- Загальна інформація
- Що важливо оплатити
- важливі застереження
- Параметри за законом
- Головні моменти в вимогах
- Документи та інші умови
- Обсяг держмита за реєстрацію договору дарування земельної ділянки
- Інші витрати
- нюанси оформлення
Передача земельної ділянки в якості об'єкта дарування є не таку просту процедуру, як багатьом може здатися на перший погляд.
Причина полягає в тому, що земельна ділянка є особливо цінне майно, в зв'язку з чим факт його передачі потрібно в обов'язковому порядку фіксувати документально, а також реєструвати в державних органах.
При цьому в момент подачі заяви повинна також оплачуватися мито за реєстрацію договору дарування земельної ділянки.
Загальна інформація
Для того, щоб зрозуміти суть державного мита, передбаченої за офіційну реєстрацію договору дарування , В першу чергу, слід зрозуміти, що являє собою дарчий . Під договором дарування з юридичної точки зору передбачається безоплатна передача певної нерухомості або рухомого майна від власника іншій особі. При цьому майно дарувальника скорочується, в той час як у обдаровує боку, навпаки, збільшується.
Передача земельної ділянки або будь-якої іншої аналогічної власності може здійснюватися як на користь близького родича , Так і для сторонньої особи.
У переважній більшості випадків в якості об'єкта дарування виступає різна нерухомість, але в будь-якому випадку оформляти офіційну дарчу потрібно в тому випадку, якщо вартість подарунка становить не менше 10 000 рублів. Якщо ж здійснюється передача особливо цінного майна, то в такому випадку, крім договору, сторонам потрібно буде також оформити акт прийому-передачі .
Завантажити зразок заповнення акту прийому-передачі земельної ділянки при договорі дарування

Зразок свідоцтва про право власності на землю
Що важливо оплатити
В процесі дарування земельної ділянки проводиться два реєстраційних дії, за які потрібно буде зацікавленим особам оплачувати державне мито. В першу чергу, необхідна сума перераховується за реєстрацію договору дарування земельної ділянки, а також подальшу реєстрацію передачі права власності на нерухомість за договором дарування.
Якщо в якості учасників угоди виступають виключно фізичні особи, то в такому випадку їм потрібно буде заплатити суму в 500 рублів. Якщо ж говорити про державну реєстрацію передачі права власності на різну нерухомість, то в даному випадку встановлена сума мита буде оплачуватися обдаровуваним, тобто тією особою, яка отримує право власності на надану нерухомість.
На сьогоднішній день державна реєстрація права власності на нерухоме майно фізичної особи, призначене для ведення підсобного, садівничого, городницьких або дачного господарства, а також для побудови індивідуального житла або гаража, здійснюється за технічне забезпечення розгляду справи на суму 200 рублів.
Зразок виписки з будинкової книги
важливі застереження
Для того, щоб не зіткнутися з будь-якими труднощами в процесі реєстрації складеного угоди, варто детально вивчити проблему оформлення необхідної документації та сплати державного мита.
Параметри за законом
Відповідно до норм, зазначеними в статті 131 Цивільного кодексу, оформлення дарчої на нерухоме майно передбачає обов'язкову державну реєстрацію угоди.
Процедура такої реєстрації, а також всілякі нюанси, пов'язані з нею, прописані в Законі №122, опублікованому 21 липня 1997 року, відповідно до якого проведенням таких заходів займається Росреестр за допомогою своїх територіальних відділень або багатофункціональних центрів.
Стаття 131. Державна реєстрація нерухомості
На підставі норм, вказаних в статті 11 Федерального закону №122, проведення реєстраційних дій державними органами передбачає необхідність оплати зацікавленою особою встановленої суми мита.
Зразок кадастрового паспорта на земельну ділянку:
Головні моменти в вимогах
Всі питання, що зачіпають оформлення договору дарування, прописані в Цивільному кодексі, а також статті 333.33 Податкового кодексу. Зокрема, стаття 572 Цивільного кодексу встановлює, за якою процедурою повинна здійснюватися така угода.
Стаття 333.33. Розміри державного мита за державну реєстрацію, а також за вчинення інших юридично значимих дій
Стаття 572. Договір дарування
Новий власник повинен в обов'язковому порядку зареєструвати факт передачі прав власності в територіальному відділенні Росреестра, попередньо сплативши встановлену суму державного мита. Виплата мита здійснюється незалежно від того, передається частина майна або весь об'єкт в цілому.
Точний розмір державного мита встановлюється в статті 333.33 Податкового кодексу.
Документи та інші умови
Як вже говорилося, власникам нерухомості потрібно буде в обов'язковому порядку зареєструвати складений договір дарування, а крім цього, фіксуватися має і право власності нового власника території.
Для державної реєстрації права власності потрібно буде зібрати наступний перелік паперів:
- Заява;
- заповнена дарча;
- правовстановлюючих документація, оформлена на даний об'єкт нерухомості;
- виписка, зроблена з будинкової книги;
- кадастровий паспорт;
- акт прийому-передачі вказаного майна;
- нотаріальна згода, оформлене чоловіком, якщо є необхідність;
- квитанція, що підтверджує оплату державного мита;
- цивільний паспорт кожного заявника.
Завантажити зразок згоди подружжя на дарування земельної ділянки
Завантажити договір дарування земельної ділянки
Якщо замість зацікавленої особи оформленням реєстрації буде займатися довірена особа, то в такому випадку разом із заявою потрібно буде подавати оформлену довіреність.
У самій дарчим повинна бути наступна інформація:
- інформація про кожну зі сторін угоди;
- технічні параметри даного об'єкту;
- посилання на правовстановлюючих документацію, що підтверджує право власності дарувальника;
- загальна вартість нерухомості;
- порядок, в якому буде здійснюватися передача прав;
- перелік осіб, які мають право на використання нерухомості;
- дата оформлення документа, а також підписи сторін.

Зразок оформленого нотаріально згоди
Обсяг держмита за реєстрацію договору дарування земельної ділянки
Для того, щоб оформлена дарча мала повну юридичну силу, вона повинна бути безумовною, тобто не передбачати ніякої майнової вигоди для дарувальника. Безоплатне відчуження будь-якого майна може здійснюватися тільки фізичними особами, в той час як різні компанії мають право на безоплатну передачу майна тільки в тому випадку, якщо його вартість становить не більше 3 000 рублів.
Всі реєстраційні заходи, пов'язані з наданням державних послуг відповідними органами, також обкладаються державним митом, сума якої становить 2 000 рублів для фізичних та 22 000 рублів для юридичних осіб.
Хто саме буде оплачувати встановлені збори, сторони повинні будуть вирішити між собою самостійно, і зокрема, можна прописати відповідний пункт в процесі оформлення договору. При даруванні обдаровуваний повинен буде заплатити податок , Сума якого становить 13% від встановленої ринкової вартості переданого майна .
Навмисне скорочення вартості в договорі не передбачається, тому що, якщо вона буде менше кадастрової, як мінімум, на 20%, уповноважені співробітники державних органів можуть ініціювати перевірку законності угоди, а згодом стягнути встановлену суму в судовому порядку.
Зразок договору дарування земельної ділянки:
Інші витрати
Дарчий є така угода, на яке доведеться витратитися кожної зі сторін угоди. Якщо обдарований або дарувальник подають звернення нотаріуса, то в такому випадку його послуги в обов'язковому порядку повинні будуть оплачуватися.
Оформлення дарчої коштує кілька тисяч рублів, але оформлення нотаріального посвідчення договору вже буде коштувати близько 0.5% від вартості майна, переданого в якості подарунку. Після цього повинна здійснюватися реєстрація права власності, і вартість цієї послуги часто знаходиться в діапазоні від 2 000 до 3 000 рублів.
Досить часто зустрічаються ситуації, коли власники нерухомості перед оформлення угоди проводять спеціальну оцінку вартості цього майна. Для цього в відповідну компанію подається спеціальне звернення, причому вартість послуг таких організацій буде безпосередньо залежати від регіону проживання громадян.
Крім усього іншого, обдаровуваний оплачує податок на дохід фізичних осіб, який становить 13% від переданого майна.
нюанси оформлення
Як говорилося вище, крім державного мита, громадянину потрібно буде заплатити прибутковий податок за надане йому майно, який відповідно до чинного законодавства становить 13% від оціночної вартості цього об'єкта. При цьому, якщо обидві сторони договору є близькими родичами, оплачувати податок не обов'язково.
З огляду на цей факт, якщо сторони угоди є один для одного далекими родичами або зовсім сторонніми особами, для них більш вигідним буде передача майна шляхом оформлення угоди купівлі-продажу .
Якщо було прийнято рішення про нотаріальне посвідчення договору дарування, доведеться заплатити нотаріусу, який буде засвідчувати всі необхідні документи.