Реклама
Реклама
Реклама

Які нові правила ведення і надання відомостей з ЕГРН (2017-2018)?

  1. Що таке ГКН і ЕГРП?
  2. Як отримати відомості з ЕГРН, запит на отримання даних?
  3. Як ведеться ЕГРН в 2017-2018 роках?
  4. Внесення змін до ЕГРН

Правила ведення ЕГРП були встановлені постановою Уряду РФ в 1998 році. Однак даний документ діє тільки до кінця 2014 року. З 01.01.2015 йому на зміну прийшов наказ Росреестра з новою редакцією правил для ЕГРП. З 2017 року ЕГРП змінив ЕГРН. Про те, як отримати відомості з ЕГРН сьогодні, і яким законодавцю бачиться майбутнє реєстру, ви дізнаєтеся з нашої статті.

Що таке ГКН і ЕГРП?

Як отримати відомості з ЕГРН, запит на отримання даних?

Як ведеться ЕГРН в 2017-2018 роках?

Внесення змін до ЕГРН

Що таке ГКН і ЕГРП?

ГКН - Державний кадастр нерухомості - це систематизований ресурс, що містить інформацію про всі врахованих об'єктах нерухомості на території РФ.

ЕГРП - Єдиний державний реєстр прав на нерухоме майно та угод з ним - це інформаційний ресурс, в якому міститься інформація про існуючі та припинені права на об'єкти нерухомого майна, відомості про правовласників, про наявність обтяжень і т. Д.

Д

Основне призначення ГКН пов'язано з організацією обороту прав, які закріплені в ЕГРП. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що дані системи містять взаємопов'язані відомості, але в той же час ГКН і ЕГРП - самостійні ресурси. Такий стан справ призводить до того, що зустрічаються розбіжності у відомостях, які надаються громадянам. Більш того, ведення цих двох реєстрів досить трудомістка і фінансово витратне заняття. Саме тому, відповідно до затвердженої Урядом РФ програмою «Розвиток єдиної державної системи реєстрації прав та кадастрового обліку нерухомості (2014-2019 роки)» від 10.10.2013 № 903, в майбутньому планується об'єднання ГКН і ЕГРП в єдиний ресурс, який буде називатися Єдиного державного реєстру об'єктів нерухомості (ЕГРОН).

З 01.01.2017 року вступив в силу закон «Про державну реєстрацію нерухомості» від 13.06.2015 № 218-ФЗ. Відповідно до його положень кадастровий облік, а також реєстрація нерухомості і здійснюваних з нею угод є відомостями, що включаються в ЕГРН (Єдиний державний реєстр нерухомості). До складу ЕГРН включені:

  • кадастр нерухомості;
  • реєстр прав на нього;
  • реєстр кордонів;
  • реєстрові справи;
  • кадастрові карти;
  • книги обліку документів.

Як отримати відомості з ЕГРН, запит на отримання даних?

Відомості з ЕГРНотносятся до загальнодоступних, за деякими винятками, і надаються Росреестра при подачі зацікавленою особою відповідного запиту. Виняток становить інформація, яка, згідно з чинним законодавством, не може бути розголошена.

У разі необхідності отримання відомостей з ЕГРН відповідна особа подає такі документи:

Не знаєте свої права?

Підпишіться на розсилку Народний Советнік'.
Безкоштовно, хвилина на прочитання, 1 раз в тиждень.

  • Заява на отримання виписки або іншого документа з ЕГРН;
  • паспорт;
  • квитанцію про оплату держмита;
  • довіреність на представника.

Щоб отримати відомості з ЕГРН, доведеться заплатити. Розмір плати диференційований. Наприклад, вартість отримання паперової виписки для фізичних осіб про один об'єкт - 750 рублів, для юридичних - 2200 рублів.

Обробка запиту відомостей з ЕГРН не може перевищувати 3 робочих днів, за винятком випадків, встановлених законодавством.

Як ведеться ЕГРН в 2017-2018 роках?

Правила, за якими здійснювалося ведення ЕГРП, регламентувалися постановою Уряду РФ від 18.02.1998 № 219.

Згідно з цими правилами, ЕГРП включав розділи, які містили записи про кожен об'єкт нерухомості.

З 01.01.2015 постанову Уряду РФ № 219 втратило силу, і замість нього діяли положення, затверджені наказом Росреестра «Про затвердження Правил ведення книг обліку документів і справ правовстановлюючих документів при державній реєстрації прав на нерухоме майно та угод з ним» від 24.07.2014 № П / 349. Після включення відомостей з ЕГРП до Єдиного реєстру нерухомості правила його ведення стали регулюватися Порядком ведення ЕГРН, затв. наказом Мінекономрозвитку від 16.12.2015 № 943.

Ще при існуванні ЕГРП було прийнято рішення про заміну паперової форми реєстру електронної. Але в деяких випадках окремі розділи було дозволено вести на паперовому носії. До 2015 року всі дані з паперових джерел переносяться в електронний варіант; в разі розбіжності відомостей пріоритет буде залишатися за паперовим носієм.

Внесення змін до ЕГРН

По ряду причин, серед яких зміна власника нерухомості, самого об'єкта внаслідок його перепланування, реконструкції, допущення при внесенні до реєстру помилки і т. Д., Допускається внесення змін до ЕГРН.

Відповідно до п. 15 Порядку ведення реєстру при внесенні до нього доповнень і змін до них вказується:

  • номер реєстрації права або кадастровий номер об'єкта, інформація про яких змінюється або доповнюється;
  • зміст поправки;
  • відомості про документи, на підставі яких змінюється зміст реєстру (в залежності від підстав внесення поправок змінюється перелік необхідних документів, наприклад, при прийнятті та зняття з обліку безхазяйного майна таким актом є заява органу місцевого самоврядування, на підставі якого нерухомість приймається і знімається з обліку) .

ЦІКАВО: попередні відомості і колишні значення зберігаються в реєстрі, але набувають статусу «погашення».

Таким чином, ЕГРН на сьогоднішній день є ресурсом, в якому міститься інформація про нерухомість, права на неї і інші відомості. В цей реєстр постійно вносяться зміни, і актуалізація інформації не змушує себе чекати. Правила, за якими ведеться ЕГРН, затверджені наказом Мінекономрозвитку, спрямованим на вдосконалення ведення реєстру.

Що таке ГКН і ЕГРП?
Як отримати відомості з ЕГРН, запит на отримання даних?
Як ведеться ЕГРН в 2017-2018 роках?
Що таке ГКН і ЕГРП?
Як отримати відомості з ЕГРН, запит на отримання даних?
Як ведеться ЕГРН в 2017-2018 роках?
Як отримати відомості з ЕГРН, запит на отримання даних?
Як ведеться ЕГРН в 2017-2018 роках?