Реклама
Реклама
Реклама

Планування двокімнатних квартир: переваги і недоліки

  1. Вільні планування двокімнатної квартири
  2. Планування двокімнатної квартири - сюрпризи
  3. Сучасні планування - недоліки
  4. Сучасні планування - переваги
  5. оптимальна планування

На жаль, безглузді планування квартир стали притчею во язицех На жаль, безглузді планування квартир стали притчею во язицех. Якщо порівнювати часи 10 річної давності, ситуація значно покращилася, але все одно далека від ідеальної. Багато з забудовників не звертаються в архітектурні бюро, на чільне ставлять економічну вигоду. В результаті сучасні планування квартир - не що інше, як конструктор «лего» для дорослих.

У монолітних будинках еліт і бізнес-класу, як правило, квартири виставляються на продаж без перегородок, так звана «вільна» планування двокімнатних квартир. У будинках економ-сегмента, особливо в панелних будинках, стіни за технологією будівництва є несучими, тому вони спочатку присутнє. Будинки типових серій, як правило, здаються квартири вже з готовою плануванням, а іноді з готовою обробкою.

З цієї причини квартири з вільним плануванням і невільною в своєму співвідношенні прямо пропорційно співвідношенню монолітного і панельного домобудування. Хоча, вільне планування є поняттям досить умовним.

Вільні планування двокімнатної квартири

Провідні фахівці в цій галузі вважають, що вільних планувань не існує. Стіни фізично можуть бути відсутніми, але це лише формальність, так як планування у квартирі завжди є. Для того щоб отримати свідоцтво про власність, відповідно до російського законодавства, в БТІ повинен бути представлений план - це і є планування, задана забудовником.

Як правило, на підлозі у вигляді цегляної доріжки викладений план квартири, який затверджений БТІ. Покупець може дотримуватися цього плану або дати волю фантазії і змінити конфігурацію і розмір кімнат, а потім свою планування двокімнатної квартири узаконити в БТІ. Згідно з практикою, 90% власників квартир слідують іншим шляхом. Існують певні причини для цього: планування двокімнатних квартир залишає бажати кращого. На ринку нерухомості досі існує багато будівель з нелогічними і непродуманими плануваннями. Негативний вплив на строітльство зробила криза, коли забудовники були змушені «різати» великі квартири на більш дрібні, щоб квартири стали більш ліквідними і їх можна було продати. Наслідком цього є велика кількість невдалих пропозицій.

Планування двокімнатної квартири - сюрпризи

Проблеми через вікон при плануванні квартир виникають найчастіше. Часто при проектуванні красивих будівель за рахунок архітектурних надмірностей можуть виявитися так звані «сліпі» або «глибокі» квартири, в яких через відсутністю вікон важко забезпечити потрібну кількість віталень, спалень і інших приміщень, що вимагають освітлення. Дана помилка обумовлена ​​винятковим бажанням забудовника «вичавити» максимум метрів на обмеженій ділянці, внаслідок чого і виходять величезні по метражу, але абсолютно нефункціональні квартири.

Подібні приклади на жаль не поодинокі і зустрічаються навіть в елітних новобудовах. Можна зустріти квартири загальною площею 100-200 кв. метрів з 1-3 вікнами і поздовжніми просторами, які з величезними труднощами піддаються плануванню. Звичайно, такі квартири купують в останню чергу.

Планування двокімнатних квартир коридорного типу, коли вузькі довгі проходи ведуть з однієї кімнати в іншу, теж можна назвати невдалими. Оцінюючи таку планування квартири, іноді виникає питання, чому архітектор вважав за краще коридори, міг обійтися без них. Часто в плануваннях зустрічаються витягнуті кімнати -пенали прямокутної форми, які мають погане освітлення і дуже незручні.

Ще одна часта і груба помилка девелоперів - недостатня увага до допоміжних приміщень в квартирі. Практика свідчить, що велика кухня, а також передпокій для коортного проживання набагато важливіше ніж «зайві» метри в кімнатах. Але на ринку існують приклади квартир, коли в плануванні закладені величезні метражі в кімнатах і невелика кількість метрів на всі інші приміщення.

Кількість лоджій / балконів має гармонійно поєднуватися з числом кімнат. На жаль, часто трапляється так, що трикімнатні квартири на першому поверсі зовсім не мають балконів, а одно- і двокімнатні квартири, що знаходяться на одному сходовому майданчику, мають кілька балконів.

Сучасні планування - недоліки

Важливим критерієм комфортності будинку в цілому є кількість квартир на сходовому майданчику. Прийнято вважати комфортним, наявність не більше 4 квартир на одному поверсі. У зв'язку з цим приходить на розум популярна серія «малосімейок», коли на одному майданчику 9-поверхової будівлі розташований до 10 квартир.

Але в сучасних будинках часто можна зустріти такий «вулик» на сходовому майданчику, в тому числі в будинках з високою ціновою категорією. Забудовники житла преміум-і бізнес-класу ігнорують вимоги потенційних власників квартир до місць загального користування. У багатьох будинках можна зустріти величезну кількість квартир на сходах і вузькі коридори.

Однією з грубих помилок при будівництві є розташування вантажний шахти ліфта, що межує зі стіною найбільшою за площею кімнати в квартирі. До помилок в плануваннях двокімнатних квартир можна віднести також санітарні вузли один навпроти одного,, кухонні приміщення без вікон, невдале співвідношення площ. Апофеозом є наявність в однокімнатній квартирі декількох коморах приміщень, за умови, що площа спальні не більш 15 м.

Сучасні планування - переваги

Багато забудовників покращують планування квартир, чудово розуміючи, що це є серйозною конкурентною перевагою. У сучасних квартирах великі кухні, велика кількість санвузлів, вентиляція, як правило, винесена за межі кухні, хоча раніше займала в ній великий простір. В сучасних плануваннях відведено достатню кількість простору на підсобні приміщення. Якщо раніше такі опції, як пральня та гардеробна були затребувані тільки в елітному сегменті, сьогодні покупці бізнес-класу вважають це нормою. У сучасних квартирах отсуствуют так називаемиме порожні зони, які губляться, не використовуються мешканцями. Отсуствуют непотрібні комори, коридори і коридорчики, величезні невикористовувані холи.

Багато сучасні забудовники пропонують своїм покупцям два-три дизайн-проекту квартири, надаючи таким чином можливість відразу ж змінити внутрішній простір і отримати первинні документи на квартиру з новим плануванням.

оптимальна планування

    • Кількість кімнат пропорційно площі квартири (площа двокімнатної квартири приблизно 70 м)
    • Площа холів, коридорів, комор і інших нежитлових приміщень не повинна перевищувати 20% від загальної площі квартири.
    • В «ідеальної» кімнаті прямі кути, за формою максимально наближені до квадрату (квартири з напівовальним, трикутними, круглими і т.п. кімнати вважаються невдалими).
    • Площа кухні становить 12-14 кв.м. (Кухні меншою або більшою площі нефункціональні і незручні)
    • У кухні або кімнаті є еркер
    • У плануваннях квартир передбачені середні по площі лоджії або балкони
    • Висота стель квартири становить мінімум 2,8 м.
    • Вікна квартири повинні виходити на кілька сторін.
    • В квартирі повинні бути комори
    • Кількість санвузлів має дорівнювати кількості спалень.

В квартирі повинні бути комори   Кількість санвузлів має дорівнювати кількості спалень