Реклама
Реклама
Реклама

В Україні звузять смуги руху на дорогах і зроблять обов'язковими велосипедні смуги і доріжки

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми (ДБН)

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми (ДБН). У зв'язку з цим міністерство вводить обов'язкове проектування велосипедних доріжок і смуг при новому будівництві та реконструкції доріг в країні. Відповідна норма міститься в новому ДБН В.2.3-5: 2018 «Вулиці і дороги населених пунктів». Про це заявив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«У всіх цивілізованих країнах Європи і світу велосипеди є чудовою альтернативою громадському транспорту або авто. У Нідерландах взагалі хочуть ввести грошову доплату тим працівникам, які добираються на роботу на велосипедах, щоб ще більше популяризувати цей рух і зменшити кількість машин на дорогах. У нас, можливо, теж багато хто хотів би так їздити на роботу, але через відсутність організованого велосипедного руху, окремих велодоріжок і смуг, це не тільки незручно, але й небезпечно. Тому в новій ДБН щодо вулиць і доріг ми ввели обов'язкове проектування велодоріжок і смуг на дорогах і прописали чіткі вимоги щодо їх облаштування і параметрів », - сказав він.

Згідно з новими ДБН, велосипедні доріжки та велосипедні смуги слід влаштовувати на територіях житлових і промислових районів, комунально-складських зон, на магістральних вулицях безперервного та регульованого руху, вулицях місцевого значення, селищних та сільських дорогах, що забезпечують під'їзд велосипедистів до житлових, громадських споруд, промисловим підприємствам, об'єктам масового відвідування, відкритим автостоянок і гаражів.

При цьому наголошується, що велосипедні смуги повинні проектуватися тільки для одностороннього руху, а велодоріжки повинні бути переважно односторонніми по обидва боки вулиці. Однак при наявності забудови з одного боку вулиці слід влаштовувати велодоріжки двостороннього руху на забудованій боці. При наявності велоруху на вулицях з одностороннім рухом його слід передбачати в обох напрямках, в тому числі, з використанням зустрічній велосипедної смуги. Залежно від категорій вулиць і доріг визначаються відповідні форми організації велосипедного руху в населених пунктах.

Також міністерство встановило мінімальну ширину велосипедних смуг і доріжок при новому будівництві або реконструкції.

За словами Парцхаладзе, зазначені зміни дозволять суттєво підвищити безпеку і комфорт, зокрема, велосипедистів на дорогах. Також вони посприяють активному розвитку велосипедного руху як альтернативи громадському транспорту.

Також в новій ДБН міститься норма щодо зменшення ширини смуг руху в містах і селах. Так, з метою впровадження європейських стандартів безпеки на дорогах відповідно до нової нормою максимально можлива ширина всіх смуг руху становить 3,75 м, але їх можна і потрібно звужувати в залежності від призначення вулиць і інтенсивності машинопотоку - до 2,75-3,5 м. Реалізація цієї норми, в тому числі, сприятиме ефективному розвитку велосипедного руху за рахунок облаштування окремих смуг для велосипедистів.

Реалізація цієї норми, в тому числі, сприятиме ефективному розвитку велосипедного руху за рахунок облаштування окремих смуг для велосипедистів

як заявляв раніше Парцхаладзе, європейська практика показала, що дороги з меншою шириною смуг руху (3-3,25 м) підсвідомо спонукають водіїв їхати обережніше і з меншою швидкістю. Тому кількість аварій на таких дорогах набагато менше.

«Замість таких широких смуг можна буде облаштувати велодоріжки, окремі смуги для громадського транспорту або додаткові - для авто», - зазначив Парцхаладзе.

Він також підкреслив, що мета цих змін: по-перше, підвищення безпеки дорожнього руху та зниження аварійності, по-друге, збільшення пропускної спроможності вулиць і зменшення пробок.

Оновлені ДБН вже опубліковані і вступлять в силу з 1 вересня 2018 року.

джерело: Мінрегіонрозвитку

  • Державні будівельні норми ДБН) - це обов'язкові до виконання нормативні документи, що використовуються при проектуванні нових і реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.
  • Велосипедна смуга - смуга, призначена для руху велосипедистів в межах проїзної частини вулиці і / або дороги, виділена за допомогою дорожньої розмітки або конструктивно.
  • Велосипедна доріжка - доріжка з покриттям за межами проїжджої частини вулиці і / або дороги, розташована окремо або суміжно з тротуаром чи пішохідними доріжками, яка призначена для руху на велосипедах.