Дане питання можна повноправно назвати топовим на численних бізнес-форумах. Як правило, формулювання звучить приблизно так: «Є певна сума грошей, підбираю собі варіанти для покупки готового бізнесу. Що порадите?". У відповідь на це не завжди компетентні люди поспішають роздавати численні поради, чому народжується відразу кілька міфів.
Міф 1. «Купуйте кафе / сауну / магазин розливного пива і т.д.» - іншими словами, придбайте саме те чи це. Даний рада занадто поверхневий. Навіть якщо люди рекомендують щось виходячи з власного успішного досвіду, не факт, що останній підійде комусь іншому: в різних містах відрізняється бізнес-ситуація, підприємці спеціалізуються на абсолютно різних областях і ін. Тому вибирати бізнес, в першу чергу, слід НЕ виходячи з чийогось досвіду, а зі своїх знань у певній сфері та власного досвіду роботи. Щоб куплене справа дійсно було успішним, необхідно шукати варіанти певною сфері. Такий підхід також дозволить уникнути ризиків при купівлі, так як надасть можливість поглянути більш детально на пропоноване підприємство і відразу виявити слабкі місця.
Міф 2. «Купуйте то-то, в цілому процес легкий, впораєтеся самі». Процес купівлі готового бізнесу - процедура досить перспективна, але вимагає знання справи, детального розбору всіх нюансів і відповідального підходу. Тому рекомендується вступати в процес самостійно лише при наявності хороших знань в юридичній сфері, сферах бізнесу і нерухомості або заручившись підтримкою професіоналів. При цьому необов'язково замовляти повний супровід підготовки та ведення операції, часом досить отримати хорошу докладну консультацію.
Як правило, подібні консультації надають професіонали від спеціалізованих компаній, наприклад, на великій майданчику міжнародного формату http://business-asset.com/by/ , Яка займається купівлею і продажем готового бізнесу, комерційних активів і франшиз.
Міф 3. «Киньте погане - справа програшна, краще відкрийте з нуля». При відповідальному підході до справи успішне укладення угоди і дійсно вигідне придбання цілком можливі. Однак очікувати легкої вигоди при покупці першого зустрінутого пропозиції не варто: весь процес вибору і укладання угоди - складний, але, як показують численні приклади, цілком успішний. Що ж стосується порівняння вигод початку бізнесу з нуля і покупки вже готового справи, на цей рахунок написано чимало докладних публікацій, з якими рекомендується ознайомитися перед прийняттям остаточного рішення. Для кожного індивідуального випадку може підійти як той, так і інший варіант.
Таким чином, у відповідь на запитання «Хочу купити готовий бізнес: що порадите?» Можна порекомендувати перед прийняттям рішення досконально вивчити представлену у фахових виданнях і вузькоспеціалізованих сайтах інформацію, а вже в разі вибору підходящого пропозиції і переходу до підготовки та укладення угоди - заручитися допомогою професіоналів.
17.08.2016 16:07:00
Що порадите?Таким чином, у відповідь на запитання «Хочу купити готовий бізнес: що порадите?