- Оформлення у власність
- умови
- Законодавча база
- Скільки коштує приватизація?
- квартири
- будинки
- земельної ділянки
- гараж
- Землі під приватним будинком
- Кімнати в гуртожитку
- Самостійно або через агентство?
- Чи потрібно платити держмито?
- додаткові витрати
- Як заощадити?
Скільки коштує приватизація будь-якого типу нерухомості буде залежати від декількох додаткових факторів. Сам процес має законодавчу базу, яку також варто вивчити. Для різних видів нерухомості вартість буде індивідуальною.
Оформлення у власність
Оформлення у власність регламентовано законом №1541-1 «Про приватизацію». Першим етапом буде отримання згоди на особистий перехід власності одній особі від усіх осіб, які прописані в даній нерухомості. Житло може бути передано іншій людині, якщо в ньому немає потреби. При цьому, неповнолітні особи не мають права оформляти відмову.
Якщо є всі права на житло, але не дотримані всі умови, то приватизація неможлива. Крім того, буде потрібно зібрати повний документаційного пакет, в який входять заяву зі згодою всіх проживаючих там осіб, паспорта на нерухомість, довідки про відсутність заборгованостей і договір соцнайма або ордер.
Однією з умов можливості приватизації є відсутність приватизації на себе житла за період з 18 років.
Також є ряд законодавчих умов, які можуть перешкодити цьому процесу.
умови
Житлоплощу в наступних випадках по законодавчій базі може не мати можливості бути приватизованої:
- якщо це гуртожиток ;
- видане житло по службі ;
- за наявності висновку про аварійний стан;
- розташоване на території закритого військового містечка або гарнізону;
- розташоване в будь-який природоохоронної або заповідній зоні.
Якщо ці пункти відсутні і є можливість отримати згоду інших осіб, то можна збирати документаційного пакет.
Законодавча база
У 2019 приватизаційні питання також регламентуються статтями закону №1541-1. Безкоштовна приватизація повинна була тривати по перший квартал 2019 року, але ФЗ №33 продовжив приватизацію на рік.
за законодавством всі категорії громадян можуть приватизувати житло , Якщо дотримані всі умови. Також прописаний сам порядок приватизації та всі документи, які можуть знадобитися.
Скільки коштує приватизація?
Ціна приватизації буде залежати від об'єкта, який приватизується, а також від ряду обставин, в тому числі місця розташування і наявності документаційного пакета.
квартири
Саме право власності виходить безкоштовним, але ряд процедур мають платний характер. При цьому, сюди входить не тільки держмито, а й отримання довідок.
Можна скористатися послугами агентства, але це підвищить вартість процесу. Особливо дорогим варіантом буде термінова приватизація квартири . Ціна такої приватизації може досягати 50 тисяч рублів.
Якщо все робити самостійно, тобто збирати все самостійно і використовувати послуги нотаріуса для засвідчення довідок і документів, то сума буде приблизно дорівнює 10 тисячам.
Ще одним моментом буде приватизація за дорученням, так як її оформлення також платне. Ціна на платні послуги, в тому числі юристів і нотаріату, часто залежить від регіону.

здійснюється в порядку, встановленому законодавством.
Які потрібні документи для приватизації дачної ділянки? дивіться тут .
будинки
вартість приватизації будинку буде залежати від регіонального законодавства, які самостійно встановлюють розмір оплати за отримання техпаспорта та інших необхідних документів. В іншому формування ціни буде залежати від наявності повноцінного документаційного пакета.
Мінімальна приватизація обійдеться в 6-7 тисяч, але якщо частина документів доведеться збирати, то вона може вирости до 15 тисяч.
Крім того, наявність судових позовів або комерційного втручання можуть збільшити цю суму в кілька разів.
земельної ділянки
Скільки коштує приватизація землі або звичайного садової ділянки буде залежати від регіону. Але крім виписки і держмита тут є ще необхідність в межування. Ця процедура буде коштувати близько 11 тисяч.
Сумарно приватизувати земельну ділянку можна за суму від 15 до 30 тисяч.
Якщо приватизація йде за спрощеною формою з наявністю всіх попередніх документів і дозволів, то вартість може бути в межах п'яти тисяч.
гараж
приватизація гаража залежить від двох умов. Розташування регіону і наявність послуг юристів. При цьому, сума варіюється від 7 до 10 тисяч рублів. Найбільша вартість приватизації характерна для Центральної Росії.
Кожен гараж має індивідуальні особливості, тому може бути різна ціна навіть для документаційного пакета.
Землі під приватним будинком
Якщо оформляється ділянка землі під приватним будинком , То вартість всього процесу буде в межах 4 тисяч рублів, при цьому якщо земля оформляється для житлового будівництва, то держмито буде дорівнює 350 рублям, а не стандартним двом тисячам.
Варіювання вартості буде відбуватися і при необхідності отримати додаткові довідки, а також запевнити всі документи у нотаріуса.
Кімнати в гуртожитку
Приватизація проводиться на безкоштовній основі. Основні витрати йдуть на оформлення, в тому числі підготовку технічної документації. Дуже великий відсоток від загальної суми йде на оплату послуг юристів. Це стосується складних випадків з судовою практикою.
Решта вартості складається стандартно, тобто підсумовуються всі довідки з держмитом. Крім того, відновлення документів на право використання кімнати обійдеться в 4 тисячі.
Якщо є варіант перепланування, то вартість буде встановлюватися індивідуально.
Самостійно або через агентство?
Вибір способу приватизації залежить насамперед від наявності часу. Якщо є можливість збирати документи самостійно, то вартість приватизації буде нижче.
До юристів слід звертатися в наступних випадках:
- у об'єкта приватизації є свої особливості;
- наявність спірних моментів;
- необхідна дуже швидка приватизація.
За усі послуги доведеться платити, але часто без них не обійтися. Використовувати послуги чи ні потрібно вирішувати в індивідуальному порядку. Якщо в процесі приватизації є спірні моменти, то звертатися за допомогою все одно доведеться.
Чи потрібно платити держмито?
Стандартний розмір держмита на приватизацію дорівнює 2 тисячам. Платити доведеться в будь-якому випадку. Це пов'язано з тим, що документаційного пакет приймається з Квіткою про оплату держмита. Без цієї умови документи не будуть прийняті.
Без держмита право власника зареєстровано не буде.
додаткові витрати
Оформлення документів є витратним, але при процесі приватизації оплачувати потрібно і ряд інших послуг, в тому числі послуги нотаріуса. При приватизації однією людиною оформляється довіреність, за яку потрібно заплатити в нотаріат. Там же оформляється відмова від приватизації.
Якщо людина займається приватизацією не самостійно, а за допомогою кваліфікованих юристів, то вартість буде збільшуватися. Для кожного регіону і послуг розцінки різні.
Як заощадити?
Економніше самому збирати всі документи і оформляти приватизацію, але це займе набагато більше часу, ніж за допомогою спеціальних агентств. Можна обійтися і без оформлення більшості довіреностей.
Для того, щоб заощадити час потрібно почати оформлення в спеціальних організаціях або ж на сайтах державних послуг. Це дуже сильно вплине на швидкість оформлення.
Чим менше послуг буде залучено, тим менше вартість. Крім того, краще заздалегідь збирати весь документаційний пакет і розбиратися з усіма спірними моментами.
На відео про вартість
Чи потрібно платити держмито?Скільки коштує приватизація?
Які потрібні документи для приватизації дачної ділянки?
Самостійно або через агентство?
Чи потрібно платити держмито?
Як заощадити?