Реклама
Реклама
Реклама

Згода сусідів на будівництво

1. Ми з сусідами усно погодили будівництво підсобних приміщень гаража і лазні на межі вони зі свого боку, ми зі свого, близько 10 років тому. Гаражі двосхилі. Загальний злив води з гаражів з випуском на рельєф. Пізніше через 5 років письмово оформили угоду, що після знаходження гаражів і лазень на межі претензій між собою не маємо. Угода має якусь юридичну силу?

1.1. Привіт, Володимир. Так, звичайно дана угода має юридичну силу.

Так, звичайно дана угода має юридичну силу

2. Пож, Якщо є нотаріально завірена згода сусіда на будівництво будинку в 1 метрі від межі, то чи можна будувати просто в 1 метрі від міді і не дотримуючись пожежні розриви? Також, якщо в наведеному вище згоді зазначено "житловий будинок", то чи можна будувати більше ніж 1 будинок в 1 метрі від межі? Заздалегідь вдячна.

2.1. Добрий вечір!
Якщо Ви почнете будувати будинок зараз Вам треба направити повідомлення про початок будівництві в місцеву адміністрацію. І в ньому Вам треба буде вказати відступи від межі земельної ділянки. Якщо вони будуть менш нормативних (3 м), то вони відмовлять Вам в узгодженні параметрів такого будівництва. Згодою сусіда Ви не зможете скасувати дію обов'язкових вимог.
[/ Quote]
1. З метою будівництва або реконструкції об'єкта індивідуального житлового будівництва або садового будинку забудовник подає на паперовому носії за допомогою особистого звернення до уповноважених на видачу дозволів на будівництво федеральний орган виконавчої влади, орган виконавчої влади суб'єкта Російської Федерації або орган місцевого самоврядування, в тому числі через багатофункціональний центр, або направляє до зазначених органів за допомогою поштового відправлення з повідомленням про вручення або єдиного порталу государ ських і муніципальних послуг повідомлення про плановані будівництві або реконструкції об'єкта індивідуального житлового будівництва або садового будинку (далі також - повідомлення про плановане будівництво), що містить такі відомості:
1) прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), місце проживання забудовника, реквізити документа, що посвідчує особу (для фізичної особи);
2) найменування і місце знаходження забудовника (для юридичної особи), а також державний реєстраційний номер запису про державну реєстрацію юридичної особи в єдиному державному реєстрі юридичних осіб та ідентифікаційний номер платника податків, за винятком випадку, якщо заявником є ​​іноземна юридична особа;
3) кадастровий номер земельної ділянки (у разі його наявності), адреса або опис місця розташування земельної ділянки;
4) відомості про право забудовника на земельну ділянку, а також відомості про наявність прав інших осіб на земельну ділянку (при наявності таких осіб);
5) відомості про вид дозволеного використання земельної ділянки та об'єкта капітального будівництва (об'єкта індивідуального житлового будівництва або садового будинку);
6) відомості про плановані параметри об'єкта індивідуального житлового будівництва або садового будинку, з метою будівництва або реконструкції яких подано повідомлення про плановане будівництво, в тому числі про відступи від меж земельної ділянки;
7) відомості про те, що об'єкт індивідуального житлового будівництва або садовий будинок не призначений для розділу на самостійні об'єкти нерухомості;
8) поштову адресу та (або) адреса електронної пошти для зв'язку з забудовником;
9) спосібнапрямки забудовнику повідомлень, передбачених пунктом 2 частини 7 і пунктом 3 частини 8 цієї статті.
Ст. 51.1, "Містобудівний кодекс Російської Федерації" від 29.12.2004 N 190-ФЗ (ред. Від 25.12.2018) {КонсультантПлюс}
[Quote]

3. Будь ласка де можна оформити Згода на будівництво від сусідів.

3.1. Зверніться з цього питання до нотаріуса.

3.2. Про яку згоду йде мова і чому потрібна згода сусідів? Опишіть докладніше ситуацію.

4. Яке покарання загрожує за підробку згоди сусіда на будівництво?

4.1. Добрий вечір. Дивлячись що Ви підробили (підпис швидше за все) і настали які-небудь наслідки, або дізнався про це сусід і заявив. В поле може бути і ст. 327 КК РФ .

5. Було погоджено будівництва будинку з сусідом в письмовому вигляді він продав ділянку але на момент продажу ділянки будинок вже стояв але новий власник ділянки не дає свою згоду. Будинок стоїть. В 1 метрі від межі порадьте що робити.

5.1. Це право сусіда - давати згоду чи ні. І яке Вам згоду від сусіда потрібно, якщо будинок вже стоїть за фактом. Сусід має право до Вас пред'явити претензії з приводу незаконного будівництва, ст.304 ГК РФ. Але Ви можете оперувати згодою сусіда на відступ, якщо він був засвідчений нотаріально.

5.2. Привіт, новий власник, купуючи ділянку бачив, що будинок будується з порушенням СНиП, і в зв'язку з цим не відмовився від покупки, так з старий напевно повідомив про наявність дозволу. Так що є чим захищатися.

6. Сусід будує гараж на межі без моєї згоди, як я можу йому заборонити будівництво гаража, він говорить, що за новим законом має право.

6.1. Добридень! Спробуйте звернутися до адміністрації міста (відділ муніципального контролю, архітектуру) із заявою про порушення земельного і містобудівного законодавства вашим сусідом. У разі перевірки сусіда можуть зобов'язати дотримуватися СНИП і відступити 1 метр від паркану, а також накласти адміністративний штраф.

7. Чи є законним з юридичної точки зору усну згоду сусіда на будівництво паркану при двох свідках?

7.1. Добрий вечір Наталя.
Потрібно отримувати письмову згоду, без варіантів. Якщо, звичайно, не готові потім зносити / переносити .. У нашому конкретному випадку при зміні сусіда можливо матиме місце позов від сусіда про усунення перешкод, не пов'язаних з позбавленням володіння - ст.304 ГК РФ, на яку строки позовної давності не поширюються.
З повагою Дмитро Олександрович.

8. Крим. У сусідів проект і дозвіл на будівництво без згоди сусідів узяте в 2012 році, чи можуть вони будується.

8.1. Згоди сусідів на будівництво не питали ні в Україні, не будуть питати і в Росії. З сусідами узгоджуються тільки межі ділянок при межування і проведенні геодезичних робіт. А на своїй ділянці ви можете робити все що завгодно у разі дотримання містобудівних, санітарних та інших норм. На те він і ваш.

9. Як пишеться розписка, згода, дозвіл від сусіда на будівництво прибудови до 1/2 ч будинку. Можна зразок.

9.1. Не існує однакової форми такої розписки. За формою - слід звертатися в той орган, якому вона була потрібна, нехай вкажуть, яка їх влаштовує.

10. Будь ласка, як правильно написати текст для згоди сусідів на будівництво на нашій ділянці лазні і курника? Сподіваємося, що вони підпишуть ...

10.1. Якщо ділянка у вас у власності, то ніяких погоджень ні від кого отримувати не треуется, жто ваше право розпоряджатися ділянку і будувати і робити інше на ньому по свєму розсуд.

10.2. Згідно ФЗ №123 від 2008 року діють сн і правила за якими відстань від госпбудівель до кордонів чужого земельної ділянки має бути 1 метр. Згода сусідів не може бути підставою порушення будівельних норм і правил, але дасть вам надію, що сусіди не будуть вимагати від вас знесення даних споруд.

Згода сусідів не може бути підставою порушення будівельних норм і правил, але дасть вам надію, що сусіди не будуть вимагати від вас знесення даних споруд

11. Сусід видав згоду на будівництво житлового будинку в метрі від межі. Будинок давно побудований, узаконений судом, є засвідчує про право власності. Зараз відносини з сусідом розладналися. Він став погрожувати відкликати згоду. Чи може він це зробити і чи не є це шантажем.

11.1. Так.
Він може так зробити.
Громадяни (фізичні особи) та юридичні особи набувають і здійснюють свої цивільні права своєї волею і у своєму інтересі. Вони вільні у встановленні своїх прав і обов'язків на основі договору та у визначенні будь-яких не суперечать законодавству умов договору.

12. Більше 5 років тому сусіди на загальних зборах дали згоду на будівництво прибудови до моєї квартирі (1-й поверх). тоді у мене не вийшло виконати будівництво, виконала лише фундамент. Сьогодні є можливість продовжити, а одна сусідка (живе наді мною заперечує категорично) Як мені бути? Чи варто мені займатися будівництвом? Адже це витрати.

12.1. Крім дозволу сусідів, у вас повинні бути й інші узгодження. Якщо мова йде про прибудову до квартири в багатоквартирному будинку, значить треба починати узгодження з БТІ. І далі узгоджувати, в установленому порядку ваш проект. А після закінчення будівництва, слід здати прибудову в експлуатацію, з підписанням відповідних актів ГК. Рекомендую звернутися до фахівця на очну консультацію, з питання узгодження проекту прибудови, і отриманням відповідного дозволу на зведення, щоб в подальшому виключити ризик знесення вашого будови, як самовільного.

13. 8 років тому сусіди на загальних зборах дали згоду на будівництво прибудови до моєї квартирі (1-й поверх). тоді у мене не вийшло виконати будівництво, виконала лише фундамент. Сьогодні є можливість продовжити, а одна сусідка (живе наді мною заперечує категорично) Як мені бути? Чи варто мені займатися будівництвом? Адже це витрати.

13.1. Добрий день, якщо у вас немає від адміністрації району дозволу на реконструкцію будівлі, то категорично забороняється робити прибудову до будинку (в разі судового розгляду ви за свій рахунок будите її розбирати), а якщо на руках у вас такий дозвіл є, то сміливо будуйте.

14. Як правило напесать заевленія на згоді сусідів на будівництво об'єктів побудованих з порушенням будівельних протипожежних з санітарних норм.

14.1. Правильним буде єдиний варіант: звернутися до юристів або адвокатам в реалі, для складання юридично і орфографічно правильного документа.

15. Чи можу я скасувати нотаріальне Згода дане сусідові на будівництво будинку ближче 1 метра від моєї ділянки.

15.1. Привіт Ібрагім! Ні, це практично неможливо зробити, якщо нотаріус переконався що на момент згоди ви були в повному розумі і здоров'ї, тобто усвідомлювали наслідки даного вами згоди. Якщо ж Ви все таки хочете це зробити, то оскаржити така згода необхідна в судовому порядку, шляхом доведення. Наприклад якщо вам вдасться довести що мало місце шахрайство. Шахрайство - розкрадання чужого майна або придбання права на чуже майно шляхом обману або зловживання довірою. Особа, що займається цим, називається шахрай або шахрайка. При цьому під обманом розуміється як свідоме спотворення істини (активний обман), так і замовчування про істину (пасивний обман). Можливо він не так вам виклав суть справи, або що то вам обіцяв але стримав своєї обіцянки і так далі. У будь-якому випадку, щоб Ви розуміли це не буде легко, але це можливо. Хай щастить.

16. У мене таке питання Я дав сусідові нотаріальна згода на будівництво 4 поверхового будинку на відстані одного метра від моїх кордонів але згодом я дізнався що він збирається будувати 4 поверховий багатоквартирний будинок як мені можна скасувати моє Згода. Згоду було дано 29.12.2017

16.1. Привіт Ібрагім! Я вам відповіла на Ваше питання, в попередньому Вами заданому питанні. Там мені не було відомо про будівництво 4-х поверхового багатоквартирного будинку. Ваш сусід ввів вас в оману. Ви можете оскаржити дане згоду, посилаючись на те підставу, що ви дали дана згода перебуваючи під впливом обману. У будь-якому випадку, все це робиться в судовому порядку. Удачі вам.

17. У мене таке питання Я дав сусідові нотаріальна згода на будівництво 4 поверхового будинку на відстані одного метра від моїх кордонів але згодом я дізнався що він збирається будувати 4 поверховий багатоквартирний будинок як мені можна скасувати моє Згода. Згоду було дано 29.12.2017

17.1. Доброго дня! Ви можете звернутися до того ж нотаріуса де ви запевняли згоду і пишете заяву про скасування раніше виданого вами згоди такому то громадянину на будівництво 4-х поверхового будинку.

18. Як правильно сформулювати згоду сусідів на будівництво будинку. Будинок у власності (2 поверху) шлаковий, ми його зламали і на цьому ж фундаменті поставили новий з цегли, не додаючи кордонів будинку. Сосодніе будинку знаходяться дуже близько один до одного.

18.1. Доброго времени суток, шановний відвідувач!
Безумовно у вільній формі можна сформулювати
Удачі Вам у вирішенні Вашого питання.

18.2. Добрий вечір Ольга,
треба хоча б ескізний проект нового будинку скласти і на ескізному проекті сусід напише резолюцію "погоджено".

19. Я дала нотаріальна згода сусіда на будівництво житлового будинку в 1 м від паркану. Будинок побудований вже без дозволу на будівництво. Але сусід побудував ще і баню в 1 метрі від забору і в 11 м від мого житлового будови-односхилим дахом закрив мені сонце. Чи можу 1) я відкликати свого згоду на його житловий будинок 2) як мені змусити сусідів зробити дах на бані нижче.

19.1. Є два шляхи вирішення вашої проблеми з вашим сусідом: добровільний і примусовий. Добровільний, пишете письмову заяву сусідові і в нотаріальну контору про те, що раніше ви дали свою згоду сусіда П. І. Б. на будівництво будинку біля кордону вашої ділянки (біля межі). Сусід умови вашої домовленості не виконує і ви відкликаєте свій підпис під дозволом, даними йому на будівництво біля кордону вашої ділянки. Якщо хтось з рідних або знайомих був в курсі вашого договору вони повинні підписати вашу заяву. Таку заяву віддаєте сусідові в руки при свідках і відносите до нотаріальної контори де підписували угоду. Протягом 10 днів ви повинні будете отримати відповідь від сусіда і з нотаріальної контори. Обов'язково вкажіть в кінці заяви, що ви залишаєте за собою право звернутися до судових органів за захистом своїх цивільних прав та примусового вирішення даного питання. Потім звертаєтеся з позовною заявою до суду з проханням визнати вашу згоду недійсною (незначною) і змусити сусіда зробити дах на бані нижче. Як вимагають будівельні норми і Федеральний закон Російської Федерації від 22 липня 2008 р N 123-ФЗ "Технічний регламент про вимоги пожежної безпеки"

19.2. Доброго дня!
Висловлену згоду на будівництво будинку не має відношення до факту будівництва лазні.
Примусово змусити змінити конструкцію даху можливо тільки в судовому порядку.
Для цього слід підготувати відповідну позовну заяву з підстав ст. 222 ГК РФ і подати його до суду.
Якщо будівельно-технічна експертиза встановить допущені порушення, суд може зобов'язати відповідача переробити дах.

20. Від кордону ділянки сусідів до нашої будови немає 3 м. Сусід не дає згоди на будівництво, ще й написав заяву в архітектуру, що будинок вже стоїть, а документи тільки оформляються. Ми почали будівництво в 2014 р, тоді ж зробили проект і містобудівна план, але про дозвіл на будівництво в архітектурі сказали нам тільки в 2017 р, коли хочемо будинок здати в експлуатацію. Що можна зробити і куди звернутися. У заяві сусід написав, що ми йому "погрожували з метою дарування" (дослівно наводжу його слова), хоча ми не бачили його давно. Він живе в іншому місті. Його будинок порожній стоїть.

20.1. Добрий день. Будівництво без дозволу-це самовільне будівництво. На відступ менше 3 м від кордону з \ у необхідно було отримати письмову згоду сусіда. На даний момент узаконити будівництво можна тільки в доль порядку при наявності позитивного висновку експертизи.

20.2. Це вже порушення, якщо немає 3 метрів. Сусід можете подати позовну заяву до суду, ст.222,304 ЦК України. Однак, на практиці такі будинки не зносять.

20.3. Добридень!
Вам треба домовитися з сусідом, але якщо відступу від 3 метрів невелике, то тоді потрібно отримати письмову відмову від сусіда і далі через суд вводити будинок в експлуатацію. Якщо що, звертайтеся допоможемо. Хай щастить.

21. Я хочу придбати ділянку і від власника вимагаю згоду сусідів на будівництво будинку на відстані 1 м від паркану. Вони як-би не проти але я ще не власник п.е як првільно написати це згоду?

21.1. Шановний Максим! Йдете в найближчу нотаріальну контору разом з сусідом і він дає Вам ЗГОДУ: "Я Іванов Іван Іванович даю згоду" (Максиму-П.І.Б.) ", на будівництво, здачу в експлуатацію та реєстрацію права власності одноповерхового ЖИТЛОВОГО БУДИНКУ, розміром 13.0 м * 14,0 м на відстані 1.0 м від межі, за адресою: м Краснодар, вул. Гната Бурнашев-1.
Я, гр.Іванов Іван Іванович, з місцем розташування і конфігурацією житлового будинку ознайомлений і згоден. Решта Вам Нотаріус пояснить. З повагою Володимир Олександрович.

22. Мій сусід збирається будуватися. Згода на будівництво від мене отримав, поставивши мене перед фактом. До останнього моменту я не була ознайомлена з проектом. Свої зобов'язання про початок будівництва він не виконав (нас разгрінічівает паркан-сітка і він обіцяв виставити тимчасовий паркан). Чи можу я відкликати свою згоду і яким чином? Спасибі за відповідь.

22.1. Відкликати свою згоду Ви можете, однак це нічого не змінить, тому доведеться звертатися до суду з відповідним позовом, якщо ваші права порушені таким будівництвом.

23. Зразок згоди сусіда на те щоб я відступив метр від межі для будівництва будинку.

23.1. Доброго дня!
Зразків подібних документів немає. Для складання злагоди Вам необхідно звернеться до нотаріуса. Текст документа складе нотаріус.

23.2. Доброго дня! Ви можете подивитися подібні зразки в інтернеті, але взагалі така згода видається у нотаріуса, і скоріше за все нотаріус сам запропонує його скласти, оскільки форми у нього вже є.

23.3. Ви уточніть своє питання. Яка згода від сусіда потрібно вам якщо від межі відступати будете ви а не сусід. Пишіть просто що не заперечуєте проти будівництва такого то об'єкта на конкретному відстані від кордону ділянки.

23.4. Рекомендую Вам звернутися до нотаріуса для складання письмової згоди сусіда. Єдиних зразків законодавчо затверджених не існує.

23.5. добрий день
зразки документів та заяв за правилами сайту це платні послуги консультантів
З повагою до Вас, Філатов Євген Павлович.

24. Як правильно написати письмову згоду сусідів на будівництво тамбура.

24.1. Як правильно написати письмову згоду сусідів на будівництво тамбура.
Так так прямо і напишіть: де скать ми, що нижче підписалися даємо згоду під виглядом тамбура побудувати хмарочос на земельній ділянці Рокфеллер Івану Івановичу. : Sm_ad:

24.2. Згода пишеться в довільній формі, але краще його завірити у нотаріуса. Хоча це і не обов'язково.
А сама форма може бути наступною:
Прізвище, ім'я та по батькові сусіда (тобто він пише від свого імені).
Адреса проживання (вулиця, номер будинку, місто, селище і т.д).
Тут же паспорт, серія, номер.
А ось далі найважливіше, в його згоді повинні бути чітко вказані розміри майбутньої будови (поверховість, протяжність) відстань від кордону ділянки і так далі.
Ці дані потрібні для того що б згодою не користувалися як завгодно (наприклад дав згоду на одноповерхова будівля, а Ви звели триповерхову).
Схематичне розміщення будинку в прив'язці до його ділянці так само треба прикладати.
Число, підпис.

24.3. Доброго дня! Якоїсь форми законодавством не передбачено, пишете в довільній формі. Ст. 36 ЖК РФ Власникам приміщень в багатоквартирному будинку належить на праві спільної часткової власності спільне майно в багатоквартирному будинку, а саме:
1) приміщення в даному будинку, які не є частинами квартир і призначені для обслуговування більше одного приміщення в даному будинку, в тому числі міжквартирні сходові майданчики, сходи, ліфти, ліфтові та інші шахти, коридори, технічні поверхи, горища, підвали, в яких є інженерні комунікації, інше обслуговуюче більш одного приміщення в даному будинку устаткування (технічні підвали);

24.4. Та дуже просто главное чтоб підписи були ну і бажано завірити у нотаріуса, щоб потім ні у кого не виникало зайвих запитань з приводу правомірності.

25. Ми оформляємо обопільна згода з сусідом на будівництво житлового будинку, чи діятиме згоду сусіда видане мені якщо до закінчення будівництва він продасть свою ділянку. Чи треба буде у нового власника отримувати згоду? Чи можливо в згоді вказати термін його дії?

25.1. Добрий день. Якщо Ви вже отримали дозвіл на будівництво, згода нового власника суміжного з / у не потрібно. У згоді термін не вказується.

У згоді термін не вказується

26. Чи потрібна згода сусіда на будівництво будинку, якщо 2 метри від кордону?

26.1. Привіт ось припустимо зараз він дасть вам таке Згода Але ж ніхто не позбавляє його потім право звернутися на вас в суд про таку споруди незаконної Так що краще будувати спочатку правильно.

26.2. Відстань 2 метра в даному випадку порушує
СП 30-102-99 Планування и забудова територій малоповерхового житлового будівництва
Так що, якщо сьогодні отримаєте дозвіл від сусіда, не виключено, що завтра він передумає і суд встане на його сторону
5.3 ПЛАНУВАННЯ І ЗАБУДОВА приквартирних ДІЛЯНОК
5.3.1 Граничні розміри земельних ділянок для садибних, одно-двоквартирних і багатоквартирних блокованих житлових будинків встановлюються органами місцевого самоврядування відповідно до територіальними будівельними нормами в залежності від типу будинку та інших місцевих особливостей.
Межі, площі і режим використання земельних ділянок при багатоквартирних житлових будинках визначаються містобудівною документацією з урахуванням законодавства Російської Федерації і нормативних правових актів суб'єктів Російської Федерації. Мінімальні площі приквартирних ділянок для різних типів житлових будинків наведені в табл.1.
5.3.2 Садибний, одно-двоквартирний будинок повинен відстояти від червоної лінії вулиць не менше ніж на 5 м, від червоної лінії проїздів - не менше ніж на 3 м. Відстань від господарських будівель до червоних ліній вулиць і проїздів повинна бути не менше 5 м .
5.3.3 У сільських поселеннях і на територіях малоповерхової забудови міст та приміських поселень (на яких дозволено утримання худоби) допускається передбачати на приквартирних земельних ділянках господарські будівлі для утримання худоби і птиці, зберігання кормів, інвентарю, палива та інших господарських потреб, лазні, а також - господарські під'їзди і скотопрогони. Склад і площі господарських будівель і споруд для індивідуальної трудової діяльності приймаються відповідно до регіональних особливостей і завданням на проектування.
5.3.4 До межі сусідньої приквартирного ділянки відстані по санітарно-побутовими умовами повинні бути не менше: від садибного, одно-двоквартирного і блокованого будинку - 3 м з урахуванням вимог п.4.1.5 цього Зводу правил; від споруди для утримання худоби і птиці - 4 м; від інших будівель (лазні, гаража та ін.) - 1 м; від стовбурів високорослих дерев - 4 м; среднерослих - 2 м; від чагарника - 1 м.

26.3. При отриманні дозволу на будівництво, згода не потрібна. Дана особа подає документи в адміністрацію і малює схему розташування ділянки та межі відступу. 2 метра від кордону не порушення, потрібно відступи від будівель.

27. Чи потрібна згода сусідів на будівництво гаража від межі відступили 1 м.

27.1. Доброго часу доби.
Шановна Катерина, ні не потрібно отримувати згоду сусідів. Найголовніше відступити.
На все добре, удачі вам.

27.2. Потрібно звичайно згоду так як менше трьох метрів і порадив би вам його офіційно завірити в нотаріуса так як за СНіП відступ повинен бути три метри.

Угода має якусь юридичну силу?
2. Пож, Якщо є нотаріально завірена згода сусіда на будівництво будинку в 1 метрі від межі, то чи можна будувати просто в 1 метрі від міді і не дотримуючись пожежні розриви?
Також, якщо в наведеному вище згоді зазначено "житловий будинок", то чи можна будувати більше ніж 1 будинок в 1 метрі від межі?
3.2. Про яку згоду йде мова і чому потрібна згода сусідів?
4. Яке покарання загрожує за підробку згоди сусіда на будівництво?
7. Чи є законним з юридичної точки зору усну згоду сусіда на будівництво паркану при двох свідках?
10. Будь ласка, як правильно написати текст для згоди сусідів на будівництво на нашій ділянці лазні і курника?
Сьогодні є можливість продовжити, а одна сусідка (живе наді мною заперечує категорично) Як мені бути?
Чи варто мені займатися будівництвом?
Сьогодні є можливість продовжити, а одна сусідка (живе наді мною заперечує категорично) Як мені бути?