
Відомий в столичному мегаполісі забудовник освоює новий клас житла
Для девелопера «Сіті-XXI століття» минулі 20 років на ринку мегаполісу пунктирно, дуже коротко можна описати так: 1997 рік - відкриття агентства нерухомості, 1998 рік - початок девелоперської діяльності, 2010 рік - народження проектів під знаком «мініполіс».
- Антон Володимирович, ваша компанія відома на ринку проектами, у яких є своя концепція, своя ідея. В цьому і полягає секрет успіху вашого 20-річного шляху?
- Дійсно, концепція мініполісов поклала початок цілому тренду на ринку нерухомості - концептуального і соціально орієнтованого девелопменту, коли девелопер не просто будує будинки, але залишається на ввіреній йому території, починає займатися розвитком соціальних зв'язків і формуванням добросусідського спільноти. Цей шлях ми вибрали для себе як стратегічний орієнтир в 2010 році і до цих пір дотримуємося йому. Але не тупцюємо на місці, а продовжуємо постійно вдосконалювати свій продукт, перебуваючи в цьому заданому векторі.
Тому одним з «секретів», якщо можна так сказати, нашого довгожительства на ринку нерухомості я б назвав постійну роботу над продуктом, вміння слухати і чути свого клієнта, «докручувати» продукт відповідно до його потребами і навіть передбачати їх.
Стійкість бізнесу, безумовно, додає і певна фінансова незалежність, відсутність у компанії боргової та кредитного навантаження. Ми вважаємо за краще реалізовувати невеликі за обсягами проекти (в межах 200 тис. Кв. Метрів), але зате з високим рівнем контролю якості робіт і гарантією виконання з нашого боку всіх зобов'язань за проектом. Тому якість для нас - базовий постулат, відправна точка всієї нашої роботи.
І ще один момент, який в нинішніх реаліях ринку нерухомості можна вважати додатковим фактором стійкості і, якщо хочете, конкурентною перевагою, - це сама структура бізнесу. Відомо, що компанія не є «спадковим» девелопером. Ми - один з бізнесів в структурі диверсифікованого холдингу «Новард». У «Новард» входять абсолютно різнопланові бізнеси: це і виробник високоякісного промислового обладнання «Рутектор», і взуттєва мережа «Еконіка», і компанія з управління комерційною нерухомістю «Новард Естейт». При поточної нестабільної ситуації в девелоперській галузі нам така диверсифікована структура активів безумовно надає додаткову стійкість і знижує рівень ризиків для партнерів і кінцевих споживачів.
Тому відчуваємо себе в поточній ситуації досить впевнено, до змін, які останнім часом стрясають галузь, готові. Робимо ставку на свій продукт, сильну управлінську команду, яка зараз склалася в «Сіті-XXI століття», і, звичайно, на постійний діалог з нашим покупцем.
- Погоджуся, що на ринку вже склалася стійка асоціація «Сіті-XXI століття» з мініполісом. Однак зовсім недавно ви буквально підірвали ринок абсолютно новим, нетиповим для вас проектом - комплексом екоапартаментов в Москві. З чим пов'язана зміна сегмента?
- Так, дійсно, в червні ми вивели на ринок проект в Москві. І це не мініполіс. Але це і не зміна стратегії і не відхід з підмосковного ринку. Все набагато прагматичніше. Ділянка на проспекті Миру, на якому зараз реалізується проект, на протязі багатьох років перебував у власності компанії. Як актив ми його якийсь час не чіпали, до розробки концепту та аналізу цільової аудиторії приступили кілька років тому. Уже тоді розуміли, що основний козир проекту - його вигідно локація з точки зору і транспортної доступності, і інфраструктури, і близькості зелених зон. Провели серйозні дослідження, залучили сильну команду міжнародного рівня і в підсумку запропонували ринку продукт, який в цій локації буде найбільш затребуваний.
Також скрупульозно ми підійшли до розробки громадських зон, запросивши до співпраці американського дизайнера Каріма Рашида. Він працював над вхідними групами, зоною лобі, місцями загального користування. Вони стануть прикрасою проекту. Дизайном самих апартаментів займався Борис Уборевич-Боровський і його бюро Ub. design. Вийшло стильно, а головне, дуже гармонійно для нашого бренду.
- Ваш проект сертифікований по екологічному стандарту BREEAM, що не дуже характерно для нашого ринку. Далеко не всі забудовники ставлять собі таку планку. Чим це пояснюється?
- Погоджуся, в Росії дуже мало об'єктів, що відповідають вимогам BREEAM, особливо житлових. Це здорожує будівництво в середньому на 3-5%, але ми свідомо йдемо на ці витрати. Проект проходить двоконтурну сертифікацію BREEAM на рівні VERY GOOD. Будівля оцінюється по 10 критеріям, серед яких енергоефективність, дизайн, що забезпечує візуальний комфорт, сучасне інженерне оснащення, управління якістю повітря, води, акустичні показники (шумоізоляція), підхід до організації будівництва, підбору матеріалів і т.д. Фахівці BREEAM стежитимуть за виконанням стандартів на всіх етапах проекту. Все це в підсумку забезпечить споживачеві раціональне використання ресурсів і зниження експлуатаційних витрат.
Крім того, проект виконаний в BIM-моделі. Тобто ми передавали його в експертизу не в паперовому вигляді, а повністю в електронному. Позитивний висновок отримала саме BIM-модель.
- Чи в змозі вже наш покупець оцінити все це?
- Для нас самих було важливо зрозуміти, чи впораємося ми з тими завданнями, які ставить перед забудовником BREEAM. А крім того, ми дуже ретельно підходили до питання вибору цільової аудиторії. Вибирати і купувати собі апартаменти в проекті HILL8 буде досить освічений споживач. Він розуміє, що таке інновації, що таке дбайливе споживання ресурсів, що таке екологічні стандарти життя взагалі. Девіз цього бренду сформульований так: «Вибір тих, хто вміє вибирати!»
- Бренд дійсно вийшов яскравий і запам'ятовується. А чим визначається таку незвичну назву - HILL8?
- Назва розкриває глибоку ідею поняття «пагорб». Це дуже емоційний і багатий асоціаціями образ. Холм - не просто височина, а сховище самого важливого і цінного, що відображає споживчі характеристики комплексу. Вісімка в логотипі позначає історичну спадкоємність, де «восьмий пагорб» продовжує знаменитий ряд семи московських пагорбів і відзначає комплекс на карті міста як нове, особливе місце. Це та сама нова вершина, де акумульовано кращий досвід, технологічні та стильні рішення. Не випадково в платформі бренду ключове поняття - це інтелект, який є відмінною рисою потенційного ідеального споживача - заможного, зрілого і передового.
- Скільки апартаментів передбачено проектом?
- 294 апартаменти з обробкою. Мінімальна площа - 35 кв. метрів, максимальна - 130 кв. метрів. Глибоко опрацьовані планувальні рішення і навіть розстановка меблів. Багато в чому нам допомагає та ж зворотний зв'язок - побажання і відгуки клієнтів. Тим більше, що за 20 років ми напрацювали чимало цінного. Загальна площа будівлі - 46 тис. Кв. метрів, апартаментів - трохи більше 20 тис. кв. метрів. У будівлі передбачено дворівневий підземний паркінг, ліфт з якого забезпечує пряме сполучення з потрібним поверхом, обмежуючи доступ в житлову зону. На першому поверсі розмістяться невеликі приміщення стріт-рітейлу (зони кафе, магазини), на другому - офісні, сервісні приміщення, ресторанні площі. Зараз йде вибір оператора ресторану. Третій поверх займуть офіси. Ці площі будуть передані або одному великому орендарю, або декільком - з розрахунку не менше 200 кв. метрів. Житлові приміщення будуть розташовуватися з четвертого по п'ятнадцятий поверх. Ціна лотів починається від 9 млн руб.
Ми вийшли на продажу на початку червня, є операції з купівлі як апартаментів, так і офісних приміщень. Не скажу, що ми спостерігаємо високий масовий попит. Але у нас і проект не масовий. Якщо слідувати відомим архетипів Юнга, наш покупець - той самий мудрець, який в змозі оцінити те, що йому пропонується.
- До якого класу ви відносите своє нове приміщення?
- Бізнес, наближений до преміум-класу завдяки багатьом оригінальним, нестандартним рішенням, які посилюють його споживчі властивості. Наприклад, люди цінують чисте повітря, але при цьому прагнуть перебувати в центрі подій, жити в ритмі великого міста. Ми поєднали в нашому продукті ці потреби - через комбінацію виграшною локації з Екостандарт будівлі - і створили тим самим для нашого споживача-мудреця бажану додаткову цінність.
- Очевидно, що цю саму додаткову цінність ви створюєте за рахунок використовуваних в проекті технологій. Про що тут варто знати споживачеві?
- Клас енергозбереження будівлі А +. Все інженерне обладнання створено лідерами ринку (YORK, BOSH, DNH) і підбирається на основі енергомоделірованія для сертифікації BREEAM. Вікна теж будемо встановлювати непрості: з напиленням з іонізованого срібла із зовнішнього боку, вони відображають до 80% теплової енергії - це дозволить підтримувати комфортну температуру в квартирі і дбайливо ставитися до споживаним енергоресурсів. Що стосується оздоблювальних матеріалів, то тут також головний пріоритет - екологічність. Це в першу чергу натуральні утеплювачі, матеріали, які відрізняють природне походження і екологічна безпека. В облицюванні перших трьох поверхів, наприклад, будемо використовувати натуральний юрський мармур. В обробці застосовуються шумоізоляційні технології та звукоізоляція підлоги та перекриття. Все шумоізоляційні матеріали нетоксичні і абсолютно безпечні як для здоров'я людини, так і для навколишнього середовища. До технологічних нюансів можна також додати «розумну» підсвічування фасадів: її яскравість регулюється в залежності від часу доби і природного освітлення. Робота такої системи в цілому орієнтована на зниження рівня енергоспоживання. Наприклад, в нічний час вона налаштовується таким чином, що дія світла в напрямку відкритого неба стає мінімальним. Підвищена увага в проекті приділяємо також питанням безпеки, організації високої якості сервісу і приватності проживання.
- Коли ви починали розробку концепції цього проекту, у вас були перед очима якісь вдалі зразки?
- Ми не намагалися нікого копіювати, спиралися на той досвід, який вже був і який ми продовжуємо накопичувати, вивчаючи не тільки конкурентне середовище, а й зарубіжні практики - як європейські, так і азіатські. Плюс професіоналізм тієї команди, яку ми залучили до співпраці. Аналога HILL8 на ринку сьогодні немає. У цьому сенсі ми самі цілком способи задавати тренди і ставити більш високу планку для себе і для ринку в цілому.
- Сильною стороною вашої діяльності було вміння здружити, захопити новоселів, розкрити їх людські інтереси за рахунок організації сусідських клубів. У новому проекті ви також будете приділяти увагу внутрішніх комунікацій або його клас цього не передбачає?
- Те, що добре для мініполіса, не завжди підходить такому точкового проекту, як HILL8. Тут будуть жити інші люди, і активність цієї території визначає проспект Миру, тобто саме місто. Мініполіси - це інший концепт, окрема среда, свою територіальну та соціокультурний розвиток. У мініполісах спочатку важливі ідея спільноти і сусідська солідарність - від них безпосередньо залежить подальший сталий розвиток створеної території.
- Плани зі створення нових мініполісов для вас тепер вже неактуальні?
- Якраз навпаки. Ми продовжуємо активно розвиватися в цьому напрямку. У портфелі зараз чотири обласних проекту-мініполіса, два з яких - в Красногорську і Хімках - стартують в цьому році. Вже готова проектна документація, є розуміння по генплану, чітке уявлення, якими будуть ці продукти, на якого споживача орієнтовані. Кожен мініполіс буде унікальний, з тонкими настройками під конкретну цільову аудиторію: ми бачимо, що запит на індивідуальний продукт в сегменті комфорт і бізнес-класів зараз колосальний. Тому якщо резюмувати, то наш продукт для ближнього Підмосков'я сьогодні - це мініполіс 2.0. - коли кожен проект наділений своєю власною унікальною «начинкою», максимально адаптованої під свого покупця, але об'єднаний при цьому загальним концептом мініполіса, виступаючим гарантом якості соціального середовища, комфортного, безпечного і благополучного життя.
З чим пов'язана зміна сегмента?
Чим це пояснюється?
Чи в змозі вже наш покупець оцінити все це?
А чим визначається таку незвичну назву - HILL8?
Скільки апартаментів передбачено проектом?
До якого класу ви відносите своє нове приміщення?
Про що тут варто знати споживачеві?
Коли ви починали розробку концепції цього проекту, у вас були перед очима якісь вдалі зразки?
У новому проекті ви також будете приділяти увагу внутрішніх комунікацій або його клас цього не передбачає?