Реклама
Реклама
Реклама

Перепланування хрущовки - в 2019 році, поєднання при ремонті, ціна за проект, зона, приклади як зробити, схема

  1. Головні етапи
  2. обов'язкові документи
  3. Як скласти план
  4. процес реєстрації
  5. отримання дозволу
  6. Узгодження робіт з перепланування хрущовки
  7. Інші уточнення
  8. Звернення в БТІ
  9. Суднові розгляду і штрафи
  10. Обмеження за термінами
  11. Плюси і мінуси

Перепланування "хрущовки" - це ціла процедура, до якої необхідно підходити зі знанням справи. Не можна просто взяти і почати перебудовувати квартиру під власні інтереси, при цьому не погодити зміни з декількома інстанціями, включаючи житлову інспекцію. Якщо навіть одна з інспекцій не змогла винести позитивний вердикт, то зміна вважається невідповідним стандартам.

«Хрущовки» діляться на кілька видів, кожен з яких унікальний і має власні нюанси. Всі вони враховуються в жилинспекции, яка контролює всієї дії, де використовується простір усередині квартир.

Якщо приміщення вже змінено, але це не внесено в кадастровий паспорт, то необхідно зробити це через суд. При цьому немає стовідсоткової впевненості в тому, що суд стане на сторону власника, тому при неузгоджених перебудовах завжди потрібно бути готовим до того, що доведеться переробляти квартиру до попереднього стану. Якщо була роздільна кухня, то площа потрібно повернути в первинний стан.

Найчастішим рішенням є перепланування хрущовки через поєднання з кухнею, так як стандартна зона не є комфортною. Після чого зал і кухня стають одним цілим. Таким же чином створюється студія. Іноді це робиться без згоди з інспекціями, що є протизаконною дією.

Головні етапи

З чого варто почати

Перед початком процедури перепланування «хрущовки» потрібно визначити вид будівлі.

Всього існує три типи:

При цьому кожен вид має декілька підгруп, але вони вже не впливають на умови проведення робіт перепланування. Після того, як буде визначено вид будівлі, потрібно отримати план квартири в БТІ. Звернутися в бюро потрібно відразу, так як деякі квартири мають умови, через які перепланування двокімнатної хрущовки по вивіреному плану неможлива. Такі нюанси містяться тільки в плані квартири, часто отримати інформацію в 2019 іншим способом не надається можливим.

Як наочний приклад можна взяти «хрущовку» І209, де стіна, через яку розділяється кухня і вітальня, має вентиляцію. З цієї причини неможливо зробити дверний отвір, незважаючи на те, що жителю буде набагато зручніше з такою плануванням. Якщо роботи будуть вестися в «хрущовці» цегляного будинку, а в квартирі три або більше кімнат, то всі дії можна виконувати тільки в присутності фахівця, який спостерігає за ходом дій.

Після отримання плану квартири з бюро потрібно викликати проектувальника, який буде складати план перепланування з урахуванням бажань власника і технічних норм. Якщо перепланування зачіпають модернізацію конфігурації квартири, то дії повинні бути узгоджені з державними органами. У всіх інших випадках, коли зміни квартири не будуть зачіпати конструкцію «хрущовки», додаткових узгоджень не потрібно.

До простий перепланування, дії якої не потрібно узгоджувати з органами, можна віднести наступні ремонтні роботи:

  • Видалення або споруда роздільників, головне, щоб перегородка була з гіпсокартону або іншого легкого матеріалу. Наприклад, створюється невелика спальня шляхом побудови пластикової заслінки.
  • Перенесення міжкімнатних перегородок, які суміжні з коморою.
  • Удосконалення балкона або лоджії за допомогою панелей з пластику або будь-якого іншого легкого матеріалу.

До складних дій з переплануванням можна віднести наступні роботи:

  • розширення площі квартири з використанням сходового прольоту;
  • об'єднання декількох приміщень в одне ціле;
  • роботи, в яких задіяні вікна;
  • видалення несучих конструкцій;
  • переміщення комунікацій.

Всі ці дії повинні мати детальний проект із записами кожної дії. Після складений план потрібно віднести в житлову інспекцію, яка перевірить безпеку майбутніх робіт і видасть свій вердикт. Найчастіше за такими роботами доводиться звертатися до фахівців, які розробляють проекти за певні суми. Чим краще фахівець - тим вище буде оплата його послуг.

Перепланування "хрущовки" ділиться на кілька видів:

Проста перепланування

Всі дії можуть проводитися тільки з первинним схваленням, додаткових документів або погоджень не потрібно. Типова перебудова за готовим проектом Як правило, такі проекти надаються самими забудовниками будинків, щоб власник площі всього мав на увазі, що він має можливість змінити планування в будь-який момент без звернення до житлову інспекцію. Головна умова - вести роботи з повною відповідністю за наданим планом. Складна перепланування Повинна бути узгоджена з усіма необхідними інстанціями. Якщо ж власник вирішив провести ремонтні роботи без оповіщення служб, то на нього буде створено судовий позов. Якщо суд прийме сторону позивача, то штраф буде значного розміру, до якого додасться необхідність повернути квартиру в попередній стан. Всі дії можуть проводитися тільки з первинним схваленням, додаткових   документів   або погоджень не потрібно

Зразок перепланування хрущовки (з двушки в трійку)

обов'язкові документи

Щоб узгодження перепланування «хрущовки» пройшло якомога швидше, необхідно приготувати пакет потрібних документів ще до звернення в усі інстанції. Зробити це дозволяє великий термін дії документації.

Щоб отримати технічний паспорт, потрібно звернутися в БТІ , Що знаходиться за місцем реєстрації будівлі. Документ буде готовий протягом трьох тижнів, а заплатити доведеться від трьох тисяч рублів (ціна буде варіюватися в кожному регіоні, так як вартість задається місцевим управлінням).

Практично будь-яке БТІ може виготовити документ всього за один тиждень, але в такому випадку клієнтові доведеться заплатити суму, що перевищує первісну вартість послуги більш ніж в два рази.

Головний документ, який знадобиться власникові при бажанні змінити планування власної квартири - проект передбачуваних робіт. Замовити повний проект, який відповідає всім вимогам законодавства, можна у приватної особи або організації, які мають допуск СРО. Цей допуск дозволяє працювати з документами, підтверджує кваліфікацію працівника як спеціаліста.

Житлова інспекція звертає увагу на наявність СРО, якщо він є, то схвалення проекту буде практично гарантованим.

Щоб проектувальник мав на руках всю необхідну інформацію для роботи над проектом, йому необхідно надати план квартири і показати власність наочно. Далі, в залежності від складності робіт, буде виготовлятися план, найчастіше термін створення не перевищує одного тижня. Вартість варіюється від 15 000 до 30 000 рублів.

Коли власник отримає всі документи на руки, він матиме повне право звернутися в жілінспекциі, щоб створити заяву і отримати схвалення на проведення подальших ремонтних робіт. Якщо було отримано відмову, то потрібно змінити проект таким чином, щоб він відповідав усім правилам і технічним нормам.

Як скласти план

Процес складання плану ділиться на кілька важливих етапів:

  1. Для початку необхідно створити проект перепланування, який найкраще замовити у фахівця, що має спеціальний допуск. Він допоможе уникнути додаткових проблем в наступних етапах.
  2. Після отримання готового плану його необхідно додати до решти документів, з якими потрібно відправитися в жілінспекциі для отримання дозволу на проведення робіт.
Перепланування в БТІ

повинна оформлятися після отримання проекту або ескізу.

Який встановлено порядок оформлення перепланування квартири - дивіться тут .

процес реєстрації

Якщо трапилася ситуація, при якій жілінспекциі вирішила звернутися до суду з причини недійсною перепланування, то у відповідача є всі шанси виграти, якщо роботи не пошкоджується несучі конструкції цілого будинку. Але навіть такі зміни рано і пізно доведеться зареєструвати, щоб в документах на квартиру з'явився запис про зміну внутрішнього простору.

Деякі просто забувають викликати фахівця з бюро, щоб він підтвердив виконані роботи по зміні планування квартири. Сам процес виклику простий: потрібно викликати техніка, який приїде і перевірить роботу на відповідність виданим планом, згідно з яким повинен був проводитися ремонт приміщення.

Самому техніку платити не потрібно, але так як переробки повинні бути внесені в план квартири, то за це доведеться віддати від трьох тисяч рублів. Документ буде готуватися протягом трьох тижнів.

Коли змінена схема квартири буде отримана власником на руки, з цим документом потрібно звернутися в кадастрову палату за місцем реєстрації квартири. Для цього потрібно написати заяву і надати новий план приміщення. Вартість послуги буде повністю залежати від регіону проживання власника, а термін виготовлення рідко перевищує двох тижнів.

Під час виготовлення нового паспорта квартири потрібно повідомити фахівцям з Росспоживнагляду і інших інстанцій про необхідність відвідати квартиру для висунення професійної думки про якість виконаної роботи і її відповідність усім нормам. При цьому не важливо, скільки було задіяно приміщень в роботі: 1, 2 або 3 кімнати.

Незважаючи на те, що отримати проект по виконану роботу куди складніше, ніж план майбутніх змін, виготовити його необхідно, щоб уникнути майбутніх неприємних ситуацій. Складність виготовлення полягає в тому, що потрібно надати інспекціям старий план, новий план і результати фактично виконаної роботи.

отримання дозволу

Щоб проведення будівельних робіт було офіційним і законним заходом, для цього необхідно отримати відповідний дозвіл, надається воно працівниками з житлової інспекції.

Для того щоб отримати дозвіл, необхідно:

  1. Якщо людина зібрався отримувати всю документацію самостійно, то він повинен проконсультуватися з фахівцями жилинспекции, які зможуть відповісти на багато питань, пов'язаних з переплануванням квартири.
  2. Далі потрібно отримати дозвіл на проведення будівельних робіт, яке ґрунтується на наданому плані дій. Оформляється документ і створюється відповідь протягом одного місяця. Отриманий листок є дійсним протягом одного року.

Узгодження робіт з перепланування хрущовки

Після того, як на руки буде видано дозвіл на проведення будівельних робіт, їх необхідно узгодити з планом, який надавався в жілінспекциі. Норми не ставлять певних рамок по кваліфікації тих, хто буде проводити перепланування: це може зробити господар площі самостійно або найняти фахівців, головне - повну відповідність проекту.

Якщо перепланування має на увазі приховані роботи, то їх потрібно узгодити і закріпити результат відповідним актом. Приклади прихованих робіт: гідроізоляція, коли санвузол розширюється за рахунок інших приміщень і так далі.

Документ повинен бути підписаний кількома інстанціями, в тому числі і представниками жилинспекции. Всі зміни, в тому числі і приховані роботи, вносяться в кадастрові документи.

Всі зміни, в тому числі і приховані роботи, вносяться в кадастрові документи

Зразок перепланування трикімнатної хрущовки

Інші уточнення

самовільні дії

Якщо власник нерухомості вирішив провести перепланування без узгодження жілінспекциі і іншими інстанціями, то така дія буде самовільним. Узаконити така дія власник може тільки через судовий розгляд .

Процес зобов'язує складати план робіт , Незважаючи на те, що вони вже були проведені. Така умова накладати на проектувальника певні складності, через які послуги фахівця обійдуться дорожче.

Але ситуації, коли суд стає на сторону власника, трапляються не завжди, деколи підсумки розгляду зобов'язують повернути квартиру в попередній стан.

Звернення в БТІ

Перше, що потрібно зробити при зверненні - запросити фахівця, який перевірить, чи немає в приміщенні вже проведених незареєстрованих змін в плануванні. Якщо все в порядку, то власнику можна видавати план приміщення.

Після проведених робіт потрібно також викликати представника, який зможе підтвердити правильність усіх робіт, які повинні відповідати проекту.

Зразок перепланування однокімнатної хрущовки

Суднові розгляду і штрафи

Власник може звернутися до суду через негативної відповіді жилинспекции на наведений проект або для того, щоб узаконити вже існуючі перепланування. У будь-якому з двох випадків потрібно подавати документи до суду за місцем знаходження власності. До справи повинні бути долучені всі документи, пов'язані з переплануванням.

Як покарання доведеться заплатити штраф, розмір якого становить від 2 до 2,5 тисяч рублів. Також додатково стягується від 100 до 300 рублів за самоуправство.

Якщо власник не може привести квартиру в первинний стан, то вона виставляється на торги. Власнику буде видана та сума, з якої віднімаються витрати на приведення квартири в порядок.

Обмеження за термінами

Для власника встановлюється лише одне обмеження по термінах - один рік для проведення робіт зі зміни планування після отримання відповідного дозволу. Уже вчинені роботи не мають терміну дії.

Плюси і мінуси

Як і будь-яке інше дію, перепланування має позитивні і негативні сторони:

переваги

  • зручність, так як зробити можна приміщення під власні потреби;
  • кімнату можна розділяти, робити більш просторими, збільшувати площі певних приміщень, в тому числі і ванної кімнати, туалету або прохідний;
  • унікальні дизайнерські рішення неможливі без зміни планування.
недоліки
  • складний процес будівельних робіт;
  • збільшити площу однієї кімнати можна лише посередництвом зменшення іншого;
  • довгий і витратний процес узгодження робіт;
  • ремонтні роботи триватимуть тривалий час.
Перепланування в монолітному будинку

проводиться тільки після того, як отримано дозвіл в БТІ.

Які можуть виникнути проблеми при переплануванні квартири - дивіться тут .

Як отримати згоду власників багатоквартирного будинку на перепланування - читайте далі .