Реклама
Реклама
Реклама

Історія парків правого берега Воронежа

  1. Кольцовскій сквер
  2. Сквер імені Буніна
  3. Парк імені Дурова
  4. Парк розваг «Орлятко»
  5. Парк «Танаїс»
  6. Парк «Оптиміст»
  7. Лісовий парк «Олімпік»
  8. Парк «Динамо»

Все частіше виникає розмова про зелені зони та еко-маршрутах в Воронежі. Тому давайте згадаємо історію, коротку «біографію» парків Правого берега Воронежа з усіма їх недоліками і особливостями, щоб зрозуміти, які зміни можливо привнести з урахуванням минулого.

Кольцовскій сквер

Кольцовскій сквер

Сквер у центрі міста, що потопає в пишній зелені, знає кожен житель міста. Кольцовскій сквер - один із символів міста, улюблене місце воронежцев і приїжджаючих гостей.

Його історія почалася в XIX столітті з безіменного скверу, вже тоді він полюбився городянам. Тут з'явився один з перших фонтанів, були розбиті клумби з екзотичними пахучими квітами, які вирощувалися спеціально в оранжереях. Красиві квіти радували очі яскравістю і строкатістю, пишна зелень дарувала рятівну прохолоду в спекотні дні.

Саме в сквері було вирішено встановити бюст народному поетові Росії А. Кольцову, уродженцю і улюбленцю Воронежа, з тих пір він став називатися Кольцовском. У 1977 році з'явилася новинка - кольоровомузичний фонтан, що викидає потоки води з яскравим підсвічуванням синхронно в ритм звучить музики. На ті часи це було небачене диво, навіть столиця могла позаздрити такому фонтану.

Сквер імені Буніна

Сквер імені Буніна

Один з невеликих, але необхідних сьогодні зелених острівців представляється нам Бунинский сквер - затишний, чистенький, з пам'ятником Івану Олексійовича Буніна в центрі. Розташований він на перехресті вулиць Плеханівській і Орджонікідзе. Сама бронзова фігура сидячого на поваленому дереві «господаря» скверу, з розкритою книгою і притулилася до його ніг собакою, як би пропонує уповільнити темп, зупинитися, прислухатися до себе, відпочити від міської повсякденної суєти, розслабитися і набратися сил.

З Воронежем Буніна пов'язувало багато. Він тут народився в 1870 році, тут пройшло його дитинство - найголовніші для будь-якої людини, - перші роки життя.

Парк імені Дурова

Парк імені Дурова

Парк імені Дурова або парк «Живих і мертвих» знаходиться в Ленінському районі міста. У нього непроста історія. Колись на його місці знаходилося Мітрофаньевское кладовищі.

Колишня влада в 1940 році вирішили позбутися його похмурого вигляду на обличчі міста, залишивши існувати лише кілька могил. Так званий «Літературний некрополь» уклав в собі поховання видатних особистостей воронезької землі - поетів Нікітіна і Кольцова, а також письменниці Міліциной. Але зараз пам'ятник зазнав змін в кращу сторону.

Розбиті кілька клуб в оточенні газонів. Окрасою парку став фонтан, який якийсь час не працював. Тут же з початком сезону будуть функціонувати літні кафе. З початком темряви велика частина території парку висвітлюється за допомогою встановлених тут ліхтарів.

У парку відведено місце для дитячого відпочинку. Стареньку карусель змінили обладнані дитячі майданчики з пісочницями для самих маленьких. Одна з них розташована відразу ж за будівлею цирку. Оновлені прогулянкові стежки з плитковим покриттям, на їхню узбіччі встановлені лавочки, урни. Існує ряд спортивних майданчиків для занять міні-футболом і баскетболом.

Парк розваг «Орлятко»

Парк розваг «Орлятко»

Парк «Орлятко» - один з найстаріших парків міста, улюблене місце відпочинку воронежцев. Він вдало розташувався в центрі міста, поруч з ж / д вокзалом.

Велика територія розділена на розважальну зону з атракціонами і на тиху - з пам'ятними місцями, скульптурами, де можна спокійно посидіти на лавочках в тіні дерев, не поспішаючи прогулятися по доріжках.

Тут маса атракціонів, гойдалок, каруселей, які цікаві не тільки дітям, дорослі теж не проти прокотитися з вітерцем. Тільки тут воронежці можуть покататися на американських гірках, скуштувавши всю красу захоплюючих швидкостей. У 2008 р був урочисто встановлений пам'ятник поетові О. Мандельштама, чия доля нерозривно пов'язана з Воронежем. Місту, де він відбував заслання, присвячений цикл «Воронезькі зошити».

Парк «Танаїс»

Парк «Танаїс»

Парк «Танаїс» - колишній Дитячий парк Радянського району, був створений в 1973 р за участю багатьох підприємств міста. Спільними зусиллями на площі в 24 га була створена унікальна паркова зона з соснами, що наповнюють повітря цілющим дією, атракціонами.

Довгі роки парк був улюбленим місцем відпочинку дітей та дорослих, зазнавав змін, міняв форму власності і назва, з 1994 р і до наших днів зветься гарним давньогрецьким словом Танаис. Умовно територію можна розділити на розважальну зону з атракціонами і зелену зону відпочинку. Добре розвинена інфраструктура, є кілька кафе, кіоски з морозивом, напоями, 3D кінотеатр, тир, любителів гострих відчуттів чекає «Замок страху», взимку заливається каток.

Парк «Оптиміст»

Парк «Оптиміст»

У Радянському районі Воронежа, практично на його околиці, розташувався парк «Оптиміст». У далекого 1946 року його заклали студенти воронезьких вузів. З тієї пори маленькі саджанці перетворилися в могутні дерева. У радянські часи парк до вихідних наводнювали відпочиваючими. На його території були обладнані спортивні майданчики для волейболу, баскетболу та футболу.

Перекусити чи випити прохолодні напої можна було тут же, в ресторані «Сосновий бір». Зараз нашим батькам про нього нагадують лише зруйновані стіни.

У якийсь період паркова зона повинна була стати великим будівельним майданчиком. Лише масові протести, акції і протистояння місцевих жителів не допустили подібний акт наруги над панує тут природою.

Адміністрація міста підтримала воронежцев, які відстоювали свої права на відпочинок в екологічно чистій зоні. Більш того, вирішено зайнятися його благоустроєм невідкладно. Після розробки проекту реконструкції почалися роботи з облагороджування парку.

Лісовий парк «Олімпік»

Лісовий парк «Олімпік»

Воронеж називають одним з найзеленіших міст в Росії. А як же в «зеленому» місті без лісопарків? На території Центрального адміністративного району міста, поруч з Московським проспектом (9-ий кілометр Московської траси) розкинувся самий справжній оазис природи.

Цілюще сосновий повітря, джерела з джерельною водою, мальовничі береги Воронезького водосховища. Є тут і берізки, і тополі, і навіть дуби. Більш того, в лісопарку ростуть такі дерева-старожили, які рідко зустрінеш в якомусь лісовому заповіднику: 400-річний дуб, 300-річна сосна!

Лісовий парк «Олімпік» - це облаштований, облагороджений сучасний рослинний масив з акуратними доріжками, трасами для любителів активного відпочинку і просто милими лісовими стежками для відокремлених прогулянок.

Парк «Динамо»

Всі 160 років поки він існує, парк встиг поміняти кілька назв. Воронежці, прожівавщіе тут в довоєнні роки, пам'ятають його як парк «Ботанік». У різні періоди парком імені Кагановича і Горького. Яким би не було у нього назву, це йому ніяк не заважало бути хорошою зоною для масового відпочинку.

Щодня, незважаючи на погоду, тут кипіла жвава наповнена заходами життя. Організовувалися різні тематичні виставки. Сільські господарства демонстрували свої досягнення. Влаштовувалися концерти. Молодь із захватом танцювала під красиву музику різних років у виконанні місцевого оркестру або під баян. Для дітей були призначені різні аттракціони- колесо огляду, планетарій, кімната сміху. Взимку була відкрита лижна база, а в решту часу автодром.

Всі пам'ятають Зелений театр. До його будинку з архітектурною родзинкою вела стежка, освітлене ліхтарями. У романтичній обстановці крутили нове кіно, дивилися постановки заїжджих труп. Глядачі розміщувалися прямо на зеленому схилі. Від тих лавок залу для глядачів залишилися лише підстави, сьогодні загубилися в заростях.

Тепер це вже Центральний парк культури і відпочинку. Про основні зміни в парку ми вже писали .

Про основні зміни в парку ми   вже писали

Який парк ви любите найбільше? Що хотіли б бачити у вашому улюбленому парку?

А як же в «зеленому» місті без лісопарків?
Який парк ви любите найбільше?
Що хотіли б бачити у вашому улюбленому парку?