'єкт підвищеної небезпеки.
  • Стандартний термін очікування спадщини на ТЗ може бути скорочений (з 6 місяців) якщо всі можливі спадкоємці достовірно виявлені в початковому періоді.

Висновок

Отже, ви познайомилися з основними способами оформлення автомобілів у власність. Тепер ваші знання про правовстановлюючих договорах не обмежуються одним лише ДКП, що може дати вагомі переваги при нестандартних ситуаціях і угодах.

Чи часто ви оформляли на себе транспорт? Опишіть в коментарях які виникали при цьому проблеми і як їх вдалося вирішити - ваш досвід буде цікавий і мені, і читачам блогу.

Відео-бонус: загибель туристів на перевалі Дятлова і загадки гори Мерців:

На цьому стаття закінчена - поділіться нею з друзями в соціальних мережах, т. К. Це цікавий матеріал, який обов'язково будуть репоста з ваших сторінок. Хто ще не підписався на блог, пробуйте - заощаджений час гарантовано. Удачі вам на дорогах і в оформленні права власності на транспорт!

Чи можливо право власності на авто без його реєстрації в ГИБДД?
Чи має ПТС ставлення до документів на власність?
З якого моменту настає право власності на автомобіль?
Які є альтернативні варіанти оформлення договору?
Чи можна стати власником авто за генеральним дорученням?
Чи можна стати власником авто, якщо немає водійського посвідчення?
Як оформити авто у власність при покупці по ДКП?
Як перевірити машину на юридичну чистоту перед покупкою?
Чи можливо право власності на авто без його реєстрації в ГИБДД?
З якого моменту настає право власності на автомобіль?