Реклама
Реклама
Реклама

Начальник одеського ЖКС: «Одного разу в сміттєпроводі знайшли голову корови» (фото)

Мешканці наші невиховані, кожен думає тільки про себе, про свою квартиру.

Начальник дільниці №2 КП ЖКС «Чорноморський» Ольга Пшенична в системі житлового господарства вже шістнадцять років. Дев'ять з них вона працює начальником дільниці №2, до цього п'ять років працювала майстром.

У підвідомчий ділянки №2 КП ЖКС «Чорноморський» знаходиться всього дві вулиці - Академіка Корольова та Академіка Вільямса, на яких розташовані 30 житлових будинків, що знаходяться на балансі ЖКС та 26 будинків - ЖБК та ОСББ. Всього на території ділянки налічується 6000 прописаних мешканців, 3000 обслуговуваних особових рахунків. Ділянка молодий, найстаріші будинки тут - 1988 року побудови. У підпорядкуванні у начальника дільниці №2 КП ЖКС «Чорноморський» Ольги Пшеничної знаходиться 45 осіб - це двірники, сантехніки, робочі, дві паспортистки, бухгалтер, три майстри по експлуатації та старший майстер.

- Як починається ранок, робочий день начальника ділянки?

- Звичайне мій ранок починається з обходу території - перевірки прибудинкових територій, наявності на робочих місцях всіх співробітників. Потім, о 9:00, стартує планерка з сантехниками і робітниками, на якій йде розподіл робіт. У нас є журнал заявок, згідно з яким ми і розподіляємо обсяг робіт, обговорюємо кожен окремий випадок, і приступаємо до роботи. Якщо є якісь спірні питання - виходимо на місце, на квартиру, і вже там розбираємо проблему.

- Які планові роботи зараз проводяться співробітниками ЖКС на ділянці?

- Зараз у нас пора здачі систем центрального опалення, ми готуємося до зимового опалювального сезону 2011-2012 рр. На даний момент у нас вже зданий 21 будинок, залишилося ще дев'ять будинків. Також на ділянці є шість будинків з гарячо-водними бойлерами, два з яких вже теж здані.

Крім того, у нас проводиться велика робота по заміні трубопроводу холодної та гарячої води - ми повністю переходимо на пластик. Тобто, найближчим часом у нас все підвали, повністю, до стояків квартир, будуть оновлені. І все старі труби будуть замінені на пластикові. Це дуже важлива робота, робимо ми це власними силами, не наймаючи підрядних організацій, все своїми зусиллями. Так, на сьогоднішній день, вже вісім будинків повністю переведені на пластик.

- А як йдуть справи з дахами? Чи ведуться планові покрівельні роботи?

- Як не дивно, але на даний я можу відверто сказати, що у нас немає жодної течі покрівлі, ми змогли зробити ремонт всіх дахів - де робили «латочний» ремонт, де капітальний. Де за допомогою депутатів, де своїми силами ...

Так, у нас, як і скрізь, були проблеми з дахами, але за останні два роки ми їх змогли змогли вирішити. У нас створена бригада поточного ремонту, завдяки чому ми власними силами виконуємо всі покрівельні роботи. Відмовилися ми повністю і від підрядних організацій по сантехнічного напрямку. Єдина проблема, яка у нас є в панельних будинках - це стики панелей, але для проведення таких робіт потрібні фахівці з допуском до висотних робіт, а у нас, на жаль, таких працівників немає. Тепер плануємо створити бригаду малярів.

- До речі, про малярів. Як ви оцінюєте стан парадних в будинках на вашій території?

- У 2009 році ми провели ремонт усіх 73 парадних, був зроблений ремонт 1-2 поверхів та входів в парадні. Дуже ускладнюється проведення таких робіт тим, що у населення великі борги по квартплаті. Якби все вчасно оплачувалося, то звичайно, ми, зі свого боку, робили б свою роботу вчасно. У людини як? Коли у нього в квартирі тепло, є вода, є світло, працює каналізація, він починає придивлятися до того, що знаходиться за межами його квартири, звертати увагу на зовнішній вигляд парадних, на прилеглу територію. Тому тепер наші мешканці звертають увагу тільки на те, що у них не зроблений ремонт в парадній.

Є у нас вдома, де ми спільними зусиллями робили ремонт в під'їздах - ми давали матеріали, а мешканці своїми силами вже робили ремонт, або ж ми давали фахівців, а люди купували матеріали.

- Як правило, вважається, що двірники, сантехніки і т.д. - Чи не престижні професії, але без них нікуди, це факт. Як на вашій ділянці йдуть справи з укомплектованістю штату?

- Двірники потрібні, прибиральниці потрібні. Так, ви маєте рацію, як правило, до нас на роботу йдуть ті, кому вже, як то кажуть, втрачати нічого, у кого склалася така ситуація, що вже більше нікуди ... тоді йдуть у двірники. Але є у нас і старі працівники, які почали тут працювати, коли наш мікрорайон тільки будувався. Були сімейні підряди - дружина двірник, а чоловік - сантехнік. У нас і сьогодні залишилися такі працівники. Вони вже багато років працюють і не хочуть нічого змінювати, метуть один-два ділянки. Вже звикли. Але текучка кадрів є, особливо двірників. На даний момент у нас некомплект по двірникам - п'ять чоловік. Але, незважаючи на брак персоналу, ми справляємося, все прибудинкові території, всі вулиці у нас прибрані.

- Останнім часом все більше будинків переходять з балансу ЖКС на власне утримання, шляхом створення ОСББ. У чому суттєві відмінності будинків, що знаходяться на балансі ЖКС, і тих, у яких створені ОСББ?

- Істотної різниці немає - в основному, різниця в сумі оплати за комунальні послуги. У кого-то більше ніж у нас, у кого-то менше. У них свій рахунок в банку, куди надходять платежі і вони самостійно розпоряджаються своїми грошима. Є у нас будинок, який в 2009 році отримав статус ОСББ, але до сих пір мешканці не хочуть переходити на самообслуговування. Це новий будинок, 2005 року, мешканці вирішили створити ОСББ, і спочатку за створення ОСББ було 70% мешканців будинку. А після того, як вони перерахували оплату, і у них вийшло, що оплата стала більше, а не менше - вони були засмучені. І ось уже майже два роки вони не хочуть з нами розлучатися.

- Які основні труднощі і проблеми ви могли б виділити в роботі з жителями?

- Для нас великою проблемою є горища і підвали. Я в першу чергу закрила б всі горища і підвали на замки і металеві решітки. Так, є у нас і порядні, сумлінні мешканці, які приходять заздалегідь і беруть ключі, наприклад, від даху і проводять там необхідні їм роботи. Потім ключі повертають нам. Інші ж? Пішли, замок спиляли, все поламали, покрівлю пошкодили, в результаті дах потік. Або в підвалі у кого-то текти і вони, не чекаючи аварійної служби або сантехніка, біжать до підвалу зрізають замки, скручують вентиль, ламають засувки.

В цьому плані мешканці наші невиховані, кожен думає тільки про себе, про свою квартиру. Те, що там в підвалі, або на даху, їх не цікавить. А засувка сьогодні, наприклад, коштує від 600 гривень.

Крім того, хотілося б більш щільно взаємодіяти з міліцією, з дільничними. Нам часто доводиться виходити на квартири, де люди роблять перепланування без дозвільних документів, і в квартиру нас не пускають. Часто виявляємо квартирантів, інформацію про яких передаємо в податкову. Наприклад, робить мешканець ремонт в квартирі, зняв шпалери зі стін і викинув їх у сміттєпровід - в результаті забив сміттєпровід. І ми починаємо, ходити по квартирах, шукати, хто це зробив. Кричущий був одного разу випадок. В одному з будинків забили сміттєпровід, що тільки ми не пробували - і пробивали, та воду лили, нічого не допомагало. Полізли туди, а там голова корови. Ну ось кому таке в голову могло прийти? Я не розумію! Принести в будинок голову корови і засунути її в сміттєпровід!

- На минулих виборах, від кожного мікрорайону балотувалися кандидати в депутати по мажоритарних округах. Чи співпрацюєте ви з депутатами від вашого округу? На вашу думку, це нововведення покращує якість життя одеситів і полегшує роботу працівникам житлово-комунальної сфери?

- Дуже полегшує нам роботу співпрацю з депутатами-мажоритарниками. У нас на ділянці три депутата, в тому числі і Людмила Наполова, депутат Одеської міської ради від партії "ВІТЧИЗНА". Ми ведемо з ними спільні прийоми. Завдяки співпраці з депутатами зараз у нас на території стелять 3 500 м асфальту, внутрішньоквартальних. Люди вже знають своїх депутатів, звертаються до них, хоча конкретно по житлово-комунальному господарству питань практично немає. В основному, люди йдуть за соціальною допомогою - комусь треба допомогти зробити операцію, кого-то працевлаштувати, кому-то оплатити борги.

- Як боретеся з боржниками? Чи багато таких на підвідомчій вам території?

- На злісних неплатників ми подаємо до суду. Ми спочатку проводимо роз'яснювальну роботу, сповіщаємо їх про необхідність погасити борги по квартплаті, попереджаємо кілька разів, а потім починаємо збирати документи для суду. Так, минулого місяця ми подали на п'ятьох людей до суду, в цьому місяці - ще на трьох осіб. Якщо людина не приходить, не виникає, на контакт не йде більш 6-12 місяців - на таких мешканців ми подаємо до суду. Якщо ж людина після спілкування з нами починає платити, нехай не весь борг одразу, частинами, скільки може ... звичайно, на таких мешканців ми в суд не подаємо.

Є у нас ті, хто не оплачує по три роки, деякі не платять по 5-6 років. Наприклад, є у нас сім'я з 16 осіб, проживають вони на одному поверсі в двох квартирах, причому дітей там чоловік п'ять - інші дорослі. За минулої влади їм вже погасили борг - 32 000 гривень. Так почніть платити, але немає. Люди не розуміють. І ось ми в черговий раз їх попереджаємо, збираємо документи і будемо подавати в суд.

Основні злісні неплатники - в основному, неблагополучні сім'ї. Всього по ділянці злісних неплатників, у яких борг по квартплаті перевищує 2500 гривень приблизно 20%.

У нас прекрасні умови для оплати комунальних послуг. На ділянці працює дві каси «Приватбанку», в яких не стягуються комісії, і, крім того, прийом платежів веде бухгалтер. Є у нас такі товариші, які обслуговуються тільки у бухгалтера - вона їм все детально розписує, розповідає і всі задоволені.

Розмовляла Надія Мельниченко
Фото: Оксана Солопова

Як починається ранок, робочий день начальника ділянки?
Які планові роботи зараз проводяться співробітниками ЖКС на ділянці?
А як йдуть справи з дахами?
Чи ведуться планові покрівельні роботи?
Як ви оцінюєте стан парадних в будинках на вашій території?
У людини як?
Як на вашій ділянці йдуть справи з укомплектованістю штату?
У чому суттєві відмінності будинків, що знаходяться на балансі ЖКС, і тих, у яких створені ОСББ?
Які основні труднощі і проблеми ви могли б виділити в роботі з жителями?
Інші ж?