Реклама
Реклама
Реклама

Чи зобов'язані повертати гроші при відмові від абонемента?

  1. Популярні статті

Багатьом відвідувачам фітнес-клубів або салонів краси знайома така ситуація: відмовляють у поверненні грошей за невикористані відвідування солярію, тренувань, занять, басейну, курсів або інших процедур. Знайте, перед вами неприкрите лукавство або порушення законодавства. Звичайно, кому захочеться розлучатися з заробітком, та ще й не надавати при цьому послугу.

Згідно із законодавством про права споживача, споживач має право в будь-який момент відмовитися від оплаченої про запас послуги, тобто від авансу - в тому числі і абонемента - без пояснення причин. Повернення грошей за невиконання послугу повинен бути проведений негайно або, на крайній випадок, в розумні терміни. Але виконавець послуги може утримати із суми витрати, які він фактично зробив і може підтвердити документально.

Якщо, наприклад, ви вирішили повернути гроші за абонемент через місяць після його покупки, то за цей місяць кошти вам не повернуть. Вважається, що протягом цього місяця ви користувалися послугами спортзалу, навіть якщо ви були там один раз або не приходили зовсім. Крім того, утримати можуть і кошти, спрямовані на обслуговування договору про надання послуг.

Ще зверніть увагу на те, щоб в договорі про надання послуг була прописана не тільки загальна вартість абонемента, але вказано, скільки коштує одне заняття. Це дуже зручно. У разі розірвання договору буде зрозуміло, яку суму вам повернуть, а яку утримають.

Для повернення вартості абонемента досить написати заяву на ім'я адміністрації салону краси або фітнес-центру, вказавши в ньому, що ви відмовляєтеся від виконання договору про надання послуг на підставі статті 32 Закону «Про захист прав споживачів». Заява найкраще віддавати під розпис або, як варіант, відправити поштою рекомендованим листом з повідомленням.

Якщо кошти вам не повернули протягом вказаної кількості днів, ви можете скласти претензію і направити її в Росспоживнагляд. Крайній крок - звернення до суду.

Однак є і такий нюанс, як підписаний договір на надання послуги. Якщо договір клієнт не підписував, то справа розглядається першим варіантом: передоплата - той же аванс за послугу, який можна повернути. Якщо Ви підписали договір, то в ньому, найімовірніше, будуть прописані умови, наприклад: "Оплата клубного членства є авансової. При відмові клієнта від послуг, аванс поверненню не підлягає". Заперечувати цей пункт доведеться в суді . Клієнт своїм підписом підтвердив згоду на ці та інші умови, прописані в договорі. Тому слід уважно читати те, під чим пропонують підписуватися. Для суду необхідно отримати письмову відмову адміністрації в поверненні грошей.

У разі наявності договору все одно діє стаття 32 Закону ТЗПС, а також вступає в силу Цивільний кодекс. згідно статті 782 Цивільного кодексу РФ, замовник має право відмовитися від виконання договору послуг за умови відшкодування виконавцю фактично понесених витрат. Виконавець дані витрати вираховує самостійно, відповідно до свого прейскурантом. Доведеться все причини відмови виконання договору підтверджувати в суді, обгрунтувавши, чому він не хоче його виконувати: не вистачає обладнання в спортзалі, послуга в солярії виявляється неякісно через застарілі ламп, заклад без причини надовго закривається або зовсім переносить дату відкриття і т.д . У будь-якому випадку, споживач має право в будь-який час відмовитися від виконання договору про надання послуг відповідно до російського законодавства.

Автор: Ірина Калина, дата публікації: 18.05.2010
Дарина Пестова, дата поновлення: 08.03.2018
Передрук авторського матеріалу заборонена і переслідується по закону.

Роз'яснюємо Ваші права Задати питання юристу

Популярні статті

Багатьом відвідувачам фітнес-клубів або салонів краси знайома така ситуація: відмовляють у поверненні грошей за невикористані відвідування солярію, тренувань, занять, басейну, курсів або інших процедур

Все про повернення товару

Товар куплений, гроші сплачені. Будинки, розгорнувши упаковку, ви виявляєте шлюб. Або покупка не підійшла за габаритами, розміром, кольором, вагою, якістю. Як повернути гроші за товар? В які терміни можна здійснити повернення товару? Як не вийти за рамки закону, вимагаючи повернути гроші за куплену непотрібну річ?

Невідповідність цін на ціннику і в касі

Мабуть, немає такого покупця, який би не зіткнувся з такою ситуацією: в магазині береш з вітрини товар, запам'ятовуєш його вартість, а на касі цей товар пробивається за іншою ціною, в основному завищеною. Як вирішити цю ситуацію? Хто правий? І чи треба платити дорожче?

Як повернути в аптеку ліки

Повернути в аптеку оплачені ліки нелегко, але можливо. Зазвичай аптеки дуже рідко йдуть назустріч клієнту. Адже у аптечних магазинів є юридично законні підстави відмовити в поверненні або обміні лікарських засобів. А ось коли підстав немає ...

Чи здавати сумку в магазині

Покупця зупиняють на вході в магазин з вимогою залишити сумку в камері схову. При цьому абсолютно дивно виглядає оголошення на осередках камери зберігання: "Адміністрація магазину за залишені речі відповідальності не несе". Хто ж в такому випадку несе відповідальність? І на якій підставі покупці при вході взагалі зобов'язані здавати сумку?

Як повернути гроші за товар?
В які терміни можна здійснити повернення товару?
Як не вийти за рамки закону, вимагаючи повернути гроші за куплену непотрібну річ?
Як вирішити цю ситуацію?
Хто правий?
І чи треба платити дорожче?
Хто ж в такому випадку несе відповідальність?
І на якій підставі покупці при вході взагалі зобов'язані здавати сумку?