Реклама
Реклама
Реклама

Заява про виплату премії головному бухгалтеру в 2019 році

  1. Загальна інформація
  2. У яких випадках потрібно?
  3. Можливі види заохочень
  4. Заява про виплату премії головному бухгалтеру в 2019 році
  5. Заява або службова записка?
  6. Підстави для складання
  7. Ким оформляється і кому адресується?
  8. Як правильно скласти?
  9. Зміст і текст документа
  10. Заповнений зразок і бланк
  11. Хто підписує?
  12. реквізити
  13. Скільки і де зберігається?

Заохочення працівників у вигляді додаткового фінансового винагороди гарантує як мінімум підвищення продуктивності праці і якості виконаних завдань. Природно керівництво компаній про це знає, тому використовує кілька систем заохочень, однією з яких є преміювання.

У більшості випадків для отримання премії потрібно той же клопотання від вищестоящого начальства. Але як бути, якщо на стимулюючу виплату претендує один з керівництва, наприклад, той же головний бухгалтер?

Загальна інформація

У рамках ст.191 ТК РФ будь-яка праця, який виконується в особливих умовах, припустимо, пов'язаний з переробкою або з перевищенням норми виробітку або ж поточного плану може бути винагороджений у вигляді преміальних виплат, які встановлюються за рішенням керівництва компанії.

При цьому просто так преміальні або стимулюючі виплати, як їх ще називають вже в режимі норм ТК РФ, не виплачуються. Для будь-якого перевищення встановленого окладу та доплат має бути документальне обгрунтування.

Так, в силу ст.135 ТК РФ в більшості установ розробляється Положення про преміювання. Воно містить як перелік підстав для матеріального заохочення, так і порядок їх нарахування, а також процедуру розрахунку і оформлення, як у фінансовому, так і в документальному вираженні.

Тобто, як правило, премія не призначається спонтанно і необгрунтовано.

Для цього потрібен як мінімум наказ, виданий на підставі доповідної записки або ж клопотання з проханням про преміювання окремих працівників або ж цілого відділу з огляду на їх трудових заслуг, наприклад, за результатами кварталу.

Записку або ж клопотання з проханням про преміювання направляє начальник відділу або ж лінійний керівник, в обов'язки якого входить не тільки контроль за виконанням доручених завдань в рамках окремо взятого сегмента компанії, але і рекомендації щодо заохочення до керівництва для підняття того ж рівня виконавчої дисципліни і продуктивності праці серед підлеглих.

У яких випадках потрібно?

Це тільки на перший погляд здається, що керувати відділом легко, враховуючи, що потрібно тільки контролювати старанність інших працівників, віддавати накази і підписувати звіти.

А між тим, зайнятість головного бухгалтера включає безліч обов'язків:

  • ту ж відповідальність за кожну цифру, поставлену рядовим бухгалтером, що має на увазі ретельну перевірку складених даних, а значить і витрати робочого часу;
  • навчання персоналу;
  • складання деяких видів звітності з дотриманням термінів, встановлених законом;
  • контроль за загальною продуктивністю праці фінансового відділу;
  • наявність знань і навичок у багатьох галузях, так як звичайний бухгалтер може займатися тільки нарахуванням заробітної плати або розрахунками прибутковості компанії в певному періоді, а головний фінансист повинен знати буквально все.

А тепер згадаємо, що в період здачі планових звітів наприклад, за результатами кварталу або півріччя хто йде останнім з роботи і часто працює і у вихідні? Головний бухгалтер.

Але основний фінансист компанії сам є керівником і, як правило, має в своєму підпорядкуванні як мінімум кілька співробітників нижче його рангом. Зважаючи на це і виникає питання: а хто ж повинен оцінювати результативність праці основного фінансиста установи і клопотати про його матеріальне заохочення перед керівництвом?

В даній ситуації є два виходи, а саме:

  • складання клопотання самим головним бухгалтером на ім'я керівника компанії про заохочення за все відділу включаючи і його;
  • оформлення особистої заяви з проханням про преміювання із зазначенням заслуг і досягнень за звітний період.

До речі, законом питання процедури преміювання до кінця не врегульоване. Тому весь процес відбувається в рамках Положення про преміювання, яке не містить заборони на особисте прохання про заохочення, звичайно при наявності вагомих підстав.

Тобто той факт, що в більшості випадків наказ про преміювання оформляється на підставі службової записки або ж клопотання, не є перешкодою для подачі заяви. Заборонити працівникові оцінювати свої досягнення і просити про винагороду не можна. Такий факт можна вважати дискримінацією в сфері праці.

Можливі види заохочень

Трудовим законодавством РФ роботодавцю представлена ​​можливо винагородити своїх співробітників, включаючи і головного бухгалтера декількома способами.

Зокрема:

  • за допомогою преміювання;
  • врученням грамоти або листа-подяки;
  • врученням цінного подарунка, наприклад, вази або ж комп'ютера;
  • напрямком уявлення до вищестоящих органів з проханням про присвоєння звання кращого працівника в тій чи іншій галузі.

При цьому додатково вже на підставі колективного договору співробітники можуть заохочені і в такий спосіб:

  • наданням додаткової відпустки ;
  • використанням відпочинку в зручний час;
  • оформленням путівки для оздоровлення;
  • купівлею абонемента в той же фітнес клуб або ж інші установи розважального призначення.

Однак, незважаючи на різноманітність видів визнання заслуг перед компанією, більшість трудівників віддають перевагу саме фінансову допомогу у вигляді премії. Вона оформляється в порядку, визначеному локальними актами установи.

Заява про виплату премії головному бухгалтеру в 2019 році

В рамках закону стимулюючі виплати розраховуються на підставі наказу. Але ось для видання розпорядчого акта необхідно ще і підстава, яке теж потрібно оформити правильно.

Заява або службова записка?

Безумовно, в більшості випадків для преміювання співробітників використовується службова записка.

Документ містить не тільки прохання про матеріальне заохочення, а й підстави для оного, тобто ті ж показники у трудовій діяльності, а також особистісні характеристики, що сприяють сумлінному виконанню доручених завдань.

Але головного фінансиста нікому оцінювати крім нього самого. Тому для отримання премії краще всього особисто написати заяву з проханням про преміювання зважаючи на певні заслуг, які можуть підтверджуватися тим же звітом прикладеним до заяви.

Підстави для складання

Преміювання кожного працівника в рамках Положення може здійснюватися по декількох підставах, а саме:

  • виходячи з продуктивності праці;
  • напередодні професійного свята;
  • в зв'язку з ювілейною датою.

При цьому просити про винагороду до ювілею або ж з огляду на те ж дня бухгалтера основний фінансист компанії не зможе. Обговорені підстави для преміювання зобов'язані відстежувати кадрові працівники і, відповідно, вони ж повинні виносити подання про преміювання вже на розгляд керівництва.

Саме тому для отримання преміальних виплат головний бухгалтер може використовувати тільки одну підставу, а саме, власну продуктивність праці, яка може бути підтверджена документально тими ж фінансовими документами.

При цьому варто враховувати той факт, що всі керівники зацікавлені в прибутковості компанії. Тому вони завжди досить тісно співпрацюють з начальниками фінансових відділів і особисто обізнані про їх досвідченості, працьовитість і реальну користь їх праці для компанії.

Однак знання про заслуги не є підставою для оформлення премії в довільному порядку.

Норми Положення про преміювання поширюються на всіх співробітників.

А значить, бухгалтер повинен в своїй заяві вказати реальні заслуги у виробничій діяльності, за які і просить його винагородити в матеріальному вираженні.

До речі, варто враховувати і той факт, що наприклад, той же головний бухгалтер бюджетної установи обізнаний про фінансовий стан підприємства, включаючи і фонд заробітної плати, а також підстави для включення додаткових виплат. У зв'язку з цим, він або вона писатимуть заяву тільки в тому випадку, якщо є кошти для заохочення і ними можна розпорядитися подібним чином в рамках розпорядчих актів вищестоящих організацій.

Ким оформляється і кому адресується?

Згідно правил діловодства, заява оформляється завжди тільки особисто, тобто тим же головним бухгалтером з урахуванням правил складання даного виду документації.

При цьому з огляду на те, що основний фінансист, як правило, безпосередньо підпорядковується тільки директору компанії, заява направляється саме йому особисто, що зумовлює вказівку його даних в тій же шапці документа.

Як правильно скласти?

Скласти заяву про виплату премії головному бухгалтеру зовсім не складно, з огляду на, що до зазначеного документа застосовні мінімальні вимоги щодо структури та змісту.

Зміст і текст документа

Заява повинна мати наступну структуру:

  • так звану шапку, яка включає в себе прізвище та ініціали керівника, а також його посаду та назву компанії і таких же даних, але вже головного бухгалтера;
  • найменування документа, чи то пак заяву;
  • основну частину яка оформляється в довільній формі у вигляді прохання про преміювання та перерахування заслуг, наприклад, успішне проходження перевірки контролюючими органами;
  • заключну частину, яка складається з дати складання документа, підписи особи, що оформила заяву і розшифровки у вигляді його прізвища та ініціалів.
Заохочення працівників у вигляді додаткового фінансового винагороди гарантує як мінімум підвищення продуктивності праці і якості виконаних завдань Що таке депреміювання

? Як його оформити?

Як правильно написати клопотання на премію співробітників? Дізнайтеся тут .

Чи потрібна заява на довідку 2-ПДФО? Читайте в цієї статті.

Заповнений зразок і бланк

Скласти заяву про преміювання головного бухгалтера зовсім не складно, використовуючи представлений зразок заяви:

Скласти заяву про преміювання головного бухгалтера зовсім не складно, використовуючи представлений зразок заяви:

Хто підписує?

Сама по собі заява не є юридично значимим документом без узгодження з уповноваженою особою.

А так як головний бухгалтер підпорядковується безпосередньо головному керівництву установи, резолюцію з дозволом про нарахування премії і її розмірі вказує саме директор з додатковим проставленням свого підпису і дати накладення узгодження.

реквізити

Під реквізитами компанії розуміється, як правило, юридичну адресу, розрахунковий рахунок і інші дані підприємства включаючи і друк.

Заява призначене для внутрішнього користування в межах компанії, тому зазначені дані не включаються до його складу.

Скільки і де зберігається?

В рамках п.596 Наказ Мінкультури Росії від 25.08.2010 N 558 вся документація, на підставі якої проводиться нарахування заробітної плати, а також стимулюючих виплат, включаючи і преміальні нарахування, зберігається в архіві компанії не менше 5 років.

Однак знищити їх можна на підставі акта тільки після проведення комплексної перевірки контролюючими органами.


Як правильно скласти?
Але як бути, якщо на стимулюючу виплату претендує один з керівництва, наприклад, той же головний бухгалтер?
У яких випадках потрібно?
А тепер згадаємо, що в період здачі планових звітів наприклад, за результатами кварталу або півріччя хто йде останнім з роботи і часто працює і у вихідні?
Зважаючи на це і виникає питання: а хто ж повинен оцінювати результативність праці основного фінансиста установи і клопотати про його матеріальне заохочення перед керівництвом?
Заява або службова записка?
Ким оформляється і кому адресується?
Як правильно скласти?
Як його оформити?
Як правильно написати клопотання на премію співробітників?