Реклама
Реклама
Реклама

Податок на нерухомість 2018 у Україні: роз'яснення експерта

  1. Хто звільнений від сплати податку на нерухоме майно?
  2. Що чекає українців у наступному році?
  3. Що буде, якщо не сплатити податок?
  4. Податок на розкіш

Закон України передбачає оподатковування на нерухомість в разі, якщо її квадратура перевищує встановлений державою мінімум. Тих, хто вже змирився з цією обов'язковою оплатою, чекає сюрприз, в 2018 році правила оплати для фізичних осіб дещо зміняться.

Кожен повинен знати, що оподатковується не тільки житлові приміщення, квартири або будинку, а й будь-які інші нерухомі володіння. Відповідно до цього, українці зобов'язані платити за сараї, гаражі, літні кухні, майстерні, офісні будівлі, льохи та інші приміщення. Причому за будинок або квартиру ви оплатите одну ставку, а за майстерню - вже іншу. Кожну з цих ставок визначає місцева влада. У більшості випадків місцеві ради встановлюють нульову ставку для фізичних осіб на ці нежитлові приміщення, але бувають, звичайно, і винятки.

У більшості випадків місцеві ради встановлюють нульову ставку для фізичних осіб на ці нежитлові приміщення, але бувають, звичайно, і винятки

«Найцікавіше буде в наступному, 2018 році, коли треба буде платити податок на нерухомість за 2017-й рік»

Відповідно до загальноприйнятих правил, кожен власник отримує так звану пільгу на нерухомість. Це означає, що якщо ваша квартира перевищує 60 кв. м., житловий будинок - 120 кв. м., а загальна квадратура будинку і квартири більше, ніж 180 кв. м - вам доведеться заплатити державі за таку розкіш. Пільгами є ці самі 60, 120 і 180 кв. м, а за кожен «зайвий» квадратний метр нараховується податок.

Але є і деякі лазівки, в тому випадку, якщо у нерухомості відразу кілька власників, то і пільгова площа ділиться між кожним з них. Наприклад, якщо у вашої квартири, площа якої 100 квадратних метрів два власника, то податок на цю нерухомість не нараховується по причині того, що пільгова площа на одну людину становить 60 квадратів, а на двох відповідно - 120 кв. м. В цьому випадку, в документах на власність житлоплощі має бути чітко вказано, яка частина майна належить кожному з власників.

Хто звільнений від сплати податку на нерухоме майно?

Від сплати податку на нерухомість звільняються:

  1. 1. багатодітні та прийомні сім'ї, в якій 5 або більше дітей;
  2. 2. ті, хто утримує дитячі будинки сімейного типу;
  3. 3. діти-сироти та діти з обмеженими можливостями, яких виховують тільки одним з батьків (максимум ніж одне житлове приміщення на одну дитину);
  4. 4. учасники антитерористичної операції на сході України;
  5. 5. проживають в зоні відчуження;
  6. 6. проживають в будинках, які знаходяться в аварійному стані (якщо це офіційно визнано рішенням місцевої ради);
  7. 7. власники промислових приміщень (цехів, складів);
  8. 8. власники релігійних організацій;
  9. 9. податком не обкладаються будівлі дитячих садків та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності.

Окреме правило діє на квартири, які власник здає в оренду. У цей випадку власник повинен заплатити до міського бюджету податок за всю житлову площу, а не тільки за метри, які перевищують встановлену норму.

Що чекає українців у наступному році?

Фізичні особи зобов'язані сплатити податок на нерухомість за минулий рік, тобто в 2018 році ви оплатите квитанцію за 2017.

У зв'язку з тим, що в 2017 році уряд підняв мінімальну заробітну плату, податок на нерухомість в наступному, 2018 року потрібно буде платити виходячи з нової зарплати. Якщо ви отримуєте 3200 гривень на місяць, то Податковий кодекс України встановлює ставку податку не більше 1,5% від мінімалки. В середньому кожен квадратний метр, що перевищує пільгову норму, обійдеться вам від 0 до 48 гривень.

Що буде, якщо не сплатити податок?

Визначити, чи є ваша житлоплоща оподатковуваного, може міська рада, відповідно всі платежі, які ви здійснюєте, йдуть в місцеву казну.

Визначити, чи є ваша житлоплоща оподатковуваного, може міська рада, відповідно всі платежі, які ви здійснюєте, йдуть в місцеву казну

І що тепер? Платити податок?

Навіть якщо вам не прийшов платіж - це не означає, що ви звільнені від його сплати. В цьому випадку ви повинні звернутися до відділення фіскальної служби в місті, де знаходиться оподатковуваний нерухомість, можливо, ваша квитанція просто загубилася. Вам не вдасться уникнути сплати податку, адже згідно з п. 102.1 Податкового Кодексу України, квитанція може бути видана протягом 1095 днів (3 роки). Відповідно, в кінцевому підсумку вам нарахують податок і штрафні санкції за прострочення.

Після того, як вам прийде платіж, у вас є два місяці для його оплати. За кожний наступний місяць «прострочення» вас чекають штрафні санкції, (+ 10% від суми податку за кожний місяць).

Якщо ви відмовитеся платити, на частина вашого майна може бути накладено податкову заставу. Після довго часу несплати податку, майно продають за рішенням суду. Після того, як сума боргу стане більше, ніж 800 тисяч гривень, вас можуть притягнути до кримінальної відповідальності відповідно до ст. 212 ККУ.

Податок на розкіш

Якщо площа вашої квартири перевищує 300 квадратів або ж у вашій власності перебуває будинок, площа якого перевищує 500 метрів квадратних - ви змушені будете заплатити крім встановлених платежів ще 25 тисяч гривень на рік.

Цікаво прочитати: Огляд елітних новобудов Дніпра

Хто звільнений від сплати податку на нерухоме майно?
Що чекає українців у наступному році?
Що буде, якщо не сплатити податок?
Хто звільнений від сплати податку на нерухоме майно?
Що чекає українців у наступному році?
Що буде, якщо не сплатити податок?
І що тепер?
Платити податок?