- Коли банк почне вам дзвонити?
- мета дзвінка
- Чому банк дзвонить постійно?
- Чи має право банк дзвонити боржникові
- Що буде, якщо просто не брати трубку?
- Навіщо банк дзвонить вашим близьким
- Якщо банк дзвонить на роботу
Якщо ви зробили прострочення по кредиту, то не потрібно думати, що банк махне на борг рукою. Навіть якщо мова про зовсім невелику суму кредиту, банк все одно почне процедуру стягнення, він зробить все можливе, щоб боржник погасив борг і встав назад в графік платежів.
Цілком логічно, що в такій ситуації вам дзвонять з банку і просять погасити заборгованість, що утворилася. Але як вести себе по телефону? Що говорити банку, що обіцяти? З цими питаннями і розберемося.
до змісту ↑
Коли банк почне вам дзвонити?
Це станеться вже на 2-3-й день прострочення платежу. Як тільки в призначену дату на рахунку не виявилося грошей, банк відразу почне спроби зв'язку з боржником. Ваш номер телефону зазначений у заявці на кредит, по ньому і будуть здійснювати дзвінки.
до змісту ↑
мета дзвінка
Якщо це тільки початкова стадія прострочення, ви тільки недавно пропустили строк внесення платежу, то дзвонять співробітники банку з метою з'ясувати, що сталося. Постарайтеся об'єктивно розповісти про причини затримки. Може ви захворіли, може вам затримують заробітну плату, або трапилися якісь труднощі.
Менеджер запитає вас про те, коли ви внесете кошти на рахунок. Зазвичай співробітник банку веде діалог так, щоб боржник пообіцяв в короткий термін покрити заборгованість замість з усіма штрафами. Стандартно на це дається короткий термін, наприклад, не довше тижня.
Також мета дзвінка - проінформувати боржника про суму, яку йому необхідно внести. Не забувайте, що після прострочення ви повинні не тільки основну суму поточного щомісячного платежу, але і відсотки, що набігли пені.
до змісту ↑
Чому банк дзвонить постійно?
Це психологічна міра впливу на боржника. Йому постійно дзвонять з банку, задають однакові питання. Боржника дратують ці дзвінки, і він готовий зробити все можливе, щоб вони нарешті припинилися. Так що, такий захід сприяє більш швидкому процесу стягнення.
Цілком можливо, що ви буквально вчора говорили з представником банку і сказали йому, що закриєте борг в повній мірі через тиждень, але сьогодні з ранку вам знову дзвонять. І знову звучать питання про те, коли ви повернете гроші.
Така практика діалогу з боржником зустрічається у багатьох банках. Вам будуть дзвонити, поки борг не виявиться закритим. Крім того, щоденні дзвінки носять інформаційний характер. Боржнику повідомляють розмір боргу на поточний день, так як пені щодня збільшують розмір боргу.
Скандалити і кричати марно. Вам телефонують з місця, схожого на колл-центр. Програма видає дзвінки операторам в автоматичному режимі. Тому ви щодня можете спілкуватися з різними людьми.
до змісту ↑
Чи має право банк дзвонити боржникові
Так, це його повне право. Звичайно, закон накладає обмеження по часу дзвінків. Боржнику не можуть дзвонити по ночах або рано вранці. Зазвичай цього і не відбувається, тому що банки в своїй більшості ведуть діяльність повністю законно.
Якщо ж вам дзвонять ночами або по сто разів на дню, то, швидше за все, ви має справу з колекторами. Ці факти є порушенням законних норм, тому ви можете звернутися в прокуратуру. Тільки спочатку попросіть абонента представитися і вказати, яке юридична особа він надає. Колектори або співробітники банку зобов'язані надати цю інформацію.
до змісту ↑
Що буде, якщо просто не брати трубку?
Таке рішення приймають багато боржників. Дійсно, здається, що якщо просто не розмовляти з банком, то можна уникнути неприємного осаду, який завжди з'являється під час і після бесіди. Часом дійсно нічого сказати звонящему. Наприклад, якщо боржник не знає, коли він зможе встати в потрібне русло і заплатити.
Але таке рішення може призвести до не менше негативним для боржника моментом - банк почне турбувати родичів і друзів позичальника. Коли громадянин заповнює заявку на кредит, він вказує в анкеті номери телефонів контактних осіб. Банки просять вказати телефони якихось близьких позичальникові людей. І саме цим громадянам буде дзвонити банк, якщо ви перестанете відповідати на дзвінки.
до змісту ↑
Навіщо банк дзвонить вашим близьким
Мета дзвінків - вплинути на боржника. Припустимо, банк починає дзвонити вказаною заповнивши контактну форму, яка є братом позичальника. Зрозуміло, що цей брат після дзвінка зв'яжеться з родичем, питатиме про проблеми, стане цікавитися про те, коли той погасить кредит. Але банк продовжує наполегливо дзвонити заповнивши контактну форму, тоді він вже починає пред'являти претензії до родича. Це сильний психологічний тиск, який сприяє більш швидкому погашенню простроченого боргу.
Право банку дзвонити родичам не заборонено законом. Крім тиску на боржника цей метод допомагає знайти його, якщо той ховається від кредитора.
до змісту ↑
Якщо банк дзвонить на роботу
Така практика також застосовується, як інструмент тиску на боржника. Це дуже неприємно, якщо тебе викликає начальство і починає говорити про непогашені кредити.
Найчастіше дзвінки на роботу - це не справа банків. Цим займаються колектори. Такі дії є неправомірними, тому як є поширенням конфіденційної інформації. Розглядами таких ситуацій займається Роскомнадзор, в який і слід звернутися для припинення дзвінків.
Автор: Ірина Русанова
Це вам буде цікаво
16 березня 14:16
Кредитні організації пропонують клієнтам скористатися пропозицією з придбання мультивалютної карти. Вважається, що даний платіжний інструмент зручний у ...
14 березня 15:43
При подачі заявки на кредит кожен банк починає процес розгляду, в результаті чого виноситься рішення про видачу кредиту або про відмову в його наданні. В ...
10 березня 22:41
Мікрофінансові організації активно ведуть свою діяльність, кількість їх клієнтів постійно збільшується. Отримати мікрокредит онлайн бажають громадяни, яким терміново ...
Натискаючи на кнопку «Залишити коментар», ви приймаєте угоду користувача і підтверджуєте, що ознайомлені і згодні з політикою конфіденційності даного сайту.
Коли банк почне вам дзвонити?Але як вести себе по телефону?
Що говорити банку, що обіцяти?