Реклама
Реклама
Реклама

До кого звернутися: до приватного або державного нотаріуса?

  1. За більш детальною інформацією з усіх питань нотаріату, оцінки та нерухомості.
  2. Вартість оплати послуг
  3. кабінет нотаріуса
  4. висновок

Протягом тривалого часу Закон України «Про нотаріат» визначав чіткі відмінності між приватними і державними нотаріусами, розділивши їх повноваження по вчиненню нотаріальних дій. Державні нотаріальні контори були наділені певним списком виняткових повноважень, здійснювати які не мали права приватні нотаріуси.

За більш детальною інформацією з усіх питань нотаріату, оцінки та нерухомості.

повноваження

У 2008 році в вищевказаний закон були внесені зміни, згідно з якими був створений єдиний перелік нотаріальних дій, здійснювати які тепер мають право всі нотаріуси, незалежно від того, працюють вони в приватній або державній нотаріальній конторі.

З цього часу державні і приватні нотаріуси на рівних правах займаються нотаріальною діяльністю, мають свідоцтво єдиного зразка, діють від імені держави і мають однакові професійними навичками. Розрізняє їх то, як вони влаштувалися на роботу: штатним співробітником в державну нотаріальну контору, або ж приватним нотаріусом, який здійснює професійну діяльність незалежно, не будучи найманим працівником підприємства.

На державну нотаріальну контору (яка відноситься до юридичних осіб), гроші виділяються з бюджету країни. А приватний нотаріус облаштовує приміщення, купує техніку і наймає людей за свій рахунок, розраховує тільки на власні ресурси.

Вартість оплати послуг

За здійснення нотаріальних дій стягується держмито, встановлена ​​законодавством. Для державних нотаріусів вартість інших послуг, таких як консультація, складання документа та ін., Встановлює управління юстиції області. Приватна контора самостійно встановлює суму оплати за свою роботу, за домовленістю з клієнтом.

печатка

На печатці державного нотаріуса зображений Державний герб України, номер і назва нотаріальної контори.

У приватного нотаріуса повинна бути гумова печатка, виконана за зразком і опису, встановленому Мін'юстом України, із зазначенням ПІБ нотаріуса, назви нотаріального округу та слів «приватний нотаріус».

кабінет нотаріуса

Місцезнаходження робочого місця нотаріуса обов'язково повинно бути в межах нотаріального округу. Акт про сертифікацію нотаріуса повинен знаходитися усередині приміщення. Ще одна обов'язкова умова -Нотаріальне послуги повинні надаватися в приміщенні, де надають виключно послуги, які відносяться до нотаріальної діяльності.

висновок

Таким чином, сьогодні різниця між державною нотаріальною конторою та приватним нотаріусом практично стерлася.

Діяльність приватних нотаріусів та державних нотаріальних контор регулюється Законом «Про нотаріат». Рівноцінну юридичну силу мають і документи державних і приватних нотаріусів.

У разі, коли потрібно завірити нотаріально копію будь-якого документа, для вас буде неважливо до якого нотаріуса звернутися. Однак, якщо вам потрібна допомога в непростій ситуації або ви збираєтеся провести операцію з нерухомістю, в такому випадку краще звернутися до того нотаріуса, якого ви знаєте самі або ж якого рекомендують його колишні клієнти, ваші друзі або знайомі. Для вирішення складних питань краще звертайтеся до того нотаріуса, якому ви можете довіряти.

Ми допоможемо з оформленням будь-якого нотаріальної дії у зручний для Вас час в містах:

  • м Дніпро
  • смт. Слобожанське (кол. Смт. Ювілейне)
  • м. Київ
  • г. Харьков
  • м Львів

«АМ Консалтингова група» виправдовує довіру своїх клієнтів вже протягом багатьох років. Нам довіряють:

Нам довіряють: