Свідоцтво про державну реєстрацію права власності видається на момент укладення угод з нерухомістю. Підставою для отримання документа, служать правовстановлюючі папери. Це договір про купівлю-продаж, дарування, успадкування, документ про приватизацію нерухомого майна.
Зверніть увагу, що в 2016 році бланк свідоцтва змінитися, так само як і порядок його отримання. Свідоцтво про державну реєстрацію видається на квартири, будинки, земельні ділянки. Розглянемо всі ключові аспекти, що стосуються цього документа.
Навіщо потрібен цей документ?
Свідоцтво про право власності дає можливість розпоряджатися нерухомим майном. Крім того, вивчивши дану папір, покупець може пересвідчитися, що має справу з власником об'єкта нерухомості, а не з спритним шахраєм.
Знаючи номер свідоцтва про право власності, можна через офіційний сайт Росреестра отримати детальну інформацію про цікавить об'єкті. Наприклад, якщо мова йде про земельну ділянку, можна вбити номер документа в пошуковик сайту, і побачити на карті місце розташування землі з чітко окресленими кордонами, цільове призначення та іншу інформацію.
Знаючи номер права власності, можна отримати відомості про квартиру. Ці дані знаходяться у вільному доступі і видаються на першу вимогу заявника. Це називається виписка з Росреестра.
Де і ким видається
Отримати свідоцтво права власності можна в територіальному відділенні Росреестра. Для цього потрібно написати заяву і подати на розгляд пакет документів. Зверніть увагу, що заявка може подаватися при особистому відвідуванні зазначеної організації, за допомогою пошти Росії (відправляється рекомендований лист з повідомленням про вручення), через інтернет або МФЦ.
Разом з письмовою заявою, на розгляд подаються такі папери:
- Громадянський паспорт. Якщо право власності набувається в результаті двосторонньої угоди (купівля, отримання в дар), додаються особисті документи всіх учасників.
- Папір, на підставі якої має бути видано свідоцтво про державну реєстрацію. сюди входить договір дарування або покупки-продажу , Папір про вступ в спадкові права. Якщо покупка нерухомості відбувається за допомогою іпотечного кредитування, повинен додаватися договір, укладений з банком. Зверніть увагу, що в останньому випадку свідоцтво про право власності матиме позначку про обтяження. Це означає, що власник не зможе розпоряджатися майном без попереднього узгодження з кредитором.
- Квитанція про оплату державного мита. Держмито при отриманні права власності становить 2 000 рублів. Врахуйте, що сума актуальна лише для фізичних осіб.
- Технічна документація об'єкта. Сюди входять кадастровий і техпаспорт.
- Якщо заявник перебуває в законному шлюбі, потрібно письмову згоду (завірена нотаріально) на укладення угоди.
Наведені документи подаються в оригіналах. Винятком є отримання свідоцтва про право власності за допомогою інтернету і рекомендованого листа. Тут допускається відправлення ксерокопій, за умови, що заявник за першим вимоги представить в Росреестр оригінали.
Зверніть увагу, що при особистому відвідуванні Росреестра в 2019 році, заявнику зобов'язані видати довідку, яка свідчить, що документи прийняті на відповідальне зберігання. Отримати свідоцтво можна через 10 днів з моменту подачі документів на розгляд.
Дата розгляду заявки може скорочуватися від способу подачі заяви. Наприклад, якщо в справі фігурує іпотечне кредитування, терміни розгляду скорочуються до 5 днів. Якщо складений попередній договір купівлі / продажу, завірений нотаріусом, тимчасові рамки оформлення свідоцтва скорочуються до трьох днів.
Свідоцтво на право власності видається в трьох примірниках: по одному на кожного учасника угоди, і копія для Росреестра.
Заявнику може бути відмовлено у видачі свідоцтва на право власності. Основною причиною є помилки в оформленні пакета документів. Повторна подача можлива після усунення наявних недоліків.
Тепер поговоримо про те, як виглядає свідоцтво про державну реєстрацію в 2019 році. Документ, як і раніше, містить номер свідоцтва, Це обов'язкова умова для постановки об'єкта нерухомості на кадастровий облік.
Однак в 2019 році на папері будуть відсутні захисні водяні знаки. Тепер свідоцтво про право власності видається на звичайному аркуші формату А4. Водяні знаки замінені гербовою печаткою. Зразок свідоцтва нового зразка можна подивитися в інтернеті.
Зверніть увагу, що такі радикальні зміни в оформленні документа не є підставою для заміни свідоцтва. Ті документи, які оформлялися раніше (старого зразка), не втрачають юридичної сили. Заміна свідоцтва необхідна в разі змін даних власника або характеристик об'єкта нерухомості.
Що робити в разі втрати
Якщо свідоцтво про державну реєстрацію втрачено, його можна відновити. Щоб відновити свідоцтво, необхідно звернутися в установу, де воно видавалося, тобто в Росреестр. Розберемо алгоритм заміни свідоцтва в разі втрати.
Щоб відновити свідоцтво, потрібно особисто звернутися до територіального відділення Росреестра. З собою мати:
- паспорт громадянина;
- письмову заяву на заміну свідоцтва із зазначенням причин;
- правовстановлюючі папери на нерухомість;
- чек, що підтверджує сплату держмита.
Зверніть увагу, факт, що держмито сплачувалася раніше, в даній ситуації ролі не грає. На підставі поданих документів, заявнику буде виданий дублікат свідоцтва. Терміни оформлення дубліката варіюються в межах місяця.
Тут повторюються відомості, які містилися у втраченому документі. Але є дві відмінні риси в оформленні. По-перше, бланк містить позначку «Замість втраченого», по-друге - обов'язково вказуються причини заміни бланка, дату видачі втраченого документа. Достовірність відомостей засвідчується підписом і печаткою.
Якщо нерухомість перебуває у спільній частковій власності, причому свідоцтво про державну реєстрацію втрачено лише одним із співвласників, заміні підлягають всі документи. В цьому випадку, заява про заміну документа пишуть всі власники, загальний порядок процедури залишається незмінним.
Необхідно вжити і запобіжні заходи, не можна виключати можливість, що свідоцтво було втрачено, а викрадено в корисливих цілях. Тому потрібно написати відповідну заяву в органи внутрішніх справ і Росреестр. Крім того, не зайвим буде повідомити суд про те, що всі угоди, скоєні з дня втрати бланка, вважати недійсними.
Навіщо потрібен цей документ?Навіщо потрібен цей документ?