- Що собою являє клас бронювання
- Буквені позначення класності
- Варіанти класів обслуговування
- Обслуговування вищої категорії
- покращений комфорт
- Економ-перельоти
Уміння читати авіаквитки - простий, але корисний навик. Адже в документі на перевезення міститься вся необхідна інформація. Наприклад, можна дізнатися, які класи в літаку передбачені і на який можна розраховувати, згідно з наявним квитком.
Що собою являє клас бронювання
Класу бронювання авіаквитків називають певний код, представлений в якості букв латинського алфавіту, яка визначає певні квоти за кількістю місць для посадки пасажирів. Також, як варіант, вона може вказувати на обмеження за часом в процесі бронювання. Причому не треба заважати це поняття до класу обслуговування. Фахівці ж стверджують, що пасажири часто мають на увазі під класом авіаквитків саме рівень обслуговування, тому що технічні нюанси броні їх не особливо цікавлять.
Клас обслуговування відповідає тому чи іншому тарифу і відповідає тому сервісу, який можна отримати протягом усього польоту. Так, наприклад, безкоштовну вечерю покладено пасажирам всього рейсу, але алкоголь за таксою «free» - виключно тим, хто летить в бізнес або першому класу.
Під всі тарифи у авіаперевізників є свій клас авіаквитків. Що це? Це позначення у вигляді букв того чи іншого класу і виду обслуговування, яке буде на борту. Тут діє правило, яке може здатися дивним: чим менше за вартістю тариф, тим менша кількість квот на нього є.
Буквені позначення класності
Кожен рівень має свої буквені позначення. Для першого класу це такі варіанти:
- PR - клас надзвукового характеру
- AP - преміум перший клас
- П F - перший клас обслуговування
- А А - перший клас, який передбачає знижку
Для бізнесу будуть використовувати такі літери:
- І J - преміум варіант
- Б С - бізнес-клас
- Д D - тариф, який передбачає знижку
- Ш Z - те ж саме
- И I - дисконтний варіант
Економ-клас має наступні варіанти:
- Ю W - преміум економічного характеру
- З S - економ
- Е Y - економ
- Ж У - економ, який передбачає знижку
- Ц Н - економічний клас з певною знижкою
- Л Л - дешевий тариф
- Л L - дешевий варіант зі знижкою
- М М - туристичний клас
- Н N - економ зі знижкою
- Я Q - дисконтний варіант економа
- Т Т - економ зі знижками
- У V - молодіжний тариф як підвид економа
- Х Х - економічний тариф, що має на увазі знижки
- Е Е - човниковий варіант, при якому не можна резервувати, а місця треба підтверджувати під час реєстрації
- У U - варіант човникового тарифу, при якому немає резервування, але гарантується місце
- Г G - клас груповий: резервувати тут можна при наявності певних умов
- Про Про - економ зі знижкою
У Росії використовується далеко не весь комплекс позначень. Тому шансів заплутатися в рази менше, ніж на закордонних перельотах.
Варіанти класів обслуговування
Найбільше пасажирів авіалайнерів цікавить клас авіаквитків як варіант обслуговування. І сьогодні виділяють кілька основних категорій, на які орієнтуються люди при купівлі авіаквитків:
- Обслуговування вищої категорії
- Перельоти поліпшеною ступеня комфорту
- Економ-бронювання
Обслуговування вищої категорії
Вищу категорію найчастіше пропонують на міжконтинентальних рейсах, коли переліт за часом дуже тривалий і виснажливий. Такий варіант зазвичай затребуваний у забезпечених пасажирів і має на увазі комплекс послуг по типу «все включено». На літаках цей клас можна визначити за наявністю окремих кімнат, де мандрівникові пропонують спальне місце, широкий вибір меню з висококласних ресторанів, певний набір розваг. Якщо літак великий і авіакомпанія велика, можуть навіть бути передбачені в такому класі обслуговування індивідуальні душі і навіть гардероби.
Відрізняються подібні місця підбором особливо якісних матеріалів і наявністю широкого функціоналу - будь то масаж, підігрів сидінь, наявність ортопедичних вставок. Таке авіакресло легко перетворюється в повноцінне ліжко. Позначки в квитках, які вказують на такий клас в авіалайнері, можуть бути P, F, A.
Пасажири такого класу обслуговування мають ряд переваг і на землі - так, вони проходять реєстрацію без черги, нерідко в окремому залі. Також їм можуть бути надані окремі кімнати в залі очікування, де є закуски, безлімітний інтернет і т.д. До аеровокзалу їх доставляють окремим спецтранспортом, а норми провозу багажу для них істотно ширше, їм для всіх інших категорій пасажирів.
покращений комфорт
У цій категорії в основному називають бізнес-клас. На невеликих перельотах вони відмінно справляються з заміною преміум-варіантів. Для перельотів такого роду характерні збільшення числа місць для провезення ручної поклажі в співвідношенні 2 до 1. Також тут сидіння розташовані на досить комфортному відстані. Вони можуть розкладатися як на 160 градусів, так і на 180.
Під час польоту пасажирам бізнесу доступний широкий набір послуг, серед яких Wi-Fi, можливість зарядити гаджети, широкий асортимент меню, а не тільки риба-курка і м'ясо. Є певні привілеї для пасажирів і в аеропортах. Так, наприклад, це можливість реєстрації в окремому терміналі або прохід без черги. У зоні очікування є і багато комфортних умов.
Економ-перельоти
Залежно від букви на квитку можна розраховувати на ті чи інші умови і привілеї навіть в економ-класі. Так, наприклад, можна займати преміальні місця в салоні, де трохи ширше відстань між сидіннями.
Є тарифи, які мають можливість знизити вартість квитка. Туристичний клас має на увазі більш низьку вартість. Під цими місцями розуміють місця в хвості літака.
Групове бронювання має на увазі купівлю квитків при приватних перельотах.
Авіакомпанії самостійно розраховують і пропонують кількість тих чи інших квитків, а також знижок, які вони можуть надати.
Що це?