Реклама
Реклама
Реклама

Обсяг зрубу-як розрахувати

  1. Як розрахувати обсяг зрубу
  2. Розрахунок зрубу з колод
  3. Калькулятор розрахунку зрубу

Обсяг зрубу можна розрахувати по-різному

Обсяг зрубу необхідно заздалегідь розрахувати, щоб визначити майбутні витрати.

Обсяг зрубу це обсяг, який буде займати матеріал зрубу: колоди.

Ця цифра необхідна для того, щоб замовити зруб і мати можливість проконтролювати розрахунок вартості замовлення.

Природно, що ви вже визначилися з плануванням лазні та намалювали план .

Зазвичай розміри лазні визначаються по зовнішніх гранях, щоб знати загальні розміри разом зі стінами, щоб не вийшло так, що через неврахованої вами товщини стін і виступів колод, ваш, вже готовий, зруб не вписався в розміри ділянки, відведеної для нього. Будь-яке бивает..От помилок ніхто не застрахований.

Коли ви замовляєте зруб, то обсяг зрубу розраховує фірма по тим розмірам, які ви їм заказиваете.В залежності від величини обсягу зрубу розраховується вартість рубки зрубу. Всі дані прописуються в договір замовлення (підряду).

Рекомендую заздалегідь розрахувати обсяг зрубу, щоб в подальшому не дивуватися великий цифрі вартості в договорі.

Як розрахувати обсяг зрубу

Розрахувати обсяг зрубу досить просто, знаючи розміри зрубу:

  1. ширина
  2. довжина
  3. висота
  4. діаметр колоди

Припустимо, ви хочете замовити зруб 3х4 м, висотою 2,4 м.

Останнім часом зруби замовляють з колоди діаметром 24см. Отже, висота кожної колоди 0,2 м. Висоту зрубу краще замовити 2,4 м., Тому що одне колоду піде під підлогу. Вийде висота приміщень лазні рівній 2,2 м. Якраз те, що потрібно. Відповідно, знадобиться 12 колод по висоті зрубу.

Начебто можна далі розрахувати обсяг зрубу помноживши площу стін на товщину колод: 3 х 4 х 2,4х0,24 = 6,912м3

Але, це не зовсім правильно.

Справа в тому, що колода насправді буде довшим, якщо ви виберете вид з'єднання колод в чашу. Колоди при з'єднанні в чашу виступають з кожної сторони на 250 мм. Тому кожну колоду на кожній стороні зрубу буде на 500 мм довший. Стало бути треба вважати не чистий розмір ширини або довжини зрубу, а на 500 мм більше: 3,5 х 4,5 х 2,4 х0,24 = 9,072 м3

Результат приголомшливий: перевищує першу цифру на 2,16 кубометрів. А це деньгі.Прі тому пристойні, тому що один куб зрубу коштує приблизно 8-8,5 тисяч рублів.

Якщо хочете заощадити на зрубі, то замовте з'єднання колод в лапу, тоді загальний обсяг зрубу буде відповідати першій цифрі і значить дешевше на 18 тисяч рублів.

Однак є один нюанс при підрахунку обсягу зрубу.

При збірці зрубу кожну колоду обробляється: в ньому вибирається паз. Пази можуть відрізнятися по ширині від 0,5D до 0,67D колоди.

Пристойні фірми роблять вартісної розрахунок зрубу, виходячи з обсягу готової продукції. Для такого розрахунку є спеціальні таблиці.

Таблиця розрахунку обсягу зрубу

По таблиці загальний обсяг зрубу буде набагато менше (7,2912 м3) тієї величини, яку ми розрахували раніше (9,072 м3) за рахунок віднімання з обсягу колод ось цих самих пазів. Різниця в 1,7808 м3 або 15 тис. Руб. -досить істотна величина.

Розрахунок зрубу з колод

Можна піти іншим шляхом і зробити розрахунок зрубу з колод, порахувавши спочатку кількість колод, потім обсяг кожної колоди, в результаті знайдемо загальний обсяг зрубу, помноживши кількість колод на обсяг одного колоди.

Це довший шлях, тому що при різній ширині сторін зрубу в асортименті для рубки зрубу повинні бути колоди різної довжини.

Така розкладка дерев'яного матеріалу називається подбревенкой.

Цей метод підрахунку обсягу зрубу хороший для самостійної рубки зрубу, коли ви купуєте тільки колоди, а збірку їх в зруб робите своїми руками.

Як ми раніше визначили, для зрубу розмірами 3 х4 м знадобиться два типорозміри колод при рубці в чашу:

  • колоди довжиною 4.5м
  • колоди довжиною 3,5м

По висоті потрібно 12 штук колод, отже на даний зруб знадобиться колод довжиною 4,5м і 3,5м -по 24шт кожної довжини.

Обсяг окремо взятого колоди конкретного типорозміру (у нас в прикладі формули для колод відповідно довжиною 3,5м і 4,5м) ПОТРІБНО порахувати вручну за формулою обчислення обсягу циліндра через добуток площі кола і довжини:

3,14 * 0,12 * 0,12 * 3,5 = 0,158256 м3

3,14 * 0,12 * 0,12 * 4,5 = 0,203472 м3

У чому підступ на цьому рівні розрахунків? Справа в тому, що фірми користуються готовими таблицями підрахунку обсягів по ГОСТ 2708-75 «Лісоматеріали круглие.Табліци обсягів».

Тому і користуються даними таблицями, що обсяги в них значно завищені. Так, наприклад, обсяг колоди Д = 24см довжиною 3,5м дорівнює 0,184 м3, а довжиною 4,5м-0,24 м3. Це більше тих цифр, які ми вище вирахували: 0,158256м3 і 0,203472м3

Начебто, завищення обсягу окремо взятого колоди невелике. Але, для нашого прикладу зрубу в грошовому вираженні «запаси» виливаються в цифру 1.495 м3, що відповідає майже 13 тисячам.

Калькулятор розрахунку зрубу

Якщо хочете переконатися і перевірити свої розрахунки, то рекомендую калькулятор розрахунку зрубу на сайті -http: //www.zhitov.ru/round_logs/

ru/round_logs/

Калькулятор дозволяє розрахувати обсяг колод

Зверніть увагу на підрахований обсяг: 8,69 м3 при тих же розмірах заданого в розрахунок зрубу. І знову цифра вийшла зовсім другая.У кожної програми свої алгоритми розрахунків.

Отже, щоб замовити зруб по сумірною ціною, що не подарувавши фірмі від 15 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в якості бонусу за неправильно підраховані обсяги, ви повинні перевірити наступні розрахунки в договорі замовлення зрубу:

  • перевірити розрахунок обсягу зрубу самостійно, виходячи з розмірів сторін і з урахуванням вибірки пазів. Тому що ви замовляєте зруб, а не окремі колоди і, в вартість зрубу вже входить заробітна плата і вартість вихідного матеріалу.
  • розрахувати обсяг пиломатеріалів, виходячи з кількості і обсягу кожного бревна.Даже, якщо виконавець скаже, що колоди можуть бути більшого діаметру і вони закладають на це запас. На це ви йому можете відповісти: «Так. У колоди є ще комель і верхівка, але заявлений діаметр-це 24см, а решта вас не стосується ».

Ви можете сказати, що ціна зрубу-річ договірна. Фірма каже свою суму вартості, а право кожного замовника погоджуватися або не погоджуватися на цю суму.

Да ви праві. Тим більше, не соромтеся підрахувати свої особисті грошові витрати і, вказати на помилки в розрахунках фірмі, якій збираєтеся доручити виконання замовлення.

Повірте, спрацює ефект несподіванки. Саме при договірних відносинах, можна і ПОТРІБНО торгуватися.

Зазвичай, замовник зовсім не перевіряє розрахунки фірми і підписує договір не дивлячись. Це не правильно. Необхідно завжди перевіряти всі пункти договору:

  • розрахунки
  • вартість
  • терміни виконання
  • санкції договору, в яких може міститися юридично невигідні для вас формулювання

До того ж, при власному підрахунку обсягу зрубу, ви самі для себе можете зробити кілька варіантів і вибрати той, який за ціною буде вас найбільш влаштовувати.