- Самостійне визначення положення на місцевості
- Встановлення меж кадастрових інженером
- Самостійно з використанням публічної кадастрової карти
Межі земельної ділянки - це спеціально встановлені контурні лінії, за допомогою яких можна визначити місце розташування тієї чи іншої ділянки в загальному масиві територій. Такі кордону можуть бути як позначені в умовному вигляді, так і винесені в натуральний вигляд шляхом встановлення межових знаків або огорожі .
Якщо вони не були встановлені раніше, то для їх визначення потрібно обов'язкове проведення процедури межування.
Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему, звертайтеся через форму онлайн-консультанта або телефонуйте за телефонами:
Якщо межування не проводилося, встановити межі тієї чи іншої ділянки можна шляхом укладення угоди про встановлення меж з власниками суміжних ділянок (При відсутності суперечок про розташування кордонів).
Самостійне визначення положення на місцевості
Якщо у власника земельної ділянки є інформація про розташування меж ділянки і площі своїх володінь, то він може спробувати встановити їх самостійно на основі наявних даних. Для цього потрібно:
- Знати розташування вузлових точок щодо тих об'єктів ландшафту, до яких була здійснена прив'язка їх при визначенні розташування кордонів;
- Мати відомості (якщо є необхідне обладнання) про прив'язку всіх поворотних точок до системи кадастрових і географічних координат;
- Мати документальне підтвердження використовуваних відомостей, засвідчених фахівцями, які проводили встановлення таких координат;
- Знати відстань між поворотними точками меж ділянки, а також допущену похибка в спотворенні таких відстаней (± 1 - 1,5 м за умови прив'язки вузлових точок до об'єктів ландшафту).
На основі наявних відомостей за допомогою рулетки і, при наявності, GPS-приймача для визначення координат, можна здійснити установку кордонів на місцевості . Для того, щоб зафіксувати певні в результаті проведених вимірювань вузлові точки кордонів необхідно буде встановити межові знаки. Межові знаки - це стовпчики із зазначенням даних про дату проведених заходів і даних про ці точках.
Встановлені межі необхідно буде узгодити з власниками суміжних ділянок. Це необхідно, щоб в подальшому уникнути територіальних суперечок і виникнення ситуації з накладенням кордонів однієї ділянки на межі іншого.
Даний варіант встановлення меж без залучення фахівців можливий в тому випадку, якщо конкретна територія оточена суміжними ділянками і з їх власниками немає територіальних суперечок .
Самостійно визначити межі ділянки на місцевості можна в тому випадку, якщо їх фактичне розташування було незмінно протягом тривалого часу. А також, якщо ці дані не змінювалися в ЕГРН протягом тривалого проміжку часу.
Однак в більшості випадків краще звернутися до фахівців з-за великого ризику припуститися помилки в таких дослідженнях.
Встановлення меж кадастрових інженером
Даний вид робіт є складовою частиною процедури межування і входить в безпосередні кадастрові роботи з існуючими земельними ділянками. Дана процедура, яка виконується кадастровим інженером, складається з двох етапів:
Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему, звертайтеся через форму онлайн-консультанта або телефонуйте за телефонами:
- Підготовчий, на якому кадастровий інженер обраної організації для проведення процедури встановлення меж (Ще він називається з кадастрової точки зору виносом меж в натуру) вивчає надані кадастрові документи, виписки з ЕГРН, в яких містяться відомості про зміну кордонів, датах таких змін і причини, що призвели до таких змін. Крім того, на цьому етапі відбувається укладення договору з замовником. Після того, як кадастровий інженер вивчив надані матеріали і прийняв рішення про виконання таких робіт. У тексті договору вказується обсяг робіт і інформація про те, яке обладнання (в тому числі і межові знаки) і в якій кількості буде використано.
- Другий етап є безпосередньо польовим, присвяченим роботі на місцевості. На цьому етапі інженер з використанням у нього спеціального обладнання визначає точне розташування вузлових точок меж ділянки (Відповідно до визначених кадастровими координатами таких точок) і зазначає їх межовими знаками, необхідними для подальшого землеустрою цієї ділянки.
За підсумками проведених робіт, виконання яких супроводжується створенням фотозвіту, кадастровий інженер становить акт про проведені дії для встановлення меж . У цьому акті фіксується також і інформація про те, що кордони в їх вигляді були узгоджені з сусідами (якщо таке погодження було необхідно і проводилося).
Термін виконання всього комплексу робіт займає від трьох до п'ятнадцяти днів з моменту підписання договору про виконання робіт. Даний термін залежить тільки від завантаженості конкретної організації і кількості інженерів, задіяних для проведення кадастрових робіт.
Вартість такої процедури складе від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ціна залежить від регіону, організації, а також використаного кількості межових знаків. Середня ціна за один межовий знак починається від п'ятисот рублів.
Однак дані витрати будуть виправдані в порівнянні з тими витратами, які в разі виникнення суперечок про розташування кордонів , Будуть потрібні для проведення повторного межування або землевпорядної експертизи, призначеної за рішенням суду.
Самостійно з використанням публічної кадастрової карти
Так як для визначення розташування кордонів ділянки на місцевості потрібно знати, як саме ця ділянка розташовується щодо інших в рамках одного земельного масиву територій (наприклад, в рамках одного кварталу в муніципальній освіті).
Використання процедури визначення меж ділянки з використанням кадастрової карти необхідно у випадках:
- Коли необхідно терміново отримати інформацію про те, яким чином розташовуються межі ділянки і яку форму вони мають (так як відповідна виписка буде готуватися від десяти до тридцяти днів);
- Якщо виникла суперечка з сусідами і необхідно отримати достовірну інформацію про територіальному і фактичне розташування земельної ділянки. Це необхідно для прийняття рішення про спроби врегулювання такого спору без звернення до судових органів;
- Якщо необхідно перевірити розташування ділянки, який планується придбати у власність або взяти в оренду (В цьому випадку можна також і перевірити дозволені цілі використання такої ділянки).
Для того, щоб точно визначити такий стан, особі, що проводить таке визначення, необхідно знати кадастровий номер цікавить ділянки, так як саме на підставі цього номера відбудеться, в подальшому, пошук цікавить ділянки.
Процес визначення меж за допомогою даних публічної кадастрової карти буде виглядати наступним чином:
- Знайти цікавить регіон на головній сторінці сайту Росреестра
- На головній сторінці відкрити вкладку, присвячену публічної кадастровій карті
- У лівому верхньому кутку вибрати іконку пошуку цікавить ділянки
- Відкриється вікно для введення номера або адреси цікавить ділянки
- В відкрилося вікно пошуку необхідно вбити кадастровий номер цікавить ділянки
- За результатами пошуку система сформує зображення конкретної ділянки спільно з визначенням його положення в загальному масиві земель в конкретному місці. Також вона надасть про даній ділянці всю необхідну інформацію, вказавши також і категорію цікавлять земель і варіанти дозволеного використання.
Самостійно встановити межі земельної ділянки можна як за допомогою вивчення кадастрової карти в її публічному варіанті, розташованому на сайті Росреестра, так і на основі наявних кадастрових і межових відомостей . Проведення таких заходів на місцевості можливо тільки в тому випадку, якщо є точна впевненість в неможливості допущення помилки. Наприклад, якщо ділянка тривалий час експлуатується саме в цих межах, і зараз вирішено кордон зафіксувати встановленням паркану.
У тому ж випадку, якщо є якісь територіальні претензії з сусідами або великий ризик допущення помилки у визначенні такого розташування кордонів, краще звернутися до фахівців.
Дорогі читачі, інформація в статті могла втратити свою актуальність. Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему, телефонуйте за телефонами:
Або задайте питання юристу на сайті. Це швидко і безкоштовно!