Реклама
Реклама
Реклама

Зразок наказу про простої з вини роботодавця: особливості оформлення

  1. Зі статті ви дізнаєтесь:
  2. Детальніше про зразок наказу про простої з вини роботодавця: читайте в статтях:
  3. Як оформити простій з вини роботодавця та визначити терміни припинення роботи
  4. Як скласти наказ про простої з вини роботодавця (зразок)
  5. Зразок наказу про просте з незалежних причин
  6. У наказі про просте (зразок) вказують:
  7. Як проводиться оплата при оформленні простою з вини роботодавця

Як оформити зразок наказу про простої з вини роботодавця, які особливості оформлення простою з вини роботодавця слід враховувати - про це розповімо в матеріалах статті.

Зі статті ви дізнаєтесь:

Як правильно оформити простій з вини роботодавця

Зразок наказу про простої з вини роботодавця заповнюють у разі припинення роботи. Визначення «простою» наведено в статті 72.2 Трудового кодексу РФ, де названо безліч причин, які можуть виникнути як з вини роботодавця, так і з вини працівника, а також з незалежних від сторін обставин. Однією з причин простою є економічна ситуація, коли роботу неможливо продовжити в силу відсутності замовлень. Суди трактують таку обставину як ризиків підприємницької діяльності, до яких також можна віднести:

  • ліквідацію підприємств-боржників;
  • банкрутство контрагентів;
  • коливання курсу валют і так далі.

Детальніше про зразок наказу про простої з вини роботодавця: читайте в статтях:

У таких випадках проводиться оформлення простою з вини роботодавця, а не з незалежних від сторін причин. Нерідко співробітники подають заяву на розгляд справи в суді, бажаючи заперечити простій на підприємстві з вини роботодавця, якщо він введений виключно по відношенню до скорочуваним фахівцям .

Завантажити документи по темі:

До простою з вини роботодавця також відносяться причини технічного, технологічного, організаційного характеру. Грань, що відокремлює простій з вини роботодавця або інших причин досить хитка. Ось чому так важливо знати, як правильно оформити простий з вини роботодавця. Одного волевиявлення роботодавця буде недостатньо.

Важливо! У компанії повинні бути присутні офіційні документи, на підставі яких можна обгрунтувати всі причини простою. Це можуть бути акти, доповідні, службові записки, на підставі яких фіксується факт відсутності роботи, бухгалтерські або інші фінансові джерела.

У законодавстві немає чітких вказівок і порядку того, як оформити простій з вини роботодавця. Тому тут доведеться діяти не тільки відповідно до звичаїв обороту, а й на підставі тих висновків, які зроблені з аналізу судової практики.

Як оформити простій з вини роботодавця та визначити терміни припинення роботи

Не можна припиняти роботу без вказівки термінів. Бувають ситуації, що точних термінів закінчення простою роботодавець не знає. В цьому випадку до наказу про простої з вини роботодавця (зразок) вносять формулювання з прив'язкою до певної події. Наприклад, це може бути виконання основних договірних зобов'язань з боку клієнтів або контрагентів.

Варто враховувати, що при такому варіанті буде потрібно скласти додатковий розпорядчий акт про закінчення простою, з документом слід ознайомити співробітників. Якщо термін закінчення призупинення роботи точно відомий, це вказують при заповненні зразка наказу про простої з вини роботодавця. У будь-якому випадку необхідно пам'ятати про те, що припинення роботи вимушена і тимчасова, це повинно бути чітко позначено в документації, яка оформлюється роботодавцем.

Коли підприємство тимчасово повністю припиняє роботу, про це слід повідомити в службу зайнятості населення. Це повідомлення повинно включати причину припинення роботи. Документ заповнюють на бланку організації і підписують одноосібним виконавчим органом.

Як скласти наказ про простої з вини роботодавця (зразок)

Зразок наказу про простої з вини роботодавця заповнюють в першу чергу, якщо підприємство змушене тимчасово призупинити роботу, в документі необхідно відобразити:

дату початку та закінчення вимушеної припинення роботи. Точної дати закінчення може і не бути, якщо роботодавцю складно визначитися з термінами закінчення тих обставин, на підставі яких відбулося тимчасове припинення роботи. При цьому важливо вказати, що припинення триватиме до моменту виконання всіх зобов'язань постачальниками, контрагентами, усунення технічних несправностей і так далі;

причину простою із зазначенням на вину роботодавця;

склад працівників поіменно із зазначенням їх посад, а також структурних підрозділів, щодо яких запроваджено режим простою;

посилання на норми ТК РФ з описом того, як буде проводитися оплата вимушеного простою з вини роботодавця, в якому розмірі і порядку;

вказати на необхідність присутності тих працівників, щодо яких запроваджено режим, на своїх робочих місцях.

Необхідно враховувати, що якщо в наказі про простої з вини роботодавця немає пункту про необхідність присутності співробітників на робочих місцях, то вони повинні виходити за замовчуванням, так як період вимушеної припинення організації не входить в періоди часу відпочинку, таке визначення випливає з трактування Трудового кодексу. Якщо роботодавцю вигідно, щоб співробітники були відсутні на робочих місцях , Цей пункт необхідно включити до наказу, який складають у довільній формі, уніфікованого бланка такого наказу не розроблено. З документом слід ознайомити всіх співробітників під розписку.

Зразок наказу про простої з вини роботодавця

Зразок наказу про простої з вини роботодавця

Зразок наказу про просте з незалежних причин

Наказ про просте з незалежних причин (зразок) випускає роботодавець, якщо тимчасове припинення роботи не залежить від сторін, які уклали трудовий договір, а сталася з вини третіх осіб, наприклад, з причини аварії на теплостанції, водопостачальної станції, електростанції і так далі.

Довідка

У наказі про просте (зразок) вказують:

  1. дату початку і терміни закінчення тимчасового призупинення роботи, якщо точну дату назвати не можна, вносячи формулювання: «До усунення причин, які є підставою для припинення роботи»;
  2. причину;
  3. список співробітників;
  4. вказівка ​​на необхідність присутності або відсутності на робочому місці.

Якщо період тимчасової зупинки роботи триває протягом декількох днів або тижнів, роботодавець має право звільнити персонал від присутності на робочих місцях. Таке рішення оформляють наказом в довільній формі. Причому саме по собі звільнення співробітників від необхідності приходити на роботу не знімає з роботодавця обов'язків по оплаті часу простою в межах, визначених чинним законодавством (з урахуванням статті 157 ТК РФ).

Як проводиться оплата при оформленні простою з вини роботодавця

Оплату простою виробляють в заздрості від причин його виникнення (на підставі статті 157 ТК РФ). Якщо тимчасова зупинка виникла з вини співробітника, час простою не оплачують (ч. 3 статті 157 ТК РФ). Якщо ж припинення роботи виникла з вини роботодавця, то весь період підлягає оплаті в особливому порядку. простий , Що виник з незалежних від сторін причин, оплатити доведеться, але і порядок оплати буде іншим.

Простій з вини роботодавця оплачують з урахуванням частини третьої статті 157. Співробітникам нараховують не менше 2/3 середньої зарплати. Розрахунок проводиться за такою формулою:

  • середній денний заробіток помножити на 2/3 і помножити на кількість днів без роботи.

Середній заробіток розраховують не просто методом обчислення середнього арифметичного, а з урахуванням норм трудового права, статті 139 ТК РФ, Постанови Уряду РФ від 24 грудня 2007 року за № 922 «Про особливості порядку обчислення середньої заробітної плати».

Зверніть увагу! Внутрішніми нормативними актами компанії, в тому числі і колективним договором, може бути встановлений інший розмір оплати простою, але він не може бути нижче встановленого розміру на законодавчому рівні. Не можна погіршувати становище працівників порівняно з нормами Трудового кодексу РФ.

Не можна погіршувати становище працівників порівняно з нормами Трудового кодексу РФ

Необхідно враховувати, що правильне оформлення зразка наказу про просте з вини роботодавця, інших документів, що підтверджують причину тимчасового призупинення роботи, дозволить уникнути багатьох проблем, пов'язаних з судовими розглядами. На підставі складених документів роботодавець зможе підтвердити правомірність тимчасового призупинення роботи.