У зв'язку з подіями останніх тижнів юристи Схід-SOS оновили інструкцію з оформлення адресної допомоги, а також розробили практичні рекомендації як діяти в разі, якщо ви потрапили в так звані "списки СБУ" або з незрозумілої причини вам припинені виплати, що робити в разі, якщо в Управлінні праці та соціального захисту не дають відповідь на питання і не приймають кореспонденцію.
Оновлена інструкція з оформлення адресної допомоги переселенцям
Підстави: ЗУ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», Постанова КМУ від 01.10.2014 №509 «Про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб», Постанова КМУ від 01.10.2014 № 505 «Про надання адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриттів витрат на проживання, в тому числі оплату житлово-комунальних послуг », Постанова КМУ від 05.11.2014 №637« Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, ЗУ «Про доступ до публічної інформації».
Крок 1. Зібрати необхідні документи і звернутися з ними в відділення ПАТ «Ощадний банк України» за місцем проживання ( http://www.oschadbank.ua/ua/maps/ ). Адресна допомога на оплату проживання, в тому числі, житлово-комунальних послуг, призначається на сім'ю і виплачується одному з її членів за умови надання від інших повнолітніх членів сім'ї письмової згоди на виплату грошової допомоги. Тобто по суті, за допомогою звертається уповноважений представник сім'ї, який подає:
- заяву про призначення адресної допомоги (заповнюється в відділенні банку) | бланк заяви
- довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеного особи (+ копія)
- паспорт (+ копія)
- ідентифікаційний код (+ копія)
- копії документів, що підтверджують родинні стосунки (свідоцтва про народження дітей, свідоцтво про шлюб)
- письмову згоду про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім'ї від інших членів сім'ї (в довільній формі).
Грошова допомога призначається в таких розмірах:
- для непрацездатних осіб (пенсіонерів, дітей) - 884 гривні на одну людину;
- для людей з інвалідністю - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність;
- для працездатних осіб - 442 гривні на одну людину.
Загальна сума допомоги на сім'ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім'ї і не може перевищувати 2400 гривень.
Не пізніше трьох робочих днів після прийняття документів банк повинен передати їх в районне Управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН), яке буде виробляти нарахування адресної допомоги.
Протягом 10 днів після подачі уповноваженим представником сім'ї заяви і документів, необхідних для призначення адресної допомоги, УПСЗН призначає грошову допомогу або відмовляє в її призначенні, про що надають відповідне повідомлення.
ВАЖЛИВО: З 13 січня 2016 року довідки переселенців є безстроковими. Тобто ті довідки, які були дійсні 13 січня 2016 року, є дійсними і в подальшому без проставлення на них відмітки про продовження.
Крім того, більше не потрібно проставлення на довідках переселенців позначки Державної міграційної служби (ДМС) про реєстрацію місця проживання переселенця.
У разі, якщо працівники Ощадбанку відмовляються приймати у Вас документи про призначення адресної допомоги (наприклад, у зв'язку з тим, що закінчився термін дії довідки ВПЛ, немає позначки ГМС і ін.) Негайно зверніться за телефоном «гарячої лінії» ПАТ «Ощадбанк» за номером телефону контакт-центр 0 800 210 800.
Пам'ятайте, що співробітники Ощабанку не мають повноважень приймати рішення про відмову в прийнятті документів для призначення адресної допомоги ВПЛ.
Крок 2. У разі, якщо протягом двох тижнів після подачі документів Ви не отримали повідомлення про призначення адресної допомоги, подайте в УПСЗН письмовий запит про причини ненарахування адресної допомоги ( https://goo.gl/oC87ut ).
Також запит варто подати і в тому випадку, якщо адресна допомога не нараховується Вам тривалий час і нарахована в сумі, відмінною від встановленої.
Інформаційний запит можна подати:
- Особисто безпосередньо в УПСЗН. При цьому рекомендується мати при собі копію запиту (Ваш екземпляр), на якому попросити співробітника УПСЗН вказати реєстраційний номер вхідного листа і дату його прийняття.
- Направити запит поштою рекомендованим листом з повідомленням. При цьому копію відправленого запиту разом з фіскальним чеком, що підтверджує відправлення листа, необхідно зберегти.
Термін відповіді на інформаційний запит - п'ять робочих днів.
Ви можете відстежити поштове відправлення за номером, вказаним в чеку, по посиланню http://services.ukrposhta.ua/bardcodesingle/
ВАЖЛИВО: Якщо Вам повідомили, що Ви позбавлені виплат адресної допомоги (або будь-яких інших видів соціальної допомоги, пенсії), тому що ваші дані є в деяких списках СБУ, направте в УПСЗН запит ( https://goo.gl/325yuW ) Про причини, за якими припинені виплати, а також повідомлення ( https://goo.gl/HBmvfz ) Про те, що Ви приживаються за вказаною в довідці ВПЛ адресою.
ВАЖЛИВО: Згідно ст. 10 ЗУ «Про доступ до публічної інформації», кожна людина має право доступу до інформації про себе, яка знаходиться в розпорядженні органів державної влади та місцевого самоврядування.
Крок 3. У разі, якщо Ви не отримали письмову відповідь на свій запит, Ви можете:
ВАЖЛИВО: У відповідності зі ст. 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, неправомірна відмова в наданні інформації, так само як і несвоєчасне або неповне надання інформації, а також ненадання відповіді на інформаційний запит є адміністративним правопорушенням і тягне за собою накладення штрафу від 425 до 850 гривень на службову особу, винну в даному правопорушення.
Після отримання відповіді на інформаційні запити, Ви можете зв'язатися з юристами Благодійного фонду «Схід СОС» для подальшого консультування і складання скарг на дії співробітників УПСЗН в разі, якщо в призначенні виплат адресної допомоги було відмовлено протиправно або якщо такі виплати були довільно припинені.
Наш e-mail: [Email protected]
Консультації по телефону:
+38 (050) 823 77 02
+38 (066) 686 65 12
+38 (093) 295 18 27
+38 (098) 808 81 93
приймальні:
Краматорськ: вул.Маяковського, 9
Київ: вул.Фрунзе (Кирилівська), 13д
Маріуполь: вул. Варганова, 9
Сєвєродонецьк: проспект Гагаріна, 78 б (будівля колишнього дитячого садка, вхід з двору)
Старобільськ: вулиця Комунарів, 25 (Спільний офіс з БФ «Оберіг»)
Станиця Луганська, Рубіжне: за попереднім записом
Завантажити пам'ятку в форматі .doc (https://goo.gl/kihRLr)
Слідкуйте за нашими заходами, підписуйтесь на сторінки!
Фейсбук сторінка: Схід-SOS , Схід-SOS: звільнені міста
освітній проект #На схід
Вконтакте: Схід-SOS , Схід - SOS Сєвєродонецьк
Канал на Youtube: Схід-SOS