Вагітність і діабет -
У разі гестаційного діабету головна небезпека - посилення росту плода в останньому триместрі. Більшість цих ускладнень при наявності ретельного медичного спостереження і контролю, а також підтримки нормогликемии може бути зведене до рівня, характерного для вагітних без діабету.
Ведення вагітної з гестаційним діабетом.
На 24-28 тижні вагітності кожній жінці рекомендується проводити скринінг. Вагітні, які відносяться до групи ризику, повинні перебувати під контролем протягом всієї вагітності аналізи проводять кожні 2 тижні до 34 тижнів, потім - щотижня.
Скринінг для підтвердження діагнозу ГСД.
Скринінг може проводитися шляхом вимірювання глюкози крові через 2 години після стандартного навантаження 75 г глюкози, прийнятої через рот. Якщо виявлена порушена толерантність до глюкози або цукровий діабет (за критеріями ВООЗ), то результати повинні бути підтверджені повторним тестом на толерантність до глюкози (з 75 г - глюкози, прийнятої через рот). Порушена толерантність до глюкози у вагітних лікується так само, як і ГСД.
ЛІКУВАННЯ.
Дієта призначається у відповідність з рекомендаціями для вагітних з встановленим діагнозом цукрового діабету, за винятком загальної енергетичної цінності. Жінкам з ожирінням рекомендується дієта з відносно низьким вмістом калорій і жиру.
Цукрознижувальні таблетки в першому триместрі протипоказані, у другій половині вагітності також показані не завжди.
Інсулінотерапію потрібно починати в тому випадку, якщо значення глюкози крові після їжі повторно перевищують 8 ммоль / л. Бажано застосовувати інсуліни з невеликою імуногенність (монокомпонентний свинячий або людський). Рекомендується режим множинних ін'єкцій інсуліну в поєднанні з відповідною дієтою.
Необхідний регулярний контроль значень глюкози крові та глікозильованого гемоглобіну або краще фруктозаміну.
Поділитися посиланням:
