- Отримання РВП в Санкт-Петербурзі Дозвіл на тимчасове проживання - відмітка в паспорті іноземного...
- РВП в СПб: права і обов'язки
- Способи отримання РВП в СПб
- Отримання РВП за квотою
- Отримання РВП по підставі
- Підстави набуття РВП без квоти:
- Перелік документів для отримання РВП
- Бланк заяви про видачу РВП
- Держмито для РВП
- Реквізити для сплати державного мита
- Медкомісія і іспит для РВП
- Отримання РВП по шлюбу
- РВП по шлюбу - перелік документів
- Подача заяви на РВП
- Графік здачі документів на РВП
- Термін оформлення РВП
- Термін і порядок розгляду заяви про видачу РВП
- Відмова у видачі РВП
- Оформлення РВП дитині
- Переклад РВП в Інший регіон
Отримання РВП в Санкт-Петербурзі
Дозвіл на тимчасове проживання - відмітка в паспорті іноземного громадянина. Особам без громадянства, а також громадянам, у чий паспорт неможливо проставити відмітку про РВП, дозвіл на тимчасове проживання видається у формі окремого документа. РВП можна оформити за квотою і поза квотою (за основою). Найпопулярніші підстави отримання РВП - по шлюбу, за фактом народження в РРФСР, або по непрацездатному батькові. Видається РВП на підставі відповідного рішення Управління з питань міграції терміном на 3 роки. Виняток становлять військовослужбовці, їм РВП оформляється на термін проходження військової служби.
У цій статті читайте про порядок оформлення РВП в Санкт-Петербурзі, підставах отримання РВП, переліку необхідних документів і про строки його оформлення. Інформація про порядок отримання РВП в Санкт-Петербурзі приведена з урахуванням всіх змін в міграційному законодавстві станом на 1.02.2019 року.
У нас хороша новина! Для Вашої зручності відкрили багатофункціональний міграційний центр, в якому Ви можете проконсультуватися, оформити документи для РВП, ВНЖ і громадянства, пройти медкомісію і здати іспит з російської мови, правильно заповнити заяву, сплатити мито і багато іншого. Центр працює для Вас з 11.00-20.00 (Кірочная 28, у метро Чернишевська).
Перейти на сайт ММЦ
Зміст статті
Порядок отримання РВП в Санкт-Петербурзі
Отримання дозволу на тимчасове проживання цікавить громадян, які бажають легалізувати своє проживання в Росії. У більшості випадків, отримання РВП - це перший крок на шляху до громадянства Росії. Наявність паспорта з відміткою РВП надає мігрантам більше можливостей. А найголовніше - оформити РВП вигідніше, ніж платити патент.
РВП в СПб: права і обов'язки
Дозвіл на проживання дає його власникові можливість тимчасово проживати в Росії протягом 3-х років. Власнику РВП не потрібно отримувати трудової патент або дозвіл на роботу, він може вільно здійснювати трудову діяльність. Однак варто врахувати, що жити і працювати громадянин має право на території того регіону, в якому йому видано дозвіл на тимчасове проживання. Якщо РВП отримано в Санкт-Петербурзі, то жити і працювати мігрант зможе тільки на території міста Санкт-Петербурга. Трудова діяльність, а також проживання, за межами регіону проживання є підставою для залучення іноземного громадянина до відповідальності. Закон встановлює, що іноземець, який отримав РВП, не має права на свій розсуд змінювати місце проживання. Однак з дозволу керівництва міграційної служби переклад дозволу на тимчасове проживання з одного регіону в інший все-таки можливий. Таким чином, якщо іноземний громадянин планує дріботати місце проживання, він повинен офіційно оформити переведення РВП з одного регіону в інший.
Про порядок оформлення дозволу на тимчасове проживання в Санкт-Петербурзі читайте нижче.
Читайте також:
Способи отримання РВП в СПб
Міграційне законодавство передбачає два можливих способу отримання РВП: в межах квоти, встановленої Уряд РФ на черговий рік, і без урахування квоти.
Отримання РВП за квотою
Громадяни, які не мають підстави отримання РВП у позачерговому порядку, можуть оформити дозвіл на проживання в межах встановленої Урядом квоти. Для того, щоб отримати квоту громадянину необхідно завчасно звернутися із заявою до Управління з питань міграції та пройти ряд процедур. У 2019 порядок виділення квот на РВП змінився. Згідно новими правилами, квота розподіляється на комісії за заявою мігранта. Подати заяву можна поштою.
Раніше в Санкт-Петербурзі квоти на РВП розподілялися в порядку черговості. Виділення квот здійснювалося в перші робочі дні січня. За відгуками самих мігрантів отримати квоту на РВП в Санкт-Петербурзі досить проблематично через великі очередей.Іменно тому даний спосіб отримання РВП є непопулярним серед іноземців. Більшість все-таки шукає можливості отримати дозвіл на тимчасове проживання на підставі.
Читайте також:
Отримання РВП по підставі
Для отримання дозволу без урахування квоти необхідні підстави, зазначені в ч.2 ст.6 Федерального закону «Про правове становище іноземних громадян». Найчастіше РВП оформляється по шлюбу, на підставі народження в РРФСР і по непрацездатному батькові.
Підстави набуття РВП без квоти:
Розглянемо найпопулярніші підстави оформлення РВП. Відповідно до закону, правом на позачергове отримання РВП мають такі категорії громадян:
- Отримати РВП можна по шлюбу. Іноземні громадяни, які перебувають у шлюбі з російським громадянином, можуть оформити дозвіл без квоти.
- Отримати РВП можна по дитині або батькам. Оформити РВП зможуть мігранти, які мають в Росії неповнолітньої дитини або непрацездатного батька.
- Отримати РВП можна за фактом народження. Мігранти, роїлися на території Української РСР, мають право на отримання дозволу на тимчасове проживання без урахування квоти.
- Громадяни, які проходять військову службу в РФ, оформляють дозвіл на тимчасове проживання на строк військової служби (термін дії контракту).
- Учасники програми переселення також позачергово зможуть подати документи і оформити дозвіл на тимчасове проживання.
Перелік документів для отримання РВП
Для отримання РВП іноземний громадян звертається до Управління з питань міграції ГУ МВС Росії по Санкт-Петербургу і Ленінградської області (раніше - УФМС по СПб і ЛО) представляє наступний комплект документів:
- Заява про видачу РВП
- Фотографії (2 штуки розміром 35 x 45 мм)
- Копія паспорта з перекладом на російську мову
- Сертифікат з російської мови (рівень не нижче РВП). Сертифікат можна оформити в будь-якій організації, яка тестує іноземних громадян на знання російської мови, історії та основ законодавства РФ. Варто тільки врахувати, що обрана Вами організація повинна мати дозвіл на прийом іспиту з російської мови.
- Медичну довідку про відсутність небезпечних інфекційних захворювань, а також ВІЛ інфекції та захворювання наркоманії. Медичні документи має право видавати лише організації, включені до Переліку, затвердженого Постановою Уряду Санкт-Петербурга від 5 березня 2015 року N 253.
Важливо! Громадяни, які прибули в РФ в безвізовому порядку, можуть надати медичні документи протягом 30 днів після подачі документів. Надання міграційної карти і квитанції про оплату державного мита за оформлення РВП не є обов'язковим, дані документи можуть бути представлені громадянином за власною ініціативою (Див. Наказ МВС від 27 листопада 2017 року № 891).
- Документи, що підтверджують підстави оформлення РВП. В обов'язковому порядку вимагається надання документів, що підтверджують наявність підстав для отримання РВП поза квотою. Наприклад, для громадян, які отримують РВП по шлюбу, надання свідоцтва про укладення шлюбу і паспорт чоловіка, громадянина РФ, є обов'язковим.
- Держмито. Отримання РВП обкладається державним митом. Її необхідно сплатити до подачі заяви. Реквізити, за якими необхідно здійснити оплату державного мита, наведені нижче.
До змісту
Важливо! Громадяни безвізових держав можуть законно знаходиться в Росії в період розгляду документів на РВП. Прийнявши документи, співробітник УФМС зобов'язаний проставити в міграційній карті відмітку «прийняті документи на РВП». Відповідно до ст.5 Федерального закону «Про правове становище іноземних громадян» звернення за видачею РВП продовжує термін тимчасового перебування на весь період розгляду заяви.
Читайте також:
Бланк заяви про видачу РВП
Актуальні бланки заяв про видачу РВП можна подивитися на офіційному сайті Управління з питань міграції, посилання на форумі.
Держмито для РВП
Для отримання РВП громадянин зобов'язаний сплатити державне мито в розмірі 1600 рублів. Здійснити оплату мита можна в будь-якому відділенні Ощадбанку Росії. Нижче вказані реквізити, за якими необхідно здійснити платіж.
Реквізити для сплати державного мита
При отриманні РВП оплачується державне мито в встановлено 1600 р.
РЕКВІЗИТИ:
Одержувач платежу: УФК по м Санкт-Петербургу (ГУ МВС Росії по м Санкт-Петербургу і Ленінградської області)
ІПН 7830002600
КПП 784201001
БИК 044030001
р / с 40101810200000010001
Найменування банку одержувача: Північно-Західне Головне Управління Банку Росії (Санкт-Петербург)
ОКТМО - 40 911 000
До змісту
Медкомісія і іспит для РВП
Для отримання РВП необхідно пройти медичний огляд. У нього входить - обстеження на предмет наявності небезпечних інфекційних захворювань, захворювання наркоманією, окремо здається аналіз на ВІЛ-інфекцію.
Якщо за результатами медкомісії у мігранта виявляється небезпечне інфекційне захворювання, у видачі РВП може бути відмовлено. Медична довідка надається разом із заявою про видачу РВП, для громадян, які в'їхали в РФ в безвізовому порядку, надання довідки може бути відстрочено до 30 днів.
Медичну комісію можна пройти тільки в уповноважених медичних установах, включених до Переліку, затвердженого Постановою Урядом Санкт-Петербурга від 5 березня 2015 року N 253 (зі змінами на 20 грудня 2018 року).
Іспит з російської мови передбачає перевірку на знання мови, історії та основ законодавства РФ. Його можна здати в будь-якому приватному центрі тестування, акредитованому при одному з ВНЗ, які мають право проводити такі тестування відповідно до наказу Міністерства освіти і науки Російської Федерації від 28 жовтня 2014 р N 1394. За результатом успішної здачі іспиту мігранта видається сертифікат встановленого зразка.
Замість сертифіката може бути надано документ про освіту, отриманий в одній з держав СРСР до 1992 року, а після 1992 року - на території Російської Федерації (диплом, атестат).
Від здачі іспиту звільнені: пенсіонери, інваліди та неповнолітні, учасники програми переселення.
Читайте також:
Отримання РВП по шлюбу
Громадянин може отримати РВП по шлюбу. Правовий статус іноземного громадянина на території РФ встановлено і регламентується Федеральним законом «Про правове становище іноземних громадян у РФ», де в ст. 6 вищевказаного закону сказано, що мігрант, який вступив в законний шлюб з громадянином РФ, має право оформити трирічне дозвіл на тимчасове проживання, поза квотою. Детальніше процедура отримання РВП по шлюбу регламентована на законодавчому рівні Наказом МВС Росії від 27.11.2017 N 891. Тому мігранту залишається слідувати вище зазначених інструкцій і він обов'язково зможе отримати відповідне РВП по шлюбу. Для швидкого отримання РВП по шлюбу, можна скористатися послугами адвоката, який допоможе зібрати весь необхідний комплект документів та подати їх до міграційної служби.
РВП по шлюбу - перелік документів
В даний час послугу з оформлення РВП іноземним громадянам надають органи Управління з питань міграції, а раніше ФМС Росії. Це закріплено відповідним відомчим наказом № 214 від 22.04.2013 року та іншими розпорядженнями міграційної служби.
Для отримання РВП по шлюбу іноземний громадянин зобов'язаний надати в міграційну службу наступні документи:
- Письмову заяву (не більше двох примірників)
- Кілька особистих фотозображень розмірами 35х45 мм (не менше двох фото) в чорно-білому та кольоровому кольорі. Фотографія повинна бути чіткою, без головного убору
- міграційну карту
- Паспорт (з нотаріальним перекладом)
- Довідка про відсутність судимості (не більше 90 днів на момент подачі заяви)
- Свідоцтво про укладення шлюбу і паспорт чоловіка громадянина РФ
- Сертифікат знання російської мови
- Медичні довідки (свідоцтво про відсутність ВІЛу, інфекційних захворювань, захворювання наркоманією)
- Квитанція про сплату держмита
До змісту
Форма заяви на отримання РВП по шлюбу встановлена вищевказаним наказом. Терміни розгляду заяви залежать від причин перебування на території держави. Термін розгляду заяв мігрантів, які прибули за візою дорівнює 6 місяців. Для тих, кому не потрібно отримання візи такий термін становить 60 днів.
Подача заяви на РВП
Із заявою про видачу РВП можна звернутися до відділу оформлення дозволів на тимчасове проживання Управління з питань міграції (УФМС по Санкт-Петербургу і Ленінградської області) за адресою: м Санкт-Петербург, вул. Червоного Текстильника, д. 10/12 (3 поверх).
Заяви на РВП приймаються з понеділка по п'ятницю за розкладом в порядку електронної черги.
Графік здачі документів на РВП
Подати заяву і повний комплект документів можна у відділі Управління з питань міграції на вул. Червоних Текстильників, 10-12.
- Учасники державної програми переселення зможуть подати заяву про видачу дозволів на тимчасове проживання без урахування квоти по вівторках з 9.00-13.00
- Решта громадян за оформленням РВП можуть звернутися в понеділок і четвер 14.00 - 20.00, у вівторок, п'ятницю 9.00-13.00
- Жінки, які досягли віку 60 років, і чоловіки, які досягли віку 65 років, а також інваліди зможуть подати документи на РВП до 2-ї субота місяця з 10.00 - 12.00
Термін оформлення РВП
За загальним правилом, заяву про видачу РВП розглядається протягом 6 місяців. Виняток становлять безвізові іноземці (громадяни України, Білорусі, Молдови, Вірменії, Казахстану, Азербайджану, Узбекистану, Таджикистану і Киргизії), їм РВП повинно бути видано протягом 60 днів з моменту звернення в УФМС за відсутності підстав для відмови у видачі дозволу на тимчасове проживання . Детальніше про терміни і порядок оформлення дозволу на тимчасове проживання читайте нижче.
До змісту
Термін і порядок розгляду заяви про видачу РВП
Відповідно до Наказу МВС від 27 листопада 2017 року № 891, оформлення РВП - як державна послуга, складається з трьох адміністративних процедур. Перша - первинний прийом заяви, друга - розгляд заяви і третя (фінальна) - оформлення дозволу на тимчасове проживання.
Законом встановлено конкретні терміни оформлення документа. Від моменту прийняття заяви і до моменту прийняття рішення про видачу дозволу повинно пройти не більше 60 днів, в тому випадку, якщо ви в'їжджали без візи. Якщо ви перебуваєте в РФ на підставі візи, то термін оформлення РВП складе 6 місяців.
Якщо за заявою приймається позитивне рішення, міграційна служба запрошує громадянина для проставлення в його паспорт відмітки «дозволено тимчасове проживання» і роз'яснює обов'язок щорічно протягом терміну дії дозволу подавати в УФМС повідомлення про підтвердження проживання на підставі РВП з довідкою про доходи. Важливо врахувати, що після отримання дозволу іноземний громадянин при наявності у нього місця проживання в РФ зобов'язаний оформити реєстрацію, про що в його національний паспорт поруч з відміткою про РВП проставляється відповідний штамп «зареєстрований за місцем проживання». Самостійно перевірити готовність РВП можна на офіційному сайті Головного Управління з питань міграції МВС Росії.
Читайте також:
У разі, якщо Ваші документи складені неправильно або є інші законні підстави для невидачі РВП, то в оформленні дозволу Вам може бути відмовлено. Якщо за заявою прийнято відмову, вам обов'язково вручає повідомлення. Що робити, якщо ви отримали відмову в РПВ і як його можна оскаржити, читайте нижче.
До змісту
Відмова у видачі РВП
При наявності підстав, зазначених у ст.7 Закону про правове становище іноземних громадян, у видачі дозволу може бути відмовлено. Як правило відмова у видачі РВП може бути пов'язаний з наявністю заборони на в'їзд з боку УФМС, небажаність перебування по лінії Мін'юсту або Росспоживнагляду, неодноразовим вчиненням адміністративних правопорушень або порушенням міграційного режиму. Про відмову у видачі дозволу вручається повідомлення, після чого закон надає громадянину лише 3 дні на те, щоб покинути країну або оскаржити відмову у видачі РВП в судовому порядку і продовжувати законно перебувати в Росії на період розгляду спору в суді.
Оформлення РВП дитині
Дозвіл на тимчасове проживання може бути видано неповнолітньому іноземному громадянину спільно з його батьком. Для отримання РВП неповнолітній дитині його батькові чи матері (законному представнику) при зверненні до міграційної служби за видачею дозволу необхідно одночасно подавати заяву від імені дитини. Самостійно отримати дозвіл на тимчасове проживання в РФ повнолітній не може, такої можливості закон не передбачає. Дитина, яка отримує дозвіл, звільнений від здачі іспиту з російської мови, але необхідно пройти медичне обстеження.
До змісту
Читайте також:
Переклад РВП в Інший регіон
Согласно з чіннім законодавством, іноземний громадянин, Який получил Дозвіл на ТИМЧАСОВЕ проживання (далі РВП) в конкретному РЕГІОНІ России винен жити и працювати безпосередно в цьом РЕГІОНІ. Мігранти, які отримали посвідку на проживання, можуть вільно відвідувати будь-який регіон і укладати трудові договори з різними роботодавцями. Багатьом громадянам, які отримали РВП, в силу життєвих обставин потрібно переїхати в інший регіон. Як вже було сказано, мігрант самовільно не має права змінювати регіон проживання, про це прямо сказано в законі. Але закон не забороняє звернутися з цим проханням до регіонального управління ФМС.
Переклад РВП в інший регіон - комплекс активних дій іноземця, спрямований на отримання дозволу на переїзд в інший регіон, і здійснення там трудової діяльності. Для того, щоб почати цю процедуру треба звернутися до відповідного органу ФМС на території проживання, і написати письмову заяву, де вказати причини і підстави прийняття такого рішення. Зверніть увагу, що з 05.04.2016 року ФМС скасована. В даний час заяви про переведення РВП в інший регіон можуть бути подані до регіонального Управління з питань міграції.
Причинами написання такої заяви можуть бути суб'єктивні та об'єктивні обставини (проживання родичів в іншому регіоні, наявність роботи, придбання нерухомості). Але будь-які причини треба підтвердити документально. І лише після отримання офіційного дозволу, особиста справа мігранта знімається з обліку, і направляється в інший регіон (наказ ФМС від 22.04.2013 року № 214). Але якщо причина перекладу РВП мало вагома, то може бути отримано відмову. Таке рішення можна оскаржити у вищій або судової інстанції. Під час постановки на облік в іншому регіоні ставиться штамп про реєстрацію за новим місцем. Реєстрацію за новим місцем проживання потрібно оформити протягом 7 днів. Іноземний громадянин, який не має місця проживання, може стати на облік за місцем перебування. В результаті проведених дій у іноземного громадянина на руках залишається повідомлення (відривний бланк) про прибуття на нове місце проживання.