Реклама
Реклама
Реклама

Обмін однокімнатної квартири на двокімнатну

Багато людей, що проживають в однокімнатних квартирах, в якийсь момент стикаються з гострою нестачею житлової площі. Найчастіше причиною цього буває збільшення кількості мешканців. Рятівний висновок напрошується тільки один - необхідно обміняти свою однокімнатну квартиру як мінімум на двокімнатну .

[Advert]

Варіантів такого обміну може бути безліч, залежать вони безпосередньо від грошових коштів тих людей, хто затіяв обмін. Якщо в грошах проблеми немає, то отримати будь-яку бажану квартиру не складе особливих труднощів. Якщо ж проблема в нестачі коштів, то допомогти можуть банківські позики.

Якщо ж проблема в нестачі коштів, то допомогти можуть банківські позики

Обмін однокімнатної квартири на двокімнатну

Але є і такі ситуації, коли і грошей трохи і позики недоступні, то вам нічого не залишається, як робити обмін житла з мінімум витрат. Це цілком можливо, адже в будь-якому місті існує таке поняття, як цінове районування. Якщо господар має невелике житло в центрі і в новому будинку, то цілком реально обміняти таку квартиру на двокімнатну, але на околиці і в більш старій будівлі.

Може це здасться і дивним, але поняття «обміну житла» мало популярно як серед ріелторів, так і на ринку нерухомості, зокрема. Адже дуже складно знайти обидві сторони зацікавлених людей, для яких підійшли б всі запропоновані варіанти.

Тому в таких ситуаціях, застосовується незвичайний договір обміну, а договір з купівлі-продажу житла. Схема обміну в даному випадку виглядає наступним чином:

- Аналіз ринку нерухомості: дослідження цін на однокімнатні квартири в вашому районі і на двокімнатні в інших.

- Розрахунок можливості або неможливості розширення умов проживання, враховуючи наявність доплати або її відсутність.

- Пошук покупця на власну квартиру.

- Отримання завдатку від майбутнього покупця.

- Пошук правильного варіанту обміну.

- Внесення завдатку за квартиру, що купується.

- Юридичне оформлення з продажу квартири.

- Юридичне оформлення купівлі нової квартири.

Природно, що на всіх цих етапах можливі будь-які зриви і різні неприємні моменти. Особливо це стосується тих ситуацій, коли той, хто продає житло для розширення також зацікавлений в обмінному варіанті, але зовсім в іншому.

Тому покупці двокімнатної квартири повинні придивлятися, в більшій мірі, до вже звільненим варіантів. В іншому випадку є чимала частка ризику, що доведеться місяцями чекати, коли господар житла підбере варіант власного обміну.