Реклама
Реклама
Реклама

Велозони і діппарковкі: в Росії можуть з'явитися нові дорожні знаки

  1. Велозони і велодоріжки
  2. назріла необхідність
  3. Інформація і безпека

На російських дорогах можуть з'явитися дорожні знаки «Велосипедна зона» і «Стоянка тільки транспортних засобів дипломатичного корпусу». Про це RT повідомили в Мінтрансі. За даними відомства, доцільність внесення відповідних змін до ПДР зараз обговорюється в уряді. Експерти відзначають, що створення додаткового регулювання назріло давно. Це дозволить підвищити безпеку як велосипедистів, так і автомобілістів і пішоходів. Організація ж парковок для дипломатів істотного впливу на пересування по дорогах не зробить, вважають фахівці.

Уряд РФ обговорює можливість введення нових дорожніх знаків. Найближчим часом на дорогах Росії можуть з'явитися такі позначення, як «Велосипедна зона» і «Стоянка тільки транспортних засобів дипломатичного корпусу».

«Проект постанови уряду про введення в Правила дорожнього руху нових дорожніх знаків« Велосипедна зона »і« Стоянка тільки транспортних засобів дипломатичного корпусу »в даний час розглядається урядом», - повідомили RT в прес-службі Міністерства транспорту РФ.

У Правилах дорожнього руху Росії є знаки «Велосипедна доріжка», «Перетин з велосипедною доріжкою або Вело-пішохідний доріжкою», але, за оцінкою президента Велотранспортного союзу Ігоря Налимова, цих знаків недостатньо.

«Введення велосипедних зон давно назріло. У кожному місті повинні бути такі місця, де немає автомобільного руху і слабке пішохідний рух - і там можна спокійно їздити на велосипеді. Введення цього знака давно назріло. Скрізь, у всіх країнах є, а у нас поки не було », - пояснив Налімов.

Відзначимо, що велосипедний вид транспорту в Європі частіше, ніж в інших країнах, використовується в Данії, Нідерландах, Бельгії та Німеччини. В середньому житель Данії за рік проїжджає близько 890 км на рік. При цьому по країні прокладено близько 390 км велосипедних доріжок при площі країни 2,2 млн квадратних кілометрів. У Росії ж перше місце серед міст, обладнаних велодоріжками, займає Москва: середня довжина доріжок становить близько 200 км при площі міста 2,5 тис. Квадратних кілометрів.

Велозони і велодоріжки

Важливо підкреслити, що велозони і велодоріжки - це принципово різні простору, пересування в яких регулюються по-різному.

Глава проектно-технічного комітету «Зручна дорога» при Росстандарта Олександр Шумський зазначає, що велозони призначені для руху велосипедів у всіх напрямках.

«Там вони мають перевагу - мова не про велопарковки і не про велосмуги, а про зонах, де вони можуть переміщатися в великій кількості і з пріоритетом по відношенню до інших учасників руху», - пояснив Шумський RT.

«У нас є велодоріжки, які розміщуються на тротуарах, паркових зонах, у нас є велосмуги, які розміщуються на проїжджій частині. Під велосипедної зоною, мабуть, мається на увазі простір принципово більше, ніж доріжка або смуга », - пояснив експерт.

При цьому з точки зору ПДР належить ще багато роботи. Наприклад, поки ніяк не відрегульовано пересування на моноколёсах і самокатах. Як вказав глава проектно-технічного комітету при Росстандарта, ці види транспортних засобів правила взагалі ніяк не сприймають. Але, можливо, в майбутньому і для них знадобляться власні знаки.

назріла необхідність

Член громадської ради при Міністерстві транспорту Російської Федерації Кирило Янков впевнений, що з розвитком велосипедного транспорту в Росії потрібно розвивати і систему регулювання пересування цим способом.

«Звичайно, для велосипедистів потрібні знаки. Справа в тому, що в Росії ще десять років тому практично не було велосипедних доріжок. А за останні роки їх з'явилося досить багато - значить, потрібні особливі знаки », - пояснив він у розмові з RT.

За даними на 2015 рік, близько 150 міст Росії з чисельністю населення понад 100 тис. Осіб були обладнані велодоріжками. При цьому, як зазначає Кирило Янков, існує ряд проблем велоруху, які ще належить вирішити, щоб зробити проїзд більш комфортним.

«Звичайно, в плані організації дорожнього руху багато чого назріло. Чи не все можна зобразити табличками. У Москві їх велика різноманітність. Наприклад, для тих, хто їде в правому ряду і поруч з ними велосипедна доріжка, теж потрібен знак «Обережно відкривайте двері» або щось схоже. Такі речі зараз пишуть текстом, це не зовсім добре. Краще зображати піктограмою, причому такою, що відповідала б міжнародним стандартам », - уклав він.

Інформація і безпека

Також по темі

У Росії вступили в силу зміни до правил дорожнього руху про «вафельної» розмітці на перехрестях У Росії вступили в силу зміни до правил дорожнього руху про «вафельної» розмітці на перехрестях

У Росії з 28 квітня вступили в силу зміни, які дозволяють на перехрестях нову розмітку з жовтих пересічних ліній - так ...

За оцінкою голови Руху автомобілістів Росії Віктора Похмелкина, обидва обговорюваних знака корисні. Велосипедисти отримають додаткові переваги, що збільшить безпеку людей, що пересуваються у такий спосіб.

«Що стосується велосипедної зони, то цей знак не завадить, тому що буде попереджати і пішоходів, і водіїв, що на цій ділянці забезпечений пріоритет тим, хто пересувається на велосипедах», - пояснив експерт.

Що ж стосується знака «Стоянка тільки транспортних засобів дипломатичного корпусу», то він буде призначається для вузького кола осіб.

«У певних місцях, напевно, це доречно. Але в цілому це більше знаки інформаційного характеру: вони певною мірою покращують обізнаність людей, але, за великим рахунком, на безпеку не впливають », - уклав голова Руху автомобілістів Росії.

Глава проектно-технічного комітету «Зручна дорога» при Росстандарта Олександр Шумський, зі свого боку, вважає, що все ж важливо «видалити законодавчу прогалину в ПДР», так як зараз місця парковки дипломатичних машин в правилах не прописані.